Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

/.../

Czyli tu wychodzi nam niefajna sprzeczność.
-daj człowiekowi wolność - to będzie burdel, bo człowiek poczuje się bezkarny
-odbierz mu wolność aby wszystko było kontrolowane - będzie burdel, bo jak to "ktoś mnie kontroluje?!?"

Najgorsze jest to, że słabym punktem jest zawsze człowiek. Czy będzie tak czy siak, to wszędzie się znajdą cwaniaki które muszą coś zrobić po swojemu kosztem drugiego. Jestem pesymistą antropologicznym ;P

EDIT
PS: Tyczy się to obu stron - i kontrolowanych i kontrolujących. Zawsze ktoś nawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:57, Cierpik182 napisał:

/.../

Czyli tu wychodzi nam niefajna sprzeczność.
-daj człowiekowi wolność - to będzie burdel, bo człowiek poczuje się bezkarny
-odbierz mu wolność aby wszystko było kontrolowane - będzie burdel, bo jak to "ktoś mnie
kontroluje?!?"


Czasy niewolnictwa gdzie to odbierano drugiemu człowiekowi wolność(w pełnym słowa znaczeniu) się zakończyły.
Niestety ale dzisiaj "człowiek panuje nad drugim ku jego szkodzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 01:01, Liptox napisał:

Czasy niewolnictwa gdzie to odbierano drugiemu człowiekowi wolność(w pełnym słowa znaczeniu)
się zakończyły.
Niestety ale dzisiaj "człowiek panuje nad drugim ku jego szkodzie"


Poprzez odebranie wolności nie miałem na myśli powrotu niewolnictwa. Bardziej chodziło mi tu o to, że państwo po prostu posiadałoby dokładną wiedzę o naszym postępowaniu - czyli de facto odwrotność braku państwa, ale jeszcze nie niewolnictwo.

Może jestem jakimś beznadziejnym, nie pasującym do tego świata idealistą, ale wiele regulacji prawnych daje tyle dobrych możliwości, a i tak ludzie to niszczą swoim cwaniactwem. Warto byłoby coś zrobić z ludźmi i ich mentalnością, ale to syzyfowa praca.

Nie wiem co mam napisać, mam nadzieję, że w pewien sposób wyraziłem się jasno. Nie jestem za totalną inwigilacją. Po prostu jak widzę jaki potrafi być człowiek to mi się odechciewa ;P Daj mu wolność, to zacznie jej nadużywać (bluzgi i szykana to początek), odbierz mu wolność to też będzie źle. Ale cóż, człowiek ma ciągotki do złego. Tylko szkoda że nikt z tymi ciagotkami nie walczy, tylko ludzie się poddają własnym zachciankom a nie myślą o konsekwencjach i o innych ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 01:12, Cierpik182 napisał:

Nie wiem co mam napisać, mam nadzieję, że w pewien sposób wyraziłem się jasno. Nie jestem
za totalną inwigilacją. Po prostu jak widzę jaki potrafi być człowiek to mi się odechciewa
;P Daj mu wolność, to zacznie jej nadużywać (bluzgi i szykana to początek), odbierz mu
wolność to też będzie źle. Ale cóż, człowiek ma ciągotki do złego. Tylko szkoda że nikt
z tymi ciagotkami nie walczy, tylko ludzie się poddają własnym zachciankom a nie myślą
o konsekwencjach i o innych ludziach.


Internet(jeśli chodzi o bluzgi, "brzydkie słownictwo, itd) w sumie niczym nie różni się od realiów które nas otaczają. Bo jak by się wsłuchać jakie mamy słownictwo wśród ludzi to niczym nie odbiega to od realiów internetu :) Wszystko i wszystkim można powiedzieć, niezleżnie czy to realia czy wirtualia, ktoś może ci w necie powiedzieć "że jesteś debilem" no i może powiedzieć to w realu. Wolnośc internetowa była od zawsze i jakoś nikomu ona nie przeszkadzała. Co do interpretacji prawa-"myślę" że najlepiej będzie ona wychodzić ludziom którzy mają więcej niż TY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:47, Liptox napisał:

I ciul niech zlikwidują całego neta, lata mi to i powiewa. Do komunikacji z ze znajomymi
z FB będę używał gołebi pocztowych.

A pomyśl sobie, że kiedyś nie było właśnie internetu komputerów i ludzie żyli ''normalnie''... komunikowali się. To właśnie ludzie, ludzi uzależniają od gadżetów bez których teraz niektórzy [Co ja gadam. Praktycznie świat] by nie mógł żyć i zachowywał by się jak heroiniści na głodzie albo jak ludzie ułomni czy "kalecy" [Nie miałem zamiaru tu oczywiście nikogo obrażać]
Z resztą co ja gadam... takie rzeczy to chyba... każdy wie...... Chyba ;-) Bo niektórzy naprawdę mogą nie zdawać sobie z tego sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:25, Piterixos napisał:

Bo z tego co wiem to chyba
polskie prawo, a w nim są zawarte konkretniejsze informacje dotyczące tych spraw.


Gdzie nie czytam komentarzy ludzi dosyć kwalifikowanych, to wychodzi mi, że ACTA (jako umowa międzynarodowa) będzie prawem wyższej rangi niż własne prawo polskie. Jako laikowi wydaje mi się to zresztą o tyle logiczne, że tylko jeśli prawo międzynarodowe stoi wyżej od państwowego, można mówić o przestrzeganiu prawa międzynarodowego.

O ile się nie mylę, tę sprawę porusza np. opinia GIODO (Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych), pisząc o zasadzie lex superior derogat legi inferiori: http://mac.gov.pl/wp-content/uploads/2012/01/Stanowisko-GIODO.pdf (strona piąta).

Jeśli się mylę (nie jestem prawnikiem), to chętnie przyjmę sprostowanie...

Cytuję też art. 91 ust. 2 Konstytucji: "Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową." ( http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/3.htm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to gdzie ja kupię podróby butów PUMA jak wejdzie ACTA ?
Na allegro fajne adidaski można teraz kupić za nie duże pieniądze, a jak to coś wejdzie to co? Przeżucić się na sandały? Czy bulić za marke 500zł o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:20, Fanagir napisał:

A czy nie jest, że tylko posłowie mogą odwołać rząd a referendum i tak nic nie da? Ofc
pomogło by w sprawie acta ale chyba w ten sposób odwołać rządu się nie da.



Z tego co wiem, to nie, takie referendum jest wiążące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W słusznej sprawie: Petycja o odwołanie Rządu Donalda Tuska (w końcu afera z ACTA jest w głównej mierze przez niego, on wydał zgodę na podpisanie, on kłamał że wszystkie kraje EU podpisały acta, on nawet nie czytał co zawiera acta wydając zgodę na jej podpisanie )
http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-o-odwolanie-rzadu-donalda-tuska/639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakieś źródło czy coś? Bo miło by było mieć nadzieję na brak Tuska i ekipy w rządzie ale patrząc na Art. 98.
3. Sejm może skrócić swoją kadencję uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby posłów. Skrócenie kadencji Sejmu oznacza jednoczesne skrócenie kadencji Senatu. Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio.
To raczej szans dużych na to nie ma, a petycja też warta tyle co moje notatki z wykładów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 12:05, Fanagir napisał:

A mógłbyś podać jakieś źródło czy coś? Bo miło by było mieć nadzieję na brak Tuska i
ekipy w rządzie ale patrząc na Art. 98.
3. Sejm może skrócić swoją kadencję uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów
ustawowej liczby posłów. Skrócenie kadencji Sejmu oznacza jednoczesne skrócenie kadencji
Senatu. Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio.
To raczej szans dużych na to nie ma, a petycja też warta tyle co moje notatki z wykładów.
:P


Użyj google.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_ogólnokrajowe
W necie jest już postawiona oficjalna strona, która zbiera podpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1dd06

Pytanie ode mnie - czy publiczna dezinformacja i kłamstwo w sprawie wagi państwowej (a co by nie mówić, Acta nią jest) aby nie powinno być tematem którym się powinna zainteresować prokuratura/sąd/trybunał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, w sprawie ACTA referendum ma szansę pomóc, lecz mój poprzedni post odnosi się do referendum w sprawie odwołania rządu a w linku który podałeś nie zauważyłem nic co odnosi się do tej sprawy. Te referendum nie będzie wiążące, będzie miało charakter opiniodawczy co oczywiście rząd oleje, tak jak wszystkie protesty dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragmenty z regulaminu "Spółka [tu nazwa spółki i kilka numerów] organizuje akcję zbierania głosów osób, które są przeciwne zawarciu przez Rzeczpospolitą Polską umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi między EU..."

Czyli ta cała akcja nie ma konkretnego celu. Celem jest zbieranie głosów. Brawo! udostępniajcie swoje dane w internecie każdej sprytnej spółce. Każdy niby dba o swoją prywatność, ale co do czego to szybko udostępnia swoje dane za nic.

Ja wole jednak w inny sposób pokazać swój sprzeciw przeciw ACTA niż za darmo rozdawać dane osobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 15:55, ManweKallahan napisał:

Ja się podpisywałem na identycznej o adresie:
http://www.wykop.pl/zbieramypodpisy/
Z tym, że na tej co Ty podałeś licznik jest na 0, a na wykopie już prawie 50 tysięcy.


Ciekawe, jeszcze chwilę temu było tam 50 tyś.

@Flagun Myślę, że ten fragment regulaminu można rozumieć nieco w szerszym horyzoncie jego znaczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować