Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2010 o 14:47, mr_chief napisał:

Witam. Ja mam jedno pytanie, a, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, to spytam tu.:)
Otóż, mam słuchawki do pc firmy,,hp" i pewnego dnia, coś mi nawaliło:

Np. Z obu słuchawek słyszę muzykę, ale jak ktoś coś mówi ( czy to w grze czy jak gadam
z kolegą ), to wtedy słyszę go tylko z jednej słuchawki i dźwięk mam przytłumiony. Odłączyłem
słuchawki i okazało się, że z głośnikami w kompie jest tak samo. Tylko, że niedość, że
jest przytłumione, to jeszcze głos przerywa... Proszę pomóżcie...


sprawdź balans w ustawieniach systemu, sprawdź balans we wzmacniaczu(głośnikach), sprawdź czy wtyczka przewodu głośników się nie poluzowała, podepnij słuchawki bezpośredni do karty muzycznej, przeinstaluj sterownik od karty muzycznej. Jeśli to wszystko zawiodło to znaczy że karta uległa awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań :-)

1. Czy jest możliwość podłączenia słuchawek do xboxa aby uzyskać w nich 5.1? Na jakim są łączu? Optyk?


2. Czy takie słuchawki mogą służyć jako headset w xboxie?


3. Czy moglibyście mi ewentualnie polecić jakieś słuchawki do gier? Cena raczej nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 22:17, Pile napisał:

1. Czy jest możliwość podłączenia słuchawek do xboxa aby uzyskać w nich 5.1? Na jakim
są łączu? Optyk?


Musisz mieć wzmacniacz.
EDIT: Słuchawki 5.1 to bujda. Lepiej wziąć za tę samą cenę dużo lepsze stereo :).

Dnia 03.02.2010 o 22:17, Pile napisał:

2. Czy takie słuchawki mogą służyć jako headset w xboxie?


W teorii tak. W praktyce nie ma to większego sensu.

Dnia 03.02.2010 o 22:17, Pile napisał:

3. Czy moglibyście mi ewentualnie polecić jakieś słuchawki do gier? Cena raczej nie gra roli.


Jak cena nie gra roli, to lepiej wziąć jakieś porządne słuchawki, a nie do gier ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po porostu o możliwie najlepszą jakość dźwięku na słuchawkach z xboxem 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 23:15, Pile napisał:

Chodzi mi po porostu o możliwie najlepszą jakość dźwięku na słuchawkach z xboxem 360.


Najlepsza jakość?
Optycznym do wzmacniacza, ze wzmacniacza jack do słuchawek.
Ważny jest wzmacniacz, ważne są słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte Asus P5Q-E ze zintegrowana karta dziekowa i glosniki 2.1 Creative T3030. Czy jest jakas mozliwosc uzyskania dzwieku przestrzennego (tak, zebym w grach online np. wiedzial, z ktorej strony ktos nadbiega)?
Aha, mam jeszcze jakies tanie sluchawki (uzywam je do Skype''a) i lampowo-tranzystorowy wzmacniacz gitarowy (wlasciwie jest to combo), moze pomoglby w czyms? Kolumn do sluchania muzyki nie licze...
Czy moze sterownikiem ASIO4ALL cos pokombinowac?

Jakby sie nic nie dalo zrobic, to co bym potrzebowal? Karte dzwiekowa na PCI? Czy glosniki 5.1 czy 7.1 tez?
pozdrawiam i z gory thx, prosze wybaczyc niektore pytanka, ale na sprzecie audio to ja sie nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 17:07, Pile napisał:

A bez wzmacniacza by się nie dało?

Nie. Słyszałeś kiedyś o słuchawkach zasilanych światłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:12, Pile napisał:

To rozumiem że 5.1 w słuchawkach to pic?

To tylko nazwa. Oznacza, że w jednej muszli masz 5 głośników. Co nie znaczy, że całość sprawuje się dobrze.

I miałbym prośbę - da się w jakiś sposób, najtańszym sposobem podłączyć najzwyklejsze słuchawki jack pod wyjście optyczne? Jakieś przejściówki? I najprościej jak to się da opisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:18, Zarajev napisał:

I miałbym prośbę - da się w jakiś sposób, najtańszym sposobem podłączyć najzwyklejsze
słuchawki jack pod wyjście optyczne? Jakieś przejściówki? I najprościej jak to się da
opisać :)


Najprościej - musi być coś, co zinterpretuje sygnał optyczny i zmieni go na elektryczny.

Kabel optyczny nie przesyła napięcia, tylko informację o dźwięku. Żeby słuchawki działały, muszą być podpięte pod coś, co te napięcie im da.
Więc najprostszy i prawdopodobnie najtańszy sposób to kupno jakiegoś taniego wzmacniacza z wejściem optycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli samymi słuchawkami 5.1 nie uzyskam tego efektu bezpośrednio z xboxa. A jakbym chciał podpiąć słuchawki stereo to bez najmniejszego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:34, Pile napisał:

Czyli samymi słuchawkami 5.1 nie uzyskam tego efektu bezpośrednio z xboxa. A jakbym chciał
podpiąć słuchawki stereo to bez najmniejszego problemu?


Nie bez najmniejszego problemu, ale zasadniczo tak.
Jeśli podłączasz iksa przez Component/Composite, to wystarczy kupić przejściówkę 2xchinch na jack ( http://img693.imageshack.us/img693/4066/dscf2306.jpg), kosztującą około dwóch złotych. Podłączasz pod to jacka ze słuchawek i masz dźwięk.
Jeśli podłączasz iksa pod HDMI i nie masz tej śmiesznej microsoftowej przejściówki do dźwięku, to musisz słuchawki podłączyć do telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 20:30, Pile napisał:

Tylko jak do tego podłączyć ewentualnie tego mini-jacka?
http://farm2.static.flickr.com/1132/1443648361_373b5954f5.jpg


No masz tam przecież te dwie chinche... Przejściówka z chinch na jacka i gotowe.

EDIT:
Mówiąc inaczej.
Masz kupić to:
http://image.ceneo.pl/data/products/1575243/product.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 21:57, Furr napisał:

No masz tam przecież te dwie chinche... Przejściówka z chinch na jacka i gotowe.



To bym musiał mieć dwie takie przejściówki, potem podłączyć do tego co łączy w jedno i do tego słuchawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Fatal1ty Gaming Headset HS-800 - opłaca się kupować? są dobre? jaka jakość dźwięku? czy są trwałe? no i czy po dłuższym noszeniu odczuwa się niewygodę, ból (przekleństwo creative hs-600 - po 1,5 h uszy mnie bolą ;/)?.
Z góry dziękuje za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy słuchawki 5.1 mają sens? Jest duża różnica w jakości pomiędzy 5.1 a stereo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować