Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2013 o 09:43, maziiii napisał:

Co sądzicie o tych słuchawkach http://allegro.pl/sony-mdr-xb400-extra-bass-2kolory-stylowy-design-i3034056552.html
słucham muzyki klubowej i pop.


patrząc na parametry, słuchawki jak na swoją cenę oferują naprawdę wiele, ale nie wiem jak jest z jakością ich wykonania. Wyglądają trochę plastikowo, lecz po moich doświadczeniach z modelem XB-500 <który też do najpiękniejszych nie należy> poważnie zastanowiłbym się nad nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:39, maziiii napisał:

A co myslisz o tych http://allegro.pl/sony-mdr-zx600-sluchawki-nowe-promocja-biale-i3009254587.html
? Albo te albo tamte co wyzej napisałem róznica jest około 30 zł wiec mała ale nie wiem
które lepsze.


i tutaj właśnie zaczynają pojawiać się różnice. Słuchawki serii XB są przeznaczone głównie do słuchania takiej muzyki jak electro, hardstyle, dubstepu i mają specjalnie wyróżniony bass, natomiast w innych rodzajach może to wyraźnie przeszkadzać i psuć całą przyjemność płynącą ze słuchania. W utworach popowych bass nie jest aż tak ważny jak wysokie tony, a podbijany dodatkowo przez słuchawki, zagłusza je i w pewnym stopniu kompletnie eliminuje. Amatorsko zajmuję się DJ''ką i wybór xb był dla mnie jak najbardziej oczywisty, ale jeśli słuchasz również innych rodzai muzyki myślę, że ZX mogą ci trochę lepiej podejść. Chociaż z mojej strony to może być tylko takie gadanie, ale naprawdę warto przejść się po sklepach i wypróbować oba modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek w cenie nieprzekraczającej 250 zł. Ich przeznaczeniem będą głównie filmy. Preferowałbym coś od Sennheisera, bo oferują świetną jakość w stosunku do ceny.
Wczoraj miałem okazję przetestować model HD205 i bardzo mi się spodobały, ale są strasznie niekomfortowe - mocno uciskają głowę przez co używanie ich byłoby nieprzyjemne.
Może ktoś używa innego modelu, który tak mocno nie ściska uszu? Co sądzicie o HD419 lub HD429?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 14:04, maziiii napisał:

Ujme to tak słucham np David Guetta,Florida tego typu muzyke .


No właśnie. Tam jest trochę więcej wysokich tonów, więc myślę, że model ZX może sprawdzić się lepiej. Ale naprawdę, polecam przejście się do sklepu i przesłuchaniu paru kawałków. To powinno ostatecznie zweryfikować twój pogląd i finalnie pomóc ci, przy wyborze właściwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś słuchawki do 150zł z wzmocnionym kablem na wyjściu? Moje aktualne są niedostępne, a odczepiany kabel to chyba kosmiczna półka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yay. Kupiłem dziś AKG K514 mk. II :D

Niech się grzeją... :) Są póki co megaśne, strach pomyśleć co będzie po tym jak się wygrzeją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 19:14, Akoss-94 napisał:

Yay. Kupiłem dziś AKG K514 mk. II :D

Niecodzienne dość (czarno-białe ładne) - do domu czy na ulicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do domu. Choć nie wątpię, że kiedyś w nich na ulicę wyjdę. Taka odskocznia od moich UBER BAS DIDŻEJ k518.
Są troszeczkę mniej poręczne niż dj''ki, przez tę wielkość. Ogromny plus to lekkość, a mimo to solidne mocowanie. Jak się pochylę to nie spadają, nawet przy gwałtownym ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe ucho tam włazi do środka?
k518 ostatnio sobie oglądnąłem w autobusie (jakiś gość miał :P) i też wyglądają dobrze. Cena widzę, że podobna, różnią się czymś (jeśli chodzi o dźwięk)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 21:32, Daelor napisał:

Całe ucho tam włazi do środka?
k518 ostatnio sobie oglądnąłem w autobusie (jakiś gość miał :P) i też wyglądają dobrze.
Cena widzę, że podobna, różnią się czymś (jeśli chodzi o dźwięk)?


Ucho wchodzi całe, jednak nie wygłuszają - To budowa pseudo półotwarta (niby mają muszle ale co to tam jest... Nadal w nich siedzę, nie czuję żadnego dyskomfortu!

W dźwięku jest kolosalna różnica. k518 to typowe DJki. Masa basu, głębokiego, ciężkiego, zdecydowanie wybijającego się z pozostałych. Tutaj bas jest też przestrzenny, jednak nie dudni, a zyskują na tym bardzo mocno dźwięki wyższe - te są bardzo dobre. Jest mega efekt jak słuchasz w stereo - i w tych i w tych. Pamiętaj jednak że nie mam ich wygrzanych. Dopiero za tydzień będę w stanie je jakoś sensownie ocenić.

Jeśli chcesz słuchawki do chodzenia po dworze - nie bierz tych k514 - nie nadają się raczej jako przenośne słuchawki. Są lepsze wybory. Te nie wygłuszają, więc będziesz prawie wszystko słyszał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki z mikrofonem do 100 złotych polecacie? Moje preferencje- wytrzymałe (żeby się nie popsuły bo kilku dniach użytkowania) oraz dobra jakość dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 01:20, Bracio napisał:

Jakie słuchawki z mikrofonem do 100 złotych polecacie? Moje preferencje- wytrzymałe (żeby
się nie popsuły bo kilku dniach użytkowania) oraz dobra jakość dźwięku.


Od razu odradziłbym Creative Fatality HS-800, regulacja głośności na kablu dosyć szybko siada (sam się o tym przekonałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować