Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2012 o 17:05, Dared00 napisał:

Wystarczy, że ogólnikowo wiem jaka jest droga aktu prawnego w Parlamencie Europejskim,
żeby zrozumieć, że protesty w aktualnym stadium ACTY są bezcelowe.

Teraz już mają cel. Lud się już burzy. Jak Polska to podpisze to się dopiero zacznie. Wszyscy się będą ''sadzić''. Nie tylko prości ludzi i użytkownicy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:51, KrzysztofMarek napisał:

Nie, ale czy czytałeś naszą całą konstytucję? Bo ja zrezygnowałem w połowie - co by
tam nie było napisana, to niemal zawsze jest odwołanie do ustawy, która może stanowić
inaczej. Zatem przeczytaj konstytucję, to bardzo pouczająca lektura. Szkoda tylko, ze
aż tak niedorzeczna.


Czytałem. Z racji studiów nawet nie z dobrej chęci. Konstytucja z założenia ma regulować podstawowe i ogólne kwestie, a szczegóły są do regulacji ustawowej. Wiem, że parę rzeczy tam jest niedorzecznych (sam z kumplem robiliśmy kiedyś zawody, kto więcej bzdur tam znajdzie). A to już, jak ustawa będzie regulować dane kwestie z poszanowaniem tego i owego to już niestety kwestia tego, kto ustawy pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:55, Crew_900 napisał:


Skoro jest obeznany tylko w około 10% ustaw, to dlaczego nie zainteresował się akurat tą o ACTA, skoro wszędzie jest o tym głośno, a niektórzy ponoć nawet pisali do europosłów o tym, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą ACTA. W tej chwili nieistotne jest dla mnie to, że w 90% ustaw głosuje ''na czuja'', ale że jako osoba, która w tym momencie ma pewien atut władzy bezmyślnie zagłosowała, na pierwszą lepszą opcję. Powtarzam: w internecie jest o tym głośno, w telewizji też co wiadomości przewijają się informacje o tym, radia nie słucham, ale domyślam się, że wiadomość ACTA napewno znalazło tam miejsce, gazety też pewnie pisały o tym, bo jakby nie patrzeć - to wydarzenie, wokół którego powstało dużo szumu. Anonymous, ACTA, cenzura internetu. Te hasła są na tyle popularne przez ostatni tydzień, że nawet dziadek (który nie używa internetu) się tym zainteresował.

Jestem zły, bo ustawa może wszystko diametralnie zmienić, a głosowanie było niemalże na zasadzie rzutu monetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:52, Outlander-pro napisał:

Zrobię sobie grzanki z serem i szynką.
A tak poza tym, to nic.


No i widzicie? Na co ten płacz i panika?
Po acta przyjdą kolejne, a platforma będzie rządzić jeszcze w następnej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> # co do KrzysztofMarek:

Dnia 24.01.2012 o 16:35, Szejku napisał:

Również uważam, że UE w wielu kwestiach przesadza, ale postaraj się odróżnić:

a) prawo stanowione
od

Prawo stanowipone przez stado lemingów podnoszących ręęę i naciskających przycist, bo tak im jakiś prezes/przewodniczący kazał? Normalny człowiek nie jest w stanie przeczytać codziennie uchwalanych ustaw, a co dopiero przeanalizować i zastanowić się nad ich sensem (a sensu tam na ogół nie ma - jedynie zwiekszenie obowiązków obywateli)

Dnia 24.01.2012 o 16:35, Szejku napisał:

b) prawa zwyczajowego

Zwyczaje mamy różne. Takiemu Palikotowi przeszkadza krzyż w sejmie, a mnie przeszkadza Palikot. No i co z tego wynika?

Dnia 24.01.2012 o 16:35, Szejku napisał:

od
c) wartości i ocen powszechnie przyjmowanych i aprobowanych, które mają charakter elementarny
i absolutny.

Taaa, elementarny i absolutny. Dla mnie elementarnym prawem jest prawo do życia, które zaczyna się od chwili zapłodnienia, ale [powiedz to pani Nowickiej...

Dnia 24.01.2012 o 16:35, Szejku napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:49, SiDi napisał:

Mądrze? Patrząc na listy wyborcze każdy próbuje wybrać mniejsze zło. Wszyscy są siebie
warci.


Jakie mniejsze zlo ludzie wybrali Po bo nie chcieli kaczora a palikot sie dostal bo obiecał trawke :D.Społeczenstwo nie interesuje sie politykom tylko skandalami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:54, NeroNarmeril napisał:

> /.../ > Czytałem. Z racji studiów nawet nie z dobrej chęci. Konstytucja z założenia ma regulować
podstawowe i ogólne kwestie, a szczegóły są do regulacji ustawowej. Wiem, że parę rzeczy
tam jest niedorzecznych (sam z kumplem robiliśmy kiedyś zawody, kto więcej bzdur tam
znajdzie). A to już, jak ustawa będzie regulować dane kwestie z poszanowaniem tego i
owego to już niestety kwestia tego, kto ustawy pisze.

Tylko parę rzeczy niedorzecznych?
No to trochę pom łebkach czytałeś. Przy naszej obecnej konstytucji, to ta z 3 Maja jest szczytem logiki i perfekcji - w odróżnieniu od obecnej, tamtą przeczytałem w całości.
P.S.
Dawno temu napisałem coś w rodzaju skargi na istniejące prawo do Ministra Sprawiedliwości i Rzecznila Praw Obywatelskich. Dostałem odpowiedż od obydwu. W tłumaczenoiu na język ludzki Minister napisał: daj Pan sobie spokój, my wiemy lepiej. A Rzecznik napisał: masz Pan rację, ja się staram, ale guzik moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:00, hammerfall87 napisał:

Jakie mniejsze zlo ludzie wybrali Po bo nie chcieli kaczora a palikot sie dostal bo obiecał
trawke :D.Społeczenstwo nie interesuje sie politykom tylko skandalami


Tak swoją drogą to myślisz, że jakaś partia po dostaniu się do sejmu by coś zmieniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:00, KrzysztofMarek napisał:

Tylko parę rzeczy niedorzecznych?
No to trochę pom łebkach czytałeś. Przy naszej obecnej konstytucji, to ta z 3 Maja jest
szczytem logiki i perfekcji - w odróżnieniu od obecnej, tamtą przeczytałem w całości.


Dla mnie parę, dla ciebie wszystkie. Bronisz mi tak sądzić, czy może chcesz mieć monopol na opinie o konstytucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:02, Orionov napisał:

Tak swoją drogą to myślisz, że jakaś partia po dostaniu się do sejmu by coś zmieniła?


Wystarczyła by partia ktora skalda sie z ludzi o odpowiednich kompetencjach w tym problem,że obecne partie ich nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Marku, ale twoje odpowiedzi w żaden sposób nie odnoszą się do meritum sprawy. Tu ważą się bardzo istne kwestie i takie sarkastyczne komentarze nic nie rozwiążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:02, NeroNarmeril napisał:

> T/.../
Dla mnie parę, dla ciebie wszystkie. Bronisz mi tak sądzić, czy może chcesz mieć monopol
na opinie o konstytucji?

Ech, ręce opadają. Gdzie napisałem, że wszystkie?
Niczego Ci nie bronię, nawet nie bronię Ci sądzić, że ja sądzę, że w konstytucji są same miedorzeczności. Bywaj zdrów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy projekt ACTA zagraża polskim graczom?

http://gry.interia.pl/informacje/wiecej/news/czy-projekt-acta-zagraza-polskim-graczom,1749924,7908

ciekawy fragment:

" Przykładowo: nakręcisz filmik z gry i wrzucisz go na swoją stronę bez pytania o pozwolenie firmy posiadającej prawa autorskie do treści, którą nagrałeś. Firma ta, jeżeli będzie miała taki kaprys, będzie mogła zablokować zarówno twoje konto na YouTube, gdzie wideo prawdopodobnie wrzuciłeś, jak i całą twoją stronę, bo znajdują się na niej treści - w gruncie rzeczy - pirackie. Zablokować do czasu, aż sprawa zostanie rozwiązana, najprawdopodobniej w sądzie. "


najwięcej zyskaja na tym twórcy płatnych poradników do gier ( SMSy, abonamenty, itp. ), ustawa ma zagrażać, min. YouTube, Facebook, Naszej Klasie, demotywatorom, itp., itd. ponoć nawet nie będzie można wklejać linków w wypowiedziach - ciekawe, ile w tym prawdy i co z tego wyniknie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:08, lis_23 napisał:

Czy projekt ACTA zagraża polskim graczom?

http://gry.interia.pl/informacje/wiecej/news/czy-projekt-acta-zagraza-polskim-graczom,1749924,7908

ciekawy fragment:

" Przykładowo: nakręcisz filmik z gry i wrzucisz go na swoją stronę bez pytania o pozwolenie
firmy posiadającej prawa autorskie do treści, którą nagrałeś. Firma ta, jeżeli będzie
miała taki kaprys, będzie mogła zablokować zarówno twoje konto na YouTube, gdzie wideo
prawdopodobnie wrzuciłeś, jak i całą twoją stronę, bo znajdują się na niej treści - w
gruncie rzeczy - pirackie. Zablokować do czasu, aż sprawa zostanie rozwiązana, najprawdopodobniej
w sądzie. "


Przecież coś takiego już jest w przypadku jutuba - ile teledysków/filmików/whatever poleciało, bo Sony czy ktoś tam się dorwało? A strona? Jak ktoś wrzuca fimy na jutuba a potem do siebie...

Dnia 24.01.2012 o 19:08, lis_23 napisał:


najwięcej zyskaja na tym twórcy płatnych poradników do gier ( SMSy, abonamenty, itp.
), ustawa ma zagrażać, min. YouTube, Facebook, Naszej Klasie, demotywatorom, itp., itd.
ponoć nawet nie będzie można wklejać linków w wypowiedziach - ciekawe, ile w tym prawdy
i co z tego wyniknie?.


Aha, już widzę, jak firma jakaś tam będzie szukać po necie odnośników do pirackich rzeczy, żeby wnieść pozew. Zwłaszcza na polskich stronach, o których za granicą mało kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:06, Szejku napisał:

> >/.../>
Wybacz Marku, ale twoje odpowiedzi w żaden sposób nie odnoszą się do meritum sprawy.
Tu ważą się bardzo istne kwestie i takie sarkastyczne komentarze nic nie rozwiążą.

Nie odnoszą się?
No to, proszę, w jakiś sposób to uzasadnij. Prawo stanowione ma to do siebie, że są sankcje państwowe za jego złamanie, prawo zwyczajowe takich sankcji nie przewiduje, bo mogą, za nieprzestrzeganie, grozić co najwyżej bojkotem towarzyskim, a wartości i oceny są absolutnie różne dla różnych osób.
No i prawo stanowione tworzy je banda dla obrony swoich grupowych interesów, nic więcej. Nawet, jeśli członkowie tej bandy, zwanej państwem, nie zdają sobie z tego sprawy.Bo co wynika z prawnego, ustawowego postanowienia, ze "Banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski są prawnym środkiem płatniczym w Polsce"?
Ja takich papierków z takim napisem mam mnóstwo, cały dowcip w tym, że mimo napisu, są nieważne. Więcej, na tych nieco starszych pisze, że "Przyjmowanie we wszystkich wypłatach jest obowiązkowym" (tak pisze, to nie ja się pomyliłem). Ale wracając do meritum, za moją pracę dostaje papierki. Za te papierki mogę dostać inne dobra, o ile prawo stanowione (albo i nie stanowipne, wystarczy dodruk pieniędzy) tego nie zmieni w ciągu jednej nocy (tak bywało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:00, hammerfall87 napisał:

Jakie mniejsze zlo ludzie wybrali Po bo nie chcieli kaczora a palikot sie dostal bo obiecał
trawke :D.Społeczenstwo nie interesuje sie politykom tylko skandalami

Jeśli chodzi o wybory w Polsce to tak to wygląda ;)

20120124192113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:13, NeroNarmeril napisał:

Aha, już widzę, jak firma jakaś tam będzie szukać po necie odnośników do pirackich rzeczy,
żeby wnieść pozew. Zwłaszcza na polskich stronach, o których za granicą mało kto wie.

Znam przynajmniej jedną firmę która pozywała do sądu osoby ściągające pirackie kopie gry i ty też powinieneś ją znać - nazywa się CD Projekt i przecież robiła to po wyjściu Wiedźmina 2. A sama praktyka o której mówisz jest przecież powszechna, mam ci pokazać ogłoszenia o pracę dla ludzi którzy mają szukać w internecie odnośników do pirackich kopii? Bo jak najbardziej istnieją. I prawdę powiedziawszy, nie mam nic przeciwko temu i to podejście jest OK. Ale jakoś wolałbym żeby, po wprowadzenia ACTA, pozew dostawała osoba która ten link zamieściła a nie twórca nic niewinnego portalu który najzwyczajniej w świecie ten link przegapił. Bo tak ten chłam ma właśnie działać i dlatego jest tak ostro krytykowany - to po prostu kosi ideę internetu i komunikacji między użytkownikami bo przecież ZAWSZE ci się pojawią jakieś nielegalne linki, za to nie zawsze je zauważysz. Do tej pory po prostu pisał do ciebie posiadacz praw autorskich i usuwało się to bez szkody dla siebie. A teraz dostaniesz od razu pozew sądowy bo jakiś dzieciak ci wrzuci taki syf na forum i ty go nie zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:32, ziptofaf napisał:

A sama praktyka o której mówisz jest przecież powszechna, mam ci pokazać
ogłoszenia o pracę dla ludzi którzy mają szukać w internecie odnośników do pirackich
kopii? Bo jak najbardziej istnieją.


Nie wiedziałem, dzięki.

Dnia 24.01.2012 o 19:32, ziptofaf napisał:

Bo tak ten chłam ma właśnie działać i dlatego jest tak
ostro krytykowany - to po prostu kosi ideę internetu i komunikacji między użytkownikami
bo przecież ZAWSZE ci się pojawią jakieś nielegalne linki, za to nie zawsze je zauważysz.
Do tej pory po prostu pisał do ciebie posiadacz praw autorskich i usuwało się to bez
szkody dla siebie. A teraz dostaniesz od razu pozew sądowy bo jakiś dzieciak ci wrzuci
taki syf na forum i ty go nie zauważysz.


Zobaczymy, jak to zadziała. Ja liczę na typowe polskie cwaniactwo i kombinowanie, żeby obejść przepisy, coby sobie dodatkowych obowiązków nie dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować