Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2012 o 18:04, NeroNarmeril napisał:

Powiedzieli, że i tak podpiszą, a gimbusiarnia namawia do kolejnych ataków. Ludzie, czy
wy nie widzicie, że dajecie im argument do ręki?

lepiej siedzieć cicho i przytakiwać wszystkim decyzjom rządu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:32, Henrar napisał:

> Nic się nie dzieje bo ratyfikacji jeszcze nie było. Przynajmniej w USA.
W Australii z tego co wiem już była. Prawa nie zmienili i wszystko jest po staremu.


W Polsce tak być nie musi. Jest na tyle ogólnikowo napisana, że mogą powstać różne interpretacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:43, w3rni napisał:

> Powiedzieli, że i tak podpiszą, a gimbusiarnia namawia do kolejnych ataków. Ludzie,
czy
> wy nie widzicie, że dajecie im argument do ręki?
lepiej siedzieć cicho i przytakiwać wszystkim decyzjom rządu?


Nie cierpię zasady ''nie jesteś z nami, jesteś przeciwko nam''. To, że nie zgadzam się z metodami, nie znaczy, że popieram drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:42, heyboy napisał:

Więc po co podpisywać coś co nic nie zmienia? Tylko dodatkowa papierkowa robota. Poza
tym, po co robić międzynarodowy dokument skoro Rosja i Chiny mają go w poważaniu? Że
już o nieinformowaniu na temat postępu prac/treści porozumienia zarówno na szczeblu europejskim
jak i krajowym nie wspomnę...


Bo w świecie obecnie zmagamy się z problemem takim, że nie ma jednoznacznych przepisów. W jednym kraju możesz ściągać legalnie, ale nie możesz udostępniać, w drugim masz kompletny zakaz ściągania pod groźbą więzienia, w jednym kraju masz respektowane prawa autorskie tylko jednego kraju inne wielu. Porozumienie ma nawiązać współpracę między krajami przy ujednolicaniu przepisów. Skoro podpisaliśmy ACTA to znaczy, że mamy przepisy spełniające standardy. Głównie przydatne jest to dla korporacji. Będą zastanawiali gdzie wejść na rynek i zobaczą "O Polska podpisała ACTA, to możemy wejść, O, a Rosja nie podpisała, to nie wchodzimy!". Oczywiście uprościłem to, żeby zobrazować sytuację po co w ogóle mamy to podpisywać, bo ja nadal nie jestem za, ale po prostu coraz bardziej denerwują mnie te "protesty", które teraz są wandalizmem i pomawianiem wszystkich dookoła nie mając pojęcia o tej ustawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:32, Liptox napisał:

Oczywiście każde kłamstwo jest dobre by wmówić ciemnemu ludowi że to nic nie zmieni.

BO NIC SIĘ NIE ZMIENI.

Tu jest wywiad, w którym podano niektóre przepisy z ACTY i odpowiadające im przepisy z aktualnego polskiego prawa. Możesz sobie porównać.
http://bit.ly/ycL4sF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja to się na razie zastanawiam gdzie w ACTA jest napisane że odpowiedzialność za treści zamieszczane na stronie od teraz będą ponosić ich twórcy co rzeczywiście jest w sporym stopniu bzdurą bo założysz sobie stronkę z forum, ktoś ci wrzuci linka do torrenta i to ty płacisz za to sowitą grzywnę. No i to rzeczywiście kosi ideę Web 2.0
Bo jedyne co znalazłem to:

2. Poza postanowieniami ust. 1. procedury dochodzenia i egzekwowania każdej Strony mają zastosowanie do naruszenia prawa autorskiego lub praw pokrewnych za pośrednictwem sieci cyfrowych, które może obejmować bezprawne wykorzystanie środków powszechnego rozpowszechniania w celu dokonania naruszenia. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawem Strony, przy zachowaniu podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, prawo do sprawiedliwego procesu i prywatności[13].

I przypis 13 dotyczący właśnie akapitu powyżej:
Na przykład, bez uszczerbku dla przepisów prawa Strony, przyjęcie lub utrzymanie systemu przewidującego ograniczenie odpowiedzialności dostawców usług internetowych łub środków zaradczych skierowanych przeciwko nim przy jednoczesnym zachowaniu uzasadnionych interesów posiadacza praw.

Problem jest taki że ja i tak nie wiem jak te zdania interpretować, to jest może i napisane po polsku ale już zbyt urzędowo dla mnie ^^ No i z jakiegoś powodu ta wrzawa się pojawiła, a przecież "b) są też opinie, na które powołuje się choćby fundacja Panoptykon, ponad dwudziestu europejskich profesorów prawa, o tym, że przyjęcie ACTA może prowadzić do blokowania legalnych treści w internecie, a tym samym ograniczenia wolności słowa." też raczej wydaje mi się dość wiarygodnym źródłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz pisząc pracę licencjacką i korzystając z książek i z internetu gdzie są udostępnione informacje o czymś, nie przez autora tego udostępnione, jestem już przestępcą bo teraz kradnę a nie zaporzyczam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:17, Crew_900 napisał:

Czyli teraz pisząc pracę licencjacką i korzystając z książek i z internetu gdzie są udostępnione
informacje o czymś, nie przez autora tego udostępnione, jestem już przestępcą bo teraz
kradnę a nie zaporzyczam?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:46, Foost napisał:

Podpiszą to jednak... TE SKU*******!!! NIENAWIDZĘ ICH

No, nie mylmy troski o nasze bezpieczeństwo, jakim byłoby nie podpisanie tego dokumentu, z uzależnieniem. Skoro wiemy o swoim uzależnieniu, lepiej nie udzielać się na forach internetowych, by nie pobudzać agresji bądź nie siać paniki i śmiechu u osób popierających ideę ACTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:46, Foost napisał:

Podpiszą to jednak... TE SKU[ojeju]YNY!!! NIENAWIDZĘ ICH

Jak widzę takich ludzi, to nie wiem, czy nie zacząć popierać ACTY. Przynajmniej mniej takiego czegoś by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:46, Foost napisał:

Podpiszą to jednak... TE SK***Y!!! NIENAWIDZĘ ICH


Te nerdrage... spokojnie. Nawet jeśli podpiszą, to nie jest to przegrana na 100% są jeszcze punkty oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:50, Dared00 napisał:

> Podpiszą to jednak... TE SKU[ojeju]YNY!!! NIENAWIDZĘ ICH
Jak widzę takich ludzi, to nie wiem, czy nie zacząć popierać ACTY. Przynajmniej mniej
takiego czegoś by było.


Ty ACTowcu, jak możesz w ten sposób gadać. Powinieneś marnie skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:52, Foost napisał:

> > Podpiszą to jednak... TE SKU[ojeju]YNY!!! NIENAWIDZĘ ICH
> Jak widzę takich ludzi, to nie wiem, czy nie zacząć popierać ACTY. Przynajmniej mniej
> takiego czegoś by było.
Ty ACTowcu, jak możesz w ten sposób gadać. Powinieneś marnie skończyć.

Trololol. Ja w przeciwieństwie do ciebie wiem, co ACTA robi oraz jak jest wprowadzana.

Ale dzięki za pomysł na własny tytuł, jeśli kiedyś taki dostanę. ACTowiec. Lolz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestałem ten wątek już śledzić. Może ktoś powiedzieć co tak naprawdę ACTA wprowadza i czemu nie jest tak źle jak wszyscy myśleli na początku i czy to coś zrobi coś (?) z piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee tam.
Teraz zobaczymy, czy z tymi "super-hiper-duper-tajnymi" dokumentami to była ściema :).
Poza tym, ja bym się bardziej martwił o kwestie leków generycznych i nasion, a nie walki z wiatrakami zwanymi piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:58, Fimbulvinter napisał:

Przestałem ten wątek już śledzić. Może ktoś powiedzieć co tak naprawdę ACTA wprowadza
i czemu nie jest tak źle jak wszyscy myśleli na początku i czy to coś zrobi coś (?) z
piractwem?

Tak naprawdę ACTA wprowadza bardzo mało, bo polskie prawo tak czy owak jest bardzo restrykcyjne. Nikt nie będzie musiał monitorować Internetu, legalne treści nie będą blokowane, wolność słowa nie będzie łamana. Darcie ryja na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować