Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2013 o 09:11, charnjit013 napisał:

Od razu odradziłbym Creative Fatality HS-800, regulacja głośności na kablu dosyć szybko
siada (sam się o tym przekonałem).

Szybko, tzn.? U mnie działa już rok bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie gdzieś po takim czasie zaczęły się problemy. U znajomego było tak samo. Pokrętło zaczęło szwankować, szumy przy zmianie głośności, czasem na jednej słuchawce gra głośniej niż na drugiej, czasem trzeszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 10:42, Akoss-94 napisał:

To samo jest z moimi głośnikami. Więc to chyba ich firmowy defekt.


Moje T6100 również mają się źle. Po włączeniu po dłuższej przerwie przez jakiś czas same się podgłośniają i wyciszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem sobie kupić nowy zestaw słuchawkowy do grania i nie bardzo wiem co brać, może ktoś pomoże? Myślałem nad SteelSeries Siberia v2 USB (to z kartą dźwiękową w zestawie, co wydaje się niezłe bo tak to mam zintegrowaną). Problem tylko taki, że widziałem\słyszałem opinie, że lubią się psuć, ale nie wiem na ile w to wierzyć, bo wiadomo, że zwykle wypowiadają się osoby niezadowolone :P Ktoś może takie ma i powie czy warto? Ewentualnie poda jakieś inne propozycje (przedział cenowy 100-400 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Punkt pierwszy - zintegrowana karta dźwiękowa = taka sama jakość co modelu pod USB. To jest jedna z tych rzeczy które dobrze wyglądają TYLKO na papierze, tak naprawdę producenci słuchawek wsadzają jakiś chłam warty 20 zł.
Punkt drugi - Siberia V2... kolejny model typowo "pod gry" co oznacza że jest po prostu kiepski. Te dla odmiany do czegoś się w ogóle nadają z powodu dobrego pasma przenoszenia (ludzkie ucho odczuwa od 20-20000 Hz i większość modeli dla graczy ma TYLKO to podczas gdy dobre słuchawki znacząco odbiegają od tego parametrami bo nie oszczędzają w nich na przetwornikach).

Od siebie polecałbym np. takie combo:
http://www.ceneo.pl/376248
plus
Asus Xonar DG

I wtedy będziesz mieć naprawdę świetną jakość dźwięku, dużo lepszą niż na jakimkolwiek sprzęcie "dla graczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może słuchawki za ~250zł + mikrofon i jakaś dźwiękowa tańsza?

Co do słuchawek to nie polecam żadnych dla graczy. Dźwięk w nich jest mocno zaniżony, przez co miałem wrażenie, że cały zakres jaki grają to basy...

Creative Aurvana Live! + zalman zm-mic1 + Asus Xonar DGX lub jak wolisz audiotrak maya U5 - zbierają bardzo pochlebne opinie. Taki zestaw powinien bardzo ładnie śmiagać. Ja bym w to celował, bo słuchawki z mikrofonem to to samo co osobno + XXzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często zachwalacie te Creative Aurvana Live! w tym temacie. Faktycznie są takie rewelacyjne? Jeżeli zależy mi tylko na porządnej jakości dźwięku w filmach i komforcie używania (bez uciskania za mocno uszu przy długich posiedzeniach), będę zadowolony?
Przebijają konkurencyjne w tym przedziale cenowym Sennheisery?

I skoro już o tym wspomniałeś, czy po przeskoku ze zintegrowanej karty dźwiękowej na takiego Xonara będzie znaczący wzrost jakości dźwięku? Nigdy się tym nie interesowałem więc jestem w tym kompletnie zielony. Mój kolega niedawno wymienił dźwiękówkę na coś porównywalnego cenowo i powiedział, że kompletnie nie słyszy różnicy, choć jakimś audiofilem to on nie jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sprzętu. A jakoś musi być lepsza. Możesz jej nie usłyszeć słuchając mp3 i to jeszcze z małym bitrate.

CAL! to są chyba najlepsze słuchawki w tej cenie i okolicy. Do tego nadają się nie tylko do kompa ale i de sprzętu przenośnego. Jednak warto sprawdzić też inne wymieniane w tym temacie w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygoda to może nie będzie duża(porwnuje swoje Senki HD555 z CAL!ami znajomego), jednak na jakiś ucisk głowy nie można narzekać.
Od razu polecam recabling do tych słuchawek. Domyślny kabel jest słaby pod względem tecnicznym(zniekształcenia dźwięku) i fizycznym(niska wytrzymałość). Koszt kabla i robocisny nie jest duży(~30zł).


@CatInABag
Mój kumpel miał styczność z serwisem po rocznym(bodajże) korzystaniu właśnie z tych słuchawek.

Osobiście podpisuje się pod koncepcją ziptofafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 12:22, Akoss-94 napisał:

To może słuchawki za ~250zł + mikrofon i jakaś dźwiękowa tańsza?

Co do słuchawek to nie polecam żadnych dla graczy. Dźwięk w nich jest mocno zaniżony,
przez co miałem wrażenie, że cały zakres jaki grają to basy...

Creative Aurvana Live! + zalman zm-mic1 + Asus Xonar DGX lub jak wolisz audiotrak maya
U5 - zbierają bardzo pochlebne opinie. Taki zestaw powinien bardzo ładnie śmiagać. Ja
bym w to celował, bo słuchawki z mikrofonem to to samo co osobno + XXzł.


Problem taki, że gram głównie na lapku, więc raczej nie wsadzę tutaj dźwiękówki :/
Tak czy siak przemyślę kupno oddzielnych słuchawek i mikrofonu, a przynajmniej daruje se zakup z tą dźwiękówką na USB - skoro mało co to zmieni to po co dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 15:43, CatInABag napisał:

Problem taki, że gram głównie na lapku, więc raczej nie wsadzę tutaj dźwiękówki :/

Problem z kategorii wyjątkowo łatwych do rozwiązania - kupujesz dźwiękówkę pod USB - X-Fi Go! PRO USB bądź zwykłe Play! USB, zależnie od tego na które cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje poczciwe Plantronicy 367 padły po prawie 2 latach użytkowania i trzeba będzie kupić jakieś słuchaweczki, nie muszą mieć mikrofonu, zależy mi na dobrym brzmieniu i wytrzymałości oraz jeśli się da to łatwych do przenoszenia w torbie/plecaku. Cena tak do 150zł lub minimalnie ponad limit.

Bym zapomniał. Słuchawki głównie do grania i słuchania muzyki wszelakiej od muzyki klasycznej poprzez różnego rodzaju gitarowe brzmienia po dźwięki remo... erm dubstepowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kolejna prośba o słuchawki ;)

Od kilkunastu miesięcy używałem AKG K414P (kupione za 20 zł, okazja życia). Niestety, zaczynają konać: kabel przestaje stykać, nauszniki zaczynają odchodzić, a zawiasy już są diablo luźne. Tak więc szukam czegoś podobnego. Wymagam: dobrego tłumienia (będą używane głównie w przepełnionej komunikacji miejskiej) i naprawdę dużego rozmiaru (mam gigantyczną głowę, przykładowo: K518 są dużo za małe, K414P pasują na styk przy maksymalnym rozsunięciu).

Cena w okolicach 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet ale zastanów się nad AKG K518. Mam Plantronicsy, kupiłem AKG bo potrzebowałem lepszej izolacji, do tego chciałem żeby były bardziej kompaktowe (367 poza dom się nie nadają). Są mniej wygodne, ale mistrzowsko izolują (co przydaje się w miejscach publicznych), a jakość dźwięku jest boska, choć trzeba zaznaczyć że są to słuchawki DJ-skie, więc scena jest mała, dużo mocnego basu. Gusta masz rozbieżne, a jak wiadomo jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, trzeba się zdecydować. Nie słuchałem żadnej muzyki klasycznej na AKG, nie mam pojęcia jak się tam sprawują. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli chcesz ich używać z komputerem, to zintegrowana karta dźwiękowa może nie wystarczyć, u mnie bas nie wyrabiał, harczał okropnie, reszta pasm też słabo, dopiero zakup Xonara DG dał słuchawkom odpowiednią moc. Mój Galaxy S2 daje zauważalnie gorszy dźwięk, ale nie jest najgorzej. Do grania są w porządku, choć przy dłuższych sesjach uszy mogą boleć od ściśnięcia.

Aha, są jeszcze Aurvany Live, ale nigdy ich nie przesłuchiwałem. Z tego co wiem mają nieco lepszą jakość dźwięku, ale poza domem może je dyskwalifikować słabe tłumienie, dlatego ich nie wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nówki chodzą za dwie stówy więcej(ceneo), więc mocno mnie to nie dziwi.
Co do słuchawek to nie wypowiem się, gdyż kontaktu z nimi nie miałem ani o nich nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 07:15, Qbasmok napisał:

Dodatkowo czy taka cena przypadkiem nie za niska jak na takie senki?
http://allegro.pl/show_item.php?item=3080762515
I ktoś je osłuchiwał, dobrze gadają?


Całkiem możliwe, że to podróbki, akurat od podróbek Senek na Alledrogo aż się roi.
http://www.sennheiser.com.pl/
Przewiń troszkę w dół i poczytaj. Jak bierzesz się za średnią lub wyższą półkę, to nie ma co ryzykować i kupować u nieautoryzowanych sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować