Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2010 o 18:47, TetraGramaton napisał:

Ultradźwięki wytwarzają słonie i dzięki swoim uszom oraz wielkim małżowinom mogą jest
usłyszeć.

Jest dokładnie odwrotnie. Słonie komunikują się infradźwiękami, które niesie ziemia, a ultradźwiękami posługują się delfiny i nietoperze do echolokacji.
Infradźwięki mają niską częstotliwość i ogromną długość fali, a ultradźwięki odwrotnie - wysoką częstotliwość i krótką falę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...to w takim razie źle pojołem sprawe, uważałem że dla słonia będzie słyszalna wysoka częstotliwość, barwa jaką kiedyś odsłuchiwałem była podobna do dźwięku wysokiego niż niskiego.
Zatem popraw mnie jeśli tak nie jest:
Dźwięk o barwie piszczenia to dźwięk ultra czy infra, wysoki czy niski ?
Czy wysoki dźwięk może się znajdować w przedziale infradźwieków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat dostał ode mnie słuchawki sony http://www.sony.pl/product/hed-dj/mdr-xb500

Dla mnie grają super, kosztowały ok. 300zł. Tylko myślę o tej funkcji dodatkowe basu czy czegoś. Znaczy się że będzie mi to modyfikowało dźwięk w grze i uwydatniało basy? Z tego co wiem to niekoniecznie musi to być pożądane. Chociaż wydaje mi się że brzmią ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:50, Pile napisał:

Dla mnie grają super, kosztowały ok. 300zł. Tylko myślę o tej funkcji dodatkowe basu
czy czegoś. Znaczy się że będzie mi to modyfikowało dźwięk w grze i uwydatniało basy?

Nie po prostu głośniki neodymowe mają taką charakterystykę dźwięku. Powiem tylko, że zestawy głośnikowe komputerowe zbudowane na tych samych głośnikach, to najlepsze zestawy pod względem wierności dźwięku. Wystarczy tylko, żeby tuba nie psuła tej charakterystyki. Na przykład głośniki stereo Creative Gigaworks T20 oparte są na tej samej technologii (oprócz jeszcze kilku naśladowców).

Dnia 09.03.2010 o 19:50, Pile napisał:

Z tego co wiem to niekoniecznie musi to być pożądane.

Jest bardzo pożądane ponieważ są to najbardziej naturalne basy jakie można sobie wykombinować. Trzeba tylko pamiętać aby w różnych odtwarzaczach, wieżach itp. wyłączać wszelkie elektroniczne namiastki i podbicia jak xbass, extra-bass itp. Również nie należy podbijać basów w "zwykłej" barwie dźwięku, lecz pozostawiać je w stanie neutralnym lub nawet nieco zmniejszać.

Dnia 09.03.2010 o 19:50, Pile napisał:

Chociaż wydaje mi się że brzmią ok.

Brzmią na pewno ok, ale pamiętaj, że stówkę przepłacasz za firmę. Gdyby nie to, to słuchawki tak wykonane kosztowałyby ok. 180-200 zł. A głośniki neodymowe swoje kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:28, TetraGramaton napisał:

Zatem popraw mnie jeśli tak nie jest:
Dźwięk o barwie piszczenia to dźwięk ultra czy infra, wysoki czy niski ?

Wysoki, a podwyższanie jego częstotliwości prowadzi do wygenerowania ultradźwięków. Jeszcze dalsze podwyższanie prowadzi do hiperdźwięków. Ultradźwięki mogą osiągać częstotliwości fal radiowych.

Dnia 09.03.2010 o 19:28, TetraGramaton napisał:

Czy wysoki dźwięk może się znajdować w przedziale infradźwieków ?

Absolutnie nie. Infradźwięki, to inaczej superbasy, które są po prostu niesłyszalne dla człowieka. Za to słoń je słyszy i wieloryby też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam póki co jeszcze jedno pytanie. Słuchawki i tak kupię za trochę czasu ale tak dla informacji. Jest różnica w jakości między tymi modelami?

http://www.sony.pl/product/hed-dj/mdr-xb500

http://www.sony.pl/product/hed-dj/mdr-xb700


Jeden ma większe przetworniki. Ma to jakieś znaczenie jeżeli nie słucham głośno? Czy może chodzi o to że będzie bardziej naturalny dźwięk?

Jeżeli do czasu zakupu nie znajdę nic innego to najwyżej kupię te Sony bo mi się podobają naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 09:55, Pile napisał:

Dzięki za pomoc. Mam póki co jeszcze jedno pytanie. Słuchawki i tak kupię za trochę czasu
ale tak dla informacji. Jest różnica w jakości między tymi modelami?

Sądzę, że żadna.

Dnia 10.03.2010 o 09:55, Pile napisał:

Jeden ma większe przetworniki. Ma to jakieś znaczenie jeżeli nie słucham głośno?

Nie. Różnica polega tylko na tym czy jeżeli będziesz słuchał na maks. głośności, to ogłuchniesz w 5 dni czy w tydzień. ;)

Dnia 10.03.2010 o 09:55, Pile napisał:

Czy może chodzi o to że będzie bardziej naturalny dźwięk?

Charakterystyka jest podobna, o ile nie identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam niezlych sluchawek do muzyki. Slucham glownie ciezkiego, gitarowego brzmienia. Aktualnie posiadam Sennheisery CX300, ale sluchawki douszne mi nieodpowiadaja. Szukam czegos nausznego, ale zeby nie byly bardzo duze. Mialem HD555 - jakosc dzwieku cudowna, ale za duze dla mnie. Szukam czegos w typie Kossow Porta Pro. Cena - do 200 zl.

Co mozecie mi polecic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje dousznych słuchawek do 100 zł, mniejsza już o jakość dźwięku... szukam takich które wytrzymałyby więcej niż pół roku (albo więcej) -_- Słucham muzyki czasem do 11 godz dziennie, kabel od słuchawek jest ekstremalnie wyginany:-p nie żebym się znęcał nad nimi, ale noszę mp4 w kieszeni, tak więc kabel wygina się dość mocno. Teraz miałem słuchawki 4world''a( http://www.4world.pl/categories/product/14/284/), w sumie to jeszcze mam.. ale jedna słuchawkę -_- lewa odpadła po 1 miesiącu użytkowania... Ktoś mógłby coś polecić?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiam się nad zakupem słuchawek do słuchania muzyki w szczególności. Cena w okolicach 200zł. Moim faworytem są na razie Creative Aurvana Live! i to właśnie w tę stronę bym się skłaniał. Ktoś mógłby co nieco napisać o tych słuchawkach? Czytałem wiele pochlebnych opinii na ich temat, ale zastanawia mnie ich rozmiar...bardzo małe są? Nie mam jakiś gigantycznych uszu, więc raczej nie będzie żadnego problemu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się was zapytać, co myślicie o rozwiązaniu zwykłe głośniki (w tym wypadku Logitech Z-2300, 2.1) + mikrofon z podstawką, taki jak np ten http://www.komputronik.pl/index.php/product/28148/Peryferia/S_uchawki_i_Mikrofony/Logitech_Analog_Desktop.html - głównie do komunikacji w grach (WoW, CS:S), ale też i Ventrilo/TS/Skype. Opłaca się taki kupić, dobrze takie kombo się sprawuje, czy też lepiej jednak pomęczyć uszy i głowę słuchawkami z mikrofonem (no, przynajmniej mnie takie rozwiązanie męczy, dlatego pytam tymbardziej że kupiłem nie byle jakie głośniki)? Ktoś z was gra/rozmawia w taki sposób?

Wiem, że to temat o słuchawkach, ale ze względu na niską popularność zwykłych mikrofonów (większość chyba woli grać/gadać ze słuchawkami z mikrofonem) nie widzę potrzeby zakładania nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem dlaczego ludzie się upierają przy słuchawkach z mikrofonem. Zasadniczo jeśli są słuchawki, to mikrofon można w większości przypadków ustawić w dowolnym miejscu, gdyż i tak nie będzie wyłapywał dźwięku z głośników (skoro są słuchawki...).
Mówiąc inaczej ja raczej wybrałbym opcję słuchawki + oddzielny mikrofon, niż miałbym na siłę szukać słuchawek z wystającym przy twarzy jakimś patykiem ;).
Zresztą, można powiedzieć, że obecnie właśnie w taki sposób korzystam przy rozmowach na skajpie - wyjście na słuchawki, wejście - wbudowany mikrofon w lapku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ale ja bardziej miałem na myśli głośniki + taki mikrofon :) Właśnie tego się obawiam, że przy takim rozwiązaniu mogłoby wyłapywać dźwięk z głośników za bardzo, co w trakcie rozmowy na Skype nie przeszkadzałoby, ale w grze już pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 16:51, Azvar napisał:

Hmm, no ale ja bardziej miałem na myśli głośniki + taki mikrofon :) Właśnie tego się
obawiam, że przy takim rozwiązaniu mogłoby wyłapywać dźwięk z głośników za bardzo, co
w trakcie rozmowy na Skype nie przeszkadzałoby, ale w grze już pewnie tak.


Cóż, na pewno wówczas trzeba ustawić odpowiednio mikrofon. I tak szczerze powiedziawszy echo strasznie denerwuje podczas zwykłej rozmowy.

Ewentualnie jeszcze zostaje aktywacja mikrofonu nie głosem, a przyciskiem, wówczas można zminimalizować problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przedłużkę do mini jacka i jest wszystko ok. Gram na słuchawkach. Mam taki rozdzielacz że mogę podpiąć drugie słuchawki. Ale gdy tego używam to jakość/głośność spada. Rozumiem że ten rozdzielacz mam kijowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 23:15, Pile napisał:

Rozumiem że ten rozdzielacz mam kijowy?


Niekoniecznie. To chyba normalny objaw. Ja również mam taki rozdzielacz i gdy podłączam słuchawki, również mi spada głośność w kolumnach. Ktoś już tutaj również opisywał podobny problem. Śmiem więc twierdzić, że to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego warto mieć przedni panel w obudowie, ewentualnie boczny (ale z przodu, ja taki mam u siebie), nie mówiąc już o wejściach na słuchawki w głośnikach czy monitorach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 23:15, Pile napisał:

... Rozumiem
że ten rozdzielacz mam kijowy?


Teoretycznie można tak powiedzieć ;). Jak rozgałęziacz nie ma wbudowanego wzmacniacza z zewnętrznym źródłem zasilania, to takie zjawisko jest normalne :). Inna sprawa, że z rozgałęziaczami trzeba uważać, jak podłączysz do obu gniazd urządzenia (słuchawki), to obciążenie wyjścia karty dźwiękowej wzrasta (dociekliwym polecam wzór na impedancję odbiorników połączonych równolegle) a to niesie ryzyko spalenia tego wyjścia (no, chyba że producent karty dźwiękowej pomyślał o jakimś zabezpieczeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś korzysta może ze słuchawek Koss Porta Pro?
dranie strasznie mi się podobają, ale nie wiem, jak u nich z jakością dźwięku - przede wszystkim chodzi mi o cięższe klimaty (hard rock - Godsmack, SOiL, Disturbed itd.), a ludzie w recenzjach twierdzą, że z tym w Kossach słabo.
ew. gdybyście mogli polecić jakieś podobne (czyli: nieduże, dobrze wyglądające i w miarę tanie) słuchawki nauszne, byłbym wdzięczny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może słuchawki Creative EP-510? Potrzebuję słuchawek do do biegania/jazdy na rowerze i jakoś ten model rzucił mi się w oczy. Fundusze bardzo skromne (30-40 zł), więc i cudów nie oczekuję, ale podczas biegu i tak jakość dźwięku nie jest najważniejsza. :P Bardziej zależy mi na czymś solidnym i wygodnym. Może ktoś ma jakieś uwagi co do użytkowania tych słuchawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować