Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dobry wieczór.
Szukam zamkniętych słuchawek nausznych, do grania, do około 500zł. Najbardziej zależy mi na jakości i pozycjonowaniu dźwięku. Proszę o jakieś sensowne propozycje, bo ostatnie kilka lat przespałem jeśli chodzi o słuchawki i nie wiem co teraz jest na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Potrzebuję jak najtańszych słuchawek z mikrofonem. Chodzi o to, że mają one służyć do komentowania spotkań w internecie, dlatego też fajnie gdyby miały dobrą jakość nagrywania głosu, regulowany pałąk i nie wiem czy jest taka opcja, ale żeby nie wyłapywały odgłosów z zewnątrz. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 18:52, lukas_k napisał:

Witam,
Potrzebuję jak najtańszych słuchawek z mikrofonem. Chodzi o to, że mają one służyć do
komentowania spotkań w internecie, dlatego też fajnie gdyby miały dobrą jakość nagrywania
głosu, regulowany pałąk i nie wiem czy jest taka opcja, ale żeby nie wyłapywały odgłosów
z zewnątrz. Z góry dzięki za pomoc.


Jest taka opcja ale wydać 25 zł na coś co padnie za pare tygodni nie ma sensu. Odgłosy nie są winą słuchawek tylko są wtedy jak nieumiejętnie skonfigurujesz w sterownikach nagrywanie dźwięku.

Wybierz sobie coś stąd http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Potrzebuję porady na temat słuchawek. Mianowicie szukam takich które są dobre do grania w gry online typu CS ;) oraz takie które dobrze tłumią dzwięk z zewnątrz. Mogę na nie przeznaczyć maksymalnie 100 zł ;) Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Niestety niedawno zepsuł mi się mikrofon w słuchawkach (tak mi się przynajmniej wydaje, nie mam niestety czasu na dokładniejsze zajęcie się sprawą), a potrzebuję go, bo dosyć często udzielam się w grach wieloosobowych ze znajomymi, więc potrzebuję do komunikacji przez jakiegoś TS-a czy innego Skype''a. Na szczęście same słuchawki jednak są bardzo dobre i nic na razie nie wskazuje na to, żeby miały się zepsuć. Trochę też kosztowały, więc bezsensowne byłoby kupowanie zupełnie nowego headsetu. Słyszałem jednak, że jest możliwość dokupienia zewnętrznego mikrofonu i połączenia go w jakiś sposób (mniej lub bardziej estetyczny) z zestawem słuchawkowym. Czy ktoś coś tutaj wie na ten temat? Orientuje się w takim sprzęcie i byłby w stanie polecić jakiś nieprzesadnie drogi i w miarę porządny mic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 13:28, mlynar911 napisał:

Witam serdecznie,

Potrzebuję porady na temat słuchawek. Mianowicie szukam takich które są dobre do grania
w gry online typu CS ;) oraz takie które dobrze tłumią dzwięk z zewnątrz. Mogę na nie
przeznaczyć maksymalnie 100 zł ;) Jakieś propozycje?


Świetne słuchawki w tym przedziale cenowym to oryginały dołączane do telefonu iPhone5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 13:28, mlynar911 napisał:

Potrzebuję porady na temat słuchawek.


Jak masz możliwość odsłuchu sprawdź sobie Sennheiser HD201, w tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego. Podobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na coś takiego?
Szukam czegoś bezprzewodowego do użytku z laptopem i smartfonem, a tutaj dodatkowo dostaję obsługę kart pamięci. Jednak wyjdzie mniej niż 100zł, więc zapewne jakość dźwięku będzie bardzo słaba :/
Nie chcę też jednak wydawać na ten cel więcej niż 200zł także może zaryzykuję taki zakup bez gwarancji...

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Stereo-TF-SD-Card-Wireless-Earphone-Sport-headphone-FM-Function-standby-time-8-hours/958262058.html

20140115191640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 08:57, Qbasmok napisał:

Sennheiser hd 202, dobre?

Miałem te słuchawki. Zdecydowanie zbyt delikatne jak na moje traktowanie, do tego gówniany kabel, nieporęczny. Komfort noszenia na głowie również niski, ale za komfort noszenia na szyi wysoki (jeśli to ma znaczenie).
A jak grają? Jak to Sennheisery, czyli fantastycznie, ale tylko jeśli lubisz łupanie. Słuchawki typowo basowe, także sam się zastanów, czy będzie okej do takiej muzyki, jakiej słuchasz. Słuchawki totalnie zamknięte i jak tylko założysz na głowę, nie słyszysz co mówią ludzie stojący dwa metry dalej. Izolacja od otoczenia kompletna, ale czy to dobrze? Kwestia preferencji. Nigdy nie wiesz czy jakieś echo ci nie zniekształci dźwięku jak dasz głośność za wysoko, dlatego ja np. wolę słuchawki otwarte lub półotwarte.

Kupiłem raz i ponownie na pewno bym nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka, chciałbym prosić was o pomoc gdyż chcę kupić sobie nowe, wyżej wspomniane słuchaweczki ale nie wiem które wybrać. Przejrzałem trochę modeli i wybrałem trzy:
- Razer Tiamat 7.1
- Sennheiser PC 363D 7.1
- Sennheiser G4ME ZERO
Sennheisery mają bardzo dobre pasmo przenoszenia, ale tylko 363 mają 7.1. Lecz nie jestem również pewien czy jest to pełne 7.1 z głośniczków, tak jak w razerach, czy tylko poprzez dołączoną do zestawu kartę dźwiękową. Od razu mówię iż jest to dla mnie ważne aby miały dźwięk przestrzenny, czego niestety G4ME ZERO nie mają, ale znalazły się w zakresie moich poszukiwań. Powidzcie mi które z tych trzech są NAJLEPSZE (od razu wybrałbym Razery ale nie wiem czy troszkę uboższe pasmo przenoszenia niż w PC i G4ME nie zmniejszy jakości dźwięku poniżej poziomu sennheisera, a w tym momencie jakość jest dla mnie najważniejsza, dlatego też stawiam znak zapytania przy pc 363 z uwagi na niepewność czy to nie przerobione stereo) oraz ewentualnie podajcie jeszcze lepsze modele.
POZDRAWIAM, Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A więc - jeśli w ogóle myślisz o Razerach to znaczy to że twoja wiedza jeśli chodzi o słuchawki jest ograniczona. Zasadniczo żadna "gamingowa" seria nie jest bowiem dobra a wręcz przeciwnie, są to beznadziejnej jakości przetworniki i logo znanego producenta za które przepłacasz trzykrotnie.

Zacząłbym od lektury tego:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Uczciwie powiem - jeśli naprawdę zależy ci na 7.1 to po pierwsze:
a) Potrzebujesz karty dźwiękowej z prawdziwego zdarzenia. Na przykład Asus Xonar DX/XD bądź X-Fi Xtreme Gamer. Nie żadnego chłamu zintegrowanego ze słuchawkami pod USB bo zazwyczaj nie brzmi on lepiej niż twój zintegrowany Realtek niezmieniany od 2004 roku.
b) A to dopiero połączyć z sensownymi słuchawkami, np. właśnie Sennheiserami PC363D (teoretycznie mają one własną dźwiękówkę ale nie jest to sprzęt najwyższej jakości - X-Fi jest lepsze).

Tak zwana "przestrzenność" w Razer Tiamat to tak naprawdę zjawisko nieistniejące. Zresztą już nawet recenzja pclaba wskazuje na to że jest to raczej kiepski sprzęt:
http://pclab.pl/art48079-6.html
"Brzmienie jest dość „plastikowe”; słychać, że ma się do czynienia z produktem nastawionym na gry akcji. Stereo jest nie lepsze, a właściwie to zawodzi na całej linii. Bas przysłania wszystko, kluczowe dźwięki są mało wyraźne, a wirtualna przestrzeń – skromna."
"Oględnie mówiąc, było źle. Są dostępne dwa tryby. Stereofoniczny przynosi jeden irytujący problem: niskie tony. Są wszędobylskie, dudnią i brak im dynamiki, co w połączeniu z niezbyt wyraźną reprodukcją kluczowych odgłosów oznacza rezultat gorszy od tego, co zapewnia konkurencja. Po prostu nie słychać odpowiednio dobrze tego, co jest potrzebne w walce. Co więcej, przestrzeń dookoła słuchacza jest dość mała. Tryb ośmiokanałowy to inna para kaloszy. Brzmienie jest przestrzenne i dokładne, można bez trudu określić, z której strony jest się ostrzeliwanym. Ale poszczególne odgłosy są jasne, sztuczne i napastliwe, co na dłuższą metę jest męczące."
"Tiamat 7.1 praktycznie nie nadają się do muzyki."
Itd. Ot, zdecydowanie przereklamowany sprzęt który nie daje ci realnej przewagi na żadnym polu. Teoretycznie jest więcej głośników ale nadal mówimy o zwykłej konstrukcji zamkniętej (a nie bez powodu high-endowe modele produkowane np. przez Beyerdynamics występują tylko w dwóch wariantach - otwartych lub półotwartych) w której zresztą same głośniki mają przetworniki warte z 200 zł i wcale się nie zdziwię jeśli nawet jakieś Sennheisery stereo za 200-300 zł wsparte CMSS-3D z dowolnego X-Fi zapewnią porównywalne wrażenia co do pozycjonowania (a może i lepsze bo Sennheiser zazwyczaj produkuje słuchawki otwarte więc i przestrzeń większa). Plus będą grać neutralnie a nie zagłuszać wszystko paskudnym i zimnym basem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam pytanie odnośnie wyboru i zakupu słuchawek. Z racji że zawsze korzystałem z głośników i to tylko tych wbudowanych w laptopie w temacie słuchawek jestem zielony.
Spodobał mi się model Roccat Kave 5.1 (cena około 350zl) tylko że były ostatnie w sklepie i do tego uszkodzone to od razu je zwróciłem i pewnie poszukam czegoś innego.
Tylko jakich szukać, bo laptop nie ma zbyt dobrej karty muzycznej więc słuchawki powinny jakąś mieć, druga kwestia jakimi złoczami powinny dysponować słuchawki, bo te Roccat Kave miały USB i cztery minijack (mikrofon itd), zaś innym model miał samo USB, i które z tych rozwiązań jest lepsze jakościowo.
Szukam czegoś w cenie 350zl, poleci mi ktoś coś ?
Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak zawsze odradzę wybór modeli typowo "dla graczy" produkowanych przez firmy które robią wszystko od myszy po gotowe komputery bez szczególnego przejmowania się jakością (i jak zawsze - proponuję przeczytać to: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/) i zaproponuję coś od firmy która produkuje tylko sprzęt Audio: Beyerdynamic DT 234 PRO lub Pioneer SE-A1000. Te drugie oferują naprawdę przyjemną jakość dźwięku i do tego mają NAPRAWDĘ długi (6m) kabel ;p Te pierwsze są odrobinę tańsze i nieco lepiej współpracują z niższej jakości kartami dźwiękowymi, za to są konstrukcją zamkniętą (słuchawki otwarte takie jak Pioneer pozwalają na o wiele lepszy obieg powietrza do ucha sprawiając że się nie męczysz nosząc je przez dłuższy czas, zwykle oferują też lepszej jakości wysokie i średnie tony. Wadą jest to że są słyszalne dla otoczenia bo nie tłumią odgłosów które się z nich wydostają). Na pewno oba te modele będą lepsze od Roccata.

Słuchawki pod USB bardzo rzadko są zaletą bo oznacza to że mają własną, wbudowaną kartę dźwiękową. Co teoretycznie mogłoby być przydatne ale zastosowany układ niewiele różni się od integry w twoim laptopie. Za to zabiera ci to jeden port USB z komputera i uniemożliwia podłączenie słuchawek do wszystkiego co nie jest komputerem bądź chociażby pod lepszą zewnętrzną kartę dźwiękową w przyszłości. Dlatego najlepiej mieć sprzęt pod minijacki bądź nawet zwykłe jacki (wtedy jednak muszą mieć przejściówkę żeby podłączyć je do komputera).

Słuchawki 5.1 raczej odpadają bo dobry sprzęt tej klasy kosztuje tak od 600 zł wzwyż i wymaga karty dźwiękowej lepszej niż ta notebookowa (a najlepiej mixera ze wzmacniaczem podłączanego pod USB). A lepiej mieć dwa dobre przetworniki aniżeli 12 syfnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 17:38, ziptofaf napisał:

/.../

Po pierwsze topowy model gamingowy beyerdynamic ma konstrukcję zamkniętą, po drugie nie mam jakiegoś realteka tylko xonara phoebus. W związku z tym chciałem się dowiedzieć który z tych sennheiserów jest LEPSZY:
GAME ZERO VS. PC363D
I chciałem również prosić o podanie wg Was, forumowiczów najlepszych słuchawek gamingowych, cena nie gra roli, mam wystarczająco pieniędzy. Ale wielkie dzięki za odpowiedź, rzeczywiście lepiej nie kupować razerów.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować