Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Powiem, że mogę polecić Vedia SRS-300. Idealnie łapią się na dolny próg cenowy, a grają bardzo ładnie, jak na swój przedział cenowy. Wadą jest delikatny kabelek i wtyczka jack w kształcie litery L, u mnie ta kombinacja zaowocowała uszkodzeniem kabla tuż przy połączeniu z wtyczką :(.
Aha, ja podsiada(łe)m wersję OEM, ale box podobno niczym się nie różni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:59, Blackhand napisał:

Wadą jest delikatny kabelek i wtyczka jack w kształcie litery L, u mnie ta kombinacja zaowocowała uszkodzeniem kabla tuż przy połączeniu z wtyczką :(.


Znam ten ból, dodatkowo gumowy kabelek który nie jest sliski i często się nadrywa poprzez tarcie z chociażby bluzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić sobie słuchwaki z mikrofonem do 200 zł, jednak chciałbym was prosić o radę: zależy mi na słuchawkach uniwersalnych które jakoś nie muszą super izolować, ale które oferowałyby dobrą jakość dźwięku i mikrofnu za nie największą cenę, a zależy mi i na grach i na muzyce. Jestem skłonny do słuchawek Ozone Onda 3HX które pochlebnie wypadły w recenzji CD Action, czy macie jednak jakieś inne ciekawe propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 22:42, Hummer napisał:

Ktoś je ma/miał, są warte kupna? Poprzednie, które miałem to Creative Fatal1ty. Kabel
się w nich przerwał, dlatego chcę kupić nowe.


To nie lepiej byłoby naprawić kabel? Zazwyczaj to kwestia 10 minut pracy... Jeśli nie chcesz mieć żadnych lutów w połowie kabla, to możesz też kabel cały wymienić, tak czy siak wyjdzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mniejszym mieście, po znajomych/rodzinie nie mogłem znaleźć nikogo z lutownicą, a lokalny "spec" stwierdził, że włókna są za cienkie i nie da się tego zlutować, w co absolutnie nie wierzę. Gdyby było to możliwe to od razu bym to zrobił, nie wiem jak wygląda wymiana kabla, gdzie z tym iść itd. Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 23:06, Hummer napisał:

Mieszkam w mniejszym mieście, po znajomych/rodzinie nie mogłem znaleźć nikogo z lutownicą,
a lokalny "spec" stwierdził, że włókna są za cienkie i nie da się tego zlutować, w co
absolutnie nie wierzę. Gdyby było to możliwe to od razu bym to zrobił, nie wiem jak wygląda
wymiana kabla, gdzie z tym iść itd. Mógłbyś rozwinąć?


Mógłbym, sam robiłem to jakieś dwa tygodnie temu.

Do zlutowania kabla potrzebne są:
Lutownica, cyna, kalafonia. Warto jeszcze zaopatrzyć się w opaski termokurczliwe (tak jak pozostałe do kupienia w każdym markecie z elektryką), z taśmy izolacyjnej lepiej zrezygnować - mało estetyczne, później może klej przeszkadzać.

Przecinasz kabel w miejscu złamania zdejmujesz po 2-3 centymetry izolacji z każdej strony;
Zdejmujesz (lub palisz) izolację z samych przewodów (na każdą kanał idą dwa przewody - jeden z sygnałem, jeden z masą, czyli mówiąc inaczej, zależnie od miejsca złamania kabla, mogą być 2, 3, lub 4 cienkie, kolorowane przewody);
Lutujesz przewody kolorystycznie (nie zapominając o założeniu wcześniej opasek termokurczliwych na kabel i na przewody w celu odizolowania ich od siebie i otoczenia po zlutowaniu);
(W skrócie - końcówki przewodów pokryć kalafonią, następnie pokryć cyną z użyciem lutownicy, później skręcić/zbliżyć do siebie końcówki przewodów, na koniec jeszcze raz z użyciem lutownicy utrwalić połączenie)
Przesuwasz opaski tak, by nie wystawał żaden metal, podgrzewasz je i masz już naprawiony kabel.

Wymiana całkowita kabla jest nawet prostsza, tylko trzeba dodatkowo kupić kabel (z jednej strony mały jack, z drugiej 2x chinch, albo 2x mono jack, długość dowolna, zależna od preferencji) i rozebrać muszle słuchawek - trzeba przewody lutować bezpośrednio do głośników :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Poszukuję słuchawek do odtwarzacza Mp3. Może ktoś mi doradzi, podpowie co kupić - słuchawki nauszne do 150zł max - do słuchania muzyki metalowej różnej maści ;) takie średniej wielkośći, żebym ludzi w autobusie nie trącał ;p
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do grania na PC i słuchania na nim muzyki mam słuchawki z podpisu i za tą cenę są na prawdę dobre.
Ale potrzebuje drugich słuchawek w trasę do słuchania muzyki.
Mile widziany w nich byłby oczywiście bassik , ponieważ słucham muzyki klubowej , fajnie , jak by były składane.
Teraz tak , cena jaką będę mógł przeznaczyć na nie , to jest 80-150/80zł , trochę rozbieżności jest , ale nie wiem , ile dokładnie będę mógł przeznaczyć na nie. Może też być kilka słuchawek , to będę miał większy wybór.
Jeśli chodzi o słuchawki tańsze to natknąłem się w Sony na model mdr-zx100 ok 80zł , ale wrażenie nie robią.
Kolejne modele , które dziś przetestowałem , to Sony MDR-ZX600 ( ciekawie grały ) , ale lepsze wrażenie zrobił na mnie model MDR-XB400. Na tą chwile właśnie kupiłbym xb400 , ale wiem , że są jeszcze inne firmy , które robią ciekawe słuchawki np: sennheiser , dlatego proszę o jakieś propozycje słuchawek.Dzięki. Pozdrawiam.
PS. nie chciałbym dużych słuchawek takich jak się używa do PC , tylko właśnie mniejsze jak te xb-400 , bo tylko w trasę potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie AKG K518 w wersji w sumie dowolnej, może być LE, może być DJ... chociaż podobno DJ ma lepsze bassy... Podobno, ja tam dużej różnicy w porównaniu do moich LE nie słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KOSS UR40
Pioneer SE-M390
Koss Porta Pro - te bym ci polecił, są malutkie i dobre (bardzi często zachwalane)

Cena powinna cię w miarę satysfakcjonować, a jakość tego sprzętu jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 16:58, Fumiko napisał:

Sprawdź sobie AKG K518 w wersji w sumie dowolnej, może być LE, może być DJ... chociaż
podobno DJ ma lepsze bassy... Podobno, ja tam dużej różnicy w porównaniu do moich LE
nie słyszę.


Dzięki Wielkie. Zdecyduje się właśnie na te AKG DJ , bo jednak słucham muzyki klubowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 18:04, Bralo napisał:

> Sprawdź sobie AKG K518 w wersji w sumie dowolnej, może być LE, może być DJ... chociaż

> podobno DJ ma lepsze bassy... Podobno, ja tam dużej różnicy w porównaniu do moich
LE
> nie słyszę.

Dzięki Wielkie. Zdecyduje się właśnie na te AKG DJ , bo jednak słucham muzyki klubowej.


@Akoss-94. Również dzięki za różne propozycje.
Ale fail :/. Zamiast dać edytuj , to dodałem nowego posta. Możecie jednego usunąć. Sorka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema , szukam słuchawek i do muzyki i do gier . Marzą mi sie Sennheisery PC 360 , czytałem wiele opinie i wiem że są dobre ale niestety nie mam narazie tyle pieniążków :D Czy możecie polecic mi słuchawki nie koniecznie muszą być z mikrofonem w okolicach cenowych 400 - 500 zł , z góry dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek do słuchania muzyki(głównie rapu) i najlepiej zamknięte. W oko wpadły mi dwa modele Philips shp2500 oraz Philips shl3000. Z tego co zauważyłem to shl3000 ma więcej pozytywnych opinii. Problem w tym, że w okolicy żaden sklep nie ma na stanie shl3000 więc zostaje zakup przez internet, przez co odpada możliwość przymierzenia, a uszy mam dosyc duże, a nie chcę żeby słuchawki siedziały na uszach tylko je obejmowały(shl3000 na zdjęciach wydają się dosyć małe). Tak dla porównania wielkości ostatnio używałem Fatal1ty hs-800 które miały muszle na tyle duże, że bez problemu mieściły moje uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem słuchawek nausznych Sony mdr-xb500. 1 wrazenie mialo być, a było tylko rozczarowanie :( Powodem tego jest podejrzewam moja zintegrowana karta dźwiękowa realtek ac"97 audio:/ Używam winampa i dzieki jednej z wtyczek odczułem troche moc nowego sprzetu ale domyslam się że stać je na dużo więcej...:P Słuchawki wykorzystuje tylko i wyłącznie do muzyki (techno, elektro, dance). Napiszcie mi czy zmiana karty dźwiekowej będzie powodem do mojego w pełni zadowolenia...?:P Jakie karty polecacie, cos slyszalem ze można bezpośrednio do usb podłaczyc i też gra ale nie jestem do końca przekonany w taki bajer;) Cenowo stoje do 150 zł. Dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj im pograć z tydzień/dwa. Słuchawki muszą się wygrzać.

Co do dźwiękowej - może jakiś soundblaster? W sumie każda jedna karta dźwiękowa da ci jakiś tam efekt w porównaniu do zintegrowanej... Tutaj problem jest jeszcze ze strony sprzętu, który jakiś wypasiony nie jest, oraz w formacie (stawiam że słuchasz mp3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale domyślam się ze po tygodniu czy 2 to nie bedzie za specjalnej po prawy...:/ Jestem nastawiony na taka karte dźwiękową która by mi umozliwiła słuchać moich słuchawek na pełnych obrotach ;) Sprzęt tzn komputer to nie jest nie wiadomo co. Używam go najczesciej do neta i słychania muzy. Słucham tylko mp3 ale przeważnie w najwyższej jakości. Chcę żeby ten sprzęt spełniał moje wymagania...:P Jeżeli ktoś się zna na kartach dźwiękowych to niech napisze co uważa lub co poleca.... Ja na razie znalazłem takie karty które moim zdaniem by nadały moim słuchawkom moc: ASUS XONAR DG, CREATIVE Audigy 2 ZS i Creative Sound Blaster Audigy SE. Nie wiem nie znam się ale patrzyłem na cene i opinie ludu:P A czy może się wydarzyć że jak mam sprzet 2 głośniki z subwuferem creativa to po zmianie karty dźwiękowej mogą mi przestać grać...? Nie znam sie dokładnie na tym, ale liczę na waszą pomoc:) pozdrawiam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować