Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie słuchawek Razer Chimaera 5.1. O ile same słuchawki działają bezprzewodowo to jak wygląda sprawa z mikrofonem? Trzeba je na kablu podpinać do pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 16:15, Pile napisał:

Mam pytanie odnośnie słuchawek Razer Chimaera 5.1. O ile same słuchawki działają bezprzewodowo
to jak wygląda sprawa z mikrofonem? Trzeba je na kablu podpinać do pada?



Już znam odpowiedź. Trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić słuchawki do komputera, głównie do gier i muzyki i z mikrofonem do 200 - 250 złotych. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 16:11, Fervigo napisał:

Chciałbym kupić słuchawki do komputera, głównie do gier i muzyki i z mikrofonem do 200
- 250 złotych. Co proponujecie?

Siberia V2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek dousznych/dokanałowych z mikrofonem, w okolicy 200zł. Używane byłyby do mp3 (trochę trwa ten dojazd z/do uczelni) oraz laptopa (głównie gry, czasem muzyka), także z przejściówkami.

Jakimś ogromnym audiofilem nie jestem, tym bardziej, że mam dobry słuch i zazwyczaj głośność ustawiona jest na dość niskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odesłali mnie do tego wątku więc piszę tu ;) Potrzebuję nausznych słuchawek z mikrofonem, mój budżet wynosi do 200 zł. Będę ich używał głównie do grania. Dźwięk ciągnę z płyty głównej Asus M4A77T, ale w przyszłości mam zamiar kupić kartę dźwiękową. Zależy mi też na tym aby słuchawki były wytrzymałe. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 15:33, Makar13 napisał:

Witam, odesłali mnie do tego wątku więc piszę tu ;) Potrzebuję nausznych słuchawek z
mikrofonem, mój budżet wynosi do 200 zł. Będę ich używał głównie do grania. Dźwięk ciągnę
z płyty głównej Asus M4A77T, ale w przyszłości mam zamiar kupić kartę dźwiękową. Zależy
mi też na tym aby słuchawki były wytrzymałe. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam :)


CREATIVE HS-800 Fatal1ty Gaming - niedawno kupiłem i mi się podobają (przed kupnem przeczytałem kilkanaście recenzji różnych modeli i zdecydowałem się właśnie na te). Można je kupić już od 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:22, Makar13 napisał:

Proszę o więcej odpowiedzi, słuchawki mają mi służyć sporo czasu więc chcę więcej propozycji
:)

Jak nie chcesz mieć bolących uszu, to omijaj creative ;]. JAk poszukasz jakiejś okazji, to spokojnie do 200 zł kupisz SS siberia V2, o których pisałem chwilę wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:27, hans_olo napisał:

> Proszę o więcej odpowiedzi, słuchawki mają mi służyć sporo czasu więc chcę więcej
propozycji
> :)
Jak nie chcesz mieć bolących uszu, to omijaj creative ;]. JAk poszukasz jakiejś okazji,
to spokojnie do 200 zł kupisz SS siberia V2, o których pisałem chwilę wyżej.

Spoiler

Mówisz o tej okazji z 3kropki? Robię to w spoiler bo preferuje nie podpadać pod zarząd(różne rzeczy wpadają im do głowy ;).


@Makar13
Polecam lekturki:
http://pclab.pl/art39650.html
http://pclab.pl/art41385.html
Kwestia taka, że ceny mogą różnić się i ręcznie, samemu będzie trzeba posiedzieć trochę więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:46, Niewiernus napisał:

Spoiler

Mówisz o tej okazji z 3kropki? Robię to w spoiler bo preferuje nie podpadać pod zarząd(różne


Spoiler

Nie wiem, o jakiej okazji mówię. Mówię jedynie, że takowe istnieją. Nie wiem też co to za okazja z 3kropki ;]. Wiem, że przy takich okazjach mogą rodzić się wątpliwości, czy to oby nie podróbki, ale nie słyszałem jeszcze o takowej w przypadku tego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Przejrzałem trochę ten artykuł podany wyżej i stwierdziłem, że Siberia V2 by mi odpowiadała, ale mam trochę wątpliwości więc chcę się zapytać. Owa Siberia to oczywiście to ? :) http://www.gram.pl/sklep/sprzet/suchawki-steelseries-siberia-v2-pomaraczowe I pytanie drugie: jak już pisałem dźwięk ciągnę z płyty głównej i chwilowo nie posiadam karty dźwiękowej - czy te słuchawki będą działały z płytą główną ASUS M4A77T ? Pytanie trzecie czy w tym zestawie jest już mikrofon i czy muszę jeszcze coś do tego dokupić czy po prostu podłączam i tyle ? I ostatnie pytanie czym różnią się te słuchawki : http://www.gram.pl/sklep/sprzet/suchawki-steelseries-siberia-v2-biae od podanych wyżej ? Liczę na szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 20:10, Makar13 napisał:

A więc tak: Przejrzałem trochę ten artykuł podany wyżej i stwierdziłem, że Siberia V2
by mi odpowiadała, ale mam trochę wątpliwości więc chcę się zapytać. Owa Siberia to oczywiście
to ? :) http://www.gram.pl/sklep/sprzet/suchawki-steelseries-siberia-v2-pomaraczowe

Tak to jest to.

Dnia 09.06.2011 o 20:10, Makar13 napisał:

I pytanie drugie: jak już pisałem dźwięk ciągnę z płyty głównej i chwilowo nie posiadam
karty dźwiękowej - czy te słuchawki będą działały z płytą główną ASUS M4A77T ?

Każde będą działać - niektóre głośniej, drugie ciszej. Może być kwestia jakości dźwięku i ten aspekt może ciebie dotyczyć.

Dnia 09.06.2011 o 20:10, Makar13 napisał:

Pytanie trzecie czy w tym zestawie jest już mikrofon i czy muszę jeszcze coś do tego dokupić
czy po prostu podłączam i tyle ?

Jak wiem to te słuchawki mają w zestawie mikrofon.

Dnia 09.06.2011 o 20:10, Makar13 napisał:

I ostatnie pytanie czym różnią się te słuchawki : http://www.gram.pl/sklep/sprzet/suchawki-steelseries-siberia-v2-biae

Kolorem, a co za tym idzie i ceną. Niczym więcej, to prawie(oprócz tego kolorka) ten sam produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi jak to jest bo nigdy nie siedziałem w temacie. Mimo, że muzyka to jeden z największych elementów mojego życia to cały czas słuchałem muzyki na zwykłych słuchawkach. Aktualnie już od dobrych kilku lat ipod i słuchawki od ipoda. Ale wiem, że niektóre słuchawki potrafią kosztować nawet ponad 500 zł. Jak to jest z nimi, czemu takie drogie? Naprawdę dużo lepsza jakość dźwięku? A pytam dlatego bo być może będę miał okazje otrzymania jakiś słuchawek ze stanów. Cena myślę, że spokojnie nawet trochę ponad te 600 zł może być. Oczywiście słuchawki do muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakich słuchawek szukasz i do jakiego rodzaju środowiska.
Wypadałoby też spytać czego słuchasz oraz jakich dodatkowych bajerów oczekujesz.

A co do twojego pytania:
Chodzi tutaj przede wszystkim o parametry i jakość wykonania.

Na moim przykładzie(w ogółach) - miałem jakiś czas headset z Tracera gdzie cisął w głowę jak nie wiem co, konstrukcja zamknięta. Po raptem dwóch miesiącach użytkowania kabel poszedł w jakimś miejscu. Jako, że ja z pracą na elektronice mam mało wspólnego to działałem z ubytkiem w postaci jednej słuchawki. Miesiąc później odbiło mi się to w postaci bólów w danym uchu. Tyle co pamiętam to słuchawki dawały mizerną jakość dźwięku(czyt. wiedziałeś jako tako co tobie gra, ale bez smaczków. W sumie działałem na integrze to czego miałem oczekiwać?) oraz bóle karku, ze względu na swą wagę i niekomfortowość. Na ogół długo za dnia korzystam ze sprzętu audio.

Obecne słuchawki(na razie nie będę podawał jej nazwy, bo zacznie się to, że zanadto je zachwycam) są wygodne - każdy z kumpli(i koleżanek ;) ), którzy mieli je na sobie stwierdzili to samo. Pod dobrze podpięty sprzęt, dobrą jakość audio(no najlepiej to z vinylami jest) to słychać cuda, rzeczy których nie zauważałeś wcześniej. Kwestia taka, że nie od razu. Jako tako słuch mam dobry, ale pod takimi względami dobijałem ten narząd wcześniej wspomnianymi zabiegami. U mnie to trwało kilka miechów.


W sumie w takie rzeczy to można dokładać bardzo spore pieniądze - mój znajomy linkował mi kable do głośników stereo za 140 tysięcy(! i to nie jest żart) sprzedawanych jak najbardziej również w Polsce(lecz ktoś je wykupił, bo jak sprawdzałem ostatnio to ich nie było :D). Ze słuchawkami to jakieś 6-7 tysięcy i o dziwo(jak dla mnie) są mile widziane u nas, dużo sklepów wystawia je. Dałoby się wynaleźć jeszcze ''ładniejsze ceny''.
Można również poruszyć temat ściągania sprzętu z Azji, zabawy z urzędem celnym.. dobra przestaje ^^

Tak czy inaczej - te 500/600 złotych na słuchawki to już dobry konkret można nabyć. Jako, że ty i ja stanowimy klasę zwykłych śmiertelników( tak myślę ;) ) to zaciągnięcia audiofilskie będą nam obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem sobie bezprzewodowe słuchawki do komputera, ale nie jestem w stanie ich podłączyć. Zestaw składa się z tego co widać na zdjęciach: słuchawki + odbiornik. W instrukcji jest napisane aby wtyczka numer jeden (patrz zdjęcie) wychodząca z odbiornika była podłączona do AUDIO OUT (czyli zielonego wyjścia w komputerze), a wtyczka numer dwa musi być podłączona do odbiornika i do MICROPHONE IN w komputerze (różowy). Niby nic trudnego, ale najpierw natrafiłem na pierwszy problem. W zielonej wtyczce mam podłączone głośniki, czy to oznacza, że będę musiał podłączać głośniki i słuchawki na zmianę w zależności czego chcę używać? No ale pomińmy to. Odłączyłem głośniki, podczepiłem wtyczkę numer jeden, a wtyczkę numer dwa podczepiłem do wyjścia różowego. Na odbiorniku ustawiłem suwak na "Wireless headphones", ale leci mi w nich radio FM (jest w nich taka funkcja, ale nie powinna być w tym momencie włączona), a dźwięku z komputera nie słychać. Załączam zdjęcie moich wyjść z tyłu komputera. Z przodu mam jeszcze zielone i różowe, próbowałem podłączyć tutaj, ale dalej nic. Jeżeli coś nie jasno wytłumaczyłem to piszcie, a zaraz odpiszę.
Proszę o pomoc bo chciałbym je wypróbować, a nie mogę :/

PS - Wtyczką nr dwa mogę podłączyć kablem bezpośrednio słuchawki z komputerem, ale wtedy będą przewodowe, a nie po to kupiłem bezprzewodowe aby jechać na kablu. :P

20110628190940

20110628191056

20110628191108

20110628191132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy czasem to pokrętło głośności nie powinno być jeszcze ustawione na "off", możliwe, że nie służy ono do regulacji głośności dźwięku w słuchawkach w ogóle, a tylko do regulacji tego, jak głośno gra Ci radio :). I sprawdź, czy w głośnikach nie masz gniazda słuchawkowego, bo możliwe, że nie będziesz musiał ich odłączać od PC jeśli są w takie złącze wyposażone :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. W między czasie udało mi się to uruchomić. Zarówno poprzez tylne wejścia jak i te z przodu obudowy. Jednak w tym momencie wiem, że nie będę raczej używał bezprzewodowej funkcji, a to dlatego, że jakość dźwięku jest fatalna. No, ale w sumie czego się mogłem spodziewać, słuchawki kupiłem za 10 funtów, made in nie wiadomo gdzie, na ebayu więc mam po prostu nauczkę aby takich "bezmarkowców" w przyszłości nie kupować. :) Na szczęście jako przewodowe grają przyzwoicie więc nie jest tak źle. Do grania, oglądania filmów w nocy jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję słuchawek z mikrofonem[lub osobno mikrofon + słuchawki] głównie zależy mi na mikrofonie ponieważ chcę kręcić materiały z komentarzem. Zależy mi na dobrej jakości sprzęcie. Cena myśle że może być nawet do 300zł. Ale proszę o podsyłanie linków do sprawdzonych i na prawdę dobrych słuchawek/mikrofonu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować