Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2012 o 13:02, seroero napisał:

Witam mam problem z wyborem słuchawek nausznych przewodowych w cenie 100-200 zł. Na razie
zastanawiam się nad :
- Sony MDR-XB500 http://www.ceneo.pl/2374918
- Sony MDR-XB300 http://www.ceneo.pl/2374917
Moze znacie jakies lepsze, prosze o doradzenie mi w tej sprawie :)


Znajomy ma XB500 i jest z nich bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim. Chcę sobie kupić nowe słuchawki i zastanawiam się nad Creative 3D tactic Alpha i Sigma. Chodzi głównie o to że mają mikrofon.
Mógłby ktoś wyjaśnić które są lepsze i dlaczego ? Bardzo by mi na tym zależało :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim ustrojstwie : http://merlin.pl/Sluchawki-Arkas-XX-Y-HEADPHONES-biale_Arkas/browse/product/208,1022992.html?qrtc_slt=&qrtc_tpl=tpl_prod_elektronika&qrtc_typ=prd&&qrtc_prd=632921&qrtc_pos=9
Nie za dużo tam powciskali jak na tak małą cenę? Nie jest to czasem chiński szajs który rozpadnie się po miesiącu? Warto ryzykować, bo wizja wgrywania muzyki bezpośrednio na słuchawki i słuchania jej bez żadnego podłączania jest baaardzo kusząca. I jeszcze jakie ładne! Kurcze, naprawdę za tanio... Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozmyśliłem sie ze słuchawek z sony i teraz rozmyślam nad:
-SENNHEISER HD 205 http://www.ceneo.pl/239602#tab=reviews_scroll
-Sennheiser HD-238 http://www.ceneo.pl/2329080#tab=reviews_scroll
Bardziej jestem za tymi drugimi ale osoby które miały styczność z ktora kolwiek z wymienionych słuchawek niech coś o nich napiszą lub niech ktoś poda jakies lepsze odpowiedniki w podobnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka razy przemyślałem sprawę i pomyślałem, kupił bym najpierw kartę dźwiękową a potem słuchawki. Moje pytanie jaka kartę kupić tak do 250 zł i słuchawki też za jakieś 250-300 ? (słuchawki kupie przed świętami a kartę teraz) podoba mi się wszelka możliwość mobilnego sterowania kartą, ale nie wiem czy to tylko tak dal picu są te przednie panele i piloty czy rzeczywiście coś to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:03, Sigu napisał:

Mógłby ktoś polecić mi słuchawki do konsoli Xbox 360, które byłyby obsługiwane bezprzewodowo?


Nie podałeś przedziału cenowego, więc poleciłbym Ci SteelSeries Spectrum 7XB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, nawet niezbyt drogie.

Oczywiście, jeśli macie tańszą alternatywę to biorę. Dobry dedykowany sprzęt to kwota około 1k zł, a tyle na razie nie mam na słuchawki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które będą lepsze?
http://allegro.pl/sluchawki-biale-monster-beats-by-dr-dre-etui-50-i2725898330.html
http://allegro.pl/sluchawki-douszne-sennheiser-cx200-street-ii-biale-i2710671287.html

Chyba, że macie inne propozycje w tym przedziale cenowym. Zależy też,aby były białe.
Pilnie i szybko potrzebuje odp/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 07:16, Qbasmok napisał:


Jak lubisz się lansować podróbkami to je bierz

Generalnie Monstery to przerost ceny nad treścią. Yaay. dodajmy że beats by dr. dre i podbijmy cenę dwu-trzy krotnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 16:41, Qbasmok napisał:

I ogólnie co myślicie nt firmy moster beats?
Znalazłem jeszcze takie, wizualnie jak dla mnie bardzo ładne:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2706127445
Tylko z tego co wiem, to oryginalne słuchawki tej firmy kosztują ponad 1000zł i stąd
moje zapytanie czy te za 650 to nie jakiś fejk?
Pozdrawiam


Masz chory rozstrzał cenowy. Patrzysz na podróby Beats za 50 zł a potem rzucasz nausznymi za 650 o.O
Po drugie jak jesteś w stanie wydać 650 zł, to może poszukaj po normalnych sklepach audio a nie allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 19:02, necron1501 napisał:

Masz chory rozstrzał cenowy. Patrzysz na podróby Beats za 50 zł a potem rzucasz nausznymi
za 650 o.O
Po drugie jak jesteś w stanie wydać 650 zł, to może poszukaj po normalnych sklepach audio
a nie allegro?


Jaki rozstrzał cenowy? Zależy mi na jakiś porządnych nie za drogich słuchawkach, które również posiadają niebanalny wygląd, rzucam różnymi modelami, a fundusze jakie na nie chce przeznaczyć czy to 50zł czy 650 to już moja indywidualna sprawa. Prosiłem tylko o opinie nt firmy, a otrzymałem klasyczne mało bogate w treść odpowiedzi. Te za 650zł to podróbki czy też nie? Tylko tyle chciałem widzieć i czy opłaca się tyle forsy wydać. Tym razem liczę na troszkę rzetelniejszą wypowiedz. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 19:29, Qbasmok napisał:

Jaki rozstrzał cenowy? Zależy mi na jakiś porządnych nie za drogich słuchawkach.


650 zł zalicza się już do dużej sumy, no chyba że kasa nie gra roli, to wtedy nie ma co się oszczędzać i wal od razu Westone''y albo Grado RSki.

Dnia 23.10.2012 o 19:29, Qbasmok napisał:

Prosiłem tylko o opinie nt firmy, a otrzymałem klasyczne mało bogate w treść odpowiedzi.


No to proszę bardzo: firma wzorująca się na high-endową podpierającą się Dr Dre kierowaną w stronę Amerykanów którzy zaczynają dbać o jakość dźwięku ale nie chcą zagłębiać się w temat.

Dnia 23.10.2012 o 19:29, Qbasmok napisał:

Te za 650zł to podróbki czy też nie?


W normalnym dość niszowym sklepie kosztują 1050 zł więc nie wiem gdzie ten sprzedawca widzi dla siebie utarg zbijając cenę o 400 zł. Więc albo podróby, albo uszkodzone/użytkowane, importowane na nielegalu.

To ile jesteś gotów wydać jest niezmiernie ważne z prostej przyczyny: do jakiej półki cenowej przyrównywać to co podałeś. Więc bardziej konstruktywnie: za 650 zł można trafić o wiele lepiej nie przepłacając za znaczek. Jeśli struktura otwarta to Grado Sr125, jeśli zamknięta Denony albo Sennki np. Hd598 lub troszkę niżej 595.

Jeśli dokanałowe, to bodajby Shure E5c albo tańsze Phonak Audeo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z racji, iż moje HD 555 zostały puszczone w obroty to poszukuje jakieś nowej pary dla siebie z używanych, w cenie 250-300zł. Poszukuje takich, które mają odpinany kabel wraz z nausznikami wokółusznymi(tak aby można było uszy schować). Celowałbym głównie w półotwarte/zamknięte. Obecnie mam nijakie źródło(integra z laptopa Lenovo Y580), jednak po zakupie słuchawek przymierzam się do zakupu DACa albo karty dźwiękowej(zapewne także jako używana). Współlokator ma AKG 141 - technicznie nie miałem narzekań, gdyby nie te nauszniki..
Od razu jakby ktoś podał sklep do odsłuchu danego produktu w Krakowie, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2012 o 20:30, Niewiernus napisał:

Od razu jakby ktoś podał sklep do odsłuchu danego produktu w Krakowie, byłbym wdzięczny.


Mogę Ci polecić Sennheiser HD215II. Sam mam i używam dosyć często. Są one zamknięte, niezbyt nawet wymagające co do źródła dźwięku, chociaż mogą pierdnąć na niskim zejściu. Wygodne, dosyć tanie (przynajmniej ja miałem okazję i kupiłem za 250 zł z rok temu).
Co do odsłuchu, sprawdź czy masz mp3store, sam tam kupowałem Grado i odsłuch jest możliwy, może nawet coś poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 19:29, Qbasmok napisał:

Jaki rozstrzał cenowy? Zależy mi na jakiś porządnych nie za drogich słuchawkach, które
również posiadają niebanalny wygląd, rzucam różnymi modelami, a fundusze jakie na nie
chce przeznaczyć czy to 50zł czy 650 to już moja indywidualna sprawa.


Na wstępie zaznaczam, że moja odpowiedź może wydać się niezbyt rzetelna, ale powinna zwrócić Twoją uwagę na istotne rzeczy :)

Do sedna. Takie podejście nie jest zbyt logiczne. Idąc tym tokiem rozumowania zapytałbym, czy wolisz, żebym polecił Ci słuchawki do 50, czy 650 złotych.
Jeśli chodzi o podejmowanie takich decyzji, to próg cenowy jest najważniejszym czynnikiem i to w sumie w Twoim najlepszym interesie leży określenie granic cenowych. Już pomijam fakt, że dla niektórych niedrogie słuchawki to takie za 20 zł, a dla Ciebie, wnioskując po wypowiedzi, nawet takie za 30 razy tyle. Samo to może być przyczyną niezrozumienia :>

Dnia 23.10.2012 o 19:29, Qbasmok napisał:

Tym razem liczę na troszkę rzetelniejszą wypowiedz. Dzięki z góry.


Dobór słuchawek to jest akurat ciężki kawałek chleba - najlepszym wyjściem jest przejście się do sklepu na odsłuch. Dobrze by było wiedzieć z czego słuchasz, jaką muzykę preferujesz, jaki typ słuchawek wolisz ( doki, nauszne ), jakiego formatu używasz ( bezstratny, stratny). Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania, to podejrzewam, że nie ma co się pakować w drogie słuchawki. Oczywiście, jeśli jesteś w stanie wydać taką sumę na słuchawki które Ci się podobają, to nie mam nic przeciwko. Kwestia jest tego typu, czy w ogóle zauważysz różnicę.

A jak już się określisz, to polecę forum.mp3store.pl - na takim ukierunkowanym forum na pewno udzielą Ci bardziej rzetelnych wypowiedzi, niż na forum raczej growo-ogólnym jakim jest gram. Nie chodzi o to, że tu brakuje speców, bo z tego co widzę, niektórzy tutaj naprawdę wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Po prostu tam takich osób jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 20:36, necron1501 napisał:

Mogę Ci polecić Sennheiser HD215II. Sam mam i używam dosyć często. Są one zamknięte,
niezbyt nawet wymagające co do źródła dźwięku, chociaż mogą pierdnąć na niskim zejściu.
Wygodne, dosyć tanie (przynajmniej ja miałem okazję i kupiłem za 250 zł z rok temu).

Wszystko byłoby fajnie, ale obecnie to nowe chodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może krótko, szybko i na temat: AKG K518LE. Ktoś ma i coś opowie? Interesowało by mnie zwłaszcza tłumienie oraz to, czy dźwięk mocno "wycieka". Z tego co czytam w necie, to jest dobrze, ale jeszcze się zapytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować