Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Panowie, waarto kupować Creative''a EP-830? Recenzje ma dosyć pozytywne, a poszukuje fajnych słuchawek do MP3 :]

Czy macie jakieś inne sugestie zamykające się w 60-80zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić moje "seryjne" to Sony Ericssona W595 na tzw. miniaturowe otwarte; uszy maja już dość głośnego metalu. Polecicie jakieś w cenie ok. 30-40zł? Liczy się przede wszystkim cena i dobra jakość muzyki...no i dobra regulacja rozmiaru na głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam spamuje na Labie, pospamuje i tu. Planuje kupić Senki Hd 202, - 86zł . Ale jako że mam syndrom polskości , czyli chce mieć naj.(Zastaw się a postaw się :) myślę nad Senkami Hd 555 - cena 300zł. I teraz pytanie czy różnica między nimi jest znaczna? Nie jestem jakoś specjalnie uzdolniony a słuchawki i tak będą do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 23:22, Vaadeer napisał:

Witam spamuje na Labie, pospamuje i tu. Planuje kupić Senki Hd 202, - 86zł . Ale jako
że mam syndrom polskości , czyli chce mieć naj.(Zastaw się a postaw się :) myślę nad
Senkami Hd 555 - cena 300zł. I teraz pytanie czy różnica między nimi jest znaczna? Nie
jestem jakoś specjalnie uzdolniony a słuchawki i tak będą do gier.

Jeśli masz coś lepszego niż zintegrowany szit z płyty to usłyszysz dużą różnicę.Senki 555 maja nieco podbity bas ale i tak dużo lepszy od tego z 202 nie ma co porównywać. Warto, ale tylko pod warunkiem posiadania dobrej karty muzycznej. Chociaż jak tylko do gier to Philipsy 2700 starczą. Generalnie wolę otwarte słuchawki (nie męczą tak uszu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrać słuchawki i odtwarzacz na którym będą działały pliki bezpośrednio zgrane z płyt audio. A słuchać będę głównie Chopina. Tylko bez tekstów o profanacji. :) I nie wiem co będzie najlepszym wyborem, chciałbym się razem zmieścić w 200zł. Odtwarzacz-mp3 powinien mieć dobrą jakość, może być iRiver lub coś co trzyma wysoki poziom a jest nawet tańsze. A słuchawki to nie mam pojęcia, dokanałowych nigdy nie używałem i słyszałem o nich że niszczą słuch. Ale może to nie prawda więc również wchodzą w grę. Mogą być też duże nauszne. Tylko raczej nic bezprzewodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje tanich 40-60zł słuchawek najlepiej bez mikrofonu bo używać ich będe także do słuchania muzyki w telefonie oraz grania. Co myślicie o nich http://www.consumer.philips.com/c/sluchawki/shp1900_00/prd/pl/ ? Widziałem w MM za 40-45zł (nie pamiętam dokładnie ceny). Prosze o opinie oraz dorade jakie wybrać w moim przedziale cenowym.

Pozdrawiam
NdysH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:23, NdysH napisał:



Posiadam takowe, zakupione w electro world za 35 zł i bardzo dobrze nam się współpracuje. Do mojego wiekowego już mp3 jak znalazł, a do komputera też się przydają. Wygodne są również. Jak nie jesteś jakimś mega audiofilem i zależy Ci na kasie to powinny być w sam raz.
A i jeszcze jedno :
Dorada (Sparus aurata) - gatunek ryby zaliczanej do rodziny prażmowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Sparus Linnaeus. Ryba ta występuje w Morzu Śródziemnym oraz pasie wód przybrzeżnych środkowej części wschodniego Oceanu Atlantyckiego.
Wybacz, nie mogłem sie powstrzymać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Obecnie uzywam Medusa 5.1, mialem zamiar kupic roccat kave jednak duzo czasu pewnie minie zanim pokaza sie na polskim rynku, a ze te moje medusy maja juz z 3lata czas na zmiane. przyzwyczailem sie do 5.1 ale ze mam dzwiek x-fi xtreme gamer fatality wiec na stereo ten efekt 5.1 mozna "wymusic"
Wiec mam zamiar kupic nowe sluchawki, stereo bo jak 5.1 to tylko kave ale to pewnie troche potrwa.
Sluchawki tylko i wylacznie do grania multi. wiec musza byc poprostu dobre do gier.
Nie musza byc z mikrofonem, przyzwyczailem sie ze mam 2 pare sluchawek na szyji z mikro i je do tego tylko uzywam ( ukrecilem mikrofon w medusach), oczywiscie opcja z mic mile widziana (najlepiej wmiare gietkim zebym mogl go sobie dobrze ustawic, sztywny raczej odpada)
Czytalem ze duzo osob zachwala SENNHEISER wiec padlo narazie na nich.
Wiec tak co do w/w opcji bylo by najlepsze (wiem ze trudno znalezc cos idealnego ale)

SENNHEISER HD 595
Sennheiser PC350 (tylku tutaj podobno mikrofon jest sztywny regulacja gora dol?)
SENNHEISER HD 555
SENNHEISER HD 515
mozna tak jeszcze popatrzylem poczytalem i co by bylo lepsze 555 czy 350? bo niby 515 sa gorsze od 555 a 595 nie jest az tak lepsze od 555 zeby placic prawie 2 razy wiecej.
to tyle co znalazlem tak ciekawie wygladajacego na allegro ;]
a wazne tez zeby sluchawki byly dosc duze tzn zeby nie naciskaly na uszy tylko je otaczaly (dosc przyjemnie nosi mi sie te medusy i one tak maja)
cos z tego? moze inna firma. powiedzmy ze ja wiem ~500zl moge wydac im mniej tym lepiej smilies/smile.gif
czy wersje HD sa nie wiem do muzy...a PC to? tak pytam.
Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do gier i 5.1 to nie masz sie co rozglądać za stajnią Zena. To są słuchawki dla śmietanki słuchającej muzyki.
Sam przesłuchiwałem modele jak hd 600 i 595. Piękne basowe czyste wytonowane i nie zanieczyszczone brzmienie ale do gier i 5.1 sie nie nadają. Z teori wynika, że creative fatal1ty są do tego typu albo razery które bywały razem z kartą dźwiękową razera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 01:41, TetraGramaton napisał:

Jeśli do gier i 5.1 to nie masz sie co rozglądać za stajnią Zena. To są słuchawki dla
śmietanki słuchającej muzyki.
Sam przesłuchiwałem modele jak hd 600 i 595. Piękne basowe czyste wytonowane i nie zanieczyszczone
brzmienie ale do gier i 5.1 sie nie nadają. Z teori wynika, że creative fatal1ty są do
tego typu albo razery które bywały razem z kartą dźwiękową razera.


coz chyba sie nie zrozumielismy, jesli mam kupowac sluchawki 5.1 to tylko Roccat Kave, ale ich premiera jest wielka niewiadoma w polsce wiec zmieniam zdanie i mam zamiar kupic sluchawki stereo. jak ze mam karte X-Fi wiec efekt 5.1 mozna osiagnac na sluchawkach stereo. fatality i razery to taki shit ;] one sa za male to nie to o co mi chodzi. cos z karta dzwiekowa w srodku? taa. Dlatego szukam bdb sluchawek stereo ktore moge wykorzystac do grania. zaczalem jeszcze przegladac inne fora, i zauwazylem (nie wiem jaki to ma wplyw na dzwiek przy uzyciu takiej karty dzwiekowej jak moja czyli X-Fi Xtreme Gamer Fatality) ze HD555 maja obecnie impedancja 50 Ohm a np PC350 juz 150 wiec roznica dosc wyrazna, tylko czy zauwazalna i jaki to ma wplyw na ogolna jakosc dzwieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić czy dokładnie ten egzemplarz jest oryginalny? Sprzedający zarzeka się, że to 100% oryginał ale cena jakaś jak na mój gust trochę za niska bo w sklepach te słuchawki kosztują ok 60zł a tutaj jedynie 27zł:

http://allegro.pl/item758307800_nowe_oryginalne_sluchawki_creative_ep_630_gw24box.html

I czy jest duża różnica pomiędzy modelem Creative EP 630 a EP830?

Chciałbym też abyście podali mi jakiś dobry model słuchawek dousznych ale nie takich wciskanych jak Ep630 tylko coś bardziej standardowego coś jak to:

http://allegro.pl/item753021955_wyprzedaz_creative_sluchawki_ep_220_okazja.html

Ma ktoś właśnie ten model? Creative EP220? Na słuchawkach się nie znam i trochę zgłupiałem już i nie wiem co jest dobre i co warto kupić. Pomóżcie prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki.
Mój dziadek używa jakiegoś bezgąbkowego nausznego badziewia na fikuśnym kabelku, które ani nie wygłusza, ani nie daje dobrego dźwięku - efekt jest opłakany - słuchawki łupią jak cholera, a dziadek i tak za dużo nie rozumie.
W tej konfiguracji wymyśliłem, żeby kupić mu nowe słuchawki. Słucha on głównie radyjka (jedynego słusznego) i ogląda telewizję, więc wydajemi się, że bezprzewodowe nie będą złym pomysłem - będzie sobie mógł usiąść trochę dalej od radia/tv, a w razie czego - przejść np. do kuchni bez cyrków z noszeniem radia/przerywaniem Bardzo Ważnej Audycji.

Słuchawki nie muszą mieć super parametrów jeśli chodzi o odwzorowanie i głębię dźwięku, bo dziadek muzyki nie słucha, ale zależy mi, żeby grały bez większych szumów. Słuchawki oczywiście nauszne, zresztą bezprzewodówek innych nie widziałem - i żeby za bardzo nie cisnęły w głowę. Dziadek okularów raczej nie nosi, więc tutaj problemu nie ma.
Jeśli sygnał przebiłby się przez cienką ścianę - byłby zachwycony. Ale nie oczekuję tego.

Rozsądna cena - do stówki. Ewentualnie mogę dorzucić więcej, ale wolałbym pozostać w dwucyfrowych kwotach.

Ponieważ nigdy w życiu nie miałem słuchawek bezprzewodowych, zakładam, że do... hm... nadajnika można podłączyć jakieś radyjko albo telewizor (zakładając, że mają wyjścia na mini-jacka) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obiema parami słuchawek Sennheissera, z HD 201 i HD202, otóż, w obydwu parach, nie wiem jakim cudem, naderwało się coś przy złączu które wkłada się do komputera, i muszę manewrować kablem aby uzyskać dźwięk w obu słuchawkach, bo jeśli tego nie zrobię to słyszę tylko w jednej.
Gdzie mogę taką usterkę naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2009 o 02:58, Cirno napisał:

Gdzie mogę taką usterkę naprawić?


Najprościej by było, jakbyś odciął końcówki jacka + około centymetr kabla (dla pewności). Później kupujesz dwa jakieś złącza mini-jack (np. na Allegro) i sam to lutujesz, ew. jeśli nie masz zdolności technicznych to prosisz kogoś o zrobienie tego.
Jest też opcja serwisu - jeśli masz słuchawki na gwarancji, to powinni Ci od ręki wymienić te złącza, ew. słuchawki na nowe.

Pozdrawiam.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś dać jakieś instrukcje co do konfiguracji słuchawek Creative HS-950, aby można było w systemie móc w locie zmieniać pochodzenie dźwięku na zmianę z głośnikami? Jeszcze pracuję nad tym, więc mogłem coś pominąć, ale za pomoc wdzięczny będę. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować