Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2010 o 16:08, Dzikq napisał:

Wyczytałem, że są jeszcze T40 które się nie różnią od T20 znacząco. Niestety nadal oba
zestawy są po za moją granicą cenową.

Geniusy HF1250X będą lepiej grały,jedyna ich wada to wielkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek bezprzewodowych i się zastanawiam czyt akie istnieją :D i wysyłał sygnał do "stacji matki"
Chodzi o to żeby nadajnik podłączał się przez USB do kompa i wysyłał sygnał do "stacji matki"
(która służy do lądowania baterii w słuchawkach), i ta stacja wysyła dźwięk do słuchawek. Trochę nakręciłem, ale liczę że ktoś to rozszyfruje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja gram sporo przez neta i chciałbym zakupić jakieś fajne słuchawy dla gracza. Czy jest taka szansa zważając, aby cena nie przekraczała 100 zł, czy takie są badziewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Potrzebuję znaleźć bratu jakieś słuchawki na urodziny tak do 200zł. Chce je do ipoda shuffle (wejście 3,5 mm, czyli standardowe). Tylko chodzi o takie na całe uszy z pałąkiem. Możecie polecić jakieś modele, im więcej tym lepiej to by mógł sobie wybrać. Z góry dziękuję za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Audio-Technica ATH-SJ5 - nie wiem czy zakryją każde uszy, ale raczej powinny, a jakość dźwięku... konkurencja jest niewielka, znikoma wręcz (zwłaszcza w tej cenie).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:04, hans_olo napisał:

Audio-Technica ATH-SJ5 - nie wiem czy zakryją każde uszy, ale raczej powinny, a jakość
dźwięku... konkurencja jest niewielka, znikoma wręcz (zwłaszcza w tej cenie).





A coś takiego?
http://www.sony.pl/hub/headphones/7
Chodzi np. o te MDR-X300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:12, Pile napisał:

A coś takiego?
http://www.sony.pl/hub/headphones/7
Chodzi np. o te MDR-X300?

Cóż. Ten opis jak dla mnie to czysta marketingowa papka. Extra bass, bla bla bla, a dalej czytamy, że dźwięk jest zrównoważony. Może nie są złe, nie znam, ale ATH to konkretny produkt, który wiadomo, że ma płaską charakterystykę Bodego bez żadnego porypanego marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na jak najlepszych słuchawkach do telefonu, bo oryginalne mi padły ( jedna w sensie). Mój telefon to samsung D900i, a więc wszystko co kompatybilne z modelem D900, E250 itd. pasuje... Co polecacie? Najlepiej linki z allegro ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które waszym zdaniem były by najlepsze?
- CAL
- Sony MDR-x500
- AKG 530

Ważne, żeby miały duży bas oraz dobry efekt "przestrzenności" dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 17:47, Vernio napisał:

Które waszym zdaniem były by najlepsze?
- CAL
- Sony MDR-x500
- AKG 530

Ważne, żeby miały duży bas oraz dobry efekt "przestrzenności" dźwięku.


AKG K530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:43, Pile napisał:

Witam wszystkich. Potrzebuję znaleźć bratu jakieś słuchawki na urodziny tak do 200zł.
Chce je do ipoda shuffle (wejście 3,5 mm, czyli standardowe). Tylko chodzi o takie na
całe uszy z pałąkiem. Możecie polecić jakieś modele, im więcej tym lepiej to by mógł
sobie wybrać. Z góry dziękuję za pomoc :-)


Ja bym polecił Pioneer SE-MJ3,sam posiadam i jestem bardzo zadowolony.No i jakość dźwięku jest nieporównywalna
do wszystkich jakie miałem,jedyną wadą jest długość kabla a raczej jego krótkość ;p No ale przejściówka nie jest chyba żadnym problemem.

http://www.pioneer.pl/pl/products/47/1706/226/SE-MJ3/specs.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:26, czaja24 napisał:

> Które waszym zdaniem były by najlepsze?
> - CAL
> - Sony MDR-x500
> - AKG 530
>
> Ważne, żeby miały duży bas oraz dobry efekt "przestrzenności" dźwięku.
>

AKG K530



Chodzi ci o czarny, czy biały model? Bo niestety ja dopuszczam jedynie biały do możliwości kupna, bo czarne są materiałowe,a są podobno między nimi różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2010 o 20:32, Vernio napisał:

Chodzi ci o czarny, czy biały model? Bo niestety ja dopuszczam jedynie biały do możliwości
kupna, bo czarne są materiałowe,a są podobno między nimi różnice.


ja słyszałem tylko białe - k530 ltd, nie wiem do końca co znaczy "materiałowe"... na pewno k530 oferują dużo więcej niż HD555, oczywiście jest to moja subiektywna opinia. Uważam że ATH k530 oferują bardziej zrównoważony, bardziej naturalny i szczegółowy dźwięk. Hd555 mają bardziej uwydatnione niskie tony kosztem szczegółowości dźwięku i reszty pasma. nie mówię że senki są złe, są nawet bardzo dobre, mi się po prostu bardziej podoba brzmienie k530 a sam używam Grado sr80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam mp4 Creative Zen no i dokupiłem sobie słuchawki bo tamte miały duze główki wypadały mi z uszów no i dałem za słuchawki tej samej firmy i po kilku miesiącach w jednej słychac głosno w innej ciszej tak dobra firma i tak szybko sie przepaliły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już taki temat istnieje do dorzucę coś od siebie. W piątek zakupiłem Philips SHP 2000, słuchawki nie są może jakieś wybitne, ale spełniały wszystkie moje wymagania. Rozsądne pasmo przenoszenia 15 - 22000 Hz, czułość 100dB, ładnie zakrywają całe uszy, kabel nie jest ani za długi, ani za krótki, a i cena stosunkowo rozsądna. Specjalnie nie inwestowałem w coś lepszego, ponieważ z słuchawek tych korzystam praktycznie cały czas. Zapinam je pod odtwarzacz, komputer - grając czy słuchając wieczorem muzyki, oglądając filmy itd. Jak na te 3 pierwsze dni nie mam na co narzekać. Może tylko na to, że kiedy chodzę plastiki troszeczkę trzeszczą, ale ogółem polecam, tym bardziej jeśli chcemy kupić coś do korzystania non stop, a szkoda nam tak bardzo eksploatować droższego sprzętu.

Przymierzałem się też do shp 2500, ale doszedłem do wniosku, że to tylko dłuższy kabel, inny kolor i średnio 10zł więcej wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 22:17, czaja24 napisał:


> Chodzi ci o czarny, czy biały model? Bo niestety ja dopuszczam jedynie biały do
możliwości
> kupna, bo czarne są materiałowe,a są podobno między nimi różnice.

ja słyszałem tylko białe - k530 ltd, nie wiem do końca co znaczy "materiałowe"... na
pewno k530 oferują dużo więcej niż HD555, oczywiście jest to moja subiektywna opinia.
Uważam że ATH k530 oferują bardziej zrównoważony, bardziej naturalny i szczegółowy dźwięk.
Hd555 mają bardziej uwydatnione niskie tony kosztem szczegółowości dźwięku i reszty pasma.
nie mówię że senki są złe, są nawet bardzo dobre, mi się po prostu bardziej podoba brzmienie
k530 a sam używam Grado sr80



Spójrz na fotki czarnych AKG 530 to będziesz wiedział co to znaczy dla mnie"materiałowe". HD555 tez określam, jako "materiałowe". Po prostu nie wiem, jak to profesjonalnie nazwać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować