Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2010 o 16:07, Furr napisał:

To zależy od tego, co rozumiesz poprzez jakość...



Chodzi mi czy dźwięk będzie dobry i czy efekt 5.1 to faktycznie coś dobrego w słuchawkach czy niepotrzebny bajer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 16:41, Pile napisał:

> To zależy od tego, co rozumiesz poprzez jakość...


Chodzi mi czy dźwięk będzie dobry i czy efekt 5.1 to faktycznie coś dobrego w słuchawkach
czy niepotrzebny bajer?


Może zacznijmy od podstaw... jak w słuchawkach uzyskać dźwięk 5.1 ? Samo założenie dźwięku okalającego jest bardzo proste - pięć głośników okalających pełno zakresowych lub średnio-wysoko tonowych + głośnik niskotonowy. Teraz pojawia się problem jak takie rozwiązanie przenieść do słuchawek - nie da się więc wstawia się trzy membrany w jednej muszli(jeśli producent nas nie oszukuje). Idźmy dalej tropem odniesień do systemów głośnikowych. Przestrzeń uzyskuje się przez odpowiednie ustawienie głośników w pokoju( odległość od słuchacza, wysokość, kąt, odległość od ścian), głośniki powinny być ustawione możliwie najbardziej symetrycznie w równej odległości od słuchacza. O ile kąty, odległość oraz symetria względem odbiorcy, w słuchawkach ocierają się o ideał (przynajmniej teoretycznie) o tyle sama przestrzeń dźwięku może stanowić problem ze względu na małą odległość membran od ucha oraz małą odległość membran od samych siebie(trzy w jednej muszli) dochodzą do tego problemy z rezonansami (nakładaniem się na siebie tych samych częstotliwości i wzrost amplitudy fali akustycznej) oraz separacją kanałów(trudniej jest oddać przestrzeń i kierunek dźwięków przez blisko siebie położone membrany). Jeżeli chodzi o jakość dźwięku w słuchawkach "5.1" można odnieść się do przykładu ekonomicznego. Słuchawki stereo - za 200zł i słuchawki "5.1"-200zł , teoretycznie 200zł / 2 głośniczki kontra 200zł/6 głośniczków...moim zdaniem rachunek jest prosty a o ile mi wiadomo naprawdę jest niewiele konstrukcji słuchawkowych 5.1 które dobrze sobie radzą z właściwym pozycjonowaniem dźwięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dzięki. Nareszcie ktoś mi to porządnie wytłumaczył. Mam jeszcze dwa pytanka.

1. Zamierzam wydać na słuchawki do około 600zł i czy w tej cenie 5.1 ma większy sens niż stereo?


2. Rozumiem że ewentualnie nie podepnę słuchawek 5.1 do xboxa w sposób bezpośredni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc wybrać dobre słuchawki do iPoda? Miałem Philips She2610, ale jedna ze słuchawek po prostu padła i w ogóle nie gra, więc postanowiłem kupić nowe. Najlepiej gdyby to były doki (dokanałowe, douszne). Słyszałem dużo dobrych opinii o She9500, ale nigdzie nie mogę znaleźć, a z allegro nie chcę kupować. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 17:58, Pile napisał:

2. Rozumiem że ewentualnie nie podepnę słuchawek 5.1 do xboxa w sposób bezpośredni?


Nie, nie podepniesz. X360 przesyła dźwięk na trzy sposoby.
1. chinch - stereo
2. HDMI - 5.1/stereo, tyle że musisz mieć możliwość wyprowadzenia dźwięku 5.1 z telewizora/wzmacniacza.
3. optycznie - 5.1/stereo, tyle że musisz mieć możliwość wyprowadzenia dźwięku 5.1 ze wzmacniacza.

Tu ważna kwestia - jest niewiele wzmacniaczy, które mają wyjścia na 5.1 do słuchawek. Ja się osobiście jeszcze nie spotkałem z taką konstrukcją.

I naprawdę, uwierz nam - dobre stereo zrobi Ci lepiej niż zwykłe 5.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie. Kupuję słuchawy stereo a dźwięk z kolumn pozostanie dla mnie muzą przyszłości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie które częściowo dotyczy słuchawek :p
Mam na myśli headset :)

Znacie jakieś ciekawe headsety godne polecenia ( najlepiej creative, lub podobnej cenionej marki :) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w najbliższym czasie zmienić słuchawki do mojego PC''ta prosiłbym o KILKA porpozycji takich do 100-130 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Creative Fatal1ty czy jakoś tak. Dobre zarówno do grania, jak i muzyki (chociaż być może ortodoksyjni melomani będą narzekać). Lekkie i dobrze tłumią odgłosy otoczenia. Co prawda, wydają się dośc liche (głównie ze względu na wspomnianą wyżej niewielką masę), ale mam je już ze dwa lata i przeżyły niejeden upadek z biurka. I mają się dobrze. A odczepiany mikrofon to strasznie fajny bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś polecić jakieś słuchawki stereo do gier? Chodzi mi żeby były ze złączem mini-jack bo chciałbym je sobie podłączyć do xboxa 360. Cena to tak max. około 600zł jeżeli różnica w jakości by tego wymagała.

Czy słuchawki bezprzewodowe ustępują w czymś normalnym? Bo takie same w sobie byłyby najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło, ale może nadal ich szukasz. Dzisiaj miałem okazję posłuchać z nowych pchełek Vedii - SRS-300 OEM. Genialne. Poprzednie modele były wręcz legendarne, a te są wersją poprawioną. Słychać w nich wszystkie dźwięki drugoplanowe, posiadają spory bas i generalnie warto je kupić, zważywszy na ich cenę (20zł). Kiedy rozwalą mi się aktualnie na pewno kupię te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 21:53, Sigu napisał:

Witajcie, mam pytanie które częściowo dotyczy słuchawek :p
Mam na myśli headset :)

Znacie jakieś ciekawe headsety godne polecenia ( najlepiej creative, lub podobnej cenionej
marki :) )?


Creative? No to Fatal1ty Professional Series Gaming Headset MkII (HS-980). Używam od dwóch miesięcy i jestem super zadowolony, muszle duże i wygodne, świetnie tłumią dźwięki otoczenia, można w pełni skupić się na grze i wyczaić skąd nadbiega przeciwnik. Do tego bardzo dobry mikrofon tłumiący szumy i takie tam, odczepiany. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu dawać więcej niż się należy za Steelseries 5H V2, więc je co najwyżej radzę kupić. Inna opcja to Sennheiser PC161.
Jeśli wolisz konstrukcję otwartą, to Siberia V2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować