Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2012 o 15:20, Chlorofil napisał:

> na górze pisze....

O kurczę... aż mnie zatkało jak przeczytałem co to ma wprowadzić. Czy jest już pewne,
że Polska podpisze te ACTA ?

najprawdopodobniej 26-go stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wprowadzą to jestem pewny że większość hakerów przeprowadzi wspólny atak na większość serwerów na świecie i tak zakończy się epoka ACTA która będzie trwać max 48 godzin.Dzięki hakerzy:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 15:30, Get_Down napisał:

Jeżeli to wprowadzą to jestem pewny że większość hakerów przeprowadzi wspólny atak na
większość serwerów na świecie i tak zakończy się epoka ACTA która będzie trwać max 48
godzin.Dzięki hakerzy:]

Masz na mysli The Anonymous?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam ciekawą teorię na temat tego SOPA, PIPA i ACTA. A może to jest tak, że rzeczywiście potwierdzono koniec świata w tym roku i teraz w tajemnicy rządy chcą zablokować przepływ informacji (podobnie jak w filmie 2012), by nie było problemów w ewakuacji ludzi nadzianych? Może tak naprawdę ci Majowie wcale się nie pomylili, ale nam się to wmawia, żebyśmy zapomnieli o całej sprawie?

OK, to tylko żart z poważnej sprawy, ale po prostu nie mogłem się oprzeć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale idąc tym tokiem rozumowania, to za każdą informację jaką zdobylismy poprzez zapłacenie za nią, nie będzie można się dzielić za darno. Chyba że za nią ktos inny zaplaci. Czyżby koniec darmowej edukacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 15:34, Kuberman napisał:

Ale idąc tym tokiem rozumowania, to za każdą informację jaką zdobylismy poprzez zapłacenie
za nią, nie będzie można się dzielić za darno. Chyba że za nią ktos inny zaplaci. Czyżby
koniec darmowej edukacji?

Nie o to w tym chodzi,to tak jakbyś miał płacić za oglądanie wiadomości czy teleexpresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 15:36, Get_Down napisał:

Nie o to w tym chodzi,to tak jakbyś miał płacić za oglądanie wiadomości czy teleexpresu.

no ale informacje w podręcznikach, czy różne badania naukowe, to chyba własnosć intelektualna, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak mnie jeszcze naszło, że wielu z nas ma dosyć popularne GSy na które wchodzi dziennie bardzo wiele osób, może by tak się gramowo zebrać i zarzucić 23ciego na naszych GSach ten patent ze strony niedlaacta ?
Ja to tam mam w sumie na swoim gsie tylko jakies przeciętne własne wrzuty bo traktuje to to nie jak blog tylko jako przestrzeń do ewentualnej organizacji własnych projektów/modów itp, ale wiele osób prowadzi tu bloggową publicystykę.
Podobnie sam serwis gram.pl który jak widać po materialach ani sopy ani acty nie poopiera mógł by się podłączyć, bo co nam zostało innego jak taka forma protestu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 15:39, Get_Down napisał:

Za podręczniki płacisz i tak,a badania naukowe są publikowane zazwyczaj przez samych
autorów,więc o łamaniu praw nie ma mowy.

Może masz i rację, a ja poprostu zaczynam popadać w paranoję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 16:12, Ichibanboshi-kun napisał:

Bo to co się dzieje to jest paranoja.

Ciekawe jak daleko to musiałoby zajsc, żeby można bylo to uznac za łamanie praw człowieka, obywatelskich i konstytucyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie przejdzie, ale i tak strach jest. Pełno w gaciach ma pewnie YT. W ogóle kto wymyślił coś takiego? Najbardziej boli to, że mogą to podpisać po kryjomu i nikt nic nie będzie wiedział dopóki mu Internetu nie odłączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 14:02, L33T napisał:

Co wprowadzi ACTA?

Serwis BoingBoing dotarł do roboczej wersji rozdziału dotyczącego praw autorskich w internecie.
Wynika z niego, że główny ciężar walki ze zjawiskiem ich naruszania spadnie na dostawców
dostępu do internetu. Ci bowiem, w myśl propozycji, mieliby aktywnie kontrolować treści
dostarczane przez użytkowników. Oznacza to ni mniej, nie więcej tyle, że każdy wpis na
blogu, wgrane zdjęcie czy film musiałyby zostać przeczytane lub obejrzane i ocenione
pod kątem zgodności z obowiązującym prawem. To z kolei wymagać będzie zatrudnienia ogromnego
sztabu ludzi, na który żądnego serwisu prawdopodobnie stać nie będzie.

To jednak nie wszystko. Strony, biorące udział w negocjacjach chcą także, by osoby podejrzane
o naruszanie praw autorskich były odłączane od internetu. Nie miałby być potrzebny ani
proces przed sądem, ani tym bardziej prawomocny wyrok. Na takie rozwiązanie jest także
skłonny zgodzić się nowy Parlament Europejski, w przeszłości zawsze stojący po stronie
internautów i ich praw.


Można by prosić o przytoczenie stosownych postanowień z dokumentu ACTA? Dokument łatwo znaleźć, więc i autorowi posta nie powinno stanowić problemu odnalezienia stosownych artykułów. Ja ze swej strony dokument przejrzałem i póki co, własnej opinii jeszcze nei zamierzam wydawać, acz ciekawi mnie, na ile ludzie zdecydowali się przeczytać owe porozumienie, a na ile polegać na czyichś opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... nic tylko wywalić gg, skype, przeglądarkę i w ogóle całego neta. Ehhhh... czemu ja żyję w takim porypanym kraju. Zajęli by się bezrobociem, gospodarką państwa czy innymi ważnymi kwestiami a oni wymyślili sobie jakieś ACTA. Nie no ludzie ! Paranoja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować