Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2014 o 12:23, Kirabaxior napisał:

Na szczęście koleś w miarę zaufany, po zakupie za 500zł nie pracującego w pełni sprawnie
PS Vita za każdym razem mam obawy :P



Mój znajomy kupił iPhone''a na allegro a dostał ziemniaka ^^
Mnie już nic nie zaskoczy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:02, Kirabaxior napisał:

Co ty gadasz :D W sumie się śmiałbym, a potem bym płakał...



No tak to jest, dlatego ja biorę opcję '''' za pobraniem '''' i przy kurierze sprawdzam stan i zawartość przesyłki, i problemów oraz rozczarowań nie ma. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:25, Kirabaxior napisał:

Jajca by były, jakbyś tak przy kurierze otworzył paczke a tam worek ziemniaków :D



Wtedy mu to oddaję i mówię do widzenia, zabieram kasę i wystawiam negatywny komentarz na allegro sprzedajcemu i finito. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić mi dobre słuchawki nauszne do 100 zł. Mogą być bez mikrofonu. Słuchawki wykorzystuję do słuchania muzyki w gry prawie nie gram dlatego mikrofon jest zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek nausznych, które byłyby przede wszystkim lekkie i wygodne (jako że noszę okulary na codzień, wiele modeli jest po prostu niewygodna po dłuższym czasie, szczególnie w takie upały jak obecnie). Przede wszystkim do słuchania muzyki, źródłem będzie najzwyklejszy laptop. Cena tak mniej więcej 150 zł. Dzięki za wszelkie propozycje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższego - znalazłem dwa modele Kossa, które myślę że by mi podpasowały: Koss Porta Pro i Koss UR40. Opinii z internetów już się trochę naczytałem, chciałbym spytać czy ktoś może miał z nimi do czynienia i powie mi coś więcej o którymś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek gejmingowych, ale żeby i muzyka z nich wydobywała się całkiem przyjemnie i nieskazitelnie. Nauszne z mikro. Cena do 300zł +/- 50zł (jeżeli będzie turbo warto). Dodatkowo jestem estetą, więc wygląd również ma dla mnie znaczenie.
Co myślicie o tych?
http://allegro.pl/sluchawki-gamingowe-razer-tiamat-expert-2-2-bass-i4490513994.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 16:19, Qbasmok napisał:

Szukam słuchawek gejmingowych, ale żeby i muzyka z nich wydobywała się całkiem przyjemnie
i nieskazitelnie. Nauszne z mikro. Cena do 300zł +/- 50zł (jeżeli będzie turbo warto).
Dodatkowo jestem estetą, więc wygląd również ma dla mnie znaczenie.
Co myślicie o tych?
http://allegro.pl/sluchawki-gamingowe-razer-tiamat-expert-2-2-bass-i4490513994.html


Jeśli zadowala cię jakość dźwięku równego słuchawkom za 50 zł i płacanie 150 zł za logo to te Razery będą świetne.
Jak zawsze jednak - polecę odwiedzić dwa linki:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
i
http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Bo na tym forum raczej nie znajdziesz nikogo kto ma realną wiedzę co do sprzętu audio więc radzę po prostu przeczytać co i jak w powyższych odnośnikach - znajdziesz tam listę dobrych słuchawek pisaną przez kogoś kto jest w tym obeznany a nie na zasadzie "ja mam takie fajne Creativy za 70 zł, nigdy nie widziałem dobrych słuchawek ale moje na pewno są świetne to polecę innym".

Jedna uwaga - każde dobre słuchawki powyżej 250 zł zazwyczaj już wymagają lepszej karty dźwiękowej (albo wzmacniacza słuchawkowego) żeby w ogóle DZIAŁAĆ (zbyt wysokie opory dla Realteków). Więc radzę doliczyć ich cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozejrzę się za jakimiś zewnętrznymi kartami dźwiękowymi. Co myślisz o tej?
http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-surround-pro-5-1-usb-i4489694218.html

I taką kartę podłącza się normalnie potem do kompa i całość sprzętu dźwiękowego bezpośrednio do niej? Czy trzeba posiadać jakieś dodatkowe menele? I rozumiem normalnie można byłoby do niej podłączyć wzmacniacz uzyskując znacznie lepszą jakość dźwięku? Jestem zielony w temacie stąd taka lawina pytań. Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc po kolei:
Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o dźwięk więc radzę potem sprawdzić czy nie plotę jakichś bzdur. Jedynym "hi-fi" u mnie w domu jest mikrofon Audiotechica Pro 61 + mixer Behringer Xenyx 302 USB (mikrofony, podobnie jak słuchawki, często potrzebują wzmacniaczy ;P).

Po pierwsze - zewnętrzna karta dźwiękowa i wzmacniacz słuchawkowy zazwyczaj są wbudowane bezpośrednio w kupowany układ dźwiękowy. Kupowanie tego oddzielnie jednak też jest możliwe. Ten X-Fi 5.1 jest właśnie przykładem rozwiązania które nie ma wbudowanego wzmacniacza i jest raczej przeznaczony pod głośniki 5.1 a nie słuchawki.

To czego szukasz to więc prawdopodobnie (tani ale niezły DAC + karta dźwiękowa + wzmacniacz w jednym) byłby Audiotrak Maya U5:
http://www.ceneo.pl/15992986
Ewentualnie, ale to już znacząco droższe rozwiązanie - Asus Xonar U7:
http://www.ceneo.pl/24496926

I w tym momencie możesz już podłączyć w zasadzie każde słuchawki i całość będzie brzmiała zazwyczaj jak trzeba. Zazwyczaj bo raczej do tego Audiotraka bym np. już jakichś Beyerdynamicsów za 800 zł z 200 ohmami oporu nie podłączał. Ale jakiś mniej wymagający model - jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Używam Creative Aurvana Live! z doczepianym ZALMAN zM-MIC1. Zestaw kupiony jako starter do przygody ze słuchawkami. Teraz jednak mam zamiar wymienić ten mikrofon na coś lepszego. Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 19:37, Sipso napisał:

Hej.

Używam Creative Aurvana Live! z doczepianym ZALMAN zM-MIC1. Zestaw kupiony jako starter
do przygody ze słuchawkami. Teraz jednak mam zamiar wymienić ten mikrofon na coś lepszego.
Co możecie polecić?


Zależy jaki masz budżet i o jakim typie mikrofonu mówimy. Bo te >lepsze< to ważą z 2kg, kosztują od 100 zł w górę i zazwyczaj wymagają wzmacniacza/miksera/dobrej jakości karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Chciałabym się Was poradzić.
Posiadam słuchawki dla Graczy CM Storm Sirus 5.1 , niestety przywiozlam je z zagranicy i aby zaoszczedzic miejsce w bagazu wyjelam je z pudelka. Na miejscu okazalo sie ze brakuje pokretelka do regulacji glosnosci.
Prawdopodobnie kumpela wyrzucila je wraz z pudelkiem, ja jako laik rowniez nie zwrocilam na to uwagi, glupia.
Sluchawki kupilam jako uzywane bez zadnych uszczerbków.
Podlaczajac do laptopa graja normalnie bez zadnych szumów.
Chcialabym je sprzedac, jednak nie wiem czy bez tego pokretelka spelniaja swoje przeznaczenie?
Wydaje sie, że jest ono dosc istotne dla graczy.
Chcialabym przetestowac sluchawki jakims programem specjalistycznym o ile takowe istnieja? mozecie polecic?
Równiez zastanawiam sie za jaka kwote moge je sprzedac? mozecie cos zaproponowac? :)
Model sluchawek: http://viabo.pl/product-pol-557511-SLUCHAWKI-CM-STORM-SIRUS-5-1-PC.html
moje sa w kolorze szarym z czarnymi wstawkami.
Bycmoze jest tu ktos zainteresowany kupnem? Chetnie dolacze zdjecia i udziele wszelkich informacji, chociaz poki co to sama licze na jakas podpowiedz :) Pozdrawiam gorąco :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 16:19, Qbasmok napisał:

Szukam słuchawek gejmingowych, ale żeby i muzyka z nich wydobywała się całkiem przyjemnie
i nieskazitelnie. Nauszne z mikro. Cena do 300zł +/- 50zł (jeżeli będzie turbo warto).


Przede wszystkim nie szukaj słuchawek "gejmingowych", tylko zwykłych słuchawek. Słuchawki dla graczy to jak dla mnie chwyt marketingowy. A jeżeli już bardzo chcesz to najlepsze recenzje zbierają słuchawki firmy Turtle Beach.

Osobiście poszukałbym czegoś z firm Beyerdynamic, Sennheiser albo AKG. Ok 300 pln da się już kupić coś sensownego :) Nie wiem jakiś używasz teraz, ale ja po przesiadce ze zwykłych słuchawek za 50 PLN na trochę droższe Sennheisera byłem w szoku. Pozytywnym oczywiście :)
W podanym przez Ciebie przedziale łatwiej chyba będzie wybrać coś właśnie z tej firmy:
Sennheiser HD 518
Sennheiser X320 ( chyba są z mikrofonem )
Beyerdynamic DTX910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować