Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2012 o 23:31, buggeer napisał:

Ja się zastanawiam co będzie z crackami. Teraz wiele oryginalnych gier (Beyond Good &
Evil, Jack Kayne) nie działa na oryginalnych .exe-kach pod Windows 7 64bit, ale magicznie
zaczyna działać po podmiance. Nawet, jeśli sama ACTA nie zmieni obowiązujących przepisów,
to może doprowadzić do zmiany ich interpretacji i bardziej rygorystycznego przestrzegania.
Jeśli cracki znikną z sieci łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której nie możemy grac
w legalnie zakupioną grę... Już teraz są problemy, a co kiedy producent gry zbankrutuje
i nie będzie utrzymywał serwera aktywacji? Klient zostanie na lodzie?


No i właśnie tak to jest. Jedni doszukują się najczarniejszych scenariuszy, drudzy tych najbardziej milutkich... Nie lepiej po prostu poczekać co się wydarzy zamiast snuć tego typu przypuszczenia mimo, że nic to nie da? Jeśli serwery będą miały zniknąć to najzwyczajniej w świecie usunie się funkcję aktywacji elektronicznej i po problemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się przyglądam tej całej dyskusji i widzę tu wielką dyskusję na temat tego, co ACTA zmieni w polskim prawie. Nawet jeśli przyjmiemy, że praktycznie nic nie zmieni, to po co ją w ogóle podpisywać i ratyfikować? :D od razu przyznam, że w ogólę ACTA nie czytałem, ale lampeczka ostrzeżenia zapaliła mi się, gdy okazało się, że cała ta umowa międzynarodowa była opracowywana w tajemnicy przed wszystkimi, później ustalana z przedstawicielami mediów, artystów oraz wszelkimi organizacjami broniącymi praw autorskich, a nie było w ogóle konsultacji z drugą stroną, czyli organizacjami walczącymi o wolny dostęp do produktów chronionych prawami autorskimi oraz konsumentami czy też internautami. I dlatego mówię całej tej umowie zdecydowane NIE!
Poza tym na pewno nie będę potępiał żadnych grup, które atakują strony rządowe czy też prywatne decydentów, bo jest to dla mnie pewna forma protestu, podczas której krzywda się nikomu nie dzieje. To już mom zdaniem dużo gorzej wypadają wszelkie demonstracje podczas których obrzuca się pojazdy kamieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:45, Piterixos napisał:

No i właśnie tak to jest. Jedni doszukują się najczarniejszych scenariuszy, drudzy tych
najbardziej milutkich... Nie lepiej po prostu poczekać co się wydarzy zamiast snuć tego
typu przypuszczenia mimo, że nic to nie da? Jeśli serwery będą miały zniknąć to najzwyczajniej
w świecie usunie się funkcję aktywacji elektronicznej i po problemie...


Nikt nie usunął aktywacji z BG&E ani JK, mimo, że już pierwsza porada w google po wpisaniu komunikatu błędu to "ściągnij cracka". Wydawcy mają głęboko klienta, który już zapłacił za grę. Żeby usunąć aktywację wydawca musiałby wydać kilka groszy, a jak widać ich to przerasta. Lepiej zostawić w kompatybilnych systemach tylko XP niż wydać patcha...

@Szejku
Tylko, że ta nieumiejętność zagwarantowania podstawowych funkcji pojawi się po tym, jak już upadnie, więc niewiele ma to z konkurencją wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:53, pawbuk napisał:

Tak tu się przyglądam tej całej dyskusji i widzę tu wielką dyskusję na temat tego, co
ACTA zmieni w polskim prawie. Nawet jeśli przyjmiemy, że praktycznie nic nie zmieni,
to po co ją w ogóle podpisywać i ratyfikować? :D od razu przyznam, że w ogólę ACTA nie
czytałem, ale lampeczka ostrzeżenia zapaliła mi się, gdy okazało się, że cała ta umowa
międzynarodowa była opracowywana w tajemnicy przed wszystkimi, później ustalana z przedstawicielami
mediów, artystów oraz wszelkimi organizacjami broniącymi praw autorskich, a nie było
w ogóle konsultacji z drugą stroną, czyli organizacjami walczącymi o wolny dostęp do
produktów chronionych prawami autorskimi oraz konsumentami czy też internautami. I dlatego
mówię całej tej umowie zdecydowane NIE!


Po prostu politycy chcą mieć wszystko ładnie zapisane, żeby nikt się nie mógł do niczego doczepić... rozumiesz...my w Polsce mamy przepisy antypirackie...w Anglii tez mają...w innych państwach też mają...ale acta będzie jakby takim ogólnym minimum. To nie jest żadna ustawa...to jest umowa. Stąd te wszystkie ogólniki. Po prostu wszystko i tak będzie zależało od prawa w danym państwie. A co do tego, że nie było konsultacji... po prostu my Polacy nie mieliśmy woli by je przeprowadzić bo mieliśmy tą sprawę gdzieś, a o wszystkim przypomnieliśmy sobie dopiero z powodu SOPY i PIPY w USA. Zresztą wystarczy spojrzeć na pierwszy post w tym temacie, by zorientować się, że o sprawie było wiadomo już dawno temu. Po prostu ktoś nagle wpadł na pomysł, że zasieje panikę i tak oto mu się udało...Zresztą my na tym forum i tak mamy zaskakująco wysoki poziom wiedzy na ten temat. proponuję na YT poczytać komenty pod filmikami dotyczącymi acta a szybko zorientujesz się, kim są najzagorzalsi przeciwnicy acta...

Dnia 25.01.2012 o 23:53, pawbuk napisał:

Poza tym na pewno nie będę potępiał żadnych grup, które atakują strony rządowe czy też
prywatne decydentów, bo jest to dla mnie pewna forma protestu, podczas której krzywda
się nikomu nie dzieje. To już mom zdaniem dużo gorzej wypadają wszelkie demonstracje
podczas których obrzuca się pojazdy kamieniami.

Nie no spoko, to jak np kupisz sobie ferari, a ja ci je np na tydzień zabiorę to będzie wszystko ok bo ci się nie stała krzywda tak?

Dnia 25.01.2012 o 23:53, pawbuk napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:41, gracz_155 napisał:

Zawsze pozostają Rosjanie którzy wszystkie ACTY SOPY PIPY i inne debilizmy mają w 4 literach
u nich nic nie zniknie ;-)


Rosja, ostatni bastion wolności, lol. Chociaż, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo optymistycznie przyjmiemy że rząd mówi prawdę ze wszyscy podpisują (choć to kłamstwo bo Niemcy i Szwajcaria powiedziały że nie podpiszą) to podpisujemy ja po to bo tak wypada i dlatego że USA podpisuje w sumie.. to dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:04, KamyK_84 napisał:

> Zawsze pozostają Rosjanie którzy wszystkie ACTY SOPY PIPY i inne debilizmy mają
w 4 literach
> u nich nic nie zniknie ;-)

Rosja, ostatni bastion wolności, lol. Chociaż, nie.

Właśnie Rosja i wolność świat staje na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym po co i dlaczego to podpisujemy dowiemy się, jak w koncu będzięmy mogli zapoznać się z oryginałem tego aktu.
Nie jest tak do końca, że ACTA nic nie wnosi. Acta pozwoli na skuteczną egzekucje prawa własności intelektualnej, czyli takie w dużym uproszczeniu dopisaniu kropeczki nad i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:09, Szejku napisał:

O tym po co i dlaczego to podpisujemy dowiemy się, jak w koncu będzięmy mogli zapoznać
się z oryginałem tego aktu.
Nie jest tak do końca, że ACTA nic nie wnosi. Acta pozwoli na skuteczną egzekucje prawa
własności intelektualnej, czyli takie w dużym uproszczeniu dopisaniu kropeczki nad i.


Oryginałem tzn? Chyba nie chodzi o jakieś teorie spiskowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:08, Piterixos napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

Polecam poczytać komentarze pod tym filmikiem:D Jakie to smutne...biedne dzieci Neo żegnają
się z nami:D powiedzmy im papa i miejmy nadzieję, że nie będą więcej próbowały korzystać
z internetu:DD

Przez takie cuda mam dylemat, czy ACTA nie jest jednak dobrym pomysłem:>
Mogliby zdemolować "domek" Tuska, coraz więcej ludzi się zbiera:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 00:11, Piterixos napisał:

Oryginałem tzn? Chyba nie chodzi o jakieś teorie spiskowe?


Na razie wszyscy debatują o poszczególnych wyrwanych z kontekstu przepisach ACTA, które zapewne nie są tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy- biegłych tłumaczy.
Pamietajmy, że Acta jest międzynarodową umową. Dominującym językiem na arenie międzynarodowej na pewno nie jest polski.
Stąd też wymagane jest opublikowanie całej wersji Acta.

weźcie pod uwagę, że ten filmik ma również masę bledów, o których pisałem wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:

Na razie wszyscy debatują o poszczególnych wyrwanych z kontekstu przepisach ACTA, które

Analizowano całoś, a cytowane kawałki to punkty zapalne: co w tym dziwnego, że to nad nimi pochyla się publika?

Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:

zapewne nie są tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy- biegłych tłumaczy.
Pamietajmy, że Acta jest międzynarodową umową. Dominującym językiem na arenie międzynarodowej
na pewno nie jest polski.

Serio? I niby polski parlament głosować ma akt prawny w obcym języku?
A może, bo ja wiem, w zeszłym roku, w celach konsultacyjnych "Akt..." został spolszczony?

Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:

Stąd też wymagane jest opublikowanie całej wersji Acta.

Proszę bardzo
http://d.polskatimes.pl/k/r/13/f1/f8/4f1c3231f3fc5_z.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:08, Piterixos napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

Polecam poczytać komentarze pod tym filmikiem:D Jakie to smutne...biedne dzieci Neo żegnają
się z nami:D powiedzmy im papa i miejmy nadzieję, że nie będą więcej próbowały korzystać
z internetu:DD



No, racje mają, dziś już 26 stycznia, cenzura internetu jest już faktem. Ja sobie radośnie grałem jeszcze 23 minuty temu w BF3, a tu nagle do mieszkania wpadło mi o północy 10 agentów CBA, zabrali mi kompa pod zarzutem nielegalnego robienia screenów za pomocą frapsa. Grozi mi dożywocie za łamanie praw autorskich EA. Pomoże ktoś w sądzie, podobno sprawa przegrana od samego początku? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:


> Oryginałem tzn? Chyba nie chodzi o jakieś teorie spiskowe?

Na razie wszyscy debatują o poszczególnych wyrwanych z kontekstu przepisach ACTA, które
zapewne nie są tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy- biegłych tłumaczy.


Taaaaa...zapewne jakiś student filologii angielskiej na pierwszym roku się tym zajmuje.... A i jaki ma sens debatować nad całością tej umowy? Po to podzielono ją na fragmenty, żeby nie trzeba było znać wszystkiego na pamięć.

Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:

Pamietajmy, że Acta jest międzynarodową umową. Dominującym językiem na arenie międzynarodowej
na pewno nie jest polski.
Stąd też wymagane jest opublikowanie całej wersji Acta.


I oczekujesz, że znajdą się tam zupełnie inne zapisy niż w obecnej polskiej wersji? Takie myślenie, to krok w stronę siania paniki i głoszenia teorii spiskowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:15, Szejku napisał:

Na razie wszyscy debatują o poszczególnych wyrwanych z kontekstu przepisach ACTA, które
zapewne nie są tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy- biegłych tłumaczy.


Wersja dostępna na stronie MKiDN została poświadczona za zgodność z oryginałem. Jest to PDF z zestawu skanów, dlatego jest ciężki, nieporęczny i ogólnie nielubiany (23 MB, krzywe strony i brak możliwości kopiowania tekstu - to lubimy!). Pieczątka i podpis znajdują się na ostatniej stronie polskiej wersji (55 strona pdf). Wersje w Wordzie prawdopodobnie od niej pochodzą - jak ktoś się chce pobawić i ma wolne, może je porównać. Nie podejrzewałabym, że ktoś celowo je zmienia, żeby dezinformować własnych czytelników.

http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf

(proponuję raczej zapisać na dysku, niż otwierać w przeglądarce - ładuje się tyle czasu, że zdążysz zrobić sobie kawę :-))

Drugą część tego dokumentu stanowi wersja angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:04, Piterixos napisał:

Nie no spoko, to jak np kupisz sobie ferari, a ja ci je np na tydzień zabiorę to będzie
wszystko ok bo ci się nie stała krzywda tak?
>

Nie widzę żadnego związku ataku na strony rządowe z kradzieżą samochodu :D a nawet jeśli stała się jakaś krzywda to komu - rządowi? :D aczkolwiek uważam, że lepiej atakować strony konkretnych osób, a nie instytucji publicznych. Co innego jeśli chodzi o kradzież jakichś plików z komputerów - tego nie będę popierał. Ale blokowanie stron moim zdaniem nie różni się niczym od blokowania ulic :)

Dnia 26.01.2012 o 00:04, Piterixos napisał:


To jak będzie zależało od prawa w każdym państwie, to po co w ogóle jakąś umowę podpisywać? :D będzie tak samo jak z protokołem z Kioto - najwięksi truciciele środowiska nie podpisali i mają wszystko gdzieś, a ich gospodarki nie mają żadnych przeszkód w rozwoju? :D bo my tak się zachowujemy jak państwa o wiele od nas bogatsze, ceny mamy zachodnie, a pensje 4 razy niższe. To jak nam ceny obniżą czterokrotnie, to ja się zgodzę na umowę dotyczącą ochrony własności intelektualnej :) a jak to teraz wygląda? Największe rynki wszelkich podróbek i piractwa czyli Rosja i Chiny, z tego co mi wiadomo, tej umowy nie podpiszą. Czyli generalnie rzecz birorąc wielkie światowe koncerny chcą te POTENCJALNE straty odrobić sobie na nas. To ja nie wiem z czego mam się cieszyć :D

Kolejna rzecz - gdzieś dzisiaj wyczytałem, że przez piractwo PKB Polski wzrośnie wolniej w ciągu 2 lat o 5 mld zł, a 2000 miejsc pracy nie zostaje przez piractwo stworzonych. Tylko nie zastanowiło żadnego z tych ekonomistów, że pieniądze nie przeznaczone na zakup legalnego oprogramowania nie wyparowują? Po prostu są przeznaczane na inne cele i moim zdaniem budżet państwa nie traci dochodów z tytułu VAT-u. Szczególnie, że te pieniądze mogą zostać przeznaczone na towary lub usługi wytwarzane w Polsce - nie tak jak gry w większośći za granicą. A może piractwo tworzy więcej miejsc pracy niż ich likwiduje? Nie żebym popierał piractwo, ale nad takimi kwestiami też możnaby się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


na razie jedynym, który próbuje tworzyć teorie spiskowe jesteś TY.
A ponadto wiedz, że nie dopuszczalne jest debatowanie o poszczeólnych artykułach w oderwaniu od ich kontekstu, jeżeli wysuwa się tak dalekosiężne argumenty jak odbieranie wolności słowa itp. itd.

Jutro zapewne podadzą do publicznej wiadomości, co podpisali bo jak zwykle umowy sporządza się w równobrzmiących odpowiednikach językowych i dopiero od tej chwili zobaczymy, czy nalezy zacząć panikować czy też nie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na newsa panie i panowie http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html

nie wiem ile jest w tym prawdy co jest napisane na WP ale mam jedno przekonanie ze tu jest wiecej prawdy niz w tym co nam mowi rzad i jesli bedzie ratyfikowane ACTA to nie tylko piractwo bedzie zniszczone ale i rowniez ludzie ktorzy robia cos legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj będzie podpisane(już zostało?) to tylko przystąpienie do ACTA. Teraz rozpoczyna się proces ratyfikacji, który będzie trwał co najmniej rok.

A ten flame pod filmikiem na YT to jest niezłe siedlisko dresów, dzieci neo i ludzi, którzy lubią krzyczeć, a nie lubią myśleć i czytać(czytać i myśleć jak kto woli :p)

@Eternal101 -> "szwedzki europarlamentarzysta z partii piratów" - to chyba mówi wystarczająco o pogladach na temat ACTA(czy czegokolwiek przeciw-piraceniu) tego posła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować