Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 11:55, Bithda napisał:

Najmłodszymi? proszę Cie. Cokolwiek moja babcia usłyszy w tv to łyka jak swoje piguły
wieczorem. Starzy ludzie mają tak wyprane mózgi przez media, że aż trudno sobie to wyobrazić.
Wystarczy porozmawiać z dziadziami. Moja babcia wczoraj do mnie przyszła i pyta co to
ACTA, nawciskałem jej totalnych pierdół i to łyknęła, to co mówić o "niezawodnym źródle
informacji" jakim jest tv? Wiadomościom bardziej uwierzy ode mnie:)


No więc skoro nawciskałeś babci totalne pierdoły teraz sam jesteś odpowiedzialny za to co robią media. Może po prostu warto było wytłumaczyć to prosty sposób co?

Starzy ludzie nie korzystają z internetu, nie udzielają się na forum i rzadko mają możliwość rozmowy o takich sprawach z kimś doświadczonym. Pozostaje tylko wierzyć mediom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 11:58, Smileyer napisał:

Starzy ludzie nie korzystają z internetu, nie udzielają się na forum i rzadko mają możliwość
rozmowy o takich sprawach z kimś doświadczonym. Pozostaje tylko wierzyć mediom...


Przepraszam bardzo, moja babcia jest bardziej ogarnięta w niektórych sprawach niż te pożal się boże dziennikarzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:00, NeroNarmeril napisał:

Przepraszam bardzo, moja babcia jest bardziej ogarnięta w niektórych sprawach niż te
pożal się boże dziennikarzyny.


To bardzo dobrze :D Wie w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 11:24, Budo napisał:

True. Zaprzeczysz? To w czym żyjemy demokracją już nazwać nie można, fakt, że Polska
jest marionetką usa to też dość jasne, a także (może nie dosłownie marionetką, ale przydupasem),
cenzura i inwigilacja też są faktem. Nie dalej jak wczoraj, albo przedwczoraj kancelaria
sama się przyznała do usuwania krytycznych wpisów nt ACTY z facebooka.


Chyba nie wiesz, co to totalitaryzm. Zasadniczo to dzisiaj świecie chyba tylko Korea Płn. zasługuje na to miano (np. akcje z wysiedlaniem z Phenianu do obozów ludzi o nieodpowiednim wzroście; kary wieloletniej katorgi w obozach poprawczych [po mojemu to raczej zagłady] za oglądanie flimów z południa, itd), ChRL zjechał raczej do poziomu ostrego autorytaryzmu, choć poniekąd to kwestia i regionu w tym kraju. Dyskusja na kiedy indziej. Z chęcią bym Ciebie wysłał do edukację do III Rzeszy/ZSRR czy Kambodży (gdzie pewnie dostałbyś kulę w łeb za cokolwiek, jak 1/4 mieszkańców tego kraju), ale to już przykłady na szczęście historyczne. Może wtedy byś nie bełkotał, iż żyjemy w totalitaryzmie. A Polska, ja tam ją zwię mediokracją, z demokracją nic wspólnego to nasz kraj przy tym rządzie i tych mediach nie ma, ale bez przesady, nikt mnie (jeszcze) specjalnie nie szykanuje, choć nie należę do establishmentu.

Wolę być marionetką USA, bądź co bądź, kraju gwarantującego największe swobody i prawa jednostkom w świecie (znasz inny kraj, gdzie pedały i kreacjoniści, niggasi i KKK, liberałowie i neonaziści mogą obok siebie żyć w pokoju, pomimo aż tak dużych różnic ideologicznych, współegzystować, głosić swoje poglądy i mieć swoje mniej lub bardziej przychylne media? bo ja nie, w Skandynawii króluje na potęgę lewacka poprawność polityczna, kto ma inne poglądy to oszołom) niż marionetką Rosji, Chrl, Iranu czy kogokolwiek innego komu tam służysz i wielbisz. USA jako supermocarstwo przynajmniej gwarantują pewną stabilność w świecie, pokój i utrzymanie zachodnich wartości. Ja tam obaw nie mam. Co innego gdyby pozycję Stanów zajęły Chiny czy Rosja.

Zajrzyj sobie proszę do słownika co znaczy powszechna inwigilacja i cenzura. W jakimś tam stopniu istnieje, przede wszystkim w mediach głównego obiegu, ale nie na tyle, by nazwać ją "powszechną". I nie łudź się, nikogo nie obchodzisz, jesteś tylko nic nieznaczącym pyłkiem w społeczeństwie lemmingów POpierających PO. Nikt Ciebie nie będzie inwigilował, bo po co? Tak jak ja i reszta tu piszących, jesteś nikim. Inwigilacja nas jest pozbawiona sensu.

Flagun

Korea Północna to dobry wybór. ACTA na pewno nie podpiszą, jest to państwo komunistyczne, a jak wiadomo lewaki zawsze dbają o obywateli i prawa oraz wolności ludzi. Jedź, nie zawiedziesz się! Oni mają demokrację ludową, a my totalitaryzm! Chyba nie muszę Ciebie przekonywać, że tak jest, spójrz tylko na wpisy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:09, vonArnold napisał:

Może wtedy byś nie bełkotał, iż żyjemy w totalitaryzmie.


Po pierwsze trochę kultury synku jak się do mnie odzywasz, a po drugie to nie wciskaj mi w usta słów, których nie napisałem. Dziękuję, dobranoc.

Dnia 26.01.2012 o 12:09, vonArnold napisał:

niż marionetką Rosji, Chrl, Iranu czy kogokolwiek innego komu tam
służysz i wielbisz.


Ktoś tu pisał o bełkotaniu...

Dnia 26.01.2012 o 12:09, vonArnold napisał:

USA jako supermocarstwo przynajmniej gwarantują pewną stabilność
w świecie, pokój i utrzymanie zachodnich wartości.


lol :D
To tyle, szkoda mi słów na głębsze komentarze, bo jestem zajęty śmianiem się do monitora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:16, Budo napisał:

Po pierwsze trochę kultury synku jak się do mnie odzywasz, a po drugie to nie wciskaj
mi w usta słów, których nie napisałem. Dziękuję, dobranoc.

Dnia 26.01.2012 o 12:16, Budo napisał:

> - żyjemy w totalitaryzmie
True. Zaprzeczysz?


I co chłoptasiu? Nic nie musiałeś pisać, wystarczyło ich wyraziłeś się w sposób dorozumiany.

Dnia 26.01.2012 o 12:16, Budo napisał:

To tyle, szkoda mi słów na głębsze komentarze, bo jestem zajęty śmianiem się do monitora
:D


A żyj tam w świecie swoich urojeń, NWO, zeitgeist, czy jakakolwiek inna teoria spiskowa tam ci do łba wpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta ironia skierowana w moją stronę. Chyba chciałeś napisać to do Budo.

Chyba nie zrozumiałeś do końca przesłania mojego wpisu. Mi w kraju jak najbardziej odpowiada. Zauważam, że Polska na prawdę bardzo szybko się rozwija. W każdym kraju (gdziekolwiek nie pojedziesz) narzeka się na rząd, podatki warunki bytu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:25, vonArnold napisał:

I co chłoptasiu? Nic nie musiałeś pisać, wystarczyło ich wyraziłeś się w sposób dorozumiany.


Znasz takie słowa? Wow, ciekawe czy rozumiesz, co oznaczają O_O
Chodziło mi o to, że demokracją już naszego kraju nazwać nie można. Wiadomo, że to nie państwo stricte totalitarne, chyba każdy zdrowy na umyśle zrozumiał o co mi chodziło. Po prostu ideały demokracji rozmywają się coraz mocniej w nowoczesnej Europie i zbliżamy się powoli, acz nieubłaganie w kierunku zsre.

Dnia 26.01.2012 o 12:25, vonArnold napisał:

A żyj tam w świecie swoich urojeń, NWO, zeitgeist, czy jakakolwiek inna teoria spiskowa
tam ci do łba wpadła.


Słucham? Kolejne banialuki wzięte z kosmosu. Nie wiem po co w ogóle wspominasz o akcjach typu nwo.

Flagun---> nie wiem ile masz lat i czy już zarabiasz na siebie, ale jak zaczniesz, to zmienisz zdanie. Może nie jesteś świadomy, że rząd w różnych podatkach i opłatach zabiera ci ok 60-70% tego co wypracujesz. Bo nie wiem jak komukolwiek może być dobrze z taką świadomością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:42, Budo napisał:

demokracją już naszego kraju nazwać nie można.


Olaboga... Powiedz mi w takim razie jak można nazwać. Oligarchią? Państwem autorytarnym? A może mamy absolutyzm oświecony? Weź pod uwagę, że samych odmian demokracji jest kilkanaście.
Wszystkim miłośnikom demokracji polecam Alexisa de Tocqueville''a. Po przeczytaniu "O demokracji w Ameryce" jest duża szansa, że przestaniecie tak wielbić ten ustrój dla mas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:42, Budo napisał:

Znasz takie słowa? Wow, ciekawe czy rozumiesz, co oznaczają O_O


Whoah, a ty wspominałeś coś o kulturze. Uwielbiam takich krzykaczy w stylu "złodziej krzyczy najgłośniej, że kradną". :D

Dnia 26.01.2012 o 12:42, Budo napisał:

Chodziło mi o to, że demokracją już naszego kraju nazwać nie można. Wiadomo, że to nie
państwo stricte totalitarne, chyba każdy zdrowy na umyśle zrozumiał o co mi chodziło.


A tłumacz się, tłumacz się. Zostało napisane: "żyjemy w totalitaryzmie", ty napisałeś:
- "true", żeby nie było, że mataczę, bo niezwykłe z ciebie turbowarzywo, masz tu parę definicji tego słowa, liczę, iż nie nazwiesz owych portali "zmanipulowanymi":
http://en.wikipedia.org/wiki/True
http://pl.wiktionary.org/wiki/true
http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/true
http://megaslownik.pl/slownik/angielsko_polski/237831,true
i można by parę innych, ale po co?

Stąd true=prawda.
Do tego jeszcze środek retoryczny: "zaprzeczysz?", podkreślający twoje stanowisko.

Podsumuwując:
- żyjemy w totalitaryzmie / Budo: Prawda. Zaprzeczysz?

A kota możesz ogonem odwracać, tylko naiwny dałby się nabrać na to, iż pisząc to co powyżej, miałeś zupełnie co innego na myśli, ba wręcz coś przeciwnegp. W dodatku zaczynasz powoli sobie zaprzeczać. Wcześniej państwo totalitarne, teraz nie stricte totalitarne, tylko bliżej nie określone - może totalitarne senso largo? Nie, zbyt pusty jesteś żeby na to wpaść.

Dnia 26.01.2012 o 12:42, Budo napisał:

Słucham? Kolejne banialuki wzięte z kosmosu. Nie wiem po co w ogóle wspominasz o akcjach
typu nwo.


Bo dajesz do zrozumienia, iż karmisz się spiskami. Panimajesz towarzyszu?

PS

http://www.tvn24.pl/12690,1732716,0,1,pis-chce-referendum-ws-acta,wiadomosc.html

PiS w ofensywie? Ale ci ludzie zmienni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:59, vonArnold napisał:

Bo dajesz do zrozumienia, iż karmisz się spiskami. Panimajesz towarzyszu?


Słucham? Sorry, ode mnie eot, bo z paranoikami ciężko rozmawiać xD
Twój e-peen urósł o 5 cm, gratuluję xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 13:05, Budo napisał:

Słucham? Sorry, ode mnie eot, bo z paranoikami ciężko rozmawiać xD
Twój e-peen urósł o 5 cm, gratuluję xD


I z wzajemnością. Mam tysiące ciekawszych rzeczy niż rozmawianie z tępym typem, mającym się za boga, wychodzącym z pozycji internetowego autorytetu, wykazującego podstawowe braki logiki w swym trollowaniu, zapewne sfrustrowanego marnym życiem, niezdolnego do kontrfrontacji i rozmowy f2f w rzeczywistości. Idź chłopcze na barykady, skoroś taki mocny w gębie w walce z totalitaryzmem. Phi, Wałęsa się znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 12:42, Budo napisał:

Flagun---> nie wiem ile masz lat i czy już zarabiasz na siebie, ale jak zaczniesz,
to zmienisz zdanie. Może nie jesteś świadomy, że rząd w różnych podatkach i opłatach
zabiera ci ok 60-70% tego co wypracujesz. Bo nie wiem jak komukolwiek może być dobrze
z taką świadomością...


Jak najbardziej "zarabiam już na siebie". Czy to tez dotyczy Ciebie? Nie podchodź do każdego, kto ma inne zdanie jak do gówniarza.

Państwo w tej chwili "zabiera" mi ok 30% mojej pensji (na ZUS, składkę na ub. zdrow., zaliczkę na podatek). Do tego dojdzie VAT, akcyza i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 13:20, Flagun napisał:

Państwo w tej chwili "zabiera" mi ok 30% mojej pensji (na ZUS, składkę na ub. zdrow.,
zaliczkę na podatek). Do tego dojdzie VAT, akcyza i inne.


No i właśnie doliczając te "inne" wychodzi ok 70%.
Tu dość łopatologicznie policzone:
http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw&lc=2mQK1GSGihYWqKiKMF4v21dTq4iGfbYXUM1clUSeq9c&context=C35c88c5ADOEgsToPDskLq4K48AKWrMTYikDXxSMx_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, że nigdy się u mnie nie przelewało i to co zrobili moi rodzice to jest właśnie przykład wyjścia z biedy. A pielęgniarka i rolnik to raczej marny materiał na sukces finansowy. A jednak się dało. A wiesz czemu? Bo chcieli. Bo nie czekali aż coś dostaną, tylko sami na to zapracowali. Wszyscy w moim otoczeniu, którzy "klepią biedę", nie robią praktycznie nic (no oczywiście poza użalaniem się nad sobą, i że pracy nie ma, co za kraj, itp idt) żeby to zmienić. A jak ktoś chce tak żyć na własne życzenia - proszę bardzo.

@Budo

Dnia 26.01.2012 o 11:46, CreateYourself napisał:

Czemu nie? Zaorać i zrobić od nowa.

A masz jakiś plan jak to "zrobić od nowa"? Bo ja też najchętniej wykopałbym wszystkich starych pryków wrośniętych w stołki, ale samo wykopanie to nie jest sztuka. Malkontentów którzy chcieliby coś zmienić jest masa, osób które mają racjonalny pomysł jak to zmienić nie ma już tak wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczy mi ktos czemu wszyscy tak sie pruja o te acta? bo to ze prawie wszyscy traktuja ta umowe jak co najmniej kolejne rozbiory, nie jest juz nawet smieszne ale zalosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 13:51, skipp napisał:

wytlumaczy mi ktos czemu wszyscy tak sie pruja o te acta? bo to ze prawie wszyscy traktuja
ta umowe jak co najmniej kolejne rozbiory, nie jest juz nawet smieszne ale zalosne.


Realne obawy + dramatyzowanie rodem z gimnazjum = ... to coś
Dzieciaki przesadzają (gdzieś czytałem o "skakaniu z mostów" :D) i 70% narzekania to jakieś brednie, ale jest też realne zagrożenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować