Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2011 o 20:51, necron1501 napisał:

Dlaczego KOSSy odpadają? Z creativów zainteresowały mnie Creative Aurvana Live. AKG też
widziałem. Grado?


KOSSy fajnie grają, ale w tym przedziale cenowym można lepsze słuchawki kupić. CALe są dobre. Grado SR-60 albo używane SR-80, podobno miód, cud i orzeszki, sam nie słuchałem, ale wystarczy poczytać na necie żeby się zakochać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2011 o 21:41, Woko11 napisał:

KOSSy fajnie grają, ale w tym przedziale cenowym można lepsze słuchawki kupić. CALe są
dobre. Grado SR-60 albo używane SR-80, podobno miód, cud i orzeszki, sam nie słuchałem,
ale wystarczy poczytać na necie żeby się zakochać ;)


Ciapkie drogie te Grado, 400 zł w słuchawki to nie w kij dmuchał. Jakbyś z KOSSów polecał, to jakie? To samo z AKG, które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 22:19, necron1501 napisał:

Ciapkie drogie te Grado, 400 zł w słuchawki to nie w kij dmuchał. Jakbyś z KOSSów polecał,
to jakie? To samo z AKG, które?

Ło cholera, podrożały sporo. Na forum.mp3store.pl sprzedaje ktoś teraz SR-80 za 280zł ;) Słuchałem KOSSy PRO 4AA, które grają ponoć jak Porta Pro, które grają podobnie do KSC-75. Bardzo wygodne i mi dźwiękowo podeszły pod Sansą Fuze, ale za tę cenę... Moim zdaniem przebijają je AKG K520 - cholernie wygodne, świetnie brzmiące, idealne... Ech... polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 22:36, Woko11 napisał:

Ło cholera, podrożały sporo. Na forum.mp3store.pl sprzedaje ktoś teraz SR-80 za 280zł
;) Słuchałem KOSSy PRO 4AA, które grają ponoć jak Porta Pro, które grają podobnie do
KSC-75.


Ciekawe, bo PRO 4AA kosztują 80 $, natomiast KSC-75 80 zł.

>Bardzo wygodne i mi dźwiękowo podeszły pod Sansą Fuze, ale za tę cenę... Moim

Dnia 06.10.2011 o 22:36, Woko11 napisał:

zdaniem przebijają je AKG K520 - cholernie wygodne, świetnie brzmiące, idealne... Ech...
polecam :D


Te AKG rzeczywiście ciekawie wyglądają. No to mam Creative, Sennheiser i AKG. Czas szukać jakichś porównań itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym was poprosić o poradę. Mianowicie: muszę kupić słuchawki, a w zasadzie headset, ponieważnagrywam filmy więc potrzebuje też mikrofonu. Chciałbym się dowiedzieć, które radzicie kupić? Ja zbyt się na tym nie znam, ale fajnie jakby kosztowały ok 100zł do max 120zł. Ważne jest dla mnie jakość dźwięku ze słuchawek i jakość dźwięku z mikrofonu oraz trwałość. Miałem już dwa zestawy za 30zł i obydwa się rozpadły. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiałem się na zakupem słuchawek bezprzewodowych. Pojawił mi się ten model Sennheiser RS 120 i chciałem spytać O wasze opinie. Warto w nie inwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Potrzebuję kupić nowe słuchawki do PC. Używane głównie do grania, często filmy, bardzo rzadko muzyka. Obowiązkowo z mikrofonem, optymalnie odłączanym albo z możliwością wyłączenia. Tak do 300zł, jak będzie coś dobrego to może troszkę więcej.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym zamieścić małe ostrzeżenie:
Zdecydowanie odradzam słuchawki Koss KSC75, są totalnie do niczego. A to dlatego, że muszę puścić przez nie muzykę naprawdę cicho, by nie było słychać trzasków charakterystycznych dla przesterowania. Jak wyjdę na ulicę w tych słuchawkach na takich ustawieniach głośności, to odgłosy otoczenia całkowicie mi zagłuszą muzykę. Przetestowane na trzech źródłach dźwięku (Realtek w notebooku, SB Play! i Sansa Fuze), na MP3 i FLACach. Porażka totalna, ani Labergi L100 ani Vedia SRS-300 nie "strzelały" mi przy max ustawieniu głośności na Fuze, na KSC75 nie mogę przekroczyć 50%. Ocena - 0/10, 73 zł poszło się paść :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 17:49, Woko11 napisał:


Przyszły mi nowe Philiphsy, reklamacja torchę trwała, ale... osłuchuję je już 4 dzień i są na prawdę fajne :) Jak za taką cenę, to luksus :) Na pewno lepsze, niż droższe Creativy Fatal1ty, które miałem wcześniej ;/. Biegam razem z tymi słuchawkami i jak mam je jeszcze na czapce z daszkiem, to się świetnie trzymają. Przy okazji nie słychać aż tak otoczenia, jak to było z Creativami właśnie... Dzięki za sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszałem kablami przy wtyczce i słuchawkach - nic z tego. Słuchawki kupione w porządnym sklepie, nie wirtualnym, a takim, który istnieje fizycznie (do tego w tym sklepie robiłem już wcześniej zakupy i nie miałem powodów do narzekań). Opakowanie nie wyglądało na otwierane wcześniej (choć żadnych plomb takich, jak na pudełku z SB Play! czy Gigaworks T20, na opakowaniu nie było, bo opakowanie to nie był blister a kartonik z "okienkiem"). Nie wygląda też na to, by słuchawki były używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu przeszedłbym się do tego sklepu i powiedział o całej sprawie, powinni wziąć na gwarancję, gdyż słuchawki z takiej półki (w sensie, że nie byle szajs z targu) nie powinny robić takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu mam jakieś 100km. Zaczynam zastanawiać się, czy jest o co się szarpać, jeszcze zaczną mi wciskać, że mam urojenia albo że po prostu za głośno słucham muzyki ("szkoda" tylko, że na tym samym ustawieniu głośności różnica w głośności pomiędzy KSC75 a senkami HD202 jest ogromna, na niekorzyść Kossów, do SRS-300 i L100 nie będę porównywał, bo to nie ta półka cenowa, ale też grają głośniej). Do tego zauważyłem, że na HD202 też słychać trzaski, problem w tym, że ustawienie głośności, na którym na KSC75 muzyka jest już w miarę głośna na senkach jest nie do zniesienia (bębenki pękają, poza tym i tak trzaski są na HD202 cichsze).
A żeby było "śmieszniej", nie mam dowodu zakupu (dostawa kurierem, pewnie kretyn zabrał wszystkie papiery, które były w kopercie przyklejonej na przesyłce - niestety, nie ja odbierałem paczkę :/) a na stronie sklepu do zgłoszenia serwisowego potrzebny jest numer seryjny, którego nie ma nigdzie - ani na opakowaniu ani na samych słuchawkach. Normalnie nienormalna polska rzeczywistość...
Spróbuję wstępnie skontaktować się z serwisem, bez zgłaszania czegokolwiek, może się dowiem czegoś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dumnie powracam z poszukiwań po całym internecie itd. itd. Prezentuje listę, ktoś coś doradzi które wybrać?

Sennheiser: HD 238
Creative: Creative Aurvana Live
AKG: K520, k450, k530 LTD
Audio Technica: ES3,ATH-SJ5
Grado SR60i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba odpowiedni temat, tak więc pytam:
Czy są na rynku słuchawki, które mogę podpiąć do telefonu, żeby słuchać muzykę, ale takie z ocieplanymi brzegami? Wyglądające jak te puchate ocieplacze na uszy, w wersji męskiej :) Najwygodniejsze dla mnie byłyby takie bez tej plastikowej złączki między nausznikami, mam dłuższe, sterczące włosy, a takie cienkie kawałki plastiku przechodzące przez głowę żłobią niefajny rowek (moje włosy bardzo źle się układają, są sztywne z natury i doprowadzenie ich do poprawnej pozycji jest czasochłonne). Istnieją takie słuchawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 19:51, Richmond94 napisał:

To chyba odpowiedni temat, tak więc pytam:
Czy są na rynku słuchawki, które mogę podpiąć do telefonu, żeby słuchać muzykę, ale takie
z ocieplanymi brzegami? Wyglądające jak te puchate ocieplacze na uszy, w wersji męskiej
:) Najwygodniejsze dla mnie byłyby takie bez tej plastikowej złączki między nausznikami,
mam dłuższe, sterczące włosy, a takie cienkie kawałki plastiku przechodzące przez głowę
żłobią niefajny rowek (moje włosy bardzo źle się układają, są sztywne z natury i doprowadzenie
ich do poprawnej pozycji jest czasochłonne). Istnieją takie słuchawki?


Może nie na głowę, ale takie na kark? Tyle że takowe raczej nie mają właściwości... "grzewczych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 19:20, necron1501 napisał:

Grado SR60i


Niestety nie dam Ci porównania, ale po dwóch latach korzystania z Grado:

* Jakość dźwięku super - a nawet lepiej niż super. Wspaniałe, selektywne basy, pomimo otwartej konstrukcji. Słuch się nie męczy nawet przy głośnym odsłuchu. Niezwykle czysty dźwięk. Oczywiście najlepiej współpracują z porządnymi wzmacniaczami, ale są również przyjemne z przenośnymi odtwarzaczami audio.
* Wygoda średnio, da się używać w terenie, ale najwygodniej słucha się w zaciszu domowym. Gąbki są zbyt miękkie - pałąk dociska muszle do małżowin na tyle mocno, że czuć plastik na uszach. Przy dłuższym słuchaniu zaczyna to przeszkadzać. Poza tym typowe bolączki układu otwartego - jeśli jest jakiś hałas w otoczeniu, to całą wspaniałą jakość dźwięku biorą diabli. Niestety.
* Jakość wykonania - słabo. Bardzo słabo. Brzydki plastik, odpadające elementy (literki oznaczające kanały), ścierające się napisy. Zresztą one są po prostu brzydkie. Oczywiście, ma to zalety, w pociągu nikt nie zwraca na nie uwagi, ale kurczę, za taką cenę mogłyby być trochę lepiej zaprojektowane.

Podsumowując - Grado sr60i to rozwiązanie dla audiofila - ascety, słuchającego muzyki nie dłużej niż godzinę dziennie po powrocie do domu.

Gdybym miał kupować kolejne słuchawki - nie wybrałbym Grado. Poszedłbym w podobną kategorię cenową z konstrukcją zamkniętą, zwracając szczególną uwagę na wygodę przy długim użytkowaniu. Bo to jest dla mnie najgorszą wadą tych słuchawek i kurczę po 4 godzinach przestaję zwracać uwagę na muzykę, a tylko na ból ściśniętych uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 21:09, Furr napisał:

> Grado SR60i

Niestety nie dam Ci porównania, ale po dwóch latach korzystania z Grado:

* Jakość dźwięku super


Wyczucie sceny? Mała kameralna scena czy olbrzymi hangar? Da się wyczuć pojedyncze instrumenty?

Dnia 18.10.2011 o 21:09, Furr napisał:

* Wygoda średnio, da się używać w terenie, ale najwygodniej słucha się w zaciszu domowym.
Gąbki są zbyt miękkie - pałąk dociska muszle do małżowin na tyle mocno, że czuć plastik
na uszach. Przy dłuższym słuchaniu zaczyna to przeszkadzać. Poza tym typowe bolączki
układu otwartego - jeśli jest jakiś hałas w otoczeniu, to całą wspaniałą jakość dźwięku
biorą diabli. Niestety.


Hmm, w recenzjach twierdzili inaczej, ale cóż, oni raczej piszą recki na świeżo, nie po paru latach (ile je masz?). Układ otwarty? wtf is that? ;p Mi dość mocno zależy na izolacji od otoczenia, jestem częstym użytkownikiem publicznego transportu. Chodź totalne odcięcie tez nie jest dobre.

Dnia 18.10.2011 o 21:09, Furr napisał:

* Jakość wykonania - słabo. Bardzo słabo. Brzydki plastik, odpadające elementy (literki
oznaczające kanały), ścierające się napisy. Zresztą one są po prostu brzydkie. Oczywiście,
ma to zalety, w pociągu nikt nie zwraca na nie uwagi, ale kurczę, za taką cenę mogłyby
być trochę lepiej zaprojektowane.


A to dziwne. Kupowałeś słuchawy które ci się nie podobały? Taka niska trwałość? Czy kiepski sposób transportu? Prawdopodobnie kupię usztywniany box na słuchawki, mają być bezpieczne.

Dnia 18.10.2011 o 21:09, Furr napisał:


Podsumowując - Grado sr60i to rozwiązanie dla audiofila - ascety, słuchającego muzyki
nie dłużej niż godzinę dziennie po powrocie do domu.


Znów mi nie pasuje. Potrzebuję ich na więcej niż godzinkę....


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na K520. Bardzo wygodne, przyzowita izolacja, świetna jakość dźwięku, mięciutki bas. ATH-SJ5 posiadam i grają też zacnie, ale jeśli stać cię na K520, to się nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować