Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Czy da radę kupić jakieś sensowne słuchawki tak do 60-70 zł? Przeznaczenie to wszystko odtwarzane z laptopa. Film, muzyka oraz gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 17:51, BoloMaster napisał:

Poleci ktoś w miarę dobre słuchawki douszne do 100zł?

Nie ma czegoś takiego jak dobre słuchawki douszne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 19:04, Pampereczek napisał:

> Poleci ktoś w miarę dobre słuchawki douszne do 100zł?
Nie ma czegoś takiego jak dobre słuchawki douszne :>

Douszne to te takie co są w kształcie zatyczek i się je "wpycha" w ucho? nie mogę się z Tobą zgodzić jeśli tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 22:00, Cukier19 napisał:

Creative ep-630
Bardzo dobre, w euro masz za 89zł, mocne basy, na każdym sprzęcie cudownie
Polecam, zapalony meloman :)


Moja dziewczyna miała dokładnie takie i jej się zepsuły 3 dni po skończeniu gwarancji :D Ale do tego czasu była z nich rzeczywiście bardzo zadowolona :D Teraz jej kupiłem dokładnie taki sam model, tylko białe :D
Sam mam Sennheiser CX150 i też jestem bardzo zadowolony - grają chyba lepiej od tych Creativów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ostatnio wyczytałem że posiadanie słuchawek/headseta z wbudowaną/dołączaną kartą USB jest bez sensu gdyż dźwiękowo to nic dobrego szczególnie w grach.

Dlatego zdecydowałem się zakupić nowy sprzęt z prawdziwego zdarzenia o wysokiej jakości wykonania i brzmienia (głównie gry) tak więc czy słuchawki Sennheiser PC330 są takie czy ktoś z was je posiada/posiadał, jak odwzorowanie dźwięku przestrzennego w grach, czy używał z odzielną kartą dźwiękową czy też zintegrowaną z płytą główną, proszę o wasze opinie, odczucia, porady ewentualnie zaproponowanie innych słuchawek powiedzmy do 380 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 19:30, Rydzos napisał:

Poleci ktoś dobre słuchawki nauszne do 100zł ? :D


Dobrych nie ma. Jaki odtwarzacz i zastosowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 19:38, sinir napisał:

> Poleci ktoś dobre słuchawki nauszne do 100zł ? :D

Dobrych nie ma. Jaki odtwarzacz i zastosowanie?

Najlepiej do gier i do muzyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 19:46, Rydzos napisał:

Najlepiej do gier i do muzyki :)


Hm, wybierz sobie jakieś Superluxy w tej cenie, np. HD681. Są bardzo przyzwoite w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 19:30, Rydzos napisał:

Poleci ktoś dobre słuchawki nauszne do 100zł ? :D

Po co Ci plastikowe pierdziawki z dźwiękiem telefonicznym i pałąkiem na głowę? :)
Większość słuchawek nausznych, to nic innego jak dwa byle jakie przetworniki 1-2W, często montowane również w tanich monitorach.
Do takiej ceny można znaleźć jedynie dobre słuchawki dokanałowe lub douszne (pchełki). Te drugie są tańsze i mają tę zaletę, że nie ma obawy, ani wstydu o pożyczenie do posłuchania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiś słuchawek (z mikrofonem najlepiej), bo od zawsze jadę tylko na głośnikach, a może to wprowadziłoby mnie na nowy etap rozwoju :)
Znajdę coś ciekawego tak do 150zł czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać? A jeśli nie ma nic w tej cenie to ile musiałbym wyłożyć, żeby dostać coś porządnego (oczywiście nie liczymy tego w tysiącach)?
Przydałyby mi się do słuchania muzyki i gier. Oczekuję, żeby nie były gorsze od głośników i to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ok. Teraz jestem w stanie wydać więcej, do 100 zł. Tutaj pawbuk polecał Sennheiser CX150, ale różne opinie krążą o tej serii. Ktoś może doradzić jeszcze jakiś inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Poszukuję słuchawek nausznych przeznaczonych do gier. Do tej pory korzystałem z Creative HS-800 Fatality i powiem szczerze, że nie było źle. Oczywiście, do odtwarzania muzyki się to to nie nadaje, ale w grach (najczęściej używam do BF3) pozwalały mi dość dobrze ocenić skąd ktoś do mnie strzelał. Problemem było to, że trochę uciskały uszy (noszę okulary), ale nie chciałem zmieniać działających słuchawek. Teraz jednak powoli słuchawki padają (chodzi o kabel, który i tak już był wymieniany) i stwierdzilem, że kupię (a właściwie wybiorę sobie na prezent) nowe.
Dlaczego podkreślam, że słuchawki mają być do gier? Ponieważ posiadam w domu Creative Aurvana Live! i te słuchawki katastrofalnie brzmią w takich grach jak BF (przeznaczone do muzyki; swoją drogą grają naprawdę znakomicie). Fajnie by było, gdyby mikrofon był zintegrowany z słuchawkami.

Na razie patrzyłem na takie słuchawki:
http://www.morele.net/sluchawki-creative-tactic-3d-alpha-335914/ 143 zł
http://www.morele.net/sluchawki-ozone-rage-st-czarne-540898/ 133 zł
http://www.morele.net/sluchawki-steelseries-siberia-v2-usb-black-280645/ 299 zł
http://www.morele.net/sluchawki-z-mikrofonem-creative-sluchawki-hs-850-51ef0360aa000-364651/ 134 zł

Fajnie by było gdyby zmieścić się w kwocie 200 zł, ale jeśli będzie trzeba (wyższa jakość wykonania i lepsze brzmienie) to nawet do 300 zł mogą być :) Mam zintegrowaną kartę dźwiękową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 14:03, Furr napisał:

To ja chętnie bym się zaopiekował tamtymi, które Ci nie pasują. Prosta wymiana kabla
i będą jak nowe :P.


Jak kupię sobie nowe, to mogę Ci wysłać stare - jeśli jesteś w stanie zaryzykować koszt przesyłki. Kabel jest już trochę poklejony - kiedyś mi się zespuły (coś z kablem), odesłałem do serwisu i wróciły z wyciągniętym jednym kablem (tym od złącza słuchawkowego).Jestem przekonany, że jak wysyłałem, to wszystko było ok, ale nie miałem dowodów. Dałem je ojcu mojej dziewczyny, który bardzo lubi majsterkować (i przede wszystkim się na tym zna), zmienił wtyczkę i wszystko działało. Jednak od pewnego czasu muszę kobinować z wtyczką (wyginać w różne strony), żeby dźwięk był dobry. Oprócz tego słuchawki są ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zwrócę koszty wysyłki :).

Tak w ogóle, jeśli jesteś zainteresowany słuchawkami do grania, to polecam wybrać coś z tej listy: http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
Na tych (oczywiście biorąc pod uwagę jeszcze kryterium ceny) na pewno się nie zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn wiesz, tak po prawdzie to zaproponowałem to jako taka sugestia, że wszystko z nimi jest w porządku i lepiej byś wyszedł na zwykłej wymianie całego kabla (jest to nawet łatwiejsze niż zmiana samej końcówki, tylko trzeba zainwestować około 20 zł w nowy kabel - zwykły kabel stereo z końcówką jack). Jeśli odpowiada Ci dźwięk słuchawek, to moim zdaniem wyjdziesz na tym najlepiej.

Podobno (sam tego nie sprawdzałem) wymiana kabla na grubszy dużo też daje w przypadku wspomnianego przez Ciebie CAL!.

I kolejna sprawa - warto, byś zastanowił się nad kupnem dodatkowej karty dźwiękowej (wystarczy nawet antyk w postaci Sound Blaster Audigy 2 Gold). Różnica w jakości dźwięku może Ciebie bardzo pozytywnie zaskoczyć, nawet przy tych samych słuchawkach, a szczególnie w CAL. Karty dźwiękowe mają zresztą do siebie to, że się raczej nie starzeją - kupisz raz i do każdego nowego komputera będziesz mógł przekładać starą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować