Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Zawsze można poprosić o zdjęcie paragonu/faktury, z karteczką z nazwą sprzedającego w tle. Takim sposoem będziemy wiedzieć, czy kręci(czyt. tłumaczy się brakiem) oraz gdzie zostały nabyte(patrz. lista autoryzowanych sklepów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam słuchawek z mikrofonem do gier i komunikacji, co byscie polecali do np. 120zł?!

PS.Te Fatality naprawde takie slabe sa!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 15:02, Karol44 napisał:

PS.Te Fatality naprawde takie slabe sa!?

Dobre są. Ja nie mam z nimi problemów od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 15:02, Karol44 napisał:

Witam! Szukam słuchawek z mikrofonem do gier i komunikacji, co byscie polecali do np.
120zł?!

PS.Te Fatality naprawde takie slabe sa!?


Przeciętniaki. Jeśli nigdy w życiu nie miałeś na uszu lepszych słuchawek to mogą wydać się dobre. Ale jeśli uczciwie oceniać i masz obeznanie na rynku to:
a) jakość dźwięku jest najzwyczajniej w świecie beznadziejna. Przebasowione, utwory brzmią nie tak jak trzeba. No ale czego się spodziewać jeśli mamy przetworniki o paśmie przenoszenia 20-20000 Hz gdy takie naprawdę fajne modele mają 12-38000 Hz czyli o wiele więcej niż może odczuwać ludzkie ucho.
b) niewygodne. Uciska toto łeb. Jasne, można się przyzwyczaić... ale po co? Skoro w tej samej cenie możesz po prostu dostać coś co działa jak trzeba od razu.
c) króciutki kabelek o grubości 0.1mm. Dla mnie standardem są już kable sznurówkowe o przynajmniej 3 metrowej grubości a nie jakiś cieniutki szajs który urwiesz przy pierwszym mocniejszym szarpnięciu.
d) Creative = płacisz 50% za jakość i 50% za markę.

Jak zawsze po prostu podrzucę to:
http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
Przeczytaj sobie, masz tam też nieco polecanych modeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 15:44, Karol44 napisał:

A co byscie powiedzieli o Sennheiser''ach hd 201 lub 202 i doczepianym zalmanie zm-mic1?!


Moim zdaniem całkiem niezły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powótrzę. Jeśli nie masz porównania to będziesz zachwalał.
Słuchawki dla graczy mają dobry bas ale to jedyne co mają dobre - no prócz designu w niektórych.

Hdki + zm-mic1 = bardzo dobry sprzęt. Bierz jeśli masz okazję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 22:21, Furr napisał:

W sumie ze wszystkim mogę się zgodzić. Tyle że te trzymetrowej grubości kable to jednak
spora przesada ;).


Żadna przesada. Pioneer SE-A1000 ma 6 metrów kabla. Idealne rozwiązanie bo od biurka do łóżka w domu mam 4-5 kroków ;) Te które stosuję na co dzień z kolei: "3 meters, Braided Fiber Sheath". Po tym co mnie spotkało u Creative''a to naprawdę twierdzę że te 3 metry mieć należy. Mając 1.8 to wyglądało tak że jeśli obudowa jest na podłodze to można ledwo co wstać. Z tego co pamiętam to większość modeli Sennheiserów też ma 3 metrowe kable, takie "telefoniczne" dla odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może miałem pecha, ale Mnie akurat Zalman padł b. szybko oraz były z nim problemy, żeby było słychać, co mówie. Nie kupił bym go ponownie, raczej. Słuchawki na uszach + drugie jakieś lekkie słuchawki zawieszone na szyji z mikrofonem = najlepsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 22:21, Furr napisał:

W sumie ze wszystkim mogę się zgodzić. Tyle że te trzymetrowej grubości kable to jednak
spora przesada ;).


Zapewniam Cie, ze nawet nie ma takich kabli do sluchawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 01:12, kuba9876543210 napisał:

Zapewniam Cie, ze nawet nie ma takich kabli do sluchawek ;)


Ło żesz. Dopiero teraz skumałem z czego się tak nabijacie... długość a grubość... Awwww, ale wtopa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla brata jakiś dobrych słuchawek z mikrofonem, budżet do 100 zł. Szczególnie zależy mu na dobrym mikrofonie, bardzo dużo rozmawia przez Skype. Nieraz lubi sobie nawet pośpiewać i przy tym to ponagrywać ;xD Więc zależy mu na dobrej jakości mikrofonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jakie polecacie słuchawki bezprzewodowe ? Szukam czegoś do max300-400 zł. Będę używał ich do (grania na lapku, słuchania muzyki z lapka/telefonu oraz oglądania TV/grania na konsoli)

Może ktoś mi wytłumaczyć jakiej zasadzie działa bezprzewodowść?:D TZN czy przez bluetooth przesyłąny jest dźwięk czy też w jakiś inny sposób bo kompletnie nie ogarniam tematu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2013 o 22:37, miodus napisał:

Może ktoś mi wytłumaczyć jakiej zasadzie działa bezprzewodowść?:D TZN czy przez bluetooth
przesyłąny jest dźwięk czy też w jakiś inny sposób bo kompletnie nie ogarniam tematu


Też się zawsze nad tym zastanawiam: kiedyś ludzie rozmawiali z astronautami w KOSMOSIE, a ja 50 lat później wciąż mam plątaninę kabli za biurkiem. Dlaczego? T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt bezprzewodowy jest drogi. To jest strasznie słabe - mało tego słuchawki wymagają baterii.

Łączą się najczęściej za pomocą fal radiowych. Nigdy nie zapomnę jak przy odpowiednim ustawieniu moje sennheisery łapały jakieś dziwne stacje radiowe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 00:13, Daelor napisał:

...
Też się zawsze nad tym zastanawiam: kiedyś ludzie rozmawiali z astronautami w KOSMOSIE,
a ja 50 lat później wciąż mam plątaninę kabli za biurkiem. Dlaczego? T_T


Jak zostanie odkryte jakieś nowe medium, co najmniej tak niezawodne, jak porządny, ekranowany kawałek kabla, i do tego nie wymagające żadnych przewodów, to kable z pewnością znikną. Póki co czegoś takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 00:13, Daelor napisał:

Też się zawsze nad tym zastanawiam: kiedyś ludzie rozmawiali z astronautami w KOSMOSIE,
a ja 50 lat później wciąż mam plątaninę kabli za biurkiem. Dlaczego? T_T


Ponieważ nie ma skutecznych metod przesyłania bezprzewodowo energii. Te kable nie są tylko sygnałowe, służą również do zasilania urządzeń. Słuchawki, rzecz jasna, również potrzebują zasilania. Osobiście wolę mieć kabel, niż musieć wymieniać co tydzień baterie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchawki z mikrofonem tak do 150-200 zl. Do grania jak i do muzyki. Do uzytku domowego. Slucham glownie dubstep (i ogolnie bum bum :]), rock/metal. Milo by bylo miec 5.1 (byly kiedys zalmanki 5.1 w takiej cenie, mialem, swietne byly), ale wiem ze troche nie ta cena.

Bardzo prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować