Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2012 o 22:21, Dared00 napisał:

To ja może krótko, szybko i na temat: AKG K518LE. Ktoś ma i coś opowie? Interesowało
by mnie zwłaszcza tłumienie oraz to, czy dźwięk mocno "wycieka". Z tego co czytam w necie,
to jest dobrze, ale jeszcze się zapytam. :)


Kumpel korzysta z takich słuchawek, pare razy słuchałem. Pałąk może troche uwierać w głowę, ale to kwestia ustaiwenia. Co do izolacji jest na prawdę dobrze. Sam dźwięk jest czysty. Niektórzy zalecają wyjęcie wacików ze słuchawek, ale przynajmniej dla mnie to niczego w dobrym kierunku nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 22:21, Dared00 napisał:

To ja może krótko, szybko i na temat: AKG K518LE. Ktoś ma i coś opowie? Interesowało
by mnie zwłaszcza tłumienie oraz to, czy dźwięk mocno "wycieka". Z tego co czytam w necie,
to jest dobrze, ale jeszcze się zapytam. :)


Nie wycieka. Tłumią bardzo mocno więc odradzam głośne słuchanie na ulicy - zwyczajnie niebezpieczne bo nie słyszysz samochodów.
Na początku wydają się trochę niewygodne, bo dość ściśle przylegają do głowy, niektórym to nieszczególnie odpowiada. Ogólnie polecam, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narzekałem w nich na kabel, dość cieńki, co przy moim użytkowaniu źle na niego wpływało :P.
Generalnie mocny bass, nic więcej do zarzucenia nie mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj (...uf juz myslałem ze dopiero po swietach przyjdą) przyszły sennheisery HD 205 i jestem naporawde z nich zadowolony. Jak na ten przedział cenowy są to chyba najlepsze słuchawki, spokojnie można je wychaczyć za 150 - 160 zł. Jeśli ktoś sie zastanawia nad ich kupnem niech bierze w ciemno. Jedyny minus to to, że nie są na tyle duże by zmieścic cale uszy do srodka przez co przygniatają małzowine uszną i po jakiś czasie mogą rozboleć uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupowałem sobie porządnych słuchawek i w związku z tym mam kilka pytań. Czy słuchawki powinny byc wygodne od razu, czy początkowo bardziej ściskające- wychodząc z założenia, że się "rozchodzą"?

Można jakoś sprawdzić parametr wyciszenia względem otoczenia? Zależy mi na słuchawkach umozliwiających odcięcie się od reszty dzwięków, poza muzyką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 21:44, Boguslav4 napisał:

Nigdy nie kupowałem sobie porządnych słuchawek i w związku z tym mam kilka pytań. Czy
słuchawki powinny byc wygodne od razu, czy początkowo bardziej ściskające- wychodząc
z założenia, że się "rozchodzą"?


To zależy od słuchawek, nie ma żadnej zasady. Moje Grado od 3 lat cisną mnie w uszy tak, że po paru godzinach mnie boli. I nic się od ich kupna nie zmieniło pod tym względem ;).

Dnia 05.11.2012 o 21:44, Boguslav4 napisał:

Można jakoś sprawdzić parametr wyciszenia względem otoczenia? Zależy mi na słuchawkach
umozliwiających odcięcie się od reszty dzwięków, poza muzyką :)


Tylko i wyłącznie organoleptycznie. Można też poczytać recenzje, ale tu też każdy będzie inaczej patrzył na tę kwestię - dla jednych maksymalna izolacja to będzie absolutna cisza, a dla innych wystarczy nie słyszeć rozmów w autobusie. Ale zasadniczo większość zamkniętych konstrukcji wystarczająco dobrze izoluje od świata zewnętrznego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2012 o 22:35, Furr napisał:

Tylko i wyłącznie organoleptycznie. Można też poczytać recenzje, ale tu też każdy będzie
inaczej patrzył na tę kwestię - dla jednych maksymalna izolacja to będzie absolutna cisza,
a dla innych wystarczy nie słyszeć rozmów w autobusie. Ale zasadniczo większość zamkniętych
konstrukcji wystarczająco dobrze izoluje od świata zewnętrznego :).


Sprawdzając samemu "nausznie" w pobliskim sklepie znalazłem idealnie pasujące Kossy UR 20, niestety parametrami wydają się rozczarowujące. Czy ktoś poleciłby jakieś słuchawki w podobnej/trochę wyższej klasie cenowej z tej wielkości "nausznikami" :P i lepszą jakością dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superlux hd 681- co myślicie o tych słuchawkach. Upatrzyłem je sobie od kilku dni i zastanawiam się nad ich kupnem. Ogólnie chce ich używać do wszystkiego: do grania, słuchania heavy metalu i oglądania filmów. Nie śledzę aktywnie tematu, więc z góry przepraszam jeśli post się powtórzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie.

Dobrze by było też wiedzieć, czy lepiej wziąć wersję zwykłą, B, czy F.

I tak pewnie pojechałbym do jakiegoś sklepu, żeby je sprawdzić na sobie, ale nie wiem czy warto sobie zawracać głowę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za słuchawki do telefonu służą mi aktualnie AKG K330. Problem jest taki, że po niemalże czterech latach kabelek w miejscu połączenia z wtyczką nie wytrzymał i aktualnie działa mi tylko jedna słuchawka. Jako że nie siedzę za bardzo w temacie, chciałbym się Was zapytać o radę - lepiej kupić po raz kolejny AKG (z których jestem jak najbardziej zadowolony), czy też może warto skupić się na innym produkcie w tym przedziale cenowym (mniej więcej 150 złotych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 22:22, matiz123 napisał:

Za słuchawki do telefonu służą mi aktualnie AKG K330. Problem jest taki, że po niemalże
czterech latach kabelek w miejscu połączenia z wtyczką nie wytrzymał i aktualnie działa
mi tylko jedna słuchawka. Jako że nie siedzę za bardzo w temacie, chciałbym się Was zapytać
o radę - lepiej kupić po raz kolejny AKG (z których jestem jak najbardziej zadowolony),
czy też może warto skupić się na innym produkcie w tym przedziale cenowym (mniej więcej
150 złotych)?


Jak masz za dużo kasy to kupuj. Jeśli poszedł Ci kabelek przy wtyczce możesz to dać do jakiegoś serwisu badź do znajomego który się na tym zna. Wystarczy zlutować i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób nową wtyczkę. To jest banalne, wystarczy lutownica (lub znajomy z lutownicą), nie ma po co marnować pieniędzy :).


Jeśli jednak upierasz się kupić nowe słuchawki, to ja chętnie przyjmę tamte :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 16:39, Furr napisał:

Jeśli jednak upierasz się kupić nowe słuchawki, to ja chętnie przyjmę tamte :P.

Gdyby nie pierwsza część Twojego posta (i post kolegi Seroero), to może bym się nad tym zastanowił. ;) Bo prawdę powiedziawszy, nie myślałem nawet o tym, że jest opcja naprawy. :)

Dzięki za odpowiedzi - trzeba będzie w takim razie zająć się operacją "wkrzeszenia" prawej słuchawki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam jakichś słuchawek dousznych głównie do muzyki i grania w granicach od 30-70zł
Tak żeby nie bolały mnie uszy po 3h słuchania muzyki i trzymania ich w małżowinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 22:19, Alehor napisał:

Hej, szukam jakichś słuchawek dousznych głównie do muzyki i grania w granicach od 30-70zł
Tak żeby nie bolały mnie uszy po 3h słuchania muzyki i trzymania ich w małżowinie :P


Pff kupiłem jakiś badziew od TDK z extra bassem boostem i nie nadają się do słuchania rocka i OST z gildłorsów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotfl. Extra bass boost.
Kto to wymyśla xD
W tej cenie ci nic nie poradzę. Miałem kiedyś jakieś Panasonic douszne za około 70zł. były miodne - i to były jedyne słuchawki w których mi się kabel nie złamał! :)

BTW. AERIAL7 PHOENIX ECLIPSE. Warte to to zachodu? Szukam nowych wrażeń, a te są ładne i mają mały opór :). Miał ktoś/czytał ktos szerzej o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować