Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Jeśli HD201 używa się jako słuchawki do mp3, to kabel ma wytrzymałość jakieś 2-3 lata. Zależy wciąż jak go się traktuje, ja szanowałem go jak mogłem, więc dla niechluja może to być nawet mniej niż rok. Dlatego uważam, że obawa co do kabla tych słuchawek jet słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 09:31, KamyK_84 napisał:

Szukam słuchawek w cenie do 120 złotych, tak żeby nadawały się do grania. Do tej pory
miałem Creative Fatal1ty, wytrzymały tak ponad 2 lata, ale cóż, coś w kabelku poszło
i lewa słuchawka przestała działać. Generalnie byłem bardzo zadowolony ze słuchawek,
we wszystkim się świetnie spisywały, jedynie mikro trzeba było trzymać dosyć blisko ust
(inaczej rozmówcy na skype zarzekali się, że słabo słychać). Teraz się zastanawiam czy
kupować te same czy jakiejś alternatywy, dlatego się pytam co ew. polecacie. :)


Podpinam się pod Twój post, jestem w niemalże takiej samej sytuacji. Z tym, że moje Fatal1ty mam już ponad 4 lata i wciąż działają, chociaż czuć już na nich ślady po nadgryzieniu zębem czasu. :) M.in.: mikrofon już kilka miesięcy temu odmówił współpracy, słuchawki trzeszczą przy podgłaśnianiu/ściszaniu, czasami lewa gra ciszej itd. Słowem, czas na zmianę. Też w zasadzie rozważałem ponownie kupno tych samych. Do tej pory dobrze mi służyły, a używam ich codziennie przez 3-5 godzin grając czy słuchając muzyki (głównie cięższe brzmienie).

Na oku mam coś takiego: http://allegro.pl/plantronics-7-1-gamecom-780-1-game-gratis-i2881736036.html
Plantronics 7.1 GameCon 780. Czy ktoś dysponuje podobnym modelem i mógłby je opisać w kilku słowach? Jak sprawuje się to 7.1 we współpracy ze zintegrowaną kartą muzyczną? Jak słucha się na nich muzyk/gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:37, astradamus napisał:

Witajcie czy opłaca się kupić Razera Electro?


A do czego fokładnie mają służyć? Granie, muzyka? I na czym głównie będziesz ich używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:21, Chaotizz napisał:

Jakie słuchawki najlepiej douszne, ewentualnie nauszne do 200 zł polecicie? Jako odtwarzacz
posłuży mi telefon Sony Ericsson Xperia ARC.


Douszne do 200zł? Mógłbym polecić Ci A-JAYS TWO, bardzo dobre dokanałówki. Tylko przy zakupie od razu dokup nakładki Comply.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:21, Chaotizz napisał:

Jakie słuchawki najlepiej douszne, ewentualnie nauszne do 200 zł polecicie? Jako odtwarzacz
posłuży mi telefon Sony Ericsson Xperia ARC.


Sennheiser 880MX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 08:50, charnjit013 napisał:

> Witajcie czy opłaca się kupić Razera Electro?

A do czego fokładnie mają służyć? Granie, muzyka? I na czym głównie będziesz ich używać?


Głownie do grania mam na słuchawki tak do 250 zł około i tak wpadły mi w oko one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 11:18, astradamus napisał:

Głownie do grania mam na słuchawki tak do 250 zł około i tak wpadły mi w oko one.


Ja bym osobiście brał Sennhaiser HD429+Zalman MIC-MC1. Nie dopłacasz wtedy 100 zł za logo Razera zamiast jakości dźwięku. Jedynym modelem który obecnie mogę uczciwie od niego polecić jest Razer Carcharias bo ma wnętrzności bardzo podobne do Megalodona z tym że pozbawione są własnej karty dźwiękowej. I co ważne, mają minimalistyczny design. A nie jak jakieś Creative''y że ładnie wyglądają (co tylko dokłada im masy a to może jednak mieć pewne znaczenie przy dłuższych sesjach przed kompem), za to średnio brzmią.

Fakt że sporo zależy od twoich konkretnych preferencji. Firmy pokroju Creative''a czy Razera zazwyczaj mają naprawdę mocne (choć dość zimne) basy kosztem innych tonów (i prawdę mówiąc często poza tymi basami nie oferuję NIC a jakość dźwięku jest naprawdę kiepska, Creative zresztą ma tylko jeden model w swojej ofercie warty uwagi - Aurvana Live!, wszystkie inne są warte połowy swojej ceny). Sennhaisery są o wiele bardziej zrównoważone pod tym względem a basy mają cieplejsze. Fakt że większość co lepszych modeli od nich to konstrukcje otwarte (co poprawia jakość wysokich tonów, umożliwia dostęp powietrza do ucha, osłabiając za to nieco basy) które charakteryzują się tym że są słyszalne także z zewnątrz (fakt że nie aż tak głośno, to tak jakby postawić słuchawki zamknięte na ziemi, mniej więcej tak głośno brzmią otwarte w otoczeniu). Warto jeszcze często spojrzeć na firmę Koss albo Grado (z tym że te drugie TYLKO jeśli masz naprawdę dobrą kartę dźwiękową, co najmniej na poziomie Audigy 2).

A tak w ogóle to zerknij na to:
http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
Masz tam dużo różnych modeli i porady od czego trzymać się z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje na szybko przypinanego mikrofonu, myślałem nad zalmanem MIC-MC1, niestety prawie nigdzie już go nie można dostać, szukam czegoś o podobnej specyfikacji i cenie (do 30 zeta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 18:08, Niewiernus napisał:

Jak napisałem szukam do 30 zeta, z przesyłką wyjdzie ponad 40 złotych. Chcę po prostu podać konkretny model w sklepie by mi go sprowadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukam sluchawek do 250zl. Sluchawki bede glownie uzywal w domu do sluchania muzyki:trance,house i do sporadycznego grania. Zalezy mi na tym zeby sluchawki byly dosyc komfortowe. Zastanawiam sie nad akg k514 mkII albo k518 co o nich sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś stojący z Tracera, Trust albo i-box''a? Nie wiem jak jakościowo wypadają w stosunku do zalmana. Od pierwszej firmy mam gdzies mikrofon, kilka miesięcy używany(obecnie jak mam laptop to pozbylbym sie go za dyche), dokładnie ten http://m.ceneo.pl/produkt,6513960.htm do Skype''a, TSa pasowal. Nikt nie narzekał podczas rozmów, odsluch z nagrań także nie nie wskazywał na jakies błędy. Nowy z przesyłka to może ten http://m.ceneo.pl/produkt,330773.htm za 30 z przesyłka w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie DJki nie przekonują, dlatego sklanialbym sie ku k518. Można kupic także k520, które różnią sie muszlami(większe), bardziej zrównoważonym dźwiękiem i słabszym basen. Najlepiej jakbyś sam sprawdził gdzieś. Jak dla mnie to dobrze trafiles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

518 sama mam i bardzo sobie chwalę, acz z komfortem bywa różnie, mi akurat mocno przylegające słuchawki nie przeszkadzają ale niektórym tak, więc dobrze by było, jakbyś najpierw sprawdził jak Tobie leżą. Wiadomo, kształt głowy czy uszu i już inne wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k518 goszczą i u mnie - widziałem je w empiku jakiś czas temu, dlatego też są obecnie dość popularne. co mogę powiedzieć o nich to to o czym już pisałem wcześniej. Mocny bas, mocno przylegają do głowy, jednak mi to osobiście nie przeszkadza. Potrafię w nich nawet spać :), jedyne co w nich boli to kabel przy dwóch słuchawkach, oraz tłumienie z zewnątrz - które patrząc na twoje zastosowanie będzie wręcz genialne.

Do komputera poleciłbym ci raczej inne słuchawki, o otwartej budowie. Mniej niszczą słuch, mają lepsze wyższe dźwięki lecz też nie tłumią i mają gorszy bas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych słuchawek nausznych (nienawidzę modeli wkładanych do ucha) do tabletu/smartfona z Androidem, przedział cenowy tak do 100 zł, no maksymalnie może 120-150zł. Nie jestem wprawdzie melomanem, jednak dobra jakość dźwięku jest dla mnie dość ważna. Spotkałem się min. z bardzo mieszanymi opiniami o firmie Skullcandy, ponoć ich modele są bardzo wadliwe. Prawda to? Jakieś dobre alternatywy z tego przedziału cenowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować