Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Swoją drogą to mnie trochę śmieszy jedna rzecz....tyle się mówi, że zostaną zamknięte strony typu google, youtube, wikipedia, demotywatory...ale w takim razie dlaczego te strony w żaden sposób nie starają się poinformować swoich użytkowników w czym jest problem? Heh? Dlaczego google nie zmieni swojego loga w taki sposób by każdy kto z niego korzysta dowiedział się czym są Acta? Wystarczyłoby niewiele czasu, a każdy internauta by wiedział w czym problem. To samo wikipedia, youtube, demotywatory...wszystkie te serwisy w łatwy sposób mogłyby poinformować wszystkich internautów odwiedzających je na czym polega zagrożenie, ale tego nie robią...dlaczego? Może uważają, że zagrożenia tak naprawdę wcale nie ma? Dlaczego te strony nie zamieszczą jakichś bannerów informacyjnych po prostu? Dla mnie to jakiś paradoks. Nadal dużo ludzi pewnie nie wie o co chodzi z tymi ustawami, a takie giganty (z demotami to przesada, no ale popularności w Polsce trudno im odmówić) zamiast im to przekazać i napisać co mogą zrobić, to jedynie "wyrażają swój sprzeciw"... Dla mnie to paradoks i jakaś forma hipokryzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 22:39, Bithda napisał:


demotywatory.pl udostępniają równym ciągiem demoty odnośnie ACTA i jakie-to-złe, tyle
mogli zrobić i tyle robią:)


Spoko, ale skoro to taka ważna sprawa to czemu by nie dokleić do loga znaczku stop acta? Jakby zrobiły tak wszystkie strony walczące z Acta to bym miał przynajmniej wrażenie, że rzeczywiście jest jakiś sprzeciw, a nie tylko czcze gadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 22:35, Piterixos napisał:

Swoją drogą to mnie trochę śmieszy jedna rzecz....tyle się mówi, że zostaną zamknięte
strony typu google, youtube, wikipedia, demotywatory...ale w takim razie dlaczego te
strony w żaden sposób nie starają się poinformować swoich użytkowników w czym jest problem? (...)


A no dlatego, że nie zostaną zamknięte, bo nie ma ku temu podstaw, z czego każdy normalny człowiek zdaje sobie sprawę. Grupka manipulantów, czy też osób, dla których łamanie praw autorskich przynosi korzyści, rozdmuchały wielką aferę i zasiały panikę w myśl zasady "ciemny lud to kupi". I kupił. Wystarczyło nawymyślać masę bzdetów jak tych podanych przez Ciebie, czy innych lansowanych po necie (np. wsadzanie do więzień za przekazywanie przepisu kulinarnego, to bodajże z tego filmiku "no to ACTA") i panika gotowa, bo masa nie myśli, masa nie czyta dokumentów, masa w ogóle nic nie chce robić, za wyjątkiem dbania o własny tyłek.

Żadna poważna korporacja pokroju Google nie uczestniczy w tym cyrku bo doskonale sobie zdaje sprawę z tego, iż ACTA''ę można o kant dupy rozbić. Do zamknięcia Megauploada żadna ACTA i jej podobne potrzebne nie były, wystarczyło dotychczasowe prawo amerykańskie.

A i pomijam już fakt, że nim ta umowa wejdzie w życie (o ile), to pewnie czeka ją parę zmian i co dziwniejsze konstrukcje (art 25 czy 27) pewnie ulegną zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero zainteresowałem się sprawą (po usłyszeniu o atakach na polskie strony) i mam pytanie, o co chodzi tym pajacom anonimowym? Dlaczego atakują akurat polskie strony? Czy to polski rząd jest jednym z autorów całego przedsięwzięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest polski rząd. Im chodzi tylko o to, że mają podpisać to 26 stycznia mimo, że czas mają chyba do przyszłego roku. A poza tym to znaleźli sobie dobry grunt do ataku, bo "polski" internet aż huczy od tej całej ACTA i gdzie by nie wszedł to można o tym przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, mam pytanie do kogos kto czytal ACTA i dobrze zna angielski. Kogo dokladnie dotyczy sformulowanie "Party" ktore tak czesto pojawia sie w tym dokumencie, bo chyba nie konkretna partie polityczna, a jakas/jakies organizacje? Przynajmniej ja troche tak to rozumiem z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 23:18, VertigO napisał:

Tak btw, mam pytanie do kogos kto czytal ACTA i dobrze zna angielski. Kogo dokladnie
dotyczy sformulowanie "Party" ktore tak czesto pojawia sie w tym dokumencie, bo chyba
nie konkretna partie polityczna, a jakas/jakies organizacje? Przynajmniej ja troche tak
to rozumiem z kontekstu.


Party = strona umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VideoBB i Videozer zamknięte !
Super jak tak dalej pójdzie to na końcu YT przestanie istnieć bo tam również możesz oglądać filmy i seriale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 23:21, Liptox napisał:

VideoBB i Videozer zamknięte !
Super jak tak dalej pójdzie to na końcu YT przestanie istnieć bo tam również możesz oglądać
filmy i seriale.


Sami się zamknęli, bo się przestraszyli akcji jak z megauploadem. I nie ściemniaj z jutubem, bo google nie pozwoli na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować