Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Od kiedy to aniem sa nielegalne?
Po 2 do gier wystarcza mi tylko komputer a nie internet bo wole sobie w single player pograc a nie w coopie czy deathmatch albo inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2012 o 02:44, Orionov napisał:

Musiałem przeczytać twojego posta ze 3 razy żeby rozkminić o co ci chodzi.

Nie wiem co takiego trudnego było w jego wypowiedzi.

Dnia 24.01.2012 o 02:44, Orionov napisał:

Oprócz gimnazjalistów są też licealiści i psuedo-bojownicy o wolność internetów. Poważni
hakerzy nie zajmują się takimi głupotami.

Poważni nie zajmują się? Chłopie, czy ty cokolwiek poza Gram.pl czytasz?! Jak to nic nie robią? Jak nie w Polsce to na świecie! Nie chce mi się podawać przykładów, wystarczy poczytać newsy sprzed kilku dni.
>Anony wstawiły poradnik jak się ddosuje żeby

Dnia 24.01.2012 o 02:44, Orionov napisał:

niektórzy mogli się poczuć ważni.

I Bardzo dobrze. Chleba i igrzysk. Chwała im za to.

>Skoro będziesz miał bibliotekę za free to ci nawet

Dnia 24.01.2012 o 02:44, Orionov napisał:

wyjdzie na dobre. Nie będziesz musiał płacić za internet + oczy się będą mniej psuły.

Monitor LCD ma zerowy wpływ na jakość widzenia, nawet po wieloletnim użytkowaniu komputera. Ponadto Internet nie tylko nauce służy, a oszczędności z tytułu braku Internetu to nawet niecałe 8litrów miesięcznie (benzyny oczywiście).

Dnia 24.01.2012 o 02:44, Orionov napisał:

Serwisy zwiną interes i co w związku z tym? Na pewno bardzo to przemówi do osób które
wymyślają takie rzeczy i zarabiają na tym pieniądze.

A w związku z tym, że sporo ludistraci pracę. I to może czegoś nauczy tych około 500 złodziei w W-wie.
Dalej mydlą nam oczy ustawami o refundacjach...

Bardzo dobrze, że są protesty i różnorakie heppeningi. Niech wiedzą, że Polacy nie tacy głupi jak zawsze byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ta pani chyba nie wie co pisze.... Ona była ZA! A nie przeciw. http://www.laquadrature.net/wiki/ACTA_resolution_details_by_score

Dnia 23.01.2012 o 10:04, SiDi napisał:

De facto SLD/UP chciały ACTA, pozostałe były przeciw. To co ona teraz robi to jest szybka
zmiana frontu, by popisać się wyborcom.


Mylisz się. W listopadzie była głosowana w PE rezolucja, która krytykowała tryb pracy nad ustawą ACTA. SLD było za przyjęciem tej rezolucji, czyli de facto przeciwko ACTA.

Tutaj masz listę kto i jak głosował:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/522735,Jak-polscy-politycy-glosowali-ws-ACTA-Zobacz-liste-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 08:54, Lordpilot napisał:

/.../


Tak, wiem. Na wyborcza.pl również podali głosy z tamtej strony. Mea culpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE dla PIPA !
NIE dla SOPA !
NIE dla ACTA !

3 x NIE dla cenzury internetu !


Sorry ,ale skoro uważacie że wprowadzenie tego szajsu nic nie zmieni... to po co w ogóle je podpisywać i wprowadzać ? Argumenty ministra "Bo tak..." są żałosne i wręcz niewybaczalne...

-----------------
J.K. Mikke o ACTA (wstawiam bo nie wiem czy już było)
http://www.youtube.com/watch?v=p2lF7T0twmU&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 13:40, MisticGohan_MODED napisał:

NIE dla PIPA !
NIE dla SOPA !
NIE dla ACTA !

3 x NIE dla cenzury internetu !


Sorry ,ale skoro uważacie że wprowadzenie tego szajsu nic nie zmieni... to po co w ogóle
je podpisywać i wprowadzać ? Argumenty ministra "Bo tak..." są żałosne i wręcz niewybaczalne...


No może po to żeby sobie były :D Od tak i każdy by sobie naginał na własną korzyść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:25, Foost napisał:

Udowodnię to. Linki do jego profilów na warezach wystarczą? Ten pirat nie będzie mnie
bezpodstawnie obrażał, nadszedł czas, by zapłacił za swoje cwaniactwo i udawanie świętoszka.


Nie wylewaj swoich złości na mnie, nie wyzywaj mnie od piratów i nie kłam, że cię obraziłem (chyba, że poczułeś się moim postem, w którym napisałem, że skoro ACTA nic nie wprowadza to nie ma poco się drzeć i robić "protesty na fejsbukach czy innym świństwie). Chciałbym te linki zobaczyć z ciekawością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 13:46, Liptox napisał:

No może po to żeby sobie były :D Od tak i każdy by sobie naginał na własną korzyść :D

W tej całej cenzurze jest więcej złego niż dobrego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:36, Karharot napisał:

Ciekawi mnie skąd Ty wiesz o owych postach?

Bo może sam gnije na warezach ? ]:-X Proste bo inaczej jakby się dowiedział ? o owych postach i linkach ?
Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy jak wielka jest tutaj "Szara Strefa Moralności", że się tak wyrażę. Wszystko ładnie pięknie choć zawsze są dwie strony medalu. ]:->

@Foost
"Nie powinienem tego robić, ZAGALOPOWAŁEM SIĘ... Ale to mnie strasznie rozzłościło, w napadzie złości machnąłem nawet ręką i mój podświetlany zegar stojący na biurku roztrzaskał się o podłogę..."

Fajna bajka. Tylko szkoda, że bez morału. :S. Rozzłościć się z powodu błahej nie istniejącej sprawy jaką jest jakieś forum internetowe a raczej impuls pochodzący z niego Widać, że życie na co dzień nie dostarcza ci emocji czy impulsów itp itd. skoro emanujesz energią z powodu tak błahych spraw. Idź lepiej na dwór ochłoń

Śmiać mi się chce. Nie wiem co jest gorsze. Donoszenie na ludzi w realu [np Sąsiad na sąsiada i takie tam] czy donoszenie na nich na forach i przez internet do innych ludzi. <lol2> by tu mu dano rzekomego bana za piractwo bo gdzieś tam niby sobie coś uploaduje czy wstawia. Żebyś Ty jeszcze kapował komu trzeba [odpowiednim służbom itp, itd] a ty masz zamiar sprzedać kogoś osobom .... które dobrowolnie pełnią tutaj ''służbę'' ''stróżów prawa'' gdzie nie otrzymują nawet za to grosza. To ma być kara ?
BRAWO! Foost. Niezły z ciebie pseudo Punisher HAHAHAHA ]:->

PS: Sorka ale swoje 3 grosze musiałem dorzucić i z mojej strony już w tej kwestii EOT
a by nie offtopować
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY [nie wiem czy ktoś już dawał bo ostatnio temat aż wrze]
Ciekawy materialik. :_)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 04:03, Eternal101 napisał:

Od kiedy to aniem sa nielegalne?
Po 2 do gier wystarcza mi tylko komputer a nie internet bo wole sobie w single player
pograc a nie w coopie czy deathmatch albo inne.


byly to jest jak z serialami wszystko jestg uplaudowane przez zwyklych ludzi czy teraz rozumiesz czy nie ?.Nowe odcinki ktoś wrzuca np na torrenta ktos sciaga i wrzuca na serwis kapujesz ? .

Mi też tylko,że obecie wiekszosc gier wymusza rejestracje gdzies tam a co bedzie za pare lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 14:06, Braveheart napisał:

Fajna bajka. Tylko szkoda, że bez morału. :S. Rozzłościć się z powodu błahej nie istniejącej
sprawy jaką jest jakieś forum internetowe a raczej impuls pochodzący z niego Widać, że
życie na co dzień nie dostarcza ci emocji czy impulsów itp itd. skoro emanujesz energią
z powodu tak błahych spraw. Idź lepiej na dwór ochłoń


A ty idź po rozum do głowy, na pewno przyda się do wypełnienia wolnej przestrzeni pod kopułą xD Trzeba być naprawdę durniem, żeby wziąć tamto na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z Was cały czas powtarza jedno słowo- Cenzura, mimo że sami nie wiedzie na czym ona ma tak dokładnie polegać. W tym całym chaosie spowodowanym nagłym wypłynięciem wiadomości o ACTA najgorsze jest to jak mało wiedzie o własnym prawie. Rozważania dotyczące skutków ACTA powinniście zacząć od:
a) porównania tego jakie regulacje, które są przewidziane w ACTA, już w Polsce obowiązują
b) co nowego wniesieni ACTA do Polskiego prawa

Z tych wszystkich informacji dostępnych w internecie mogą Wam powiedzieć, że ta Wasza "cenzura" istnieje już od przynajmniej od 1994 r. !! przeczytajcie podstawowy akt prawny w tej materii, czyli ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jednak niedoskonałość tej ustawy polega na tzw. dozowolonym użytku osobistym, który stanowi furtkę do możliwości legalnego ściągania tzw. piratów w postaci filmów, książek, muzyki. Jednak od zawsze umieszczanie "piratow" w internecie i sciąganie gier, programów komputerowych było nielegalne! Używanie programów umożliwiających ściąganie torrnetów rownież, ponieważ w tych aplikacjach ściągając jednocześnie rozpowszechniamy.
Ktoś tu wspomniał o odszkodowaniach dla autorów za naruszenie praw autorskich- to nie jest nic nowego (vide ustawa o prawach autorskich i KC).
Z tej całej dyskusji o Acta i tej "cenzurze" zrozumialem tylko jedno, że odpowiednie służby publiczne będą mogły już dysponować odpowiednimi środkami pozwalającymi na inwigilacje treści znajdujących się na naszych komputerach itd. Jednak i to nie będzie taką nowością. Na pewno każdy z Was słyszał lub był świadkiem tzw. "łapanki" organizowanej przez Policję na domy studenckie czy osiedla. Czy kiedykolwiek ktoś z was pomyślał skąd Policja bierze takie informacje? Tak dokładnie od przedsiębiorców, którzy dostarczają nam internet.

Czyli co się zmieni po wprowadzeniu przepisów ACTA do polskiego porządku prawnego? W końcu będzie wyraźnie w przepisach prawa wskazane na jakiej podstawie służby publiczne będą mogły wszczynać różnego rodzaju procedury o o charakterze operacyjnym i jakie obowiązki będą ciążyć na jakim podmiocie.

Czego należy się bać? Ochrona praw twórców nie może być uzasadnieniem dla ograniczenia naszej prywatności. Jeżeli obecnie powszechnie akceptowaną wartością jest tajemnica korespondencji to oczywistym jest, że nie tylko papierowe listy są nią objęte, ale treści naszych wiadomości e-mail, treści rozmów na różnego rodzaju komunikatorach również. Jak już jest zauważalne twórcy ACTA postawili ochronę prawa autortorskiego ponad naszym prawem do prywatności, a tak być nie powinno.

Dosyć interesujący będzie problem zgodności ACTA z naszą Konstytucją.

Stąd też zacznijcie być świadomymi obywatelami!
Ściąganie i rozpowszechnianie różnego rodzaju utworów (plików mp3,filmów,programów komputerowych) nigdy nie było legalne!! Jeden wyjątek dotyczy filmów i muzyki poprzez tzw. dozowlony użytek osobisty, ale i on na gruncie doktryny prawa autorskiego jest bardzo kontrowersyjny.

Jak już możecie zauważyć ACTA jednoznacznie przesądzi jakie działania w internecie będą miały charakter legalny, a jakie nie.
Od tej pory nie powinniście bronić wolności w internecie, gdyż ona zawsze była ograniczona. Różnica po Acta będzie polegać na tym, że od tej pory naruszenie praw autorskich będzie skutecznie wykrywane i odpowiednio karane, co nie jest praktykowane obecnie.

Cała wasza uwaga powinna być skupiona na obronie PRYWATNOŚCI w internecie jako powszechnej płaszczyzny komunikacji między ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do całości tekstu, to kilkukrotnie próbowałem tutaj mówić, że ACTA wiele pod względem kar i prawa nie zmieni, ale bojkoterzy wolą filmiki na YT od rzeczowej dyskusji i analizy.

Dnia 24.01.2012 o 14:51, Szejku napisał:

Czego należy się bać? Ochrona praw twórców nie może być uzasadnieniem dla ograniczenia
naszej prywatności. Jeżeli obecnie powszechnie akceptowaną wartością jest tajemnica korespondencji
to oczywistym jest, że nie tylko papierowe listy są nią objęte, ale treści naszych wiadomości
e-mail, treści rozmów na różnego rodzaju komunikatorach również. Jak już jest zauważalne
twórcy ACTA postawili ochronę prawa autortorskiego ponad naszym prawem do prywatności,
a tak być nie powinno.

Ale w samej treści ACTY wielokrotnie przytaczany jest fragment, że zachowane muszą być wszystkie prawa do prywatności, wolności słowa i sprawiedliwego procesu. Tak więc naruszenia prywatności nie zmienią się w porównaniu z tym, co już mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 14:47, Foost napisał:

A ty idź po rozum do głowy, na pewno przyda się do wypełnienia wolnej przestrzeni pod
kopułą xD Trzeba być naprawdę durniem, żeby wziąć tamto na poważnie.

Dlatego napisałem, że to fajna bajka =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 07:24, Jackal-pl napisał:

> Oprócz gimnazjalistów są też licealiści i psuedo-bojownicy o wolność internetów.
Poważni
> hakerzy nie zajmują się takimi głupotami.
Poważni nie zajmują się? Chłopie, czy ty cokolwiek poza Gram.pl czytasz?! Jak to nic
nie robią? Jak nie w Polsce to na świecie! Nie chce mi się podawać przykładów, wystarczy
poczytać newsy sprzed kilku dni.

Chodziło mi o ataki ddos.

Dnia 24.01.2012 o 07:24, Jackal-pl napisał:

>Skoro będziesz miał bibliotekę za free to ci nawet
> wyjdzie na dobre. Nie będziesz musiał płacić za internet + oczy się będą mniej psuły.

Monitor LCD ma zerowy wpływ na jakość widzenia, nawet po wieloletnim użytkowaniu komputera.
Ponadto Internet nie tylko nauce służy, a oszczędności z tytułu braku Internetu to nawet
niecałe 8litrów miesięcznie (benzyny oczywiście).

Nie każdy mus mieć lcd, hehe.

Dnia 24.01.2012 o 07:24, Jackal-pl napisał:

> Serwisy zwiną interes i co w związku z tym? Na pewno bardzo to przemówi do osób
które
> wymyślają takie rzeczy i zarabiają na tym pieniądze.
A w związku z tym, że sporo ludistraci pracę. I to może czegoś nauczy tych około 500
złodziei w W-wie.
Dalej mydlą nam oczy ustawami o refundacjach...

Bardzo dobrze, że są protesty i różnorakie heppeningi. Niech wiedzą, że Polacy nie tacy
głupi jak zawsze byli.


I będą mydlić cały czas, wiesz czemu? Bo nie ma nikogo kto zaprowadził by porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 14:51, Szejku napisał:

/.../> Dosyć interesujący będzie problem zgodności ACTA z naszą Konstytucją.
/.../

Kpisz sobie?
Jak konstytucja nie zgadza się z zaleceniami Komisji Europejskiej, to najwyżej zmieni się konstytucję. Konstytucja stanowiła, że obywatela polskiego nie wydaje się innym krajom. No i co? Najpierw wydano, potem konstytucję zmieniono. Masz jeszcze jakieś złudzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 15:11, KrzysztofMarek napisał:

Kpisz sobie?
Jak konstytucja nie zgadza się z zaleceniami Komisji Europejskiej, to najwyżej zmieni
się konstytucję. Konstytucja stanowiła, że obywatela polskiego nie wydaje się innym krajom.
No i co? Najpierw wydano, potem konstytucję zmieniono. Masz jeszcze jakieś złudzenia?


A, czy nie miało być tak, że konstytucja jest nad tym, co z UE? Niby wszelkie ustawy miały być dopasowywane do konstytucji, żeby się nie gryzło. Nie stwierdzam, że nie masz racji, ale tak to miało wyglądać w teorii... Masz może jeszcze jakiś podobny przykład zmiany konstytucji pod UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 15:35, castlerock napisał:

Z takimi jak szejku ma sensu polemizować. Własnie dzięki takim typom i ich wypaczonej
logice, jest tak jak jest. Czyli źle.


Jasne, nie ma co polemizować z treścią umowy. Przecież cała prawda jest zawarta na kwejku i jutubie. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować