Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 15:02, Flagun napisał:

Przecież ten filmik to czysta manipulacja!


Nie?

Dnia 26.01.2012 o 15:02, Flagun napisał:

Wyjechałeś tekstem, że ja nie zarabiam na siebie, ale z tego co widzę to chyba nie skalałeś
się pracą.


Nie wyjechałem z tekstem, że nie zarabiasz, tylko napisałem, że nie wiem czy zarabiasz, na forum pełno jest licealistów, albo gimbusów, skąd mam wiedzieć ile masz lat? Tov nie było pogardliwe, ani ironiczne, rany, czy już nikt nie może nic napisać, żeby się jad z monitora nie wylewał? Ja już pracowałem w różnych miejscach trochę czasu.

Dnia 26.01.2012 o 15:02, Flagun napisał:

Dam Ci podpowiedź dlaczego to jest manipulacja. Na początku filmiku jest podane, że koszt
zatrudnienia pana Mietka wynosi ok 3900 zł z czego 600 to podatek. Teraz powiedz mi jaka
jest gwarancja, że biedny pan Mietek dostałby te 600 jakby podatek był = 0? Pan Mietek
ma płacę brutto 3300 i tyle.


Nie. Dla przykładu w firmie, w której ostatnio pracowałem była inna stawka dla osób uczących i nie uczących. Uczący dostawali większe pensje dokładnie o stawkę ubezpieczenia. Tak to działa. Ja się nie uczyłem już i firma musiała pokryć moje ubezpieczenie, więc dostawałem mniejszy hajs, ci co studiowali dostawali tę kasę do ręki.

Dnia 26.01.2012 o 15:02, Flagun napisał:

Do tego pamiętaj, że państwo nie zabiera kasy i nic nie daje w zamian.


To państwo w stosunku do tego co zabiera daje naprawdę mało w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 21:45, Budo napisał:

Państwowa służba zdrowia to jeden wielki żart, ona praktycznie nie funkcjonuje. Jak nie
umierasz to wykłada się na ciebie laskę i każe czekać miesiącami, albo i latami. Prywatna
służba zdrowia wyszłaby taniej i sprawniej, dlatego zresztą wiele zakładów pracy oferuje
prywatne ubezpieczenia. Jeśli chodzi o vat- spoko, problem w tym, że u nas się podnosi
i będzie się podnosić dalej. Wszędzie jest vat, ale nie wszędzie tak wysoki. Wg mnie
rząd polski niebezpiecznie zbliża się do granicy, gdzie ludzie się naprawdę wku*wią i
wyjdą na ulice.



Mógł bym odbić argument i powiedzieć, że jest zupełnie inaczej.
Podam ci przykład - miałem wypadek samochodowy, doznałem bliżej nieokreślonego uszkodzenia neurologicznego [jak się potem okazało zupełnie niegroźnego i kompletnie "uleczalnego"], moje objawy, czyli dosyć nieprzyjemne drżenie rąk i momentami intensywne samoistne skurcze w prawej dłoni przeszkadzały mi w pracy. Lekarz zakładowy stwierdził, że nie wie co to jest i do pracy mnie nie dopuszcza, pół roku zwolnienia, diagnozy, badania, szpital. Potem kolejne 12 mcy na tzw świadczeniu rehabilitacyjnym i kolejne badania, fakt terminy czasem 2-3 miesiące są do dupy tu się zgadzamy. Nie mniej zmierzam do tego, że jako młody człowiek, mnie ani w tym wypadku państwowy system ani służba zdrowia w dupę nie kopnęła. Nie zostałem bez pieniędzy i świadczeń, podobnie nie zostałem bez opieki medycznej.
Rezultat był taki, że uszkodzenie nerwowe było drobne, uciążliwe ale kompletnie uleczalne, rehabilitacja i odpowiednie zabiegi doprowadziły mnie do 100% sprawności z przed wypadku.
Oczywiście nie neguję tym samym, że nasza służba zdrowia nie zasysa w wielu kwestiach [mam ojca cukrzyka wiem co to kolejki, użeranie się z lekarzami, terminami, biurokracją - nie neguję rzeczywistości], ja jedynie pokazuję ci, że wszystko ma dwie strony.

Dnia 26.01.2012 o 21:45, Budo napisał:

A tego nie rozumiem, nie wiem czy to do mnie. Ja w ogóle rzadko kiedy używam słowa hejt...


A to było napisane profilaktycznie. Bo ostatnio wszędzie każdy sprowadza wszelką formę dyskusji, konstruktywnej krytyki czy wymiany odmiennych poglądów do hejtu i wypina się tyłkiem, że on rozmawiać nie będzie bo przedmówca go "hejtował".
Jak widać - jesteś jeszcze w grupie nielicznych rozumnych co nie biorą każdego jednego słowa personalnie i poziom dyskusji zachować potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że ktoś z obecnego rządu mówił że ACTA podpisały wszystkie państwa UE, a w radiu mówili że tego dokumentu nie podpisały min Niemcy i kilka innych państw :D To ja się pytam jak to jest że wszystkie a tu słyszymy że jeszcze kilka się wstrzymuje. Polska zawsze chce się wyróżnić, że niby zawsze robią najlepiej, nawet są pierwsi do walki z piractwem, nawet Niemcy im nie dorównują w szybkości, ale w EP się wszystko okaże, te gówno nie przejdzie...Tak więc Polski mądry rząd obejdzie się liźnięciem i marzeniami "Jakby to fajnie byłoby monitorować każdego i patrzeć co pisze na necie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się Polska nie podoba, to po prostu wyjedź :D ja jestem zdania, że jeszcze nigdy w historii nie było tak dobrych warunków do życia - brak wojen, epidemii, mamy demokrację (w przeciwieństwie do tego co niektórzy twierdzą to jest demokracja i wcale nie jest z nią tak najgorzej), służba zdrowia nie jest najlepsza, ale też jakoś długość życia się zwiększa.
A że państwa zachodnie nas wyprzedzają pod względem rozwoju - toż trudno się dziwić, skoro przez kilkadziesiąt lat mieliśmy w kraju komunizm i teraz musimy nadrobić te ogromne zaległości.

A co do tego, że mnóstwo osób jest przeciwko ACTA - nikt nie lubi, jak się mu coś zabiera :D
A dlaczego tyle osób nie protestowało przeciwko podniesieniu VAT-u? Bo po pierwsze zwiększone koszty życia z tym związane nie są aż tak widoczne, a po drugie częściowo ratuje to mocno nadwyrężony budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:34, gracz_155 napisał:

Osobiście do Anonimowych nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawsze ich ataki miały jakiś cel
mniej lub bardziej szczytny(atak na scjentologów, Sony, Lolita city, teraz obecna sytuacja)
jeśli wykradli jakieś konta, numery kart itp. to osobiście nigdy nie słyszałem aby coś
z tych kont wypłynęło. Jak dla mnie zawsze zachowywali się fair.

Wiesz, nie przekonuje mnie to, bo to tak jakby powiedzieć, że Bin Laden tez był fair, gdyż on nie był za sterami samolotów... terror to terror i boję się o mój komputer z każdym napisanym komentarzem, który jest przeciwko "jeb*ć ACTA" i protestom. Na onecie na przykład. Wielu protestujących to tak na prawdę ludzie, co piracą na potęgę albo nie czytali ustawy bądź ich wiedza ogranicza się do "internetu" , czyli do stron typu demotywatory czy kwejk. Co więcej, wielu z nich uważa płacenie podatków jako "wyruchanie przez państwo", więc jak? Jesteśmy jednym krajem, czy podzielimy się jak po Krzywoustym 1138 r.? Pomijam kwestie, które głoszą, że ACTA miało być przeciwko Chinom i rynkowi azjatyckiemu, a to się nie powiodło, bo to bujda - to nie był główny powód stworzenia tej umowy.
Sam ACTA nie popieram, ale nie popieram też populizmu, głupoty i co najważniejsze - podżegania do rewolucji poprzez zakrzywianie rzeczywistości okraszonej postbolszewickimi hasełkami.
Dalej czuję się zagrożony, że Anonimowi mi się włamią do kompa, bo "nie jestem z nimi, to jestem przeciwko nim" , kiedy ja ani nie popieram, ani nie jestem przeciwny tej ustawie. Po prostu za dużo radykalizmów jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam takie same odczucia i obawy jak Ty. Czasem smutno mi się robi jak patrzę jak beznadziejnie niski poziom prezentują protesty ludzi (wszelkie hasełka i wyzwiska zamiast rzeczowej krytyki)... a ataki Anonów to dla mnie zwykły hm... terroryzm, który tylko pogarsza sprawę zamiast jej pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc Polski mądry rząd obejdzie się liźnięciem i marzeniami

Dnia 26.01.2012 o 22:01, Liptox napisał:

"Jakby to fajnie byłoby monitorować każdego i patrzeć co pisze na necie"


Tiaaaa....ale już nie pokusiłeś się o to by pomyśleć, po co rządowi byłyby potrzebne np informacje o tym co piszesz, ani też nie wpadłeś na pomysł, że Acta nie ma z takimi działaniami nic wspólnego...

Crew_900

Wiesz jak porównamy Polskę do Niemiec to rzeczywiście wypadamy kiepsko...ale czy my musimy porównywać się od razu do takich gigantów jak Niemcy (to tylko przykład)? Polska to nie jest "upadająca potęga gospodarcza" tylko raczej średnio rozwinięty kraj, który jak na razie jest na dobrej drodze by dogonić zachód (choćby patrząc na wzrost PKB).

Zresztą tak przy okazji...ciągle się w Polsce narzeka. Na wszystko. Na Acta też, tylko, że jak się okazuje większość krytyków to debile którzy nie mają o całej sprawie pojęcia i swoje zdanie opierają tylko na tym co zasłyszeli od innych. Po tej aferze zastanawiam się, jak wielu tego typu krytyków jest w innych dziedzinach typu służba zdrowia, transport itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:24, Cierpik182 napisał:

Mam takie same odczucia i obawy jak Ty. Czasem smutno mi się robi jak patrzę jak beznadziejnie
niski poziom prezentują protesty ludzi (wszelkie hasełka i wyzwiska zamiast rzeczowej
krytyki)... a ataki Anonów to dla mnie zwykły hm... terroryzm, który tylko pogarsza sprawę
zamiast jej pomóc.

No dokładnie. Po co w Kielcach dzicz rzucała kamieniami? I kto protestował? Gimnazjaliści, co powinni być szkole, albo piraci w większości. Kto to Anonimowi? Terroryści jak dla mnie i sam boję się o swoje "internetowe bezpieczeństwo" pierwszy raz od czasu, odkąd go mam, a mam go wiele lat już.
Niski poziom intelektualny to typowy opis hołoty, która za rzuconym hasełkiem typu "jesteśmy iskrą rewolucji, która pochłonie świat" (swoją drogą podatny grunt na rewolucję, zupełnie tak samo podatny jak ten z listopada 1917 roku) pójdzie nawet zabijać, bo "ich internet jest w niebezpieczeństwie" , które nie istnieje. Bądźmy szczerzy, komu zaszkodzi ACTA jak wejdzie w życie? Złodziejom, piratom, których w Polsce jest sporo. Komu tak na prawdę nie zależy na tej rewolucji? To nieciekawie wygląda i cieszę się, że na przykład prof. Kuźniar, autorytet, powiedział głośno to, co mi po myślach chodzi od kilku dni: http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-przeciw-umowie-acta/kuzniar-jestem-przekonany-ze-protesty-to-byla-mani,1,5009379,wiadomosc.html

Aha, jeszcze coś. ACTA potrzebuje ratyfikacji Sejmu, a jest umową międzynarodową. Nie przewiduje zmian w prawie, co więcej - nie musimy jej jako kraj przyjąć w jej obecnej formie, która czemu jest elastyczna? bo każdy kraj ma inne podejście. Tutaj tez upada pogląd "antiNWO"-wców, którzy wszędzie węszą spisek. Ogólniki są złe, to prawda, ale zapomina się o jednym, że nie trzeba tych radykalnie ogólnikowych praw przyjąć, a można je zmodyfikować, co LEGALNIE WYBRANY w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH Rząd zapowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem swoją drogą ilu tych debili z pikiet w całej Polsce bodaj pofatygowało się, zmarnowało 15 min czasu i przeczytało tą umowę.
Pewnie jest tam sporo niejasności, wiele artykułów jest zbyt ogólnikowych i zostawia miejsce do patologicznych form interpretacji lub nadinterpretacji, ale obecne prawo mamy bardziej ostre względem piratów niż to co dochodzi w ACTA i wszyscy na to kładli do tej pory laskę.
Podobnie wszyscy w życi mieli kiedy świat wprowadzał system echelon, pasuje im, że od lat są na globalnym podsłuchu i satelitarnej inwigilacji a o ACTĘ robią szum bo być może o zgrozo trzeba będzie zaczadź płacić za filmy czy muzykę... doprawdy nie do pomyślenia, że zaczną karać wirtualną kradzież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>to tak jakby powiedzieć, że Bin Laden tez był fair,

Dnia 26.01.2012 o 22:18, Adamantium napisał:

gdyż on nie był za sterami samolotów.


Ale porównanie haaaaa :D
Porównujesz BL który zabił tysiące ludzi do każdego kto nazwie się Anonymouse którzy sobie hackują strony rządowe nie robiąc przy tym nikomu krzydwy ?
Bez kitu masz bardzo trafne porównania, koń by się uśmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A czy ważne jest że ukradniesz lizaka ze sklepu spożywczego czy ukradniesz 2.000.000zł z banku?
Kradzież to kradzież.

Tak samo tu. Ataki Anonów to ataki terrorystyczne, tylko że przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:32, Piterixos napisał:

Tiaaaa....ale już nie pokusiłeś się o to by pomyśleć, po co rządowi byłyby potrzebne
np informacje o tym co piszesz, ani też nie wpadłeś na pomysł, że Acta nie ma z takimi
działaniami nic wspólnego...


Po co rządowi to co ludzie piszą ? A chociażby po to żeby nie pisali o nim nic co by się mu nie spodobało. Myślisz inaczej niż ktoś ci narzuca jesteś na celowniku :D Zresztą daleko nie trzeba szukać takich sytuacji.
Owszem ACTA z wieloma działaniami nie ma nic wspólnego, ma natomiast wiele wspólnego z tym jak sobie każdy ją będzie naginał na swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:33, Liptox napisał:

Porównujesz BL który zabił tysiące ludzi do każdego kto nazwie się Anonymouse którzy
sobie hackują strony rządowe nie robiąc przy tym nikomu krzydwy ?
Bez kitu masz bardzo trafne porównania, koń by się uśmiał.

A ty krótkowzroczne myślenie skoro sądzisz, że hackowanie "tylko" stron rządowych i ew. hijackowanie informacji na nich jest spoko, bo nie robi nikomu krzywdy. I widzę, że nie zrozumiałeś kontekstu (jak ci, co są przeciwni pewnej umowie międzynarodowej nie czytając jej wcześniej) - dorabianie debilnych usprawiedliwień do aktów terroryzmu to nic dobrego, a wręcz idiotyzm. Oni zaatakowali, wykradli dane, ale ich nie użyli - jednak się cieszyli z udanej akcji i podżegali. Bin Laden w czasie ataku na WTC nie był za sterami samolotu, mógł spać - po całej akcji po kilkunastu miesiącach się cieszył i podżegał do Jihadu.
Rację przyznam, że porównywanie mordercy (który jako żołnierz zabił kilku ludzi "własnoręcznie") nie jest idealne, ale zauważ, że bardzo trafne, a czemu? Bo terroryzm to terroryzm.
A, jeszcze coś. Ja mam krzywdę psychiczną, bo boję się, że sam padnę ich ofiarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:40, Adamantium napisał:

A, jeszcze coś. Ja mam krzywdę psychiczną, bo boję się, że sam padnę ich ofiarą.


Owszem jak masz coś na sumieniu to prędzej czy później jakiś Anon cię znajdzie.
Takie było założenie BL, według niego USA miało wiele na sumieniu, i szukał sposobu by ich "ukłóć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:42, Liptox napisał:

Owszem jak masz coś na sumieniu to prędzej czy później jakiś Anon cię znajdzie.

Terror. Nie jestem gorącym zwolennikiem ani przeciwnikiem ACTA, więc jestem wrogiem w myśl zasady "albo z nami albo przeciwko nam". Ot, tak dla zabawy będą normalnych ludzi hackować. Po co? A po to, dla zasady. Odsyłam do tematyki Terroru Jakobińskiego czy informacji o organizacji Czeka.

Dnia 26.01.2012 o 22:42, Liptox napisał:

Takie było założenie BL, według niego USA miało wiele na sumieniu, i szukał sposobu by
ich "ukłóć"

Każdy ma coś na sumieniu, ale atakowanie miasta samolotami czy wprowadzaniu terroru w internecie i podżeganie do rewolucji to nieludzkie czynności.


@Cierpik182
Oczywiście. Także wszystkich skrajnych przeciwników ACTA odsyłam do Kodeksu Prawnego. Teraz ściąganie plików też jest nielegalne, ale to i tak ich nie przekona. Według nich to taka jest zasada "nienawidzę ACTA, bo mało zarabiam i mi odbiorą możliwość ściągania produktów, na które nie mam kasy" , więc czemu nie taki człowieczek nie ukradnie samochodu czy nie obrabuje banku? Nie stać go na Merca albo na naszyjnik z brylantami to niech też go ukradnie jak plik z neta, tylko tutaj poniesie tego konsekwencje. ACTA ma zamiar wprowadzić to samo do internetu, aby kradzież była kradzieżą, a nie kabaretem wspomnianym wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:45, Adamantium napisał:

ACTA ma zamiar
wprowadzić to samo do internetu, aby kradzież była kradzieżą, a nie kabaretem wspomnianym
wcześniej.


ACTA wprowadzi o wiele więcej niż sobie wyobrażasz.
Ale to nie moja wina żeś krótkowzorczny i jedyną uwagę masz skierowaną na "pobieranie durnej mp3" całkiem jak nasi "mądrzy" politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:47, Liptox napisał:

ACTA wprowadzi o wiele więcej niż sobie wyobrażasz.

Przeczytałem całą dwa razy i wiele punktów mi się nie podoba, szczególnie te zbyt ogólne i wkraczająca na sferę protoprawną nie będące jednocześnie prawem z uwagi na sam kształt ACTA.

Dnia 26.01.2012 o 22:47, Liptox napisał:

Ale to nie moja wina żeś krótkowzorczny i jedyną uwagę masz skierowaną na "pobieranie
durnej mp3" całkiem jak nasi "mądrzy" politycy.

Krótkowzroczność to jest brak poparcia dla złodziejstwa? Dziwne, nie wiedziałem.
Co do pobierania MP3 to ba, nie tylko o to chodzi. Chodzi o całe płyty, gry, filmy i poczucie bezkarności.
Albo powiem inaczej - monitoring jest dobry, bo zaszkodzi tylko tym, którzy mają wiele za uszami. Stety do mnie nie trafiają jęki typu "każda korporacja nas oskarży" , bo u nas to nie jest możliwe. :P Nasze prawo niestety się różni od amerykańskiego, które jest według mnie najlepszym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:42, Liptox napisał:


Tsssss, ale Acta jeszcze nie działa bo nie zostało ratyfikowane-.- To po pierwsze, a po drugie skoro jego strona stała się bazą linków do pirackich materiałów to ma problem.

Media po prostu teraz nagłaśniają sprawę i sieją panikę bo mają z tego kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować