Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Planuję kupno słuchawek Logitech Premium Stereo Headset lub podobnych w cenie do 80zł. Co o nich sądzicie, jakie inne słuchawki propnujecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić słuchawki w cenie do 40zł. Czy na rynku wyskoczył może jakiś "nowy" król w tym przedziale cenowym? Rady mile widziane :). Zastanawiam się nad Q-Line Summer QL-261 ( http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Q_Line/Sluchawki_z_mikrofonem_Q_Line_Summer_QL_261/pelny,id,23889/). Czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:07, KrisK91 napisał:

Mam zamiar kupić słuchawki w cenie do 40zł. Czy na rynku wyskoczył może jakiś "nowy" król w
tym przedziale cenowym? Rady mile widziane :). Zastanawiam się nad Q-Line Summer QL-261 ( http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Q_Line/Sluchawki_z_mikrofonem_Q_Line_Summer_QL_261/pelny,id,23889/).
Czy to dobry wybór?

nie znam sie na tym za bardzo ale wydaje mi sie ze za taka cene nie bedzie to rewelacja.. bo takie sluchawki dobrej jakosci kosztuja znacznei wiecej, kolega miał za ponad 100 zł i były wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek z mikrofonem, najważniejszymi cechami takiego zestawu są : wygoda użytkowania (dopasowanie do użytkownika, odpowiedni kształt etc.), czułość mikrofonu (raz miałem słuchawki przy których trzymając mikrofon przy ustach źle odbierał), cena (wiadomo - nie chcę nie wiadomo ile wybulić za same słuchawki), wygląd [opcjonalne/najmniej ważne]. No i jeszcze dopasowanie samego mikrofonu, żebym nie musiał go trzymać ręką gdy chcę coś powiedzieć.

Nie chodzi mi o jakiś super-wybajerowany sprzęt bo wybredny jeśli chodzi o jakość dźwięku nie jestem, po prostu niech spełnia swoje zadanie jak należy i niech cena będzie w granicach rozsądku. Co powiecie na przykład na coś takiego http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Creative/Sluchawki_Creative_Headphones_HQ_140/pelny,id,29983/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 15:33, Fagno napisał:


Jeżeli stawiasz na komfort to zdecydowanie odradzam słuchawki tego typu po prostu wiszą na uszach co sprawia, że po mniej więcej 2-3 h musisz je zdjąć. Oczywiście po pewnym czasie można się przyzwyczajć ale można kupić lepszy sprzęt. Po drugie te słuchawki które podałeś w linku nie maja mikrofonu więc już na wstępie odpadają. Radziłbym poszukać słuchawek bardziej klasycznych w wyglądzie gdyż są wygodniejsze oraz takie które nie posiadają żadnego regulowania głośności na kablu gdyż często sa z tym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel od moich słuchawek złamał się tuż obok wtyczki, tak że nie było możliwe po prostu przelutowanie czterech kabelków (zdjęcie 1). Zakupiłem więc nową wtyczke (zdjęcią 2, 3, 4), rozkręciłem ją i teraz mam problem:
Gdzie przylutować 4 kabelki?

oczywiście załączam odpowiednie zdjęcia

20070831201808

20070831201819

20070831201830

20070831201837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Media Tech MT 357 i naprawdę nie narzekam. Kosztowały 79 zł, mają mikrofon i "nauszniki", dobry dźwięk i długi kabel. Pilot z "zaczepką" np. na pasek. Dodatkowo mają funkcję X-Bass Vibration - taka namiastka subwoofera, ale w UT 2004 i ET daje czadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie nazwy nie znam(nie wiem gdzie znaleźć:)) ale są to słuchawki douszne z firmy THOMSON białe. Mają wymienne "gumki" Opaskę na szyję i pozłacanego jacka. Jakość dzwięku świetna, nie słychcać dosłownie nic(jadąc tramwajem na pszykład) Kosztują 79 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Creative Fatal1ty Gaming Headset. Chciałbym sobie je kupić, ale nie jestem pewien. W jednej recenzji piszą, że są świetne do wszystkiego, wygodne itp... a w innej, że są tylko dla graczy, którzy często wyjeżdżają na imprezy, są mało wygodne po długim graniu itp.. Czy nadają się one do domu, przede wszystkim do muzyki, a w mniejszym stopniu do gier? Może polecacie inne w cenie do 200zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki to Sennheiser. Zależy jeszczena czym tej muzyki słuchasz. Jak na mp3 to coś z serii HD, ale impedancja nie powinna być większa niż 24 Ohm przy 1kHz. Natomiast na kompie lub wzmacholu potrzeba większej impedancji, żeby nie wypruło im flaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę słuchał tylko na kompie (mp3 słucham z SE W850i). Możesz polecić mi jakiś konkretny model? Cena może być trochę większa. Wiem, że sprzęt tej firmy jest drogi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

które słuchawki zapewnią odpowiednią jakość dźwięku mp3?? cenowo interesuje mnie do 100zł, ale jakby jakaś rewelacja była troszke droższa to jestem w stanie dopłacić

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup słuchawek Creative EP- 630. Dobra jakość, a cenowo zmieścisz się spokojnie. Mój kolega kupił takie za 40 zł + przesyłka. Wygodne i nie wypadają z uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 20:41, KaRBaR napisał:

ja tesz mam suhafki, manty

A jakie dokładnie, dasz model? Wygodne są? dobre pasmo przenoszenia? bo muszę sobie nowe kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... :-) Chciałbym kupić jakieś słuchawki bezprzewodowe, ale nie mogę znaleźć odpowiednich :-)
Muszą mieć wejście audio (odbiornik) , bo chcę z nich korzystać przy moim mp3 (chyba się da, nie? ^^) , być z klasy zamkniętych, posiadać dobrą jakość dźwięku, komunikacja przez fale radiowe (bluetooth nie koniecznie...) , zasilanie przez AAA (najlepiej) , spory zasięg i najlepiej by było, jakby miały doczepiany mikrofon ^^ Wiem, że wymogi spore, ale mam nadzieję, że pomożecie :-)
Na razie myslę nad kupnem Thomsona WHP562 lub WHP370 (raczej ten pierwszy), ale nie mają one mic''a.... Bo chyba niektóre mają, nie? :-P
A poza tym, to co sądzicie o w.w. modelach?

http://www.thomson-sklep.pl/opis.php?t=Thomson%20WHP562%20s%B3uchawki%20bezprzewodowe%20FM%20Hi-Fi&towarID=6597&katego riaID=162

http://www.thomson-sklep.pl/opis.php?t=Thomson%20WHP562%20s%B3uchawki%20bezprzewodowe%20FM%20Hi-Fi&towarID=6597&katego riaID=162
http://www.thomson-sklep.pl/opis.php?t=Thomson%20WHP370D%20podw%F3jne%20s%B3uchawki%20bezprzewodowe%20FM%20Hi-Fi&towar ID=7648&kategoriaID=162
(tu akurat podwójne)

Proszę o pomoc ;-)

PS> Sorry za taką długość linków ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maiłem już kilka par słuchawek.Pierwsze sony,świetne,grały mi 6 lat,pózniej kilka niemarkowych i co kilka miechów nowe były potrzebne.Ostatni używam ibox''a ta firma jest świetna i tania.Mam ich dwie pary.POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawek korzystałem przez 8 lat od 1999 do 2007. W tym czasie najlepszą rzeczą, która mnie spotkała były słuchawki RP-F500 Technicsa. Najgorszą rzeczą był przewlekły uraz akustyczny i trwałe szumy uszne, które w postaci pisku słyszę do dzisiaj w każdym cichym pomieszczeniu. Zasypianie = masakra. Polecam jednak dobre głośniki i umiarkowane operowanie potencjometrem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupic słuchawki do PC za mniej więcej 100zł (do 150 jeśli będzie zauważalnie wyższa jakosc)
Chciałbym aby spełniała następujące kryteria:
-wysoka jokośc dźwięku (głębokie basy, czyste soprany)
-dobry mikrofon, najlepiej z redukcją szumów.
-dobry, długi kabel w którym nie będą same z siebie przerywały się kabe.
-niezawodnośc w stylu Tokyo Marui :] (dla wtajemniczonych), miałem już z 5 modeli słuchawek i zawsze coś się pierniczyło w kablu , albo któryś z głosników miał awarie.
To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować