Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2013 o 20:43, Akoss-94 napisał:

może Sennheiser HD 202?

Wyglądają całkiem nieźle i widzę, że już od około 130 zł można je dostać. Rzekomo lekkie, chociaż wygląd może sugerować co innego. Czy znasz może jeszcze jakieś inne modele porównywalne z tym (parametry/cena)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koss porta pro
Koss UR40
Creative Aurvana Live

Jeszcze możesz popatrzeć na AKG. Choć te w tym przedziale to bodaj jakieś 414~ (coś w tych okolicach) są niedostępne obecnie D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 21:00, Arcling napisał:

> może Sennheiser HD 202?


Niewygodne i przebasowane.

HD 201 to lepszy i tańszy wybór. Dźwięk bardzo dobry, dość wygodne, chyba trwałe (3 lata mam i wszystko ok, odlazła wierzchnia powłoka muszli, ale to nie problem).

Ponoć Superlux 661 i 681 są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 21:24, Feallan napisał:

HD 201 to lepszy i tańszy wybór. Dźwięk bardzo dobry, dość wygodne, chyba trwałe (3 lata
mam i wszystko ok, odlazła wierzchnia powłoka muszli, ale to nie problem).

Ponoć Superlux 661 i 681 są bardzo dobre.

Dzięki za informację. Zastanowię się w takim razie nad którymś z wymienionych modeli. Istotna dla mnie jest lekkość i wygoda słuchawek, żeby też nie "zawalały" zbyt dużo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii HD 202 potwierdzam, że mają mocne basy, nie każdemu musi to odpowiadać. Natomiast wygoda to sprawa mocno subiektywna... Dla mnie są wygodne, jedyny problem jest taki, że są dość mocno ocieplające i po dłuższym (kilkugodzinnym) użytkowaniu trochę się pocą uszy :D. A cena... Ja swoje kilka lat temu kupiłem w sklepie poniżej 100PLN (chyba 89zł), jestem zaszokowany tym, że tak podrożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś wygodne słuchawki w cenie do 100 zł? Mają służyć głównie do niehałasowania późną porą podczas grania, oglądania filmów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 19:25, Kadaj napisał:

Polecicie jakieś wygodne słuchawki w cenie do 100 zł? Mają służyć głównie do niehałasowania
późną porą podczas grania, oglądania filmów itd.

Można polecić choćby Philips SHP2000. Zamknięta konstrukcja tłumi dźwięki z/do otoczenia i wygodne nauszniki to kombinacja w sam raz dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D: da fuq is dat?

Pierwsze widzę takie słuchawy. Na dodatek słuchawki na usb?... Jaki to ma sens skoro każdy sprzęt (prawie każdy?) posiada wejście minijack? D:

A co do wygody - co dokładnie jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:55, Malevyn napisał:

bola mnie malzowiny uszne, widocznie musze miec jajowaty kszalt sluchawek a nie kwadratowy/okragly


To raczej nie kształt się liczy sam w sobie a prędzej wielkość i to jak bardzo uciskają. Sennheisery HD555 są okrągłe niby ale pokrywają ci całe uszy i jeszcze jest w nich mnóstwo wolnego miejsca po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:55, Malevyn napisał:

bola mnie malzowiny uszne, widocznie musze miec jajowaty kszalt sluchawek a nie kwadratowy/okragly


Z moimi AKG miałem to samo. Kwestia tygodnia i nie musiałem już ich ściągać co 20-30 minut :). Dodatkowo strasznie uwierał mi pałąk. Obecnie są mega wygodnie - czy to wina tego że się rozlazły, czy przyzwyczajenia nie wnikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie połamałem niechcący moje Plantronics GameCom 377, które miałem ponad rok. Strasznie mi się podobały ale często pojawiały się małe pęknięcia obok regulacji szerokości słuchawek(chyba wiecie o co chodzi). Szukam czegoś podobnego do moich byłych słuchawek, nie mam jakiś wygórowanych potrzeb. Fajnie by było gdyby miały mikrofon, były otwarte/półotwarte (najlepiej otwarte),cena ~150 zł. Na razie ogarnąłem sobie
-Sound Blaster Creative Tactic 3D Alpha(szkoda że są zamknięte :<)
-Plantronics GameCom 380(wyglądają na solidne, i nie mogę znaleźć informacji czy te słuchawki są otwarte czy zamknięte)

Jeżeli macie do polecenia jakieś inne fajne słuchaweczki które spełniały by moje wymagania było by super(jeżeli wytłumaczycie mi jaka jest różnica w odczuciu noszenia słuchawek zamkniętych od otwartych to było by fajnie, bo wiem tyle że ucho nie ma wentylacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej nie opłaca się szukać słuchawek z mikrofonem, często taniej wychodzi kupić mikrofon osobno. Propozycji dużo jest takich zestawów w tym temacie.

podobają mi się shock spiny od TT, posiadają mikrofon doczepiany, same są duże i zamkniętej budowy.
Choć muszę przyznać, że nie wiem jak się sprawują w dźwięku - ktoś coś szerzej na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 19:01, necron1501 napisał:

Podepnę się pod Akossa. Bierz Aurvana Live. Bardzo dobre wykonanie, jakość dźwięku jak
na tą półkę cenową również bardzo dobra.


Również się do nich przymierzam, ponoć jakość dźwięku w swojej klasie cenowej nie ma sobie równych. Zastanawiam się tylko jak to wygląda w przypadku korzystania ze zintegrowanej karty muzycznej (tzn. bez żadnej dodatkowej)? Czytałem, że w takich przypadkach dźwięk może być przekłamany, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis odebrałem karte dzwiekowa asus xonar dg i za bardzo nie odczuwam dzwięku (basu) ma ktoś może jakiś pomysł...? Czy wydałem pieniadze w błoto, słucham na słuchawkach sony mdr-xb500. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś posiada tą kartę i by mi pomógł lub podał jakies ustawienia...? :):/ spróbuje znów wyinstalowac i zainstalowac ale mysle ze to nie pomoże... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować