Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

...
Zobacz na skąpcu, może coś przypadnie ci do gustu http://www.skapiec.pl/site/cat/49/filtr Te media tech miałem, ale się rozwaliły. One są nienaprawialne, a próbowałem naprawić, gdyby nie to to bym je reklamował. W środku są zrobione tandetnie i chaotycznie, mogliby w instrukcji napisać jaki kolor kabla jest od czego bo kolory mają w cały świat. Włażą z jednej strony jednego koloru a z drugiej już wyłażą innego. Chyba robili je z odpadów :). Jednak jak mówie bez rozkręcania można je reklamować. Głupi byłem że nie zlutowałem solidnie ich na samym początku. Tak za 100zł -125zł możesz sobie sprawić tak o żeby zobaczyć. Miłe wrażenie jak moździerz walnie obok (głowę urywa woofer). Naprawdę można się wczuć. Fajnie słychać strzały - człowiek czuje się jak rambo :P. Do klanu to nic innego jak 5.1 nie mogę ci polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Audio-Technica ATH-M40fs. Nauszne, zamknięte. Znakomite słuchawki, pięknie grają, odtwarzają czysto wszystkie tony zarówno wysokie jak i niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja posiadam Logitech PlayGear Mod do mojej konsolki PSP. Słuchawki w swojej klasie są naprawdę jednymi z lepszych, wymienne gąbeczki, ładna wygląd, czyste brzmienie i co najważniejsze nauszne i nakładane od tyłu głowy. Cena nie przekracza w sklepach wysokości 60zł, a wydają się być porządnie zrobione, polecam każdemu kto nie jest audiofilem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam odpisze na swojego posta :)
MIałem dzisiaj okazje dłuższego testowania AURVANY oto moje spostrzeżenia
EP 630 maja efektywny bass AURVANA tego nie ma bass nie odgrywa tu tak wielkiej roli jest dobry ale to wszystko
Za to Aurvana niszczy EP cała reszta dzwiek jest czysty, krystaliczny, wyraźny
POczątkowo nie slyszy sie różnicy
Słuchałem swojej muzyki ok 2h naAurvanach i jak je ściągnąłem i przeszedłem na swoje to wtedy dopiero zrozumiałem dlaczego są one warte tyle pieniędzy
Dzwięk jest zupełnie inny, zwykle gwzizdniecie szept czy inna fala dzwiekowa jest słyszalna tak jak w rzeczywistosci
Długo mozna by o nich piać ale nie chce robić kryptoreklamy :)
Ogółem fajny sprzeciol czekam az będzie tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 02:21, artooro napisał:

Co myślicie o Apollo AH-2000?

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/471344;jsessionid=D8994031CF5B480824EE0517324F859A
http://www.apollomultimedia.eu/?s=p&kat=5

System dźwięku 5.1 symulowany za pomocą 2 głosników, wbudowana karta dźwiękowa.


A nie lepiej kupić słuchawki 5.1 co nie symulują dźwięku 5.1 tylko mają taki normalnie :). Wiadomo, że wyda się więcej kasy (100-120zł), efekt będzie znacznie lepszy (większy zakres pasma przenoszenia, osobny bassowy głośnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś zaistniała kiedyś sytuacja że jak długo słucha muzyki na drogich i porządnych słuchawkach zaczynają go najpierw kuć oczy a potem boleć uszy? Zawsze jak słucham muzykę na full po paru minutach czuję mocne kucie szczególnie w lewym oku... Da się to przetrzymać ale przyjemności ze słuchania muzyki już się nie ma. Żaden ze moich znajomych nie czuję czegoś takiego... Jestem inny xD ?
Btw. Co mają oczy do słuchania muzyki na słuchawkach xD Sam się zastanawiam ale naprawdę często muszę ściszać uszy nie ze względu bólu uszu tylko przez oczy...


Pozdro!
Adik San

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię słuchać głośno muzyki na słuchawkach. Jak bym słuchał muzy na swoich Creative''ach EP-630 z mp3 to bym chyba ogłuchł, normalnie to słucham na połowie i jak dla mnie jest moc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 07:32, iro1979 napisał:

A nie lepiej kupić słuchawki 5.1 co nie symulują dźwięku 5.1 tylko mają taki normalnie :).
Wiadomo, że wyda się więcej kasy (100-120zł), efekt będzie znacznie lepszy (większy zakres
pasma przenoszenia, osobny bassowy głośnik).


A ja odwrócę kota ogonem, i powiem tak: czy nie lepiej te 100-120 zł więcej wydać na naprawdę dobre słuchawki. Moje mają pasmo przenoszenia 5-28,000 hz i uwierz mi czasami mam wrażenie, że mam w głowie subwoofer :) mimo, że nie mają żadnego osobnego głośnika basowego.

Poniekąd ten sam problem dotyczy kolumn. Używam dwóch starych kolumn od "Amatora". Żaden rarytas, na Allegro kupisz parę za 50 zł max. A jednak porządna drewniana obudowa sprawia, że te jednogłośnikowe pudła biją na głowę 85% niby wypasionych plastikowych kolumienek systemu 5.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 15:39, Anjinsan napisał:

> A nie lepiej kupić słuchawki 5.1 co nie symulują dźwięku 5.1 tylko mają taki normalnie
:).
> Wiadomo, że wyda się więcej kasy (100-120zł), efekt będzie znacznie lepszy (większy zakres

> pasma przenoszenia, osobny bassowy głośnik).

A ja odwrócę kota ogonem, i powiem tak: czy nie lepiej te 100-120 zł więcej wydać na naprawdę
dobre słuchawki. Moje mają pasmo przenoszenia 5-28,000 hz i uwierz mi czasami mam wrażenie,
że mam w głowie subwoofer :) mimo, że nie mają żadnego osobnego głośnika basowego.

Do słuchania muzyki napewno tak, do grania we większość gier też. Jednak 5.1 nadaje się do fpp bardziej.

Dnia 19.02.2007 o 15:39, Anjinsan napisał:

Poniekąd ten sam problem dotyczy kolumn. Używam dwóch starych kolumn od "Amatora". Żaden rarytas,
na Allegro kupisz parę za 50 zł max. A jednak porządna drewniana obudowa sprawia, że te jednogłośnikowe
pudła biją na głowę 85% niby wypasionych plastikowych kolumienek systemu 5.1

Wiem coś na ten temat ;) mam 2 kolumny Universum Quelle 120W (za darmo) i kupiłem stary wzmacniacz UNITRY (za 70zł chyba bo było to z 6 lat temu, pewnie ten gość miał go z 15 lat u siebie) pięknie wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 00:20, Adik989 napisał:

Czy u kogoś zaistniała kiedyś sytuacja że jak długo słucha muzyki na drogich i porządnych słuchawkach
zaczynają go najpierw kuć oczy a potem boleć uszy?


Nie słyszałem o czymś takim. Może spowodowane jest to czymś innym. Może masz problemy z oczami i tylko podczas hałasu odczuwasz skutki "urazu". Polecam wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zdechnięciu poprzednich tanich słuchawek 5.1 zdecydowałem sie na słuchawki z mikrofonem SPEED-LINK Medusa 5.1 Home Edition (SL 8796). Jak przyjdą opisze swoje wrażenia. Ostatnia rzecz jaką kupuje do kompa i już będzie dopieszczony na max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam słuchawek SONY MDR-XD300

Częstotliwość -> 8–25 000 [Hz]
Czułość -> 104.0 [dB/mW]
Magnes -> Neodym [360 kJ/m3]
Impedancja -> 70.0 Ohm

Grają bardzo dobrze, od temtego czasu minimalnie oslabły ale to chyba takie mam wrażenie :P:)

Pozdrawiam

20070307221510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi doszły słuchawki meusa gamer 5.1. Jak potestuję to napiszę jakie wrażenia po przesiadce z poprzednich 5.1. Parametry mają lepsze i jest mikrofon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować