Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

No niestety bez zmian Akoss-94. W ustawieniach w panelu sterowania, dzwięk i tam mam wybrane słuchawki stereo. Nie odczułem jak do tej pory znaczącej różnicy. Używam winampa, najwyzszej jakosci utwor nawet nie zrobił różnicy:/ czekam na wasze pomysły, jak na razie klapa:( a miało być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 00:01, soniak12 napisał:

No niestety bez zmian Akoss-94. W ustawieniach w panelu sterowania, dzwięk i tam mam
wybrane słuchawki stereo. Nie odczułem jak do tej pory znaczącej różnicy. Używam winampa,
najwyzszej jakosci utwor nawet nie zrobił różnicy:/ czekam na wasze pomysły, jak na razie
klapa:( a miało być tak pięknie...


Duży bas wcale nie świadczy o jakości karty dźwiękowej i słuchawek. Takie Grado są uważane za jedne z najlepszych słuchawek na rynku, a ich najważniejszą cechą jest właśnie neutralność wszystkich tonów względem siebie. Jeśli korzystasz z winampa i brakuje Ci basów - spróbuj ustawić w korektorze graficznym podbicie niższych tonów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Furr ja nie chce się sprzeciwiac. Nie znam się dobrze na sprzętach, ale myślałem że ta karta dźwiękowa asusa obudzi moje słuchawki...:( Wygrzewałem je z 3 tyg. i przy tej karcie pisali ze jest super.... Ciekawe czy ja coś źle robię czy to był pic na wode fotomontarz... Jeżeli nic się nie poprawi to chyba oddaam tą kartę dźwiękowa bo po co się meczyc... pozdrawiam i dzieki ludzie za szybkie komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 00:26, soniak12 napisał:

Furr ja nie chce się sprzeciwiac. Nie znam się dobrze na sprzętach, ale myślałem że ta
karta dźwiękowa asusa obudzi moje słuchawki...:( Wygrzewałem je z 3 tyg. i przy tej karcie
pisali ze jest super.... Ciekawe czy ja coś źle robię czy to był pic na wode fotomontarz...
Jeżeli nic się nie poprawi to chyba oddaam tą kartę dźwiękowa bo po co się meczyc...
pozdrawiam i dzieki ludzie za szybkie komentarze :)


Nie nie, ja nie krytykuję potrzeby mocnych basów ;). Bardzo dobrze rozumiem, że jedni wolą tak, a inni inaczej - mówiłem serio z tym podbiciem basów w winampie - ja sam sobie podbijam żeby brzmiało lepiej dla mnie :).
W obrazku są moje ustawienia korektora. Na czerwono to, na co Ty powinieneś zwrócić szczególną uwagę :).

EDIT - tak, żeby nie było niedomówień - sam mam słuchawki właśnie Grado i do tego zewnętrzny interfejs audio na firewire - ale to nie oznacza, że wszystko gra od razu standardowo tak, jak mi się najbardziej podoba ;).

20130112003503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to nic nie pomaga, ogólnie to używam wtyczki o nazwie enhancer w winampie. Niby lepiej troche graja, to ja nie wiem czy za duzo oczekuje od tego zestawu czy co...:/ dzis juz nie mam sił na szukanie odpowiedzi na moje pytanie. Jak coś odkryje na + to się pochwale, dzięki wszystkim i miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 00:43, soniak12 napisał:

Tak ale to nic nie pomaga, ogólnie to używam wtyczki o nazwie enhancer w winampie. Niby
lepiej troche graja, to ja nie wiem czy za duzo oczekuje od tego zestawu czy co...:/
dzis juz nie mam sił na szukanie odpowiedzi na moje pytanie. Jak coś odkryje na + to
się pochwale, dzięki wszystkim i miłego wieczoru :)


Spróbuj, jeśli masz taką możliwość, przetestować słuchawki u kogoś, kto ma porządny wzmacniacz i odtwarzacz CD. Jeśli dźwięk nie będzie porównywalny z kolumnami, to oznacza, że faktycznie może być coś nie tak z Twoim sprzętem. Akurat xonar jest porządną kartą dźwiękową, słuchawki też niczego sobie, więc może po prostu trafiłeś na wadliwy egzemplarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zmień słuchawki na takie za 15zł z hipermarketu - posłuchaj na nich tydzień/dwa żeby odzwyczaić się od lepszego sprzętu i powróć do słuchawek? Ja miałem moment, że byłem już zdołowany jakością dźwięku moich słuchawek - odstawiłem na tydzień i co? Miód. Tylko się upewniłem, że są dla mnie bardzo bardzo dobre :P.
Może faktycznie bas mają dobry ale to ty masz za wysokie wymagania... I podpinam się pod post Furra. Podepnij u kogoś/pod odtwarzacz - jeśli nic się nie zmieni to znaczy że winne są słuchawki same w sobie. Najlepiej daj jeszcze KOMUŚ do posłuchania na nich, żeby ocenił faktyczny stan dźwięku - sam wspomniałeś że możesz mieć za duże wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chcę kupić asusa xonara dx i do tego słuchawki za 500-600zł myślę nad Sennheiser HD 558 + jakiś mic przypinany (słyszałem że słuchawki z micro to bubel marketingowy) zależy mi na basie, ogólnie slucham rocka/ metalu i gram w strzelanki więc jak obok strzela działo kalibru 160mm chciał bym słyszeć, że strzela 5 m ode mnie, a nie komar pierdną gdzieś za granicą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 22:20, vinnere napisał:

witam chcę kupić asusa xonara dx i do tego słuchawki za 500-600zł myślę nad Sennheiser
HD 558 + jakiś mic przypinany (słyszałem że słuchawki z micro to bubel marketingowy)
zależy mi na basie, ogólnie slucham rocka/ metalu i gram w strzelanki więc jak obok strzela
działo kalibru 160mm chciał bym słyszeć, że strzela 5 m ode mnie, a nie komar pierdną
gdzieś za granicą :)


Jeżeli zależy Ci na basie, przyjrzyj się słuchawkom Sony z serii XB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 22:20, vinnere napisał:

witam chcę kupić asusa xonara dx i do tego słuchawki za 500-600zł myślę nad Sennheiser
HD 558 + jakiś mic przypinany (słyszałem że słuchawki z micro to bubel marketingowy)
zależy mi na basie, ogólnie slucham rocka/ metalu i gram w strzelanki więc jak obok strzela
działo kalibru 160mm chciał bym słyszeć, że strzela 5 m ode mnie, a nie komar pierdną
gdzieś za granicą :)



Ja Ci polecę ATH-M50, jakich sam używam. Gdybym miał jeszcze raz wybierac słuchawki w tym przedziale cenowym, napewno wybrał bym je drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 16:31, DarkWolf_PL napisał:

Potrzebuje na szybko przypinanego mikrofonu, myślałem nad zalmanem MIC-MC1, niestety
prawie nigdzie już go nie można dostać, szukam czegoś o podobnej specyfikacji i cenie
(do 30 zeta).


Niestety ten Zalman ma pewną wadę - strasznie ciężko jest przyczepić, ponieważ uchwyt nie ma zatrzasku czy coś, ale jest na sztywno odlanym kawałkiem grubego (nieelastycznego) plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro lub po jutrze do kolegi się wybiorę bo ma jakis porządny sprzęt audio. Znajomy ma w komputerze karte audiotrak hd2 proigy no i nie wiem czy sprawdzic te moje słuchawki u niego czy na wzmacniaczu wystarczy...? Jeżeli by było bez zmian to jaki mam podać powód w serwisie sony że chce je reklamować? Słaba jakość dźwięku...?:P:/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 22:20, vinnere napisał:

witam chcę kupić asusa xonara dx i do tego słuchawki za 500-600zł myślę nad Sennheiser
HD 558


Mam Xonara DX w duecie z HD 598 które ostatnio nie wiedzieć czemu zdrożały, jeśli pasuje Ci półotwarta konstrukcja większości słuchawek tej firmy to możesz brać model który podałeś w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 22:36, soniak12 napisał:

Ok jutro lub po jutrze do kolegi się wybiorę bo ma jakis porządny sprzęt audio. Znajomy
ma w komputerze karte audiotrak hd2 proigy no i nie wiem czy sprawdzic te moje słuchawki
u niego czy na wzmacniaczu wystarczy...? Jeżeli by było bez zmian to jaki mam podać powód
w serwisie sony że chce je reklamować? Słaba jakość dźwięku...?:P:/ pozdrawiam


Powinno wystarczyć na wzmacniaczu, warto by było, byś miał też do porównania inne słuchawki, aczkolwiek tak jak wcześniej pisałem - powinno wystarczyć Ci porównanie z kolumnami. Dźwięk powinien być w miarę zbliżony :).

A w serwisie powiedz dokładnie tak, jak piszesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam no i sprawdzałem te swoje słuchawki na kolegi wzmacniaczu. Jest troche różnica ale on mi powiedział że z słuchawek wiecej nie wydobie dżwięku. Ja też słuchałem różnego rodzaju muzyki na 1 korektorze i dlatego mi sie wszystko pomieszało i sie już sam zakręciłem:/ Kwestia jest tutaj zabawy w korektorze i nie tylko. Po odsłuchaniu utworów w jakości flac na moich słuchawkach i dobrej karcie dźwiękowej znajomego to dopiero sobie zdałem sprawe ile się traci na przeróbce na mp3:P:/ Trochę żałuję że kupiłem tego xonara ale zaczynam się przyzwyczajać, jest oczywiście róznica między zintegrowana kartą!:) Podsumuwując musze się przyzwyczaic do swojego sprzętu:P Kolega powiedział że jestem chyba za bardzo wymagający i chyba mam coś w sobie z audiofila:P:D pozdrawiam audiofilów i nie tylko! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobre dźwiękówki i słuchawki powinno się inwestować mając porządne pliki muzyczne. Też kiedyś popełniłem ten błąd kupując porządne słuchawki do odtwarzacza mp3. Pliki które tam miałem były wątpliwej jakości, ale byłem święcie przekonany, że jak będę miał lepszy sprzęt, to i wrażenie będzie lepsze. No i się zdziwiłem.
Jedyne co mogę polecić, to zacząć powoli kompletować bibliotekę w bezstratnym ( FLAC )/porządnym stratnym ( AAC; większy bitrate ) formacie. Na dobrych słuchawkach, jak sam widzisz, można stosunkowo łatwo wyłapać różnice między dobrym a słabym mp3, o FLAC już nie wspominając.
W każdym razie nie oddawałbym karty po przesłuchaniu samych empetrójek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję słuchawek na prezent dla dziewczyny.

Ładne, funkcjonalne, wygodne, może nawet dziewczęce, nauszne, do używania w domu i na mieście. Coś na wzór Philips z serii CitiScape. Nie jest ona audiofilką, będzie ich używać w telefonie i laptopie, to też dyskretny mikrofon również mile widziany (na pałąku odpada).

Kupiłbym te http://www.philips.pl/c/sluchawki/kolekcja-citiscape-downtown-shl5605gy_10/prd/ gdyby nie fakt że mój budżet to 150 zł.

Dostanę coś równie solidnego pod względem jakości wykonania i brzmienia, a zarazem ładnego (są w jej guście, podobały jej się jak szukałem słuchawek dla siebie) w tej cenie? A może nawet coś lepszego? Jeśli nie, będę musiał rozejrzeć się za innym prezentem. Niestety te 150zł to jedyne co mnie ogranicza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:52, Akoss-94 napisał:

Pierwsze widzę takie słuchawy. Na dodatek słuchawki na usb?... Jaki to ma sens skoro
każdy sprzęt (prawie każdy?) posiada wejście minijack? D:


Ja mam do komputera headset Razer Banshee na USB właśnie i sprawdza mi się świetnie. Nawet do prowadzenia audycji go używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować