Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 22:37, Maelius napisał:

Na tvn24.pl już widnieje ogromny banner na z linkiem do tematu o ACTA. Gram.pl nic o
tym nie napisze ?


Też mnie to demotywuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończy się wolność słowa, a ludzie coraz rzadziej będą mogli cieszyć się życiem.

Cała nadzieja w hakerach.

USA boi się wikileaks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 22:48, Smileyer napisał:

Ja natomiast jestem jednym z niewielu tych, którzy popierają projekt ACTA. W końcu ktoś
posprząta ten bałagan w internecie.


I zamknie jutub, czy też dowolną inną stronę której bajcik odnosi się do jakiegokolwiek znaku handlowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 22:52, Ostrowiak napisał:

> Ja natomiast jestem jednym z niewielu tych, którzy popierają projekt ACTA. W końcu
ktoś
> posprząta ten bałagan w internecie.

I zamknie jutub, czy też dowolną inną stronę której bajcik odnosi się do jakiegokolwiek
znaku handlowego.


I przy okazji odetną ci net bez powodu, bo PRZYPUSZCZAJĄ że naruszasz prawa autorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystkie growe media, ale także związane z technologiami czy związane mniej lub bardziej z komputerami i internetem powinny opublikować stosowną wiadomość na ten temat. I w razie możliwości wesprzeć akcję na facebooku: https://www.facebook.com/nieACTA?sk=wall .

Smileyer
A możesz trochę bardziej rozwinąć swoje poglądy na temat ACTA? Jestem ciekawy co Cię w tej ustawie przekonuje aby ją popierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. jak ci nieprzeszkadza cenzura i obserwacja tego co robisz na necie. Od razu pozwól żeby ci kamery zamontowali w domu. W końcu masz gdzieś prywatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tą ustawę. To jest tam podane jako "własnosc intelektualna". Jak się to odnosi np do patentów, czy znakow towarowych? Ktos wie?

Jak rozumiem, to sie z Chińczykami będa tłuc i koncerny będa wybitnie chronic swoje patenty.
Najbardziej mnie rozbraja artykuł 35 i punkt a. Ostatnio słyszalem, ze do szkoł przychodza urzedasy i indoktrynuja dzieciaki dlaczego warto płacic podatki i dlaczego wsypywac innych jezeli ciągną prad na lewo. To w tym momencie widze... urzedasa ktory wtłukuje dzieciakom czemu trzeba bronic interesow korporacji :)

(albo to ja zle rozumiem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może myślisz , że zbyt bagatelizuje sprawę ale Ty na pewno zbyt to wyolbrzymiasz. Cała ta sprawa może wprowadzić sporo zalet. Zauważ , że celem jest ocenzurowanie tego co w internecie jedynie przeszkadza w wyszukiwaniu istotnych i niezbędnych czasem do pracy informacji. Natykanie się na setki blogów małoletnich użytkowników na których to wpisy sięgają zenitu głupoty nie jest ciekawym doświadczeniem. Prócz tego zawarta w projekcie walka z piractwem mająca na celu odcięcie internetu podejrzanemu piratowi jest bardzo sensownym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:06, Smileyer napisał:

Może myślisz , że zbyt bagatelizuje sprawę ale Ty na pewno zbyt to wyolbrzymiasz.


Bo pewnie uważasz, ze politycy są od tego, aby tobie bylo dobrze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:06, Smileyer napisał:

Może myślisz , że zbyt bagatelizuje sprawę ale Ty na pewno zbyt to wyolbrzymiasz. Cała
ta sprawa może wprowadzić sporo zalet. Zauważ , że celem jest ocenzurowanie tego co w
internecie jedynie przeszkadza w wyszukiwaniu istotnych i niezbędnych czasem do pracy
informacji. Natykanie się na setki blogów małoletnich użytkowników na których to wpisy
sięgają zenitu głupoty nie jest ciekawym doświadczeniem. Prócz tego zawarta w projekcie
walka z piractwem mająca na celu odcięcie internetu podejrzanemu piratowi jest bardzo
sensownym rozwiązaniem.


Podejrzany może być każdy - winny już nie.

Poza tym dlaczego mam nie prowadzić blogu, skoro mam na to ochotę i możliwości? Nawet jakbym pisał o tym czy cukierki kawowe są lepsze od tych z galaretką to mam prawo o tym pisać i nikt mi tego nie może kontrolować i/lub cenzurować/usuwać bo KOMUŚ przeszkadza. Niektórzy lubią takie blogi i im nie przeszkadzają, to że TY czegoś nie uznajesz, to chyba nie znaczy, że ma to zniknąć?

Mi to ogólnie wygląda na dążenie do kontrolawania wszystkiego i wszystkich przez grubasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 23:09, Blutok napisał:


Mi to ogólnie wygląda na dążenie do kontrolawania wszystkiego i wszystkich przez grubasów.


Bo taka jest w gruncie rzeczy istota sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 22:48, Smileyer napisał:

Ja natomiast jestem jednym z niewielu tych, którzy popierają projekt ACTA. W końcu ktoś
posprząta ten bałagan w internecie.

U HA HA HA HA HA xD
"Ktoś posprząta!?" <-- U HAHAHA HA HAHAH [no nie mogę ze śmiechu]
Kto to miałby zrobić ? może Chuck Norris ?
Na serio. Internet jest tak ''zasyfiony'', że nie idzie go posprzątać. [To jedno wielkie złomowisko]
Może wynajmiesz do tego Wall-E ?? Widziałeś film... ? Jeśli tak to teraz wszystko sobie poukładaj. :)
Mi się wydaje, że to wszystko to jakaś gierka jest ze strony ludzi co pociągają sznurkami w świecie. Głośno o tym jest teraz.. pewnie za jakiś czas rozejdzie się to po kościach.
To samo było przecież z tym całym ''Wikiliks''. Głośno było co to się nie działo. Koniec końców afery i nagle to jakoś wszystko ucichło...... cissssszzzzaaaaaaa!. Nikt już nie wspomina o jakimś tam "Wikiliks" Gazety o tym nie piszą Serwisy/portale internetowe również. Miało to swoje 5 minut na scenie tak jak i reszta badziewia co były i będą. Ale jak to Freddy Mercury śpiewał "Show Must Go On"

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:10, Braveheart napisał:

> Ja natomiast jestem jednym z niewielu tych, którzy popierają projekt ACTA. W końcu
ktoś
> posprząta ten bałagan w internecie.
U HA HA HA HA HA xD
"Ktoś posprząta!?" <-- U HAHAHA HA HAHAH [no nie mogę ze śmiechu]
Kto to miałby zrobić ? może Chuck Norris ?
Na serio. Internet jest tak ''zasyfiony'', że nie idzie go posprzątać. [To jedno wielkie
złomowisko]
Może wynajmiesz do tego Wall-E ?? Widziałeś film... ? Jeśli tak to teraz wszystko sobie
poukładaj. :)
Mi się wydaje, że to wszystko to jakaś gierka jest ze strony ludzi co pociągają sznurkami
w świecie. Głośno o tym jest teraz.. pewnie za jakiś czas rozejdzie się to po kościach.
To samo było przecież z tym całym ''Wikiliks''. Głośno było co to się nie działo. Koniec
końców afery i nagle to jakoś wszystko ucichło...... cissssszzzzaaaaaaa!. Nikt już nie
wspomina o jakimś tam "Wikiliks". Miało to swoje 5 minut na scenie ale jak to Freddy
Mercury śpiewał "Show Must Go On"

Pozdrawiam.


Nawet jeśli to wejdzie w życie to weźmy zbombardujmy tych, co mają takie durne pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo to że ta ustawa była projektowana po kryjomu przez kilka lat za dobrze o niej nie wróży. Do tego teraz twórcy chcą jak najszybciej ją wprowadzić. Zalety minimalne to ma, ale zdecydowanie zbyt dużo ograniczeń i wad ta ustawa posiada. Nie można się godzić na to aby bez przerwy szpiegowali nasz ruch w internecie. Nic się nie ukryje: to co piszesz, czego słuchasz, co ściągasz, co oglądasz. Za byle co mogą Cie oskarżyć, wolność słowa zostanie ograniczona. Jedynie wielkie spółki i przedsiębiorstwa na tym skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do rzeczy zbyt z tym przesadzacie. Czytajcie uważnie, projekt ma ocenzurować treści niezgodne z prawem. Możesz sobie oczywiście pisać blog o ulubionych truskawkach, udanym spotkaniu ze znajomymi. Ale spójrz chociażby na większość komentarzy na youtube. 60% to wulgaryzmy i jechanie po autorach filmów, ostatni przykład pojawił się kiedyś na mistrzach odnośnie dziewczyny śpiewającej piosenkę "Rude boy" ale nie będę wdrążał tematu.

Osobiście uważam, że znacznie bardziej komfortowo będzie odwiedzić jakiś portal i bez problemu doszukać się sensownych wypowiedzi ludzi na poziomie.

Poza tym, nie uważam tego za jakiś spisek czy jak można by to jeszcze nazwać. Zresztą wprowadzenie tego wszystkiego i przydzielenie ludzi będzie trwać miesiące, osobiście nie wyobrażam sobie tego aż na taką skalę. Trzeba do tego podejść z dystansem, rzecz jasna nie wszystko mi się tam podoba ale staram się być optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować