Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2013 o 17:54, Furr napisał:

Tak w ogóle, jeśli jesteś zainteresowany słuchawkami do grania, to polecam wybrać coś
z tej listy: http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
Na tych (oczywiście biorąc pod uwagę jeszcze kryterium ceny) na pewno się nie zawiedziesz.


Tylko obawiam się, że to są bardziej słuchawki muzyczne niż "gamingowe" - pomimo tego tytułu ;) Jako przykład podalem właśnie CAL!, które rzeczywiście do muzyki są bardzo dobre, ale w grach jest katastrofa (i piszę to z całą odpowiedzialnością). Nie znam się na słuchawkach, mam koszmarny słuch muzyczny, ale jednak potrafię odróżnić czy coś mi w grze pomaga, czy przeszkadza. CAL! niestety bardziej przeszkadzały niż pomagały, bo nie byłem w stanie w ogóle rozróżnić kierunków, z których padały strzały, a o to mi głównie chodzi. Te słuchawki w 90% będą wykorzystywane do gier, głównie strzelanek (w innych typach gier korzystam z głośników).

Dnia 14.06.2013 o 17:54, Furr napisał:

Tzn wiesz, tak po prawdzie to zaproponowałem to jako taka sugestia, że wszystko z nimi jest w porządku i
lepiej byś wyszedł na zwykłej wymianie całego kabla (jest to nawet łatwiejsze niż zmiana samej końcówki,
tylko trzeba zainwestować około 20 zł w nowy kabel - zwykły kabel stereo z końcówką jack). Jeśli odpowiada > Ci dźwięk słuchawek, to moim zdaniem wyjdziesz na tym najlepiej.


Nie chce mi się już nic przy nich robić. W grach sprawują się dobrze, ale nie są zbyt wygodne. Poza tym strasznie się kurzą :D Jak kupię sobie nowe, to mogę spokojnie Ci wysłać - oczywiście jeśli takowych w ogóle potrzebujesz, bo równie dobrze mogę je rzucić w kąt :D

Dnia 14.06.2013 o 17:54, Furr napisał:

Podobno (sam tego nie sprawdzałem) wymiana kabla na grubszy dużo też daje w przypadku wspomnianego
przez Ciebie CAL!


Też tak słyszałem, ale CAL! są mojego brata, a on głownie słucha przez nie radia :D Sam je wybierałem, bo słyszałem, że w tej cenie są naprawdę dobre - czasami sobie ich używam, sprawdzałem też jak się w nich gra.

>I kolejna sprawa - warto, byś zastanowił się nad kupnem dodatkowej karty dźwiękowej (wystarczy nawet >antyk w postaci Sound Blaster Audigy 2 Gold). Różnica w jakości dźwięku może Ciebie bardzo pozytywnie >zaskoczyć, nawet przy tych samych słuchawkach, a szczególnie w CAL. Karty dźwiękowe mają zresztą do >siebie to, że się raczej nie starzeją - kupisz raz i do każdego nowego komputera będziesz mógł przekładać >starą :).

Nie słucham raczej na kompie muzyki, więc szkoda mi kasy na kartę dźwiękową. Integra mi w zupełności wystarcza :)
Głównie chodzi mi o to, żeby ktoś mi wskazał słuchawki dobrze nadające się do gier (szczególnie strzelanek), wygodne i trwałe. Wiele dobrego słyszałem o SteelSeries Siberia V2, ale nie wiem jak to z nimi jest i czy warto tyle płacić :) Ciekawią mnie również te Creative HS-850 - mają w miarę dobre opinie i podobno są dość wygodne.
Może ktoś tu ma takie i mógłby coś napisać o nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak mieszam, ale chyba jednak zastosuję się do Twojej pierwszej rady i postaram się naprawić te moje Fatality (dam je ojcu mojej dziewczyny, może coś wymyśli, bo sam się na tym nie znam) :D Szukam jakichś dobrych słuchawek, które by spełniły moje wymagania i nic nie znajduję :D Być może mam zbyt duże wymagania, ale za 200 zł oczekiwałbym słuchawek znacznie lepszych (chodzi mi tu jednoczesnie o odtwarzanie dźwięku, trwałość i wygodę) niż obecne.
JUż mialem brać AKG GHS 1, ale poczytałem więcej opini i okazuje się, że z ich trwałością jest fatalnie. Superluxy nie mają zintegrowanego mikrofonu (a zależy mi na nim, bo to zawsze jeden kabel mniej, który mogę przejechać krzesłem :D ), a CAL! nie spełniają moich oczekiwań.
Nadal zastanawiam się nad Siberia V2 - wiem, że pod względem czysto dźwiękowym ustępują wielu tańszym konstrukcjom, ale są podobno wygodne, mają mikrofon i nie są aż tak rachityczne :D
A może masz jeszcze jakieś inne propozycje słuchawek? :) Nie muszą być wybitne pod względem czysto dźwiękowym (ale też nie tragiczne), ale muszą być wygodne, w miarę trwałe i mieć ten mikrofon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy za mało miałem słuchawek na uszach, by móc Ci poradzić coś poza poradami ekspertów. Natomiast z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć co nieco przy wymianie kabla.
Najlepiej kupić kabel, w którym nie trzeba będzie dorabiać żadnych końcówek, ani szukać żadnych przewodów. W tym celu poszukaj kabla, który z jednej strony ma końcówkę mini-jack (zwykła słuchawkowa, byle w wersji stereo), a z drugiej - 2x chinch, bądź 2x mono jack, bądź inne dwie końcówki mono. Dobrze by było, żeby kabel był podwójny - oczywiście ładniej wygląda pojedynczy, ale podwójny można łatwo rozdzielić na odpowiadającej Ci długości (żeby nie uciskało pod szyją ;)). I koniecznie kabel powinien być ekranowany.

Tutaj przykładowy dobry kabel do wymiany:
http://sklep.rms.pl/index.php?p682,kabel-polaczeniowy-jack-stereo-2xrca-digital-d-j2r10-hq-1m
Tylko oczywiście musiałby być dłuższy.
I taka drobna rada z doświadczenia - po włożeniu kabla do słuchawki, żeby przypadkiem go nie wyrwać podczas używania, można go albo zawiązać w supeł, albo wewnątrz słuchawki dać pasek ściągający.
Tak to wygląda w moich słuchawkach:

20130616122331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za wszystkie sugestie oraz linki :) Jednak tak jak już pisałem - najprawdopodobniej nie ja będę ten kabel naprawiał. Nie mam do tego zbytnio czasu ani umiejętności ;) Rozglądam się jeszcze za jakimiś nowymi słuchawkami, ale powoli tracę nadzieję, że coś idealnego dla siebie znajdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tutaj nikt nie raczył odpowiedzieć, więc odkurzyłem znajomość z kolegą, który jest audiofilem i on mi polecał sony ex-85 oraz Superlux HD681. Te drugie sobie sprawiłem i jestem zadowolony póki co. Polecam szukać na ebayu (szczególnie w Chinach), gdyż nieraz cena jest dwa razy mniejsza niż w Polsce (razem z przesyłką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz :) Na Superlux HD681 już patrzylem, ale niestety nie mają one wbudowanego mikrofonu, na którym mi zależy :)
Pewnie spróbuję naprawić moje Creative Fatality - są może i niewygodne, ale przynajmniej mają dobry mikrofon i nie muszę wydawać kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 18:38, DUDINS napisał:

Poszukuje dobrych sluchawek do 50 zł do rozmowy przez skypa w czasie gry na serwerze.
nie znam sie wie prosze o pomoc. :))


Uświadomiono mnie, że do 5 dyszek nic wartego uwagi nie ma, więc myślę, że cokolwiek kupisz nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 19:28, SiDi napisał:

Uświadomiono mnie, że do 5 dyszek nic wartego uwagi nie ma, więc myślę, że cokolwiek
kupisz nie będzie tak źle.


Nie chodzilo mi o to ze nic do 5 dyszek nie jest warte uwagi. Żle to napisalem. Poprostu nie znam sie i nw co jest godne uwagi w cenie do 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2013 o 21:50, DUDINS napisał:

Nie chodzilo mi o to ze nic do 5 dyszek nie jest warte uwagi. Żle to napisalem. Poprostu
nie znam sie i nw co jest godne uwagi w cenie do 50zł.


Zrozumiałem Cię od początku. Do 50 złoty nic nie jest godnego uwagi. Nie ma wielkiej różnicy poza słuchawkami, które mają spełniać zadania jakie wypisałeś. Jeśli nie chcesz mikrofonu to możesz pomyśleć o http://www.ebay.com/itm/AWEI-ES600i-3-5mm-Jack-Stereo-Bass-Earphone-w-Mic-for-PC-Cell-Phone-Headphone-/290803250452?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b5397514
Nie jest to może hit, ale w Polsce to kosztuje 70 zł, gdzie z Chin masz ją za połowę. Kolega od tego sprzedawcy kilka razy kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:00, SiDi napisał:

Zrozumiałem Cię od początku. Do 50 złoty nic nie jest godnego uwagi. Nie ma wielkiej
różnicy poza słuchawkami, które mają spełniać zadania jakie wypisałeś. Jeśli nie chcesz
mikrofonu to możesz pomyśleć o http://www.ebay.com/itm/AWEI-ES600i-3-5mm-Jack-Stereo-Bass-Earphone-w-Mic-for-PC-Cell-Phone-Headphone-/290803250452?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b5397514
Nie jest to może hit, ale w Polsce to kosztuje 70 zł, gdzie z Chin masz ją za połowę.
Kolega od tego sprzedawcy kilka razy kupował.


A jak bym chcial kupic sluchawki nauszne z mikrofonem to co polecasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu dla jednego problemu, a wydaje mi się że jest to w sumie związane z tematem tego.

Problem mam taki:

Jeszcze dzisiaj rano normalnie mogłem gadać przez mikrofon przez Skype''a. Po restarcie komputera podczas instalacji jednej gry (zawiesiło się... ;/) pokazuje mi, że mic jest normalnie podłączony, wszystko działa jak należy... ale nie działa, bo nie chce w ogóle nagrywać. Pytanie: czego mogę spróbować, aby znowu działał tak jak należy? Już próbowałem cofać system za pomocą przywracania systemu i nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy na pewno sterowniki mikrofonu działają (wystarczy szybkie zerknięcie do menedżera urządzeń).
Jeśli tak, to następnie wejdź w ustawienia dźwięku (albo przez panel sterowania, albo PPM na ikonkę głośności i "urządzenia nagrywania"). Wybierz odpowiedni mikrofon i przede wszystkim sprawdź zakładkę "poziomy głośności" (może być inaczej, mam system po angielsku i u mnie nazywa się to "levels"). Jeśli mikrofon jest na 100, to sprawdź różne ustawienia wzmocnienia.
Jeśli to nie pomogło, to spróbuj wejść w zaawansowane i kliknąć "przywróć domyślne" (warto też dla pewności wyłączyć w tym miejscu kontrolę zewnętrznych aplikacji nad mikrofonem i powtórzyć test z poziomem głośności).
Jeśli wciąż nic nie słychać - jeśli masz dodatkową aplikację kontrolującą dźwięk, to sprawdź, czy na pewno jest ustawiona odpowiednia opcja (może być jako Line In, może być jako mikrofon, jeśli Twój mikrofon jest elektretowy (czytaj - zwykły do komputera), to ma być ustawione jako mikrofon (to jest bardzo ważne!), jeśli masz zewnętrzny wzmacniacz - jako Line In.
Jeśli dalej nie ma dźwięku, to trzeba użyć młotka - odinstaluj sterowniki karty dźwiękowej, uruchom ponownie komputer, zainstaluj sterowniki karty dźwiękowej - w Windowsie 7 to powinno się zrobić automatycznie.
Jeśli nic z tego nie pomogło, to niestety w tym momencie nie mam żadnych pomysłów, co jeszcze możesz z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek Ozone. Obecnie mam Sennheisery HD 201, ale chciałbym czegoś do grania.

Słuchawki mają służyć do grania w FPSy i gry akcji, a słyszałem, że ta marka jest całkiem całkiem. Więc... Rage ST czy dołożyć do Rage 7HX?

http://www.skapiec.p...49/comp/5794869

http://www.skapiec.p...49/comp/5794861

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam słuchawek maksymalnie do 500 złotych, niższe ceny też mile widziane, jeśli nie ustępują jakością dźwięku od tych za 500 zł :) Będę na nich słuchał głównie muzyki elektronicznej. Macie coś godnego do polecenia? Nie znam się za bardzo na słuchawkach, więc jeśli macie jakieś pytania odnośnie tych słuchawek, moich preferencji w różnych kwestiach itd. , to śmiało je zadawajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AKG K181, Shure SHR750DJ, AKG K618 :) Napisz cos wiecej. Lubisz duzo basu czy raczej wyrownane brzmienie. No i jaka maja miec budowe bo podalem same nauszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 22:30, mori3 napisał:

Lubisz duzo basu czy raczej wyrownane brzmienie.

Powiedzmy że pół na pół :)

Dnia 20.07.2013 o 22:30, mori3 napisał:

No i jaka maja miec budowe bo podalem same nauszne.

Oczywiście że nauszne.

Myślałem nad Sennheiserami HD380 PRO, czy możesz mi coś o nich powiedzieć i porównać z tymi AKG K181?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować