Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Polecam każde lepsze słuchawki czymś wzmocnić bo nawet takie za 2000 zł z empetrójki nic nie wyciągną.
Musi być dobre źródło a dobrym źródłem dla pecetowców przydała by się karta dźwiękowa z dobrym przetwornikiem, m. in. są to ASUS STX/ST XONAR, który ma wbudowany wzmacniacz dla słuchawek.

Do 500 zł polecił bym Creative Aurvana Live. Jedne z najbardziej rozchwytywanych modeli na świecie do tej ceny.


ps. Chcecie wiedzieć więcej zalukajcie tu: http://www.audiofanatyk.pl/

Ciekawa strona i ludzie którzy znają się naprawde na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dziś byłem w iSpot i testowałem sluchawki Beats Solo HD i Beats Studio i jestem oszołomiony jakością, jak dla mnie oba modele grały czysto(lepiej studio), mocne basy, dobra izolacja od otoczenia a dźwięk brzmiał jakby każdy instrument był grany osobno. Do tego są bardzo wygodne, nie męczyły. Dotychczas korzystałem z modelu Sony ZX-100 i przy Beatsach brzmią jak chińskie podróbki z Allegro za dwa zł ;). Jednak Beatsy są dość drogie solo hd 650/830 a studio 920/1200 zł.
Słyszałem, że za trochę niższą cenę z takimi samymi osiągami można kupić inne sluchawki. Zależy mi na czystym dźwięku, silnym basie, dobrej izolacji i wygodzie. Czy jest coś godnego polecenia co zastąpiły by Beatsy? :) z góry dzięki z pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie no, porównywanie słuchawek z dolnej półki za 100 zł z modelem 10x droższym ZAWSZE sprawia że te pierwsze brzmią jak ostatni szajs.
Za trochę niższą cenę to dostaniesz jakość dźwięku kilkukrotnie lepszą niż niesamowicie przereklamowane Beatsy. W których, tak swoją drogą, całkowicie pomija się informowanie klienta o parametrach technicznych - pasmo przenoszenia, opór, zastosowany rodzaj przetworników czyli to co każda uznana marka podaje zawsze.

Z tym że przed wyborem zadaj sobie pytanie - co ma być źródłem dźwięku? Bo jeśli jakaś integra to sobie daruj kupowanie czegoś high-endowego. Ale jeśli mówimy o wysokim jakościowo źródle (minimum X-Fi) + potencjalnie też wzmacniaczu słuchawkowym to warto zainteresować się sprzętem od Beyerdynamic, Grado i co lepszymi Sennheiserami.

Pierwszym co przychodzi mi do głowy byłyby Beyerdynamic DT 990 Pro bądź Sennheiser HD598. Oba modele powinny być porównywalne cenowo do Beats Solo, za to oferować wyraźnie lepszą jakość dźwięku (choć teraz pytanie czy wolisz konstrukcję zamkniętą czy otwartą - te drugie w ogóle nie męczą uszu bo pozwalają na dopływ powietrza do nich i mają lepsze ciepłe tony, za to bas w nich jest nieco słabszy niż w zamkniętych. Jeśli wolisz otwarte to interesuje cię Sennheiser, jeśli preferujesz zamknięte - Beyerdynamics. Te pierwsze mają też znośną impedencję więc obejdzie się bez wzmacniacza).

Z kolei jeśli porównywać cenowo do Studio to upolujesz już Beyerdynamic DT 1350. Od 5-30000 Hz, zamknięta budowa, jakość dźwięku która sprawi że nawet koncerty na żywo zaczną brzmieć przekłamanie i sztucznie i prawdopodobnie najlepsze przetworniki na rynku (nie licząc modeli kosztujących od 2 tysięcy wzwyż). Tylko uwaga - zalecałbym do nich dobry wzmacniacz i BARDZO dobrej jakości źródło dźwięku, np. najdroższe modele Asus Xonara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 23:33, ziptofaf napisał:

/.../
Nie no, porównywanie słuchawek z dolnej półki za 100 zł z modelem 10x droższym ZAWSZE
sprawia że te pierwsze brzmią jak ostatni szajs.
Za trochę niższą cenę to dostaniesz jakość dźwięku kilkukrotnie lepszą niż niesamowicie
przereklamowane Beatsy. W których, tak swoją drogą, całkowicie pomija się informowanie
klienta o parametrach technicznych - pasmo przenoszenia, opór, zastosowany rodzaj przetworników
czyli to co każda uznana marka podaje zawsze.

Z tym że przed wyborem zadaj sobie pytanie - co ma być źródłem dźwięku? Bo jeśli jakaś
integra to sobie daruj kupowanie czegoś high-endowego. Ale jeśli mówimy o wysokim jakościowo
źródle (minimum X-Fi) + potencjalnie też wzmacniaczu słuchawkowym to warto zainteresować
się sprzętem od Beyerdynamic, Grado i co lepszymi Sennheiserami.

Pierwszym co przychodzi mi do głowy byłyby Beyerdynamic DT 990 Pro bądź Sennheiser HD598.
Oba modele powinny być porównywalne cenowo do Beats Solo, za to oferować wyraźnie lepszą
jakość dźwięku (choć teraz pytanie czy wolisz konstrukcję zamkniętą czy otwartą - te
drugie w ogóle nie męczą uszu bo pozwalają na dopływ powietrza do nich i mają lepsze
ciepłe tony, za to bas w nich jest nieco słabszy niż w zamkniętych. Jeśli wolisz otwarte
to interesuje cię Sennheiser, jeśli preferujesz zamknięte - Beyerdynamics. Te pierwsze
mają też znośną impedencję więc obejdzie się bez wzmacniacza).

Z kolei jeśli porównywać cenowo do Studio to upolujesz już Beyerdynamic DT 1350. Od 5-30000
Hz, zamknięta budowa, jakość dźwięku która sprawi że nawet koncerty na żywo zaczną brzmieć
przekłamanie i sztucznie i prawdopodobnie najlepsze przetworniki na rynku (nie licząc
modeli kosztujących od 2 tysięcy wzwyż). Tylko uwaga - zalecałbym do nich dobry wzmacniacz
i BARDZO dobrej jakości źródło dźwięku, np. najdroższe modele Asus Xonara.



Muzyki słucham w tablecie i telefonie, konstrukcja może być taka jak w tych Beatsach(ZX 100 od Sony bardzo męczą) czyli chyba zamknięta? Jeżeli jesteś wstanie podać to także w cenie poniżej 650 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że w drugim poście ale nie mogłem edytować. Maksymalnie za sluchawki mogę dać 920 zł choć wolałbym zaoszczędzić pieniądze. A jakość muzyki i wygoda jaka by mnie interesowała to tak jak Beats Studio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 00:03, I_dont_know napisał:

Przepraszam, że w drugim poście ale nie mogłem edytować. Maksymalnie za sluchawki mogę
dać 920 zł choć wolałbym zaoszczędzić pieniądze. A jakość muzyki i wygoda jaka by mnie
interesowała to tak jak Beats Studio



To dostałeś ode mnie 2 wstępne propozycje - HD598 bądź DT 990 Pro. Te pierwsze raczej skoro planujesz je wsadzać do źródła dźwięku o jakości porównywalnej z kartami dźwiękowymi z 1990 roku więc musisz mieć coś o względnie niskim oporze. Nie ma sensu wydawać więcej niż 6-7 stów bo i tak realny potencjał takich słuchawek już się marnuje, w praktyce to i HD555 za ok. 250-300 by się już nadawały bo wszystko co lepsze jest już ograniczane w mniejszym lub większym stopniu. Na wygodę w nich narzekać się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 00:11, ziptofaf napisał:

To dostałeś ode mnie 2 wstępne propozycje - HD598 bądź DT 990 Pro. Te pierwsze raczej
skoro planujesz je wsadzać do źródła dźwięku o jakości porównywalnej z kartami dźwiękowymi
z 1990 roku więc musisz mieć coś o względnie niskim oporze. Nie ma sensu wydawać więcej
niż 6-7 stów bo i tak realny potencjał takich słuchawek już się marnuje, w praktyce to
i HD555 za ok. 250-300 by się już nadawały bo wszystko co lepsze jest już ograniczane
w mniejszym lub większym stopniu. Na wygodę w nich narzekać się nie da ;)


Dzięki wielkie za pomoc . Ze względu na to, że dużo się przemieszczam to jestem skazany na słuchanie muzyki z telefonu. Wybiorę się do jakiegoś sklepu i przetestuję przed zakupem, napewno pierwsze wypróbuję polecane modele :).

Ps.mam jeszcze jedno pytanie czysto teoretyczne, przeglądając różne sklepy internetowe natknąłem się na te słuchawki
http://store.apple.com/pl/product/HB707ZM/A/słuchawki-nauszne-bowers-wilkins-p3?fnode=49&fs=s%3DpriceHL
Czy ktokolwiek mógłby usprawiedliwić kupno tych słuchawek w cenie 9 tysięcy złotych :O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:
Interesują cię słuchawki za prawie 1k zł a masz pewnie źródło dźwięku 10x tańsze niż one same.
Pomyśl...
Wyobraź sobie jakąś mp3 słabej kompresji, słabej jakości albo nagranie z youtuba na 144-240.
I myślisz, że nawet słuchawki za 100 000 zł(bo takie też są) ci pomogą ?

Jak będziesz miał słabe źródło, na dobrych słuchawkach usłyszysz jeszcze bardziej te niedoskonałości i ze słabego źródła i ze słabej mp3. Dlatego nie ma sensu kupować słuchawek jeśli nie ma się pośrednich aspektów dźwięku na lepszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 00:45, Rebal napisał:

Powiem tak:
Interesują cię słuchawki za prawie 1k zł a masz pewnie źródło dźwięku 10x tańsze niż
one same.
Pomyśl...
Wyobraź sobie jakąś mp3 słabej kompresji, słabej jakości albo nagranie z youtuba na 144-240.
I myślisz, że nawet słuchawki za 100 000 zł(bo takie też są) ci pomogą ?

Jak będziesz miał słabe źródło, na dobrych słuchawkach usłyszysz jeszcze bardziej te
niedoskonałości i ze słabego źródła i ze słabej mp3. Dlatego nie ma sensu kupować słuchawek
jeśli nie ma się pośrednich aspektów dźwięku na lepszym poziomie.


Jeżeli chodzi o źródło to posiadam telefon iPhone. specjalnie napisałem, że chciałbym jak najmniej wydać pieniędzy, interesuje mnie tylko wygoda i jakość jak Beatsy studio(czułem zauważalną różnicę w jakości) jednak w niższej cenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do kompa używałem już "parę" róznych słuchawek, łącznie z dousznymi za parę stów, przez typowo komputerowe Creative Tactic Alpha i inne... I teraz używam i jestem MEAGA zadowolony (! :) ) z Sennheiser RS120. Nie są to słuchawki typowe dla graczy dedykowane ale uważam że są do tego celu DOSKONAŁE (no prawie, mają jedną wadę o której poniżej....) !!!

To może zacznę od wady... NIE mają mikrofonu. I to jak dla mnie jest jedyna taka "poważna" wada :) ALE... Mam podłączony osobno mikrofon i to bardzo dobrej jakości (Austryiacki a nie jakiś Chiński badziew.... :P ) i jest sporo lepszy nawet od tego z Creativa słuchawek mikrofonu...
Jeszcze trzeba być świadomym że przesył jest sygnału analogowy, a nie cyfrowy, więc trzeba poświęcić chwilkę na dostrojenie, ale to się robi raz na początku i później już spokój.... Są 3 predefiniowane kanały/częstotliwości i trzeba sobie wybrać która u nas najlepiej działa i później pokrętełkiem na słuchawkach ustawić precyzyjnie częstotliwość i spokój :)

To tyle wad, a teraz zalety... NIE ma plączących się wszedzie kabli!!! Ponieważ są one bezprzewodowe! :) Mogę iść do lodówki po piwo, albo do WC odcedzić kartofelki, ;) nie ściągając słuchawek i słysząc nadal co tam ziomale gadają na Team Speaku ;) Testowałem tak z grusza zasięg to w trudnym terenie (bloku, gdzie śa naprawdę grube i zbrojone ściany...) to z pierwszego piętra na dole na parkingu (jakieś 30 metrów, ale nadajnik po drugiej stronie bloku był...) dawało radę :) Zasięg nominalny jest 100 metrów i sądzę że jakbym poszedł na drugą stronę bloku to bym osiągnął jakieś 80... :) Czyli do łążenia po miekjszaniu/domu jest spoko...
Jakość dźwięku też nie budzi ŻADNYCH zastrzeżeń! BASS naprawdę CZUĆ! Wysokie tony też jak najbardziej ale to jak wiadomo nie czuć ;) tylko najwyżej słychać...

Teraz może jeszcze jedna mała wada... ;) Cena... Nowe koło 300 zeta... ALE! Ja kupiłem w idealnym stanie za 100 zeta! Tylko trzeba było chwilkę poczekać i polować na aukcjach, ale wykonalne :) Ale nawet jakbym miał kupić za 300 zeta to po paru miesiącach używania uważam że warte są i tej ceny!

Aha jest model RS110 który parametry dźwięku i zasięg ma chyba taki sam (nie chcę mi się sprawdzać teraz) i jest tańszy, ale... Ma inny sposób łądowania... PRzez kabelek, a RS120 ma jako łądaowarkę, elegancki nadajnik który można postawić na biurku albo (jak ja :) ) powiesić na ścianie! I jest wtedy elegancko, samo się łąduje (jest zabezpieczenie przed przeładowaniem, więc u mnie cały czas są na tym stoajku/ładowarce słuchawki...)...

Aha! Dla mnie BARDZO wązne było żeby słłuchawki miały płaskie gąbki BEZ tych takich "pontonów" w które ma ucho wejść! Mnie takie "pontony" strasznie irytują... Wiem że niby wygłuszają otoczenie ale dla mnie są niewygodne... :( A te są płaskie z milutkim materiałem :) A i można jak coś sobie te gąbeczki wyminić jak się ściachają już... Koszt kikadziesiąt zeta ale jak są sprawne słuchawki to po wymianie jak ktoś szanuje sprzęt (nie pogryzł obudowy nadajnika/słuchawek ;) ) , to są wtedy jak nowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam na allegro kupiłem razer piranha w bardzo dobrym stanie na dodatek są stiuningowane maja pozłacane styki.Zapłaciłem za nie 50 zł + przesyłka 10 czyli razem 60 zł. Wcześniej poczytałem trochę o nich i z tego co wyczytałem dźwięk w grach jest dobrej jakości,również jak i mikrofon ale nie są za wygodne ponieważ sztywny pałąg uciska uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 21:09, MatriXXxxx napisał:

Witam na allegro kupiłem razer piranha w bardzo dobrym stanie na dodatek są stiuningowane
maja pozłacane styki.Zapłaciłem za nie 50 zł + przesyłka 10 czyli razem 60 zł. Wcześniej
poczytałem trochę o nich i z tego co wyczytałem dźwięk w grach jest dobrej jakości,również
jak i mikrofon ale nie są za wygodne ponieważ sztywny pałąg uciska uszy.



Razer. Dobra jakość dźwięku. Hahaha. Nie.
Razer jest jedną z najbardziej przereklamowanych marek i w ich przypadku ZAWSZE dostajesz fatalnej jakości przetworniki mające 20-20000 Hz max podczas gdy niektóre modele często mają np. 10-32000 czyli przekraczające nawet to co człowiek jest w stanie usłyszeć.
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/ - przeczytaj sobie co i jak, że zacytuję jeden fragment:

"Szczerze, uważałem i nadal uważam że wszelkie Siberie, 5Hv2, czy też Fatal1ty są w mniejszym bądź większym stopniu przereklamowane, a polecane głównie na forach CS i co ciekawe, nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Pojęcie słuchawek dla graczy powstało w celach czysto marketingowych, ponieważ dobierając odpowiednie słuchawki stereo, obojętnie czy z mikrofonem wbudowanym czy bez, uzyska się w ogromnej ilości wypadków o wiele lepszy i trwalszy sprzęt. Gry nie stawiają przed słuchawkami w zasadzie żadnych większych wymagań, poza ogólnie pojętym realizmem i pozycjonowaniem źródeł pozornych. Jeśli więc słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce pod kątem przestrzenności, separacji i lokalizowania dźwięku, nie będą miały najmniejszego problemu z jakąkolwiek grą. Mikrofon zawsze można dokupić osobno, co tylko pozornie jest kiepskim rozwiązaniem i w dalszej części tekstu dokładnie wyjaśnię dlaczego.

Z kolei argumentowanie że dane słuchawki dla graczy są dobre bo jakiś tam klan ich używa, jest po prostu niewyobrażalną bzdurą – taki fakt nigdy nie był, nie jest i nie będzie dowodem na to, że konkretne słuchawki są dobre, do tego najczęściej są one przekazywane członkom ekip na zasadzie sponsoringu ze strony danej firmy.

Wielu graczy nie zdaje sobie więc sprawy z tego że plakietka „for gamers” jest tylko znaczkiem doklejanym przez producenta. Istnieje sporo możliwości wyboru ponad popularnymi Fatal1ty, SteelSeriesami, czy też wynalazkami 5.1 zbierającymi tyle samo pochwał co krytyki. Popularność nie bierze się jednakże stąd że jest to „dobry sprzęt”, tak samo niepopularność rozwiązań znanych producentów z tego, że jest tym „złym”, a co bardzo ładnie skomentował Chim3r4, swego czasu moderator działu audio na forum.pcformat.pl (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Corsair Vengeance 2000 od 7,5 miesiąca i jestem mega zadowolony. Miałem dziesiątki słuchawek i zawsze kończyło się tak, że kabel nawalał przy jacku albo pilocie i jedna słuchawka grała a druga nie itp. Zapłaciłem troche więcej i pozbyłem się problemu z kablem, wygodnie, jakość dzwięku taka sama jak po kablu, nie muszę zdejmować słuchawek jak wstaje np do lodówki po browar :). Mam nadzieje, że będą działać jeszcze z minimum 1,5 roku wtedy będę uważał że się zamortyzowały.

Mój kumpel ze stancji miał logitechy G930 i wiem że miał problemy, że słuchawki gubiły sygnał z nadajnikiem nawet jak nie wstawał od kompa, z moimi korsażami narazie takiego problemu nie spotkałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych słuchawkach do PS3 ?? - speedlink xanthos
Chodzi mi głównie o to żeby było dobre micro do czatu w grze i dźwięk też by się przydał.:P
Znalazłem za 110 zł na allegro.
Dobre są, czy może jest coś lepszego w tej cenie ?? Zaznaczam, że głównie chodzi tu o dobre micro :)

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2013 o 21:50, ziptofaf napisał:

Pojęcie słuchawek dla graczy powstało
w celach czysto marketingowych
, ponieważ dobierając odpowiednie słuchawki stereo,
obojętnie czy z mikrofonem wbudowanym czy bez, uzyska się w ogromnej ilości wypadków
o wiele lepszy i trwalszy sprzęt.


Kupiłem dwa lata temu Sennheiser HD201 i mikrofon z klipse, Tracer TRS-S2
Znajomy ma steelseries siberia. Stwierdził że moje lepsze - mimo iż 3x razy tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujecie pomocy przy wyborze słuchawek to pisać do mnie :)

To wam szybko i skutecznie pomogę, oraz co trzeba to także wytłumaczę, bo widzę, że sporo osób nie za bardzo wie na co patrzeć przy wyborze, albo jeszcze lepiej bierze za wyznacznik parametry podawane na pudełku/stronie www producenta, a tak się robić nie powinno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostatnio kupić sobie słuchawki Natec Genesis HX55:
http://www.gram.pl/sklep/sprzet/sluchawki-natec-genesis-hx55-51-mikrofon-gaming

Jednak opinie o nich są bardzo podzielone. Jedni piszą, że w swojej klasie świetne, inni że strata pieniędzy. Co myślicie? Od razu zaznaczam, że nie zamierzam wydać więcej pieniędzy na słuchawki, więc propozycje jak te z innych forów w stylu "dozbieraj więcej i kup lepsze" mnie nie interesują. Tylko jeżeli są jakieś lepsze w tej samej klasie, to będę zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej podzielone opinie są o Sennheisserach hd 200/201, sam je odsłuchiwałem i też słyszałem że w tej cenie są jedne z lepszych, polecane również przez audiofanatyka - profesjonalny serwis informacyjny.
Problem jest taki że wersja bez mikrofonu jest tańsza nawet od twoich nołnejmowych jakie znalazłeś na gram.pl ale nie mają te senki mikrofonu, jest zestaw za 97 zł z mikrofonem, jednak o mikrofonie nic nie wspominałeś więc te senki dwustetki za siedem dyszek mogą być najlepszym rozwiążaniem.
Chyba że chciałbyś używkę jakąś to za tą cenę znajdzie się coś ciutke lepszego.


EDIT:

http://allegro.pl/sennheiser-hd-201-mikrofon-zalman-zm-mic1-hit-i3477201759.html

Trzymaj. Jest wersja za równe pieniądze bo przesyłka tańsza niż w tym gram.pl więc w zasadzie to jest obecna najlepsza propozycja wg mnie. Słuchawki zintegrowane z mikrofonem są jakościowo zawsze gorsze niż bez a to co ci polecam jest jako zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować