Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2014 o 23:20, Reffan napisał:

Słuchawki wymagające dobrej karty odpadają.

To powiem wprost - nie chcesz więc wydać 300 zł na słuchawki a 50-100. Każdy lepszy model wymaga sensownego źródła i tego nie przeskoczysz chyba że chcesz mieć po prostu zafałszowany dźwięk.

Dnia 30.09.2014 o 23:20, Reffan napisał:

Poza tym, dobrze by było żeby jednak dźwięk "nie uciekał" w otoczenie - korzystać się z nich będzie w
wynajmowanym pokoju w mieszkaniu.

O widzisz, i dlatego pytałem czy wolisz otwarte czy zamknięte ;P

Rozsądek wstępnie podpowiada mi w tym momencie AKG GHS 1 (ok. 200 zł) + karta dźwiękowa. Tu masz recenzję:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-akg-ghs-1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na mikrofonach się znacie ? :D

Szukam czegoś przyzwoitego do nagrywania dialogów do animacji. Dźwięk musi być czysty.
Przedział cenowy, okolice 500 set złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pytanie numer 1 brzmi - masz już jakiś mikser/tuner/stojak? W tym poście założę że nie.

Bo nagrywanie wysokiej jakości dźwięku to nie taka prosta sprawa i nie da się do tego celu po prostu użyć PC-ta. Z prostego powodu - mikrofony pojemnościowe wymagają źródła zasilania (najczęściej jest to Phantom). Poza tym nawet mikrofony dynamiczne cechują się absurdalnie wysokim oporem i na typowych układach dźwiękowych nie usłyszysz NIC przy nagrywaniu na czymś takim.

W skrócie jednak, do 500 zł możesz wstawić:
Behringer Xenyx Q502USB (bądź nieco tańszy 302USB) + mikrofon dynamiczny np. AKG D5, Sennheiser e835, Shure SM48.
Raczej nie obejdzie się też bez statywu bo tego typu mikrofony potrafią ważyć po pół kilo. Przydałby się też popfiltr.

Dodajmy - Behringery Xenys 302/502 raczej nie radzi sobie jeszcze z mikrofonami pojemnościowymi (złącze jest ale zapewnia tylko 15V zamiast 48), stąd nieco gorszy dynamiczny. Choć jakość dźwięku i tak powinna znacznie wyprzedzać jakiekolwiek nieprofesjonalne rozwiązania, jest to zresztą dość popularne combo do nagrywania podcastów itp.

Opcją numer 2 jest pominięcie osobnego miksera + przedwzmacniacza i pójście w mikrofon który może być zasilany bezpośrednio przez USB. Tego typu rozwiązania też mają własne układy dźwiękowe więc pomijają (zazwyczaj fatalną) kartę dźwiękową PC-ta.
Przykładowymi rozwiązaniami tego typu są:
http://muzyczny.pl/134667_Blue-Microphones-Yeti-mikrofon-pojemnosciowy-USB-wyjscie-sluchawkowe.html
W miarę popularny jest też Behringer C1 USB.

Ogólnie rozwiązanie pierwsze ma tę zaletę że łatwo o dopasowanie tego do własnych potrzeb - mikser pozwala w locie z pomocą pokręteł dopasować sobie głośność, tony itd. Można też nawet dorzucić sobie auto-tuner, podłączyć do niego mikrofon a sam tuner do miksera. Co potencjalnie daje naprawdę olbrzymie możliwości jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku ( https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tV8X9gkXbqY#t=617 < tu masz świetny przykład jak toto działa, można posłuchać co się dzieje z dźwiękiem a filmik to ogólnie całkiem niezłe wyjaśnienie jak wygląda półprofesjonalne combo do nagrywania audio). Pewną wadą jest brak wsparcia dla mikrofonów pojemnościowych ale tego typu funkcje są zawarte dopiero w sprzęcie klasy Behringer Xenyx 802USB (od 280 zł).

Opcja numer 2 pozwala na potencjalnie nieco wyższą jakość dźwięku od razu, za to zapewnia mniejsze możliwości personalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie wezmę tego Yeti.
Te miksery i zaawansowane układy audio trochę mnie przerażają. :D
Modyfikacje głosów będę robił w post-pro w auda-city.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dawno mnie tu nie było, a wracam ze smutkiem bo moje Brainwavz M4 są do wyrzucenia ;/ Przetwornik się przepalił i niestety koleś w serwisie powiedział, że nic nie da rady zrobić. Więc mam do was pytanie, sam nie zacząłem poszukiwań, ale czy ktoś może polecić dokanałówki do tych 250 zł o podobnych walorach jak Brainwavz? Wcześniej miałem NuForce 700M, ale miały fabryczną wadę i musiałem wymieniać. Przyznam że miały zniewalający bas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 13:26, Czapkobrody napisał:

Mógłby mi ktoś polecić słuchawki nauszne z mikrofonem do 250zł? Bardzo mi zależy na wygodzie
i dobrej jakości dźwięku.


Jak zawsze, polecam wybrać sobie z czegoś tutaj:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Z góry uprzedzam - jeśli chcesz naprawdę dobrej jakości dźwięku to będziesz musiał zainwestować w kartę dźwiękową. Bo inaczej nawet najlepsze słuchawki niewiele dadzą jeśli samo źródło dźwięku jest kiepskie. Tutaj możesz sobie jakąś znaleźć:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-komputerowe-karty-dzwiekowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się dość dziwna sytuacja.
Dzisiaj moje słuchawki przestały poprawnie działać (półtora tygodnia po końcu gwarancji...), prawdopodobnie na skutek upadku lub przygniecenia. Dźwięk jest zagłuszony czy tam zaszumiony, do tego nie słychać czasem w ogóle ludzkiego głosu (czy to wokalu, czy to narratora) - np. słychać lekko zniekształcone dźwięki tła, ale głosu nie.
Rzecz w tym, że jak właśnie odkryłem, wszystko działa dobrze, gdy minijack nie jest wsadzony do gniazda w całości, a tylko w mniej więcej połowie.
Ktoś się spotkał z taką sytuacją? Czy problem leży w całości w minijacku? Jeśli tak, to czy da się go samodzielnie naprawić np. przy pomocy lutownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 09:14, rob006 napisał:

Jesteś pewien że gniazdo jest OK? I czy przy jacku wsadzonym do połowy działają dobrze
obie słuchawki?

Problem raczej na pewno jest w jacku, bo pojawia się zarówno gdy wkładam go do odtwarzacza mp3 jak i do komputera. Wątpię, żeby z oboma gniazdami coś się zrobiło w tym samym momencie.
Przy włożonym do połowy obie działają dobrze, tylko jeśli właściwie rozumiem ich działanie, to odtwarzanie jest wtedy mono, a nie stereo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 16:04, ManweKallahan napisał:

> Jesteś pewien że gniazdo jest OK? I czy przy jacku wsadzonym do połowy działają
dobrze
> obie słuchawki?
Problem raczej na pewno jest w jacku, bo pojawia się zarówno gdy wkładam go do odtwarzacza
mp3 jak i do komputera. Wątpię, żeby z oboma gniazdami coś się zrobiło w tym samym momencie.
Przy włożonym do połowy obie działają dobrze, tylko jeśli właściwie rozumiem ich działanie,
to odtwarzanie jest wtedy mono, a nie stereo.


Trochę to jest dziwne, ponieważ jeśli to wtyczka jest zepsuta, to zwyczajnie nie powinno być dźwięku na jednym kanale.

W każdym razie o ile to nie są popsute przekaźniki, to powinieneś móc wyeliminować ten problem czy to poprzez wymianę samej końcówki, czy to poprzez wymianę kabla. Zanim zaczniesz lutować, to sprawdź "na zimno", czy wymiana kabla w ogóle rozwiązałaby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 16:45, Furr napisał:

W każdym razie o ile to nie są popsute przekaźniki, to powinieneś móc wyeliminować ten
problem czy to poprzez wymianę samej końcówki, czy to poprzez wymianę kabla. Zanim zaczniesz
lutować, to sprawdź "na zimno", czy wymiana kabla w ogóle rozwiązałaby problem.

"Na zimno" czyli w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 17:23, ManweKallahan napisał:

"Na zimno" czyli w jaki sposób?


Nie zdążyłem edytować poprzedniego posta:

przyłóż końcówki innego kabla do takich złącz i sprawdź, czy cokolwiek słychać:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2013_24/20130616122331.jpg

(To akurat moje słuchawki po wymianie kabla :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to będzie musiało poczekać, bo pisząc o lutowaniu myślałem o pomocy mojego taty, który się zna na takich rzeczach, a u siebie w domu będę dopiero przed świętami :/ Teraz nie mam nawet sprzętu pod ręką. Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi jakieś słuchawki nauszne, fajnie do 100zł max 150. Byłoby miło gdyby tłumiły dźwięk w jedną i drugą stronę. Muzyka z Nokia Lumia 625 i raczej metal, jeśli ma to znacznie. Nie lubię nosić czapki, a rano jak jade na uczelnie to wieje, chce mieć nauszniki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 00:12, Daronn_Darker napisał:

Potrzeba mi jakieś słuchawki nauszne, fajnie do 100zł max 150. Byłoby miło gdyby tłumiły
dźwięk w jedną i drugą stronę. Muzyka z Nokia Lumia 625 i raczej metal, jeśli ma to znacznie.
Nie lubię nosić czapki, a rano jak jade na uczelnie to wieje, chce mieć nauszniki:P


Mam Superluxy HD681 Evo Mk II i polecam. Cena ok 130 zł, natomiast jakość dźwięku naprawdę dobra. Słuchawki typu zamkniętego, znakomicie tłumią wszelkie odgłosy zewnętrzne. Dwa kolory do wyboru, więc możesz wybrać czy wolisz białe czy czarne :D
Przetestowałem na swojej Lumii 630 i poradzila sobie spokojnie, więc wzmacniacz słuchawkowy nie powinien być potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem słuchawek bezprzewodowych bluetooth. Chcę ich używać głównie do słuchania muzyki w trakcie podróżowania po mieście oraz ochrony uszu przed zimowym wiatrem xD. Znalazłem dwa modele:
TDK WR780
http://www.nextpowerup.com/news/10747/tdk-outs-life-on-record-wr780-wireless-headphones.html
Creative WP-350
http://pl.creative.com/p/headphones-headsets/wp-350
Proszę was o opinię, który model byłby lepszym wyborem. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, do 300, maksymalnie 350 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować