Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2012 o 20:40, charnjit013 napisał:

Mam takie słuchawki. Ja osobiście czyszcze je "głaszcząc". Ścieraj z nich kurz palcem
(ruchem posuwistym w jedną stronę) Kurz powoli będzie schodzić. Potem zbierze się w jednym
miejscu i ładnie się zdejmie. Wygląda to na trochę dziwny sposób, ale jest skuteczny.
Pozdrawiam.

Robiłem podobnie, a mam nadzieję, że kurz na włosy czy do uszu nie wejdzie. Dzięki za radę w każdym bądź razie. Ale obfity kurz nie zaszkodzi słuchawkom? W moim pokoju mocno się kurzy, a nie sprzątałem słuchawek od dobrego roku.... a są akurat na widoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś słuchawek dousznych do iPoda. Nie jestem audiofilem toteż sprzęt średniej klasy zazwyczaj zadowala mnie w 100%. Dotychczas miałem słuchawki Philips Extra Bass SHE2550 i nie miałem wobec nich żadnych przeciwwskazań. Służyły mi dzielnie 2-3 lata. Zastanawiam się nad ponownym zakupem tego modelu, ale znalazłem też Philips SHE4500. Może istnieje jeszcze jakaś sprawdzona alternatywa? Wiadomo, stawiam na jakość, ale nie dam więcej niż 50zł za zwykłe słuchawki. Wszelkie "bolce" do wbijania w mózg odpadają z miejsca, choćby były nie wiem jak dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:01, Blackhand napisał:

Vedia SRS-300 powinny Cię zadowolić. 3 dyszki, więc jak najbardziej mieszczą się w budżecie.

Wyglądają przyzwoicie :)

Dnia 27.04.2012 o 20:01, Blackhand napisał:

PS chodziło Ci chyba raczej o "zastrzeżenia" :).

Fakt. Głupi błąd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 21:58, Sandro napisał:

> Vedia SRS-300 powinny Cię zadowolić. 3 dyszki, więc jak najbardziej mieszczą się
w budżecie.
Wyglądają przyzwoicie :)


Nie tylko wyglądają :). Miałem takie, tyle, że wersję OEM (kosztowała bodajże dychę), bardzo ładnie grały dopóki nie uszkodził mi się kabel tuż przy wtyczce :(. Zresztą, żeby nie było, że tylko ja je wychwalam, tu masz opinię kogoś, kto kupił wersję "normalną": http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5293&pid=1339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

Nadszedl ten smutny dzien i moje wysluzone sluchawki AKG odmowily posluszenstwa Uśmiech
W zwiazku z tym potrzebuje porady dotyczacej ich potencjalnych nastepcow.
Budzet - max 250 zl
Muzyka - glownie brzmienia gitarowe, rock, metal.
Typ sluchawek - nauszne
Pozostale info - bardzo zalezy mi, zeby sluchawki nie mialy wglebienia na malzowine uszna, mam duze uszyska i dlatego K420 bardzo mi odpowiadaly Uśmiech
Muzyki slucham glownie z telefonu komorkowego (Galaxy Nexus, jesli ma to jakies znaczenie), choc moge sie przesiasc na iPoda Classic.

Coz mozecie doradzic? Uśmiech

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki poradzilibyście kupić ? Mają być głównie do słuchania muzyki i grania. Słyszałem, że sprzęt od Sennheiser jest najlepszy. Jednak widziałem ich ceny i mówiono mi, że dobrym modelem jest HD580 ? Jednak cena jest kosmiczna :) Mam na oku jakieś słuchawki od Creative np takie: Fatal1ty Professional Series Gaming Headset MkII lub Sound Blaster Tactic3D Sigma.

Mój budżet jest do 450 zł. Jednak chciałbym się zmieścić do 200 zł. Mam nadzieję, że przy tych słuchawkach nie będą mnie boleć uszy po 5 minutach użytkowania. Teraz mam jakieś słuchawki od Creative głównie do rozmów skype itp itd. Nie mają takiej wielkich osłon jak wymienione tylko takie małe jakieś jak z waty wyglądają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie jakieś 2 miechy temu AKG518DJ - czarne. Niby ok, fajnie grają, wygodne, wyciszają. Magia.
Nie chwila. Coś mi tu nie gra. Kabel długości muru chińskiego? Zniosę, Brak zakrzywionej wtyczki (ale ładnie wykończona) co przy noszeniu w kieszeni odtwarzacza stwarza ryzyko złamania kabla - No ok. Ale nie mogę znieść tego że mimo moich starań by kabel nigdy się zbyt nie wyginał, słuchawki byly zawsze dobrze przechowywane, nie za wilgotno, nie za krzywo itp. Po 2 miesiącach użytkowania (codziennie) przestała mi grać prawa słuchawka - powód złamany kabel przy słuchawce. BOŻE! DLACZEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 02:08, Akoss-94 napisał:

/ciach/


Ja jestem wlasnie w trakcie sprzedawania pokrewnego modelu AKG K514 mkII :P Lepszy jest o tyle, ze ma tylko jeden kabel :P Ale i tak sa dla mnie za duze :)

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toć one są malutkie :P. Teraz muszę się poważnie zastanowić, czy wrócić do dousznych, dać do naprawy te AKG i może mi coś z tym zrobią (Damn! Tego kabla starczy jeszcze do głośników i dwóch innych par słuchawek!) ewentualnie szarpnąć się na nowe. Jedno jest pewne. Budżet jest póki co szczuplutki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 02:21, Akoss-94 napisał:

Toć one są malutkie :P. Teraz muszę się poważnie zastanowić, czy wrócić do dousznych,
dać do naprawy te AKG i może mi coś z tym zrobią (Damn! Tego kabla starczy jeszcze do
głośników i dwóch innych par słuchawek!) ewentualnie szarpnąć się na nowe. Jedno jest
pewne. Budżet jest póki co szczuplutki :P.


Wyslac zawsze mozesz, mi moje poprzednie AKG naprawili a stalo sie to samo co u Ciebie - przestala grac prawa sluchawka. Moj poprzedni model to AKG K420 i teraz szukam sluchawek o tym samym typie, tzn zeby sluchawka byla plaska zamiast otoku na malzowine. Tyle, ze poza K420 nie ma nic takiego w rozsadnej cenie. Pierwszy model, ktory zapowiada sie lepiej od k420 to Ultrasone iCans, ale trzeba za nie zaplacic 3 stoweczki, a to ciut duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 02:51, Kamiloos napisał:

Wyslac zawsze mozesz, mi moje poprzednie AKG naprawili a stalo sie to samo co u Ciebie
- przestala grac prawa sluchawka. Moj poprzedni model to AKG K420 i teraz szukam sluchawek
o tym samym typie, tzn zeby sluchawka byla plaska zamiast otoku na malzowine. Tyle, ze
poza K420 nie ma nic takiego w rozsadnej cenie. Pierwszy model, ktory zapowiada sie lepiej
od k420 to Ultrasone iCans, ale trzeba za nie zaplacic 3 stoweczki, a to ciut duzo :)

ja potrzebuje tlumiacych otoczenie. Nie lubię jak ktoś słucha ze mną w autobusie. :) do tego zdecydowanie łatwiej osiągnąć dobry dźwięk przy zamkniętych. Moje Akg strasznie mi podpasowaly, bo ucisk mimo ze był to nie sprawiało mi to żadnego dyskomfortu. Płaskie słuchawki mam do kompa. Sennheisery rs110, ładnych pare lat trzymają. Niby ok, ale prZy mojej aktywności poza domem muszę mieć coś co nie spadnie gdy biegne, skacze i latam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość systemowego (windows) wyciszenia szumów które pojawiają się podczas rozmów
za pomocą słuchawek z mikrofonem przez Skype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Szumy albo się biorą od mikrofonu (najczęściej), który "zbiera" wszystkie dźwięki z otoczenia, albo z samego komputera - kiepska karta dźwiękowa, w przypadku karty zintegrowanej przyczyną mogą też być zakłócenia pochodzące od innych układów w komputerze.
No chyba, że byś zapuścił jakiś filtr software''owy, ale musiałbyś wiedzieć, na jakich częstotliwościach pojawiają się szumy (prawdopodobnie i tak to by nic nie dało, bo szumy raczej będą w całym paśmie słyszalnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tyś to zrobił? Ale serio? Mam K518LE (zielone) i się trzyma perfekcyjnie mimo faktu że - niechcący - najechałam na kabel przy słuchawce kółkiem od krzesła. Spadły mi kiedyś i chcąc podnieść najechałam. Myślałam, że mogiła a działa bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 21:01, Fumiko napisał:

Jak tyś to zrobił? Ale serio? Mam K518LE (zielone) i się trzyma perfekcyjnie mimo faktu
że - niechcący - najechałam na kabel przy słuchawce kółkiem od krzesła. Spadły mi kiedyś
i chcąc podnieść najechałam. Myślałam, że mogiła a działa bez problemu...


Siedze przed kompem w 90% w bezprzewodowych, więc z przyzwyczajenia jak w staje to ich nie ściągam. Parę razy zdarzyło się szarpnąć kabel przy wstawaniu. Dodatkowo noszenie komórki w kieszeni (choć starałem się wybierać taką kieszeń gdzie kabel będzie w jak najmniejszym stopniu narażony na zginanie.
Całe szczęście facet za 15zł skrócił mi kabel, wymienił jacka na nowego (solidniejszy się wydaje, choć masywny) i poprawił kabel w prawej słuchawce. Nadal działają bez zarzutów, jakość dźwięku mimo innego jacka jest taka sama (te pozłacane jacki coś zmieniają?...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 15:56, Akoss-94 napisał:

(te pozłacane jacki coś zmieniają?...).


Złote po jakimś czasie zmieniają kolor ze złotego na srebrny/metaliczny, zwykłe mają ciągle ten sam kolor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam sluchawek do PC-ta w porywach do 350 zl. Musze zrezygnowac z glosnikow do kompa i potrzebuje jakies sluchawki do grania. Nie potrzebuje zadnego kosmosu, bo glownie gram na konsoli, a do nie podpiete glosniki Logitech Z-5500.

Na PieCu bede gral w kilka gier oraz korzystal ze skype''a. CHodzi mi przede wszystkim o wyciszenie halasu z otoczenia :)

Doradzi ktos cos ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam glupie pytanie ale nie wiem i juz:)

wczoraj kupilem sluchawki z mikrofonem i chcialem sobie pograc w d3 z owymi sluchawkiami ale nie wiem jak mam zrobic aby to dzialalo

tzn czego nie robie poniewaz podłączylem sluchawki do notebooka ale mikrofon nie dziala....zeby bylo wszystko ok nie wiem musze wlaczyc skype i dopiero gre czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Osobiście doków nie znoszę, więc polecie ci:
- Creative Aurvana Live!
- AKG K518DJ ( tutaj jednak radziłbym iść do sklepu i przymierzyć, bo dla niektórych są niekomfortowe, ja osobiście czegoś takiego nie odczuwam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować