Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Czytałem o tych 330 i ludzie nie narzekali na dźwięk. Jedyny ich minus to delikatność, są leciutkie. O ile będziesz się ostrożnie z nimi obchodził to nawet do serwisu nie będziesz musiał iść z załamaniem kabla przy wtyczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:50, Akoss-94 napisał:

> Jakbyście mieli polecić słuchawki które by nadawały się zarówno do tego żeby założyć

> i gdzieś iść na spacer i jednocześnie do amatorskiej studyjnej pracy, to znajdzie
się
> coś takiego?

Cena?

nie gra roli, ale też w granicach rozsądku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema! :D
Co sądzicie o słuchawkach JVC ha-s360? Będą dobre do muzyki rockowej? Jeśli macie lepsze propozycje to proszę podać te z przedziału do 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 21:51, noobie napisał:

Obecnie mam do testowania coś takiego: AKG q460. Co to jest? Warte uwagi?


Mały opór, więc nadaje się do przenośnych odtwarzaczy, pasmo przenoszenia jak najbardziej, lekkie, ciekawy wygląd. Pilot - wtf?

Znając AKG z tej pólki cenowej zapewne wybija do przodu bas, dodatkowo cierpi na tym góra - mimo to są zdecydowanie znośne, a nawet miłe dla ucha.

Opinie mówią same za siebie - cena za wysoka jak na taki sprzęt, ale nie ma co narzekać - Beatsy też są drogie ze względu na swoje "b"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a mnie strasznie urzekło/zdenerwowało w tych słuchawkach długość kabla. Jedyny, który w zestawie ma w miarę dobrą długość, zakończony jest jack''iem z 3 obręczami, a przez to nie we wszystkich urządzeniach te słuchawki działają tak jak trzeba. Jak dla mnie jest to bardzo wielki minus, biorąc pod uwagę fakt, że kabel z jackiem, który działa pięknie na wszystkich urządeniach (na bolcu dwie czarne obręcze) jest taki krótki, że na laptomie musiałbym mieć położoną głowę żeby działy te słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 16:53, Akoss-94 napisał:

Pogooglujesz to znajdziesz coś o takim samym brzmieniu ale z innym kablem. Jest mnóstwo
porównań tego modelu :)

Ewentualnie znajdę jakieś rozwiązanie :D. Dzisiaj na przykład sprezentowałem sobie mp3 Sony''ego (telefon SonyEricsson) i tutaj kabelek, w którym długość jest spoko już działa, a teoretycznie firma ta sama ;D. Także może się przekonam do tych słuchawek, które mają naprawdę przyjemny dizajn :).

Edit: Do jutra je testuje za darmo, jadę do sklepu AKG i zdecyduje się albo na inny model, albo na ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 22:00, Akoss-94 napisał:

A w jakiej one są cenie? Bo w zasadzie są ładne, a jeśli moje obecne padną to może i
ja się na takowe skuszę :D

ceny dokładnej nie znam, ale ok 400-500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie tak tanio. 360zł około w sklepie w którym kupowałem moje k518 chodzą.

Moje AKG wróciły do życia - brzmienie jak było tak i jest genialne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek. Głównie do gier i muzyki (czy słuchawki mogą jeszcze do czegoś innego służyć?).
Poguglałem trochę i taką listę stworzyłem:
Creative SB Tactic 3 D Sigma
SteelSeries SPECTRUM 5XB
CM Storm Ceres-400
Budżet to maks 200 zł. Czy może ktoś, coś o nich powiedzieć? Ewentualnie polecić coś bardziej sensownego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 20:03, cebulowy napisał:

Szukam słuchawek. Głównie do gier i muzyki (czy słuchawki mogą jeszcze do czegoś innego
służyć?).


Otóż słuchawki mogą jeszcze służyć do oglądania filmów :). A poza tym "muzyka" to pojęcie dość względne. Dla jednych to będzie odsłuch muzyki w domu wykorzystując wzmacniacz, dla innych - słuchanie swojej kolekcji mp3 w pokoju, jeszcze inni chcą słuchać muzyki jadąc autobusem na uczelnię/do pracy. W zależności od miejsca wykorzystywania powinno się brać pod uwagę konstrukcje otwarte, lub zamknięte - w przypadku wykorzystywania słuchawek głównie w cichym pomieszczeniu można się zastanowić nad słuchawkami otwartymi, w przeciwnym razie raczej powinieneś się skupić na zamkniętych (szczególnie że podany przez Ciebie budżet niestety raczej wyklucza wykorzystanie mocy słuchawek otwartych - te dobre zaczynają się jednak niestety od trochę wyższej kwoty).
Jeśli chodzi o wybór konkretnych modeli - na Twoim miejscu przeszedłbym się do jakiegoś salonu audio i sprawdził sam, które są wygodne (brzmienia i tak najprawdopodobniej nie będziesz mógł porównać, ponieważ niewygrzane słuchawki brzmią zupełnie inaczej niż wygrzane...). A poza tym raczej zainteresował się markami typu AKG, Audiotechnika, Shure, Sennheiser :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o słuchawkach bez przewodowych od Sony - MW600 (najnowsza wersja bez loga SE tylko samo Sony)? Mam zamiar używać ich głównie do słuchania muzyki np. podczas jazdy rowerem i zależy mi na dość sensownej jakości dźwięku (nie jestem melomanem, obecnie używam zwykłych pchełek Philipsa za 40 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:21, I_dont_know napisał:

Witam czy może ktoś mi polecić słuchawki w cenie do 100 zł do iPhone? Zależy mi na takich
które wsadza się do ucha(jak widać jestem laikiem ;) )


Dokanałowe? To może Brainwavz Alpha?
SoundMagic PL11
lub NuForce x600 czy jakoś tak xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:21, I_dont_know napisał:

Witam czy może ktoś mi polecić słuchawki w cenie do 100 zł do iPhone? Zależy mi na takich
które wsadza się do ucha(jak widać jestem laikiem ;) )


A-JAYS ONE lub ONE+ (te drugie przekraczają budżet, ale mają pilota na kablu z programowalnymi przyciskami). Bardzo dobre słuchawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:21, I_dont_know napisał:

Witam czy może ktoś mi polecić słuchawki w cenie do 100 zł do iPhone? Zależy mi na takich
które wsadza się do ucha(jak widać jestem laikiem ;) )


Soundmagic PL30 i żadne inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować