Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Widzicie panowie, główny problem naszego p. premiera jest taki, że nawet jeśliby chciał ustąpić to nie może. Dlaczego?
Bo pokazałby się jako osoba słaba i uległa, tchórz, który pod naciskiem się wycofa i przeprosi, a na to nie może sobie pozwolić w czasie rosnącego społecznego niezadowolenia związanego z wysokimi cenami paliwa, nową listą leków refundowanych, podniesieniem wieku emerytalnego, zarobkami w służbach mundurowych. Powiedzmy sobie szczerze, PO ma teraz na głowie kierowców, aptekarzy, lekarzy, osoby 40-60 letnie, mundurowych, a na dokładkę ludzi młodych. Premier jest teraz między młotem, a kowadłem, ponieważ gdy ustąpi w sprawie ACTA, to ruszy na niego lawina złożona z pozostałych grup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak się nie potrafi przewidzieć kilku kroków do przodu. Jak jest jakiś pomysł, to się go rozpatruje nie tylko w perspektywie 2+ lat, ale znacznie do przodu. Nie można wszystkiego przewidzieć, ale wystarczyło się zastanowić chwilę i by się dostrzegło choćby to, że spora część ludzi może nie być zadowolona. W momencie, kiedy inne sfery kuleją, zaczyna się piętrzenie kłopotów. Nasz premier odkrył perpetum mobile i chwała mu za to. Potrafi stwarzać problemy z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:23, Heimdallr napisał:

> Czyli niby na kogo?
"leśnych dziadów" :) -> driady, druidzi itd. :)
Nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie.


Mimo wszystko nadal czekam na kogoś kto poda sensownego kandydata który ruszy beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc między młotem, a kowadłem (jak to ładnie ująłeś) tylko sobie dokłada, Wcale lepiej nie zrobił nieuginając się przed naciskiem. Teraz z pewnością więcej osób go nielubi/nienawidzi i nie będzie na niego głosować.
Jego kłamstw i zgody na acta na pewno długo nie zapomną, był sobie internet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 15:57, NeroNarmeril napisał:


Zagranie pod publiczkę. Acta to gówniany świstek, który i tak nic by nie zmienił, bo to nie jest ani nowa ustawa, ani konstytucja, czy coś podobnego. I naprawdę acta wymaga, aby dostawcy internetu instalowali takie systemy zabezpieczające? Gdzie w Polsce???? To my mamy problem z wybudowaniem paru kilometrów autostrad, a będziemy tworzyli system nadzoru nad internetem? Wolne żarty. To jest po prostu niewykonalne i jeszcze długo nie będzie, nie tylko w Polsce. To nie matrix, że klikamy dwa przyciski i już wszystko wiemy...... Równie dobrze mogłoby w Acta pisać, że wymaga się zaprzestania kontaktów z marsjaninami i z tego powodu uznać ją za niezgodną z prawem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Oznacza to, że kontrowersyjna ustawa ACTA przyjęta właśnie przez polski rząd, jest niezgodna z prawem."
:)
"Orzeczenie TS dotyczy bezpośrednio wprowadzenia regulacji ACTA. Według ekspertów European Telecommunications Network Operators Association (ETNO) zapisy wprowadzone przez ACTA "mogą prowadzić do narzucenia operatorom konieczności wprowadzenia rozwiązań filtrowania treści". Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości praktycznie uniemożliwia wprowadzenie takiego mechanizmu w krajach, które przyjęły Kartę Praw Podstawowych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:00, Karharot napisał:

"Nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu
pobieraniu plików - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Oznacza to, że
kontrowersyjna ustawa ACTA przyjęta właśnie przez polski rząd, jest niezgodna z prawem."
:)

I jako pierwsi w całej zasranej europie !

Pogratulujmy naszemu rządowi i premierow za ten historyczny wyczyni xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 18:02, MisticGohan_MODED napisał:

I jako pierwsi w całej zasranej europie !
Pogratulujmy naszemu rządowi i premierow za ten historyczny wyczyni xp

Bo tam gdzie nie potrzeba to jesteśmy pierwsi. Szkoda, tylko, że w tych naprawde ważnych sprawach jesteśmy sto lat za mużynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:02, MisticGohan_MODED napisał:

I jako pierwsi w całej zasranej europie !

Pogratulujmy naszemu rządowi i premierow za ten historyczny wyczyni xp

OK, to teraz nieprzyjemny zgrzyt:
"Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."
Ktoś kto rozumie prawo lepiej ode mnie musiałby się na ten temat wypowiedzieć jednak wydaje mi się że nie ma to znaczenia o tyle że ACTA i tak nie może zostać w obecnej formie wprowadzona bo nie zaakceptuje jej Parlament Europejski i odmienne opinie naszego rządu się tu nie liczą, ma to znaczenie o tyle że ów rząd nie musi się tłumaczyć z tego iż podpisał coś co łamie nasze prawo (w końcu zabezpieczyli sobie najpierw tyłki upewniając się że dokument zapewniający zbytnie prawa ich obywatelom nie został podpisany).
Całoś artykułu ->
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,11038771,ETS__Porozumienie_ACTA_niezgodne_z_Karta_Praw_Podstawowych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zdajecie sobie sprawę, że nikt by nikogo nie zmuszał do zainstalowania takich systemów zapobiegających piractwu bo to jest NIEWYKONALNE? Do zapanowania nad setkami milionów internautów potrzeba by było tyle rąk do pracy, że prędzej sczeźniemy niż takie coś zostanie wprowadzone choćby i zgodnie z prawem-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to niewykonalne wcale nie zmieni nastawienia polityków do pomysłu. I tak będą wprowadzali durne ustawy. Syzyf im się może jeszcze pokłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:34, Heimdallr napisał:

To, że jest to niewykonalne wcale nie zmieni nastawienia polityków do pomysłu. I tak
będą wprowadzali durne ustawy. Syzyf im się może jeszcze pokłoni.


A i jeszcze jedno bo chcę mieć pewność. Niezgodne z prawem unii jest ten zapis tak?:

Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym, w cywilnych procedurach sądowych dotyczących dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej, prawo do wydania stronie postępowania nakazu powstrzymania się od naruszenia oraz między innymi do wydania nakazu tejże stronie lub w stosownych przypadkach stronie trzeciej, nad którą odnośny organ sądowy sprawuje jurysdykcję, w celu uniemożliwienia wprowadzenia do obrotu handlowego towarów, które naruszają prawa własności intelektualnej.
Art. 8, ust. 1 ACTA

Czy tego już aby nie ma gdzieś w Polskim prawie? To logiczne, że sąd ma uniemożliwiać stronie postępowania dalsze piracenie i łamanie prawa przecież... Ale na Boga, przecież to nie znaczy, ze odcięliby komuś neta za to, że obejrzał klip muzyczny na YT!!! Albo, że wyłączono by FB z powodu jednego zdjęcia! To by naruszało dużo więcej podstawowych praw.

Ci co twierdzą, że tak by właśnie sprawa wyglądała chyba żyją w jakimś matrixie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:12, Karharot napisał:

OK, to teraz nieprzyjemny zgrzyt:
"Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października
2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski
(protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych.
Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."
Ktoś kto rozumie prawo lepiej ode mnie musiałby się na ten temat wypowiedzieć jednak
wydaje mi się że nie ma to znaczenia o tyle że ACTA i tak nie może zostać w obecnej formie
wprowadzona bo nie zaakceptuje jej Parlament Europejski i odmienne opinie naszego rządu
się tu nie liczą, ma to znaczenie o tyle że ów rząd nie musi się tłumaczyć z tego iż
podpisał coś co łamie nasze prawo (w końcu zabezpieczyli sobie najpierw tyłki upewniając
się że dokument zapewniający zbytnie prawa ich obywatelom nie został podpisany).
Całoś artykułu ->
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,11038771,ETS__Porozumienie_ACTA_niezgodne_z_Karta_Praw_Podstawowych.html



Nas chyba nie obowiązuje to: "Solidarność (art. 27-38);
prawo pracowników do informacji i konsultacji; prawo do układów zbiorowych i wspólnych działań; prawo do pomocy społecznej i mieszkaniowej; prawo do ochrony przed nieuzasadnionym zwolnieniem; prawo do dobrych warunków pracy; zakaz pracy dzieci i ochrona pracującej młodzieży; zakaz zwolnień z powodu macierzyństwa, prawo do zasiłku macierzyńskiego i opiekuńczego; prawo do pomocy socjalnej; prawo dostępu do służby zdrowia; ochrona środowiska; ochrona konsumenta."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:27, Piterixos napisał:

A zdajecie sobie sprawę, że nikt by nikogo nie zmuszał do zainstalowania takich systemów
zapobiegających piractwu bo to jest NIEWYKONALNE? Do zapanowania nad setkami milionów
internautów potrzeba by było tyle rąk do pracy, że prędzej sczeźniemy niż takie coś zostanie
wprowadzone choćby i zgodnie z prawem-.-



Ktoś tu chyba nie wie jak działa internet ^_^ Przede wszystkim - dostawca internetu już dziś ma obowiązek trzymać logi z twojego korzystania z łącza z ostatnich 2 lat. I on naprawdę może się dowiedzieć co ściągasz i do czego używasz swojego łącza, w końcu wszystkie twoje pakiety przechodzą przez niego.

W gruncie rzeczy całość opierałaby się więc na dużej ilości filtrów, będących sygnaturami plików np. sumą kontrolną czy czymś w tym guście, byleby było niepowtarzalne i dość jednoznaczne. Podejrzewam że takie Sony czy inne DMCA samo chętnie zapewniłoby tutaj wsparcie w tej kwestii, w końcu dla nich to potencjalny czysty zysk. I jeśli to co ściągasz pasuje do wzorca np. Avatara, to po jakimś czasie dostałbyś pozew sądowy.

Więc to jest do zrobienia i w znacznej mierze do zautomatyzowania. Zwłaszcza że nie musi być wykonywane w czasie rzeczywistym, te kilka dni czy nawet tygodni opóźnienia nikomu by różnicy nie robiły. I tak, wymagałoby naprawdę niezłej mocy obliczeniowej i kolosalnej wielkości baz danych. Ale się da to zrobić.

Oczywiście, to jest do ominięcia, wystarczy naprawdę niewielka modyfikacja istniejących już aplikacji p2p o odrobinę kryptografii. I piractwa nie zwalczy. Ale i tak wszyscy dobrze wiemy że NIE o to w ACTA chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

No dobrze, ale czy w Acta pisze gdzieś dosłownie o wprowadzaniu filtrów tego typu? To brzmi coraz bardziej bezsensownie jak dla mnie i ogólnie to mam wrażenie, że to Acta to tylko jakiś taki przejaw...czy ja wiem biurokracji? Chodzi o to, żeby wszystko co się da zapisywać wszędzie w jak największej ilości mimo, że nie ma to sensu, bo takie dokumenty już są:P To tak jakby wydali umowę, w której by była mowa o wolności słowa i takie tam...podpisać można, ale czy to coś zmieni? Nie sądzę. To samo z Acta. W naszym PRAWIE jest przecież zresztą cała masa bubli a wspaniali przeciwnicy acta mają to gdzieś. Bardziej interesuje ich jakaś umowa, która jeszcze nie ma żadnej mocy niż to co już jest w polskim prawie:D

Jeśli mam być szczery, to to Acta mi wisi tym bardziej, że i tak nie przejdzie, no ale chciałbym jak najwięcej wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Karty Praw Podstawowych:

''Artykuł 1
1. Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.
2. W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.

Artykuł 2
Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.
''

To jest traktat obejmujący swoim działaniem Polskę i Wielką Brytanię. Więc nie mówić mi, że Karta u nas nie obowiązuje, bo obowiązuje, ale w zmienionym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

Tak czytam te twoje posty i nachodzi mnie jedna dygresja... masz jakąś swoją opinię ?
Ale taką naprawdę swoją czy tylko powtarzasz niczym leming opinie innych np w oparciu
o ten filmik z YT ?


Mam swoją opinię, raczej za leminga się nie uważam, ani za internetowego krzykacza, który powtarza zasłyszane w necie półprawdy nie sprawdzając niczego.

Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

Chyba każdy dostaje z nas biuletyn płacowy, nie potrzeba do tego jakiś bzdetów na "jutubie",
żeby zobaczyć ile twojej kasy w brutto idzie na poszczególne podatki.


Potrzeba, bo nie ogarniasz wszystkich opłat i podatków. Dopiero jak podliczasz różne rzeczy do kupy, to wychodzi co i na co.

Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

To, że potem robiąc jakiekolwiek zakupy dopłacam do tego 23% VAT - takie zycie, akżdy
kraj posiada jakies opodatkowanie na towary, głowa muru nie przebijesz, możesz co najwyżej
kupić bilet i leciec do swojego American Dream, tylko pamiętaj, że jak ci się tam noga
podwinie, to panstwo połozy na ciebie laskę bo państwowa służba zdrowia [dupna bo dupna
ale ją mamy] tam nie ma racji bytu i bez ubezpieczenia możesz zdechnąć jak pies pod samym
szpitalem, nikogo to tam nie obejdzie.


Państwowa służba zdrowia to jeden wielki żart, ona praktycznie nie funkcjonuje. Jak nie umierasz to wykłada się na ciebie laskę i każe czekać miesiącami, albo i latami. Prywatna służba zdrowia wyszłaby taniej i sprawniej, dlatego zresztą wiele zakładów pracy oferuje prywatne ubezpieczenia. Jeśli chodzi o vat- spoko, problem w tym, że u nas się podnosi i będzie się podnosić dalej. Wszędzie jest vat, ale nie wszędzie tak wysoki. Wg mnie rząd polski niebezpiecznie zbliża się do granicy, gdzie ludzie się naprawdę wku*wią i wyjdą na ulice.

Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

Zawsze powtarzałem, że nasz kraj jest całkiem dobrym miejscem do życia w porównaniu do
wielu innych regionów świata, trzeba tylko podwinąć rękawy i wyzbyć się mentalności komucha
który wmawia sobie, że wszystko mu się odgórnie należy.


Jak porównujesz do Somalii to może i tak. Wg mnie robi się tu naprawdę źle i wcale mi nie chodzi o mentalność "komucha", bo sam takowej nie posiadam.

Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

Pytanie
tylko, czy lepiej na to narzekać klepiąc słodka biedę, czy mieć to w dupie, mentalność
komucha schować sobie w kieszeń i wziąć się za robotę, robić na siebie, dorobić się w
życiu czegoś i być najzwyczajniej w świecie szczęśliwym z tego co się ma zamiast być
zerem społecznym które tylko umie głośno krzyczeć cyt. "je**ć biedę" ale kompletnie nic
nie robi, bo żyje w słodkim przekonaniu, że powinno mu spaść z nieba.


Masz tylko te dwie alternatywy? Masz prawo do swojego podejścia... moje jest całkiem inne. Niestety dla wielu perspektywy w kraju są kiepskie, jak kogoś satysfakcjonuje kredyt na 30 lat na kosmiczny procent, żeby tylko mieć własne 40 metrów, to spoko. Mi się to nie podoba. Nie mój klimat, ja zawsze wolałem niezależność, ja bym wolał, żeby państwo mi mniej dawało, ale mniej zabierało- ja się sam ogarnę.

Dnia 26.01.2012 o 13:58, Pietro87 napisał:

I nie zanim zaczniesz sobie wmawiać bzdury, że rzekomo atakuję cie ad persona tudzież
uprawiam tu jakiś hejt [swoja drogą cudowne pojęcie, jak konstruktywna krytyka jest niewygodna,
najlepiej drzeć japę "Hejter, Hejter" wtedy nawet nie trzeba takiej krytyki odbijać,
za to kocham dzisiejszy internet i jego userów], daruj sobie, przeczytaj ze zrozumieniem
dwa razy, zauważysz, że piję do ogółu.


A tego nie rozumiem, nie wiem czy to do mnie. Ja w ogóle rzadko kiedy używam słowa hejt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować