Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2012 o 20:07, rob006 napisał:

Uwierz mi że nie - testowałem 2 inne modele i naprawdę była duża różnica. Brak wygody
mógłbym zrozumieć gdyby dobrze izolowały dźwięki z zewnątrz, ale tak nie jest. Ogólnie
słuchawki nie są złe, ale teraz rozejrzałbym się za czymś innym.


Może kwestia kształtu głowy też... U mnie zazwyczaj tydzień-dwa i sprzęt dopasowany.

Ale też ja potrafię większość dnia w słuchawkach spędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł ten moment gdy na dworze ukrop, temperatura sięga 30 stopni i ni cholery w Grado się chodzić nie da. Postanowiłem zakupić słuchawki dokanałowe w okolicach 250 zł. Najbardziej mi chyba zależy na dobrym brzmieniu niskich i średnich tonów, talerz nie stanowi dla mnie tak ważnej części kompozycji, a damskiego wokalu nie słucham.
Może ktoś coś polecić od siebie? A może czego unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że mówisz o nausznych skoro wymieniasz otwarte/zamknięte ;) W tym przedziale warto się zainteresować AKG k540. Jest tylko jedno ale: trzeba mieć dobre źródło albo wzmacniacz dla twego źródełka. Co do dźwięku: jak na tą półkę cenową, są świetne. Wyrazisty bas, nie zagłusza on jednak bardzo dobrych średnich tonów. Duża scena, bez problemowo można rozróżnić poszczególne instrumenty. Gdyby nie to, że nie posiadałem wzmacniacza i do tego porwały mnie Grado, kupiłbym od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych słuchawek do komputera. Przewodowe/bezprzewodowe, nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Zależy mi przede wszystkim, aby oferowały dźwięk na wysokim poziomie podczas oglądania filmów i grania. Nie pogardziłbym również mikrofonem lecz nie jest on konieczny.
Cenowo maksymalnie do 250 zł.
Mam okazję taniego zakupu Creative Sound Blaster World of Warcraft. Co o nich sądzicie? Adekwatne do moich ww kryteriów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Samemu od tygodnia szukam sobie słuchawek w podobnej kategorii cenowej. I pierwsze co kazano mi zrobić to trzymać się z DALEKA od wszelkiej maści Creative''ów, Steelseries "dedykowanych" do gier bo przepłaca się za markę a jakość dźwięku często jest przeciętna. W praktyce jedynym modelem godnym polecenia od Creative jest obecnie Aurvana Live!
Poczytaj sobie, masz tam też sporo przykładowych modeli.
http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić dobre słuchawki z mikrofonem w cenie do max 100 zł albo niższej? Nie jestem audiofilem, nie musze tez słyszeć nawet najlżejszego szmeru w grach, po prostu szukam czegoś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 15:34, Nagaroth napisał:

Mógłby mi ktoś polecić dobre słuchawki z mikrofonem w cenie do max 100 zł albo niższej?
Nie jestem audiofilem, nie musze tez słyszeć nawet najlżejszego szmeru w grach, po prostu
szukam czegoś dobrego.


Łatwo dostępne w każdym sklepie włącznie z Empikiem: Creative Fatal1ty. Wady: średnio wygodne, mikrofon jest przeciętny, dźwięki są przebasowione, jest to produkt od Creative''a więc ma 0.1mm kabel który się wcześniej czy później urwie, mikrofon mógłby być nieco bardziej czuły, uciskają uszy. Zalety: w sumie jakość dźwięku jest ok, nieźle wyglądają, nawet dość wytrzymała budowa (nie licząc felernego kabla).

Alternatywa:
Sennheiser HD201 - wygodniejsze, lepsza jakość dźwięku, nie uciskają tak uszu, ogólnie czystszy dźwiek. Wady: brak wbudowanego mikrofonu (ale kosztują 80 dych więc za 2 dychy możesz sobie jakiś dorzucić, na pewno będzie to lepsze jakościowo niż to co ma w sobie Fatal1ty).

Notabene, samemu właśnie dorwałem się do Razer Carcharias i muszę przyznać, świetne słuchawki. Drogie bo prawie 3 stówy...ale warte tej ceny. Jakość dźwięku jest jak na moje ucho w zasadzie równa z Sennheiser HD555 (które jednak są dedykowane fanom muzyki), bardzo wygodne, po prostu miodzio w połączeniu z X-Fi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam korzystam aktualnie ze słuchawek Numark HF-125 i muszę przyznać że .. na dłuższą metę są cholernie nie wygodne. Np. podczas długich rozmów na skype, lub długich sesji przy muzyce czy gre. Jeśli chodzi jednak o sam dźwięk, głośniczki w nich brzmią miodnie, odpowiednie dla mych uszu pasmo przenoszenia dźwięku. Jeśli gracie w klubach, lub nagrywacie godzinne sety nie odczujecie efektu bolących uszu. Słuchawki w granicach 50 zł. Polecam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, poszukuję słuchawek do gier maksymalnie do 330 zł. Jade głównie w BFa, Skyrima oraz Wiedźminka 2 a interesują mnie duże, soczyste basy oraz nie do końca zaje****y dźwięk (czyt. nie potrzeba mi Sennheiser''ów lub CAL!''ów). Czytałem trochę na temat 5.1/7.1 lecz trudno powiedzieć czy rzeczywiście można uzyskać dźwięk przestrzenny czy nie, użytkownicy wypowiadali się różnie, często porównując do zwykłych stereo. A co Wy o tym myślicie?
Obecnie posiadam Creative Fatal1ty i mam już dość niewygodnych muszli oraz pałąka po których boli głowa (szczególnie w okularach). Interesowałyby mnie takie o to modele:
Razer Electra
SS Siberia V2 USB (te z zew. kartą dźwiękową 7.1)
Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha/Sigma (nie wiem czym się różnią)
Pewnie zaraz mnie zjedziecie, że wybrałem same szity, lecz tak jak mówiłem, interesują mnie słuchawki wyłącznie do grania (dźwięki wystrzałów, jazdy czołgiem, lataniem heli, walką mieczem itp.) oraz z wbudowanym mikrofonem. Mogę wydać 330 zł dlatego nie chciałbym brać czegoś tańszego.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Od 2 tygodni testuję u siebie Razer Carcharias, cenowo idealnie wpasowuje się w twój budżet. Zasadniczo budową to niemal to samo co Razer Megalodon za 6 stów z tym że te są pozbawione wbudowanej karty dźwiękowej. Jakość dźwięku jest bardzo porównywalna (powiedziałbym nawet że basy są lepsze) do Sennhaiserów HD555 a to nieliche osiągnięcie. W grach jest dobrze - soczyste, mocne odgłosy. Do słuchania muzyki itp też się nadają (z pewnym nastawieniem na metal/rock - Linkin Park i ich A Thousand Suns wgniotło mnie w ziemię na tych słuchawkach, choć nawet w utworach klasycznych dają radę). Mikrofon to mógłby być jednak nieco lepszej jakości (musiałem podbić jego czułość bo było odrobinę za cicho) ale cóż - na tym niestety wszyscy oszczędzają.

Co do wygody - w ogóle nie uciskają uszu, to jedne z lepszych słuchawek zamkniętych jakie testowałem jeśli chodzi o ergonomię, na pewno na zupełnie innym poziomie niż niesławne Fatal1ty które są do chrzanu (a przynajmniej pierwsza wersja, MKII były w tym aspekcie już niezłe). O ile te pierwsze mogłem mieć na głowie nie dłużej niż 2 godziny to tutaj i 5 nie sprawia problemu. Oczywiście z Sennhaiserami nie porównujmy bo one są jednak konstrukcją otwartą i pozwalają na swobodny przepływ powietrza do ucha co np. w lato jest nie bez znaczenia. Fakt że w zamian dźwięki nie wydostają się w takim stopniu na zewnątrz więc można grać w nocy bez ryzyka obudzenia domowników i są nieco przyjaźniejsze dla używających mikrofonu. Co do dźwięku przestrzennego - blablabla i tyle. To jednak tylko słuchawki - samemu używam X-Fi który daje mi niby możliwość symulacji dźwięku przestrzennego ale nie mam co ukrywać - do pełnoprawnego systemu głośników 5.1 to się jednak nie umywa.

To co mnie w nich pozytywnie zaskoczyło to też minimalistyczny design. Zero elementów które mają tylko dobrze wyglądać, dzięki czemu całość jest lżejsza niż zwykle.

Co do produktów Creative - odradzam. Bardzo słaba konstrukcja, dość krótki kabel o grubości 0.01mm (sam zresztą masz Fatal1ty i dobrze wiesz jak to wygląda ^^), bardzo przeciętna jakość dźwięku (walnęli na maxa basów...żeby chociaż czysto i naturalnie brzmiały). Jeśli brać coś od nich to tylko Aurvana Live (i wtedy mikrofon dokupujesz osobno), przynajmniej nie poczujesz się oszukany. I piszę to jako osoba która miała i Fatal1ty, i Fatal1ty MKII.

Steelseries zasadniczo ma w ofercie albo model 7H albo Siberia V2. Te już są niezłe i całkiem wygodne. 7H lepiej tłumi dźwięki otoczenia, V2 z kolei ma nieco czystszy dźwięk.

Oczywiście, nie ma co ukrywać - w przypadku Razera, Steelseries i Creative''a (zwłaszcza Creative''a...) przepłacasz za markę. I ich słuchawki za 3 stówy to w zasadzie model za 200-250 zł max jeśli chodzi o czystą jakość dźwięku (także i basów na których ci zależy rzecz jasna). I zazwyczaj lepszym pomysłem jest osobno kupić mikrofon i słuchawki. Carchariasy osobiście kupiłem bo miałem okazję je chwilę potestować, dodatkowo tylko nieznacznie różnią się od Megalodonów i wsadzono w nie naprawdę dobrej jakości przetworniki. Ale gdyby nie fakt że potrzebowałem czegoś co nie wydziela nadmiernie dużo dźwięków na zewnątrz (będę ich używać na stancji, często pewnie grając po nocach a pokój mam dzielony :D) to zapewne kupiłbym sobie Grado SR-60 i osobno dorzucił mikrofon. Wyszedłbym na tym lepiej, czy to w grach czy przy słuchaniu muzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :). Nad Carchariasami również się zastanawiałem (20 5cio gwiazdkowych opinii na ceneo) i pewnie bym je wybrał, gdyby nie moje zauroczenie do białej wersji Syberii <3. Zdaje sobie sprawę z przepłacania za markę, ale jak mówiłem mam do wydania 3 stówki i chcę zrobić z nich użytek. Zastanawiałem się nad CAL!''ami z dodatkowym mikro, ale że mam zamiar kupić lapka to potrzebne jest mi coś "mobilnego".
Co do Fatal1ty, mam już 2 dziury w kablu (od zwykłego skręcania się) :|. Tak więc teraz muszę już tylko dokonać wyboru sam :P.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za spam ale mam jedno pytanie, czy rzeczywiście po podłączeniu dodatkowej karty dźwiękowej od Siberii powstaje dźwięk "7.1"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 10:59, Quchy napisał:

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :). Nad Carchariasami również się zastanawiałem
(20 5cio gwiazdkowych opinii na ceneo)

Akurat opinie na Ceneo są dla mnie tak samo istotne jak zeszłoroczny śnieg ;) W końcu są wystawiane przez tych którzy kupili dany sprzęt (albo przynajmniej twierdzą że go kupili...) a nikt się publicznie nie przyzna że kupił badziew - nie bez powodu takie Fatal1ty też mają dobre opinie chociaż to niewygodny syf a w ich cenie można sobie kupić dużo lepsze Sennhaiser HD201 + osobny mikrofon XD

Dnia 14.07.2012 o 10:59, Quchy napisał:

i pewnie bym je wybrał, gdyby nie moje zauroczenie do białej wersji Syberii <3.

Bo jak masz słuchawki na uszach to zwracasz uwagę na to jak wyglądają xD Choć nie powiem, Siberia V2 ma niezły design - bez zbędnego przepychu, wygodne muszle.

Dnia 14.07.2012 o 10:59, Quchy napisał:

Zdaje sobie sprawę z przepłacania za markę, ale jak mówiłem mam do wydania 3 stówki i chcę zrobić z nich użytek.

Wiesz, 3 stówy za słuchawki "audiofilskie" dają po prostu wyższą jakość dźwięku niż takie "dla gracza" w tej samej cenie gdzie spora część ceny to tak naprawdę promocja i marka xD

Zerknij sobie na to, całkiem ciekawy pogląd na całą sprawę:
http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

I przy okazji masz tam naprawdę sporo świetnych modeli do przejrzenia.

Dnia 14.07.2012 o 10:59, Quchy napisał:

Sory za spam ale mam jedno pytanie, czy rzeczywiście po podłączeniu dodatkowej karty dźwiękowej od Siberii > powstaje dźwięk "7.1"?


Udawany dźwięk 7.1 tak - Siberia V2 ma 2 przetworniki. Jeden w lewym nauszniku, drugi w prawym. Ciężko w takich warunkach o 8 kanałowym dźwięku, nie sądzisz? Ten sam efekt możesz mieć na dowolnych słuchawkach o ile podłączysz je do karty dźwiękowej lepszej niż integra (chyba nawet z 10 letni Sound Blaster Audigy już na to pozwala).

Osobiście bym sobie tym głowy zbytnio nie zawracał - to całe 7.1 z wiadomych przyczyn zbyt dokładne nie jest. Bardziej na zasadzie bajeru aniżeli czegoś co rzeczywiście da ci przewagę w grze (za to jest spora szansa że doprowadzi cię to do szału bo dźwięk zacznie sztucznie brzmieć xD). Jeśli chcesz realnego pozycjonowania to nie słuchawki które do tego jednak nie służą a głośnikowy zestaw 5.1 (albo i 7.1). Co prawda mamy słuchawki które oferują realne 5.1 bo mają nieco więcej przetworników ale one zwyczajowo wcale wybitnie nie brzmią....
http://itfans.pl/2010/02/07/o-tym-dlaczego-nie-kupowac-lognetmedia-aero-5-1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra klamka zapadła, jedzie do mnie Siberia z zew. kartą. Jakby było na prawdę źle to zawsze mogę je sprzedać na allegro za okazyjna cenę. Jak już mówiłem, mnie potrzebne są słuchawki do robienia wielkiego boom a nie super czystego dźwięku :P. Od tego mam swoje pchełki Sena. Ne nastawiam się zbytnio na efekty przestrzenne, ale spodziewam się przede wszystkim komfortowego użytku (w porównaniu do Fatal1ty), lepszej jakości dźwięku oraz nie dziurawiącego się kabla :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 13:07, Quchy napisał:

Jakby było naprawdę źle to zawsze mogę je sprzedać na allegro za okazyjna cenę.

Jeśli do tej pory najlepszym modelem jaki używałeś były Fatal1ty to nawet nie zauważyłbyś gdyby było "naprawdę źle" XD Bo to tak czy siak jest jak przesiadka z zardzewiałego Fiata 126p do, powiedzmy, nowego Peugeota ;) To i tak jest kosmiczny skok jakościowy. Ale to jednak nadal nie poziom jakichś Beyerdynamicsów + wzmacniacza słuchawkowego które jakbyś usłyszał to byś ukląkł i zaczął bić czołem o posadzkę w rytm muzyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie posiadam słuchawki AKG k530 ltd + mic zalmana podłączone do creative x-fi (zewnętrzna). Przymierzam się do nowych słuchawek. Myślałem nad Creativami World of Warcraft bezprzedowowymi. Rozważam też Logi g35 (podobna cena, ale nie są bezprzewodowe). Słuchawki głownie uważywane do rozmów, gier, czasem do muzyki. Wiem że obie słuchawki są usb niestety, więc nie będę mogł ich podłączyć prosto do x-fi. W grę wchodzą jeszcze serbia v2 (tu już normalne podłączenie do karty). Co możecie polecić? Zależy mi głównie na opiniach ludzi którzy mieli ten sprzęt na głowie.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/ - zerknij sobie na to. Bo jak słyszę że chcesz całkiem niezłe AKG wymieniać na "pro gejmerskie" Creative''y które nie są warte funta kłaków i nie będą lepiej brzmieć mimo kilkukrotnie wyższej ceny to wychodzi na to że nie za bardzo wiesz czego szukać w słuchawkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bawił się ktoś w wymianę kabla od słuchawek? Cały czas walczę ze swoimi AKG 518DJ. Lewa słuchawka gra znacznie ciszej w stosunku do prawej, a kabel oczywiście źle styka z jackiem i gdy tylko mocniej poruszę to przerywa.

Co robić? Sił brakuje. Wymiana kabla średnio mi się podoba, tym bardziej że sam nie mam lutownicy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:54, Akoss-94 napisał:

Czy bawił się ktoś w wymianę kabla od słuchawek? Cały czas walczę ze swoimi AKG 518DJ.
Lewa słuchawka gra znacznie ciszej w stosunku do prawej, a kabel oczywiście źle styka
z jackiem i gdy tylko mocniej poruszę to przerywa.

Co robić? Sił brakuje. Wymiana kabla średnio mi się podoba, tym bardziej że sam nie mam
lutownicy w domu.


Popytaj po serwisach, wymiana kabla to zasadniczo nie są jakieś chore koszta o ile samemu dostarczysz kabel (ceny od 5 do 150 zł zależnie od wymagań).
Ewentualnie nawet nie musisz się bawić w lutowanie - znajdź miejsce uszkodzenia kabla, utnij ten fragment, skombinuj nieco drutu/jakiegokolwiek kabla, połącz i opleć nim resztę plecionki, sklej taśmą izolacyjną. I proszę, działa. Sam tak musiałem robić ze słuchawkami od Creative''a bo w nich się zawsze kable rwą a nie chciało mi się szukać po domu lutownicy. Potem się co prawda wkurzyłem i po prostu wpakowałem w nie Conducfil Sonolene 3014 - kosztuje z 6 zł a jest całkiem przyzwoitym kablem słuchawkowym - ale do tego czasu działało to znośnie.

Albo skombinuj sobie lutownicę i zrób coś takiego:
http://majsterkowo.pl/jak-naprawic-przeciety-kabel-od-sluchawek/

Tylko pełna wymiana kabla = kontroler głośności to ty jednak też wyrżniesz jeśli jest na nim ;) Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować