Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

W sumie to obejście dźwiękowej. Może się sprawdzać, aczkolwiek ja i tak bym brał słuchawki na małego jacka.
Cały czas chodzą mi po głowie te shockspiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post mi się zagubił na poprzedniej stronie a czasu mam mało, więc spytam jeszcze raz i zarzucę jeszcze jednym modelem, dosyć tanim, który znalazłem.
http://www.arkas.pl/sklep/audio/sluchawki/nauszne/sluchawki-z-odtwarzaczem-mp3-xx-y-dynamic-10-biale
Co o nich myślicie? Miał ktoś z nimi styczność?

Witam. Poszukuję słuchawek na prezent dla dziewczyny.

Ładne, funkcjonalne, wygodne, może nawet dziewczęce, nauszne, do używania w domu i na mieście. Coś na wzór Philips z serii CitiScape. Nie jest ona audiofilką, będzie ich używać w telefonie i laptopie, to też dyskretny mikrofon również mile widziany (na pałąku odpada).

Kupiłbym te http://www.philips.pl/c/sluchawki/kolekcja-ci...05gy_10/prd/ gdyby nie fakt że mój budżet to 150 zł.

Dostanę coś równie solidnego pod względem jakości wykonania i brzmienia, a zarazem ładnego (są w jej guście, podobały jej się jak szukałem słuchawek dla siebie) w tej cenie? A może nawet coś lepszego? Jeśli nie, będę musiał rozejrzeć się za innym prezentem. Niestety te 150zł to jedyne co mnie ogranicza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż odkryłem niedawno headset do ps3, Gioteck EX-01 i nie powiem, z miejsca ujął mnie swoim wyglądem i funkcjonalnością. Ale z uwagi na to, że jestem graczem pc-towym nie jestem pewien czy rzeczone będą współpracowały z moim blaszakiem. Jak myślicie? Czy istnieje ryzyk strat jakościowych itp.?

20130127203159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 20:32, TheDonMatheo napisał:

Otóż odkryłem niedawno headset do ps3, Gioteck EX-01 i nie powiem, z miejsca ujął mnie
swoim wyglądem i funkcjonalnością. Ale z uwagi na to, że jestem graczem pc-towym nie
jestem pewien czy rzeczone będą współpracowały z moim blaszakiem. Jak myślicie? Czy istnieje
ryzyk strat jakościowych itp.?


Ja w ogóle zastanowiłbym się czy zakup headsetu do grania z jedną słuchawką ma jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie całkiem w temacie, ale to chyba najlepsze miejsce.

Szukam jakiegoś względnie niedrogiego mikrofonu z dobrą jakością nagrywania (jakieś let''s playe na YT, itp.). Słyszałem dużo dobrego o mikrofonie Zalman ZM-MIC1. Ktoś może potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych słuchawek do komputera w przedziale cenowym 150 do 200 zł. Sprzęt by służył do grania i słuchania muzyki(głównie elektronicznej). Kartę dźwiękową mam zintegrowaną, wygląd słuchawek raczej nie gra roli, dobrze by było jakby kabel był długi. Co do mikrofonu to obojętne(może być, może nie być).

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 17:04, Andrzej15 napisał:

Poszukuję dobrych słuchawek do komputera w przedziale cenowym 150 do 200 zł. Sprzęt by
służył do grania i słuchania muzyki(głównie elektronicznej). Kartę dźwiękową mam zintegrowaną,
wygląd słuchawek raczej nie gra roli, dobrze by było jakby kabel był długi. Co do mikrofonu
to obojętne(może być, może nie być).

Co polecacie?


Creative Aurvana Live! Ewentualnie AKG GHS-1 bądź Superlux HD668B. Te pierwsze mają teoretycznie najlepszą jakość dźwięku ale jak zawsze gdy chodzi o Creative''a to kabel jest stosunkowo krótki i o grubości tak niskiej że przejechanie krzesłem może go rozwalić. Pozostałe też są fajne i na pewno brzmią lepiej niż sprzęt typowo "do grania" bo w końcu co sprawdza się w słuchaniu muzyki na pewno sprawdzi się też świetnie w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 17:48, Andrzej15 napisał:

Creative Aurvana Live! wygląda ciekawie. Kolega podsunął mi jeszcze jeden model - Creative
Tactic3D Alpha. Zatem, co jest lepsze?


http://pl.store.creative.com/sluchawki/sound-blaster-tactic3d-alpha/437-20154.aspx
"Sluchawki dla graczy"
"Ciesz się niespotykanej dotąd jakości dźwiękiem 3D w grach komputerowych dzięki zestawowi słuchawkowemu dla graczy Dual Mode Sound Blaster Tactic3D Alpha"

Dalej już nie czytałem, widzę że to chłam. Po pierwsze, są to słuchawki 3D. Takie coś istnieje ale kosztuje 1000 zł a nie 200. Wsadzili małe słabiutkie przetworniki, przestrzeń będzie niemal nieistniejąca i prędzej zacznie ci przeszkadzać aniżeli pomagać w grach... Zresztą dużo lepsze pozycjonowanie wyciągniesz na dowolnych słuchawkach stereo + jakiś Audigy 2 czy X-Fi i funkcja CMSS-3D.

No i właśnie - "słuchawki dla graczy". Czyt. mają mieć mikrofon i masz słyszeć co się w ogóle dzieje. Więcej wymogów spełniać nie muszą. Zresztą parametry techniczne to potwierdzają:
Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20 kHz
Czułość: 100 dB/mW


W międzyczasie Aurvana oferuje:
Pasmo przenoszenia: 10Hz-30KHz
Czułość (1kHz): 103dB/mW

Czyli radzi sobie nawet z dźwiękami niesłyszalnymi dla ludzkiego ucha. Co ma znaczenie bo widać że nie oszczędzali na czym popadnie. Jeśli szukasz sobie dobrych słuchawek i nie zależy ci koniecznie na wbudowanym mikrofonie to wszystko co jest sygnowane jako "dla graczy" odrzucaj od razu. Zainteresuj się tym z czego korzysta DJ czy osoby lubiące muzykę. Jak już pisałem - co spełnia wymagania dla muzyki, na pewno nada się do grania i to dobrze. Ale to niekoniecznie działa w drugą stronę.

Z modeli dla graczy tego typu to mi się nawet podobają Razer Cacharias które zresztą posiadam. Nieco przebasowione (co jest normalką w słuchawkach "dla graczy") ale wysokie tony ujdą, wokal też jest w porządku. Ale te 3 stówy w sumie warte bo to w zasadzie to samo co Megalodony za 600 zł tylko bez własnej karty dźwiękowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli chyba skuszę się na tego Creative Aurvana Live!. Przeraża mnie tylko ten kabel, wielu użytkowników zaleca recabling a ja się na tym nie znam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 12:08, Andrzej15 napisał:

Dobra, czyli chyba skuszę się na tego Creative Aurvana Live!. Przeraża mnie tylko ten
kabel, wielu użytkowników zaleca recabling a ja się na tym nie znam :/


To się z tym idzie do kogoś kto się zna. A recabling jest po to bo Aurvana mają przetworniki z modelu kosztującego jakieś 5 stów i żeby zabrzmieć na maksa to warto wsadzić coś lepszego niż podstawowy kabelek. Fakt że to ma sens tylko jeśli masz już jakiegoś X-Fi a nie zintegrowany szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 12:08, Andrzej15 napisał:

Dobra, czyli chyba skuszę się na tego Creative Aurvana Live!. Przeraża mnie tylko ten
kabel, wielu użytkowników zaleca recabling a ja się na tym nie znam :/


Równie dobrze możesz korzystać teraz z fabrycznego i wymienić jak Ci się urwie (bo zakładam, że przeraża Cię cienkość kabla, a nie to, jak wpływa on na jakość ;)).
Zyskujesz podwójnie: korzystasz z fabrycznego i się nie urywa (nie musisz płacić za wymianę) / urywa się po jakimś czasie (więc wymieniasz). A wymieniając od razu dajesz kasę w ciemno, zakładając najgorsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt że to ma sens tylko jeśli masz już jakiegoś X-Fi a nie zintegrowany szajs.
Czyli jak mam zintegrowaną kartę to nie muszę recablingu? Dobrze by było :)

(bo zakładam, że przeraża Cię cienkość kabla, a nie to, jak wpływa on na jakość ;)).
Przeraza mnie cienkość kabla, jego długość(muszę kupić przedłużkę bo ta w zestawie jest podobno słabej jakości) oraz to, że ten kabel może mieć wpływ na jakość dźwięku :)

A pro po tych przedłużek - jaką polecacie do tego Creativa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdeptałem sobie dwa headsety do x''a. Gdzie tu teraz znaleźć headset, który jednocześnie ma dobrej jakości mikrofon a i dźwięk w słuchawkach? Szukam naprawdę godnych uwagi headsetów, tym bardziej że przyzwyczaiłem się do bezprzewodowych słuchawek Sonyego z robiciem na 5.1. Więc jeśli ktoś ma w głowie, w pamięci jakiś kozacki sprzęt niech śmiało poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razer Banshee. Sety w Split Infinity Radio w tym prowadzę, więc jakby mikrofon coś nie teges to już dawno bym miała wytknięte. I jak na tak wielkie kobyły są niewiarygodnie wygodne, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 12:08, Andrzej15 napisał:

Dobra, czyli chyba skuszę się na tego Creative Aurvana Live!. Przeraża mnie tylko ten
kabel, wielu użytkowników zaleca recabling a ja się na tym nie znam :/


z własnego doświadczenia polecam jeden z modeli Sony MDR-XB. Mnie osobiście najlepiej pasują 5-setki, ze względu na cenę i wygodę < obecnie dostępne za min.250 zł, ale ja swoje, po małym przyczajeniu i momencie cierpliwości kupiłem za 180^^ > najlepszy słuchawkowy bass z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Jedyna rzecz, która może odrzucać to stosunkowo krótki kabel <1,5m>, ale dla chcącego nic trudnego ;) Naprawdę gorąco polecam, ja kupiłem, w ciemno i mogę stwierdzić, że jest to jeden z lepszych interesów mojego życia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 20:38, rob006 napisał:

> Otóż odkryłem niedawno headset do ps3, Gioteck EX-01 i nie powiem, z miejsca ujął
mnie
> swoim wyglądem i funkcjonalnością. Ale z uwagi na to, że jestem graczem pc-towym
nie
> jestem pewien czy rzeczone będą współpracowały z moim blaszakiem. Jak myślicie?
Czy istnieje
> ryzyk strat jakościowych itp.?

Ja w ogóle zastanowiłbym się czy zakup headsetu do grania z jedną słuchawką ma jakikolwiek
sens.


No właśnie niesamowicie podobają mi się takowe, a w domu nie mam za bardzo możliwości, by grać z oboma słuchawkami na uszach, więc stwierdziłem, że te będą idealne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować