Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2015 o 14:11, kaczek93 napisał:

Jakie słuchaweczki nauszne do kompa polecacie do 200zł?
Pomyślałem, że można zainwestować w coś nowego.
Wspomniany model spełnia wszystkie moje wymagania ale może za 200zł idzie dostać coś
o poziom lepszego.
Podobnie jak Sennheisery nowe słuchawki miałyby mi służyć uniwersalnie (gry, filmy, muzyka
itd...).


http://allegro.pl/beyerdynamic-dtx-910-salon-dealerski-gw-pl-i5577094307.html

Na przyklad te. Ladnych pare lat uzywalem je do kompa do wszystkiego. Te senheisery o ktorych piszesz imho nie beda miec startu do tych beyerow. Have fun ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2015 o 14:11, kaczek93 napisał:

Jakie słuchaweczki nauszne do kompa polecacie do 200zł?

Witaj.

Jeszcze trochę ponad roku temu miałem podobny dylemat co twój... Chciałem zmienić sprzęt. Byłem gotów wydać nawet i 300 pln z myślą, że nie będę żałował ani jednej wydanej złotówki.
Trafiłem na takie o to "Ferrari" ;-)

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/
Nie dość, że recenzja obszerna to osobiście że tak to ujmę "zakochałem" się w ich designie. Jestem posiadaczem tych słuchawek od ponad roku. Grają naprawdę świetnie i mogę je polecić z czystym sumieniem i sercem =). Dobrze też jest mieć do tego jakąś kartę dźwiękową by poczuć 100% ich potencjału.

Są też wersje tych słuchawek bez mikrofonu jak coś. =)

Pozdrawiam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2015 o 14:11, kaczek93 napisał:

Jakie słuchaweczki nauszne do kompa polecacie do 200zł?


Podpisuję się pod tym co napisał Braveheart. Również posiadam hmc631 od ok. roku i jestem naprawdę zadowolony. Na samym początku miałem jedynie problem z przystosowaniem się do tych gumowych ramion- przez kilka dni strasznie mnie uciskały, teraz już jest wszystko ok. No i dostałem wadliwy egzemplarz z niedziałającym mikro, zaraz odesłałem i mi wymienili.

Może mieć tylko kłopot z ich dostaniem. Kiedy ja je kupowałem to musiałeś mieć spore szczęście bo rozchodziły się prawie od razu z każdego sklepu. Może teraz jest już lepiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 14:15, kaczek93 napisał:

Wow, te wyglądają kozacko, szkoda tylko, że chyba nie ma wersji bez mikrofonu.

Wiesz co... Jestem niemal pewien że przeglądając neta ponad rok temu widziałem [90 % pewności] wersje bez mikro.! Co do ich zakupu to miałem podobny problem co drblase. Wszędzie towar był niedostępny!! co musiało też świadczyć o ich popularności i jakości dźwięku. Teraz jak patrzę po sklepach widzę, że jest on dostępny niemal wszędzie. Ale dlaczego nie ma bez mikrofonu hmmmm. Chyba, że coś mi się wtedy uroiło....

Jeśli poszukujesz bez mikro to trudno. Musisz poszukać innych które są na równi z tymi superluxami. Na audiofanatyku znajdziesz polecane słuchawki w danym progu cenowym. Chyba, że ktoś z gram.pl Ci coś jeszcze dobrego poradzi jednak i tak każdy poleca zapoznanie się audiofanatyk.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 20:01, Braveheart napisał:

> Wow, te wyglądają kozacko, szkoda tylko, że chyba nie ma wersji bez mikrofonu.
Wiesz co... Jestem niemal pewien że przeglądając neta ponad rok temu widziałem [90 %
pewności] wersje bez mikro.!

Widziałeś pewnie te słuchawki http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=18341738-90a4-498e-a9ff-c336a5671481&pdkid=9ffc28bb-12a0-473e-b35f-6c03e036bc9e&level=2&lv0=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 22:14, prf napisał:

Widziałeś pewnie te słuchawki /.../

Tak, to te! Masz rację. Mają praktycznie ten sam świetny design. A i pewnie pod względem jakości dźwięku się nie wiele różnią :)

Więc może kaczek93 zdecyduje się właśnie na nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 06:28, Braveheart napisał:

> Jak patrzę to faktycznie dostępny jest ten model i wydaje się grać inaczej.
Kto by przypuszczał =)

Na pawno, nie ja :) Akurat szukałem jakiegoś większego zastępstwa dla AKieGów K518dj.
Zamówiłem, ciekawe co z tego wyjdzie ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 10:41, LaplaceNoMa napisał:

Na pawno, nie ja :) Akurat szukałem jakiegoś większego zastępstwa dla AKieGów K518dj.
Zamówiłem, ciekawe co z tego wyjdzie ^.^

Zdaj relację jak coś. Bom ciekaw. Myślę żeby sobie takie sprawić do iPoda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 21:14, Braveheart napisał:

Zdaj relację jak coś. Bom ciekaw. Myślę żeby sobie takie sprawić do iPoda :P

Zrobi się. Powinny dzisiaj przyjść. Choć będę musiał je jeszcze oczywiście wygrzać. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 21:14, Braveheart napisał:

Zdaj relację jak coś. Bom ciekaw. Myślę żeby sobie takie sprawić do iPoda :P

Dostałem i... stwierdzę, że do ipoda to się specjalnie nie nadaje. :P Głownie dlatego, że są bardzo duże i na dodatek bardzo ciężkie. Do tego na moją głowę, są ciut za duże. W sensie "za wysokie". Na głowie mi się w zasadzie trzymają samym dociskiem na uszach i to też są leciasne luzy. Jeżeli przyjąć, że "ciasne" i "małe" AKGi 518 leżą jak ta lala. No to zakładam, że mogą jednak w łeb ciskać.

O dziwo same słuchafony grają bardzo dobrze od razu, po odpaleniu. W sumie ciekaw jestem jak się zmieni dźwięk, po wygrzewaniu. Ogółem jestem bardzo zadowolony. Profil dokładnie ten sam co k518. Wszystko oparte na basie, czyli rapsy, house, dub stepy będą po prostu błyszczeć (Le Castle Vania, czy In and Out of Love). Próbowałem nawet słuchać klasyki. Skupiłem się na balecie czajkowskiego. Bo tam przy łabędzim jeziorze moje AKGi trochę traciły, przy wyższych tonach i talerzach. Jednak stwierdzam, że jest lepiej.

Przy moim dgx, Superluxy dostają jeszcze małego plusa, chyba za większe "obudówki'' na przetworniki.
AKG miały małą przypadłość, że jak odpalałem wzmaka, to się wysokie tony sypały i zaczynały ostro kłuć.
Szumów przy tym jest ciut mniej. Żeby na HDkach, coś takiego się zrobiło w zasadzie muszę ostro do piekarnika dodać. Przez co mogę je mocniej napędzić. Co nie znaczy, że na zwykłych nie zagrają.
Zagrały nawet z moim słabiusim Alcatelem 5035d. Po prostu potrafią dać nieźle w palnik.

Ciekawe jak sobie będą radzić na Sound Blasterze Z. Ale to dopiero po południu będę mógł sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 12:24, LaplaceNoMa napisał:

Dostałem i... stwierdzę, że do ipoda to się specjalnie nie nadaje. /.../

Dzięki za te kilka zdań :P. Ogólnie iPody jak i iPhoney mają to do siebie, że każde słuchawki podłączone pod Apple grają po prostu mocniej/głośniej. Kiedyś znajomek miał te o to słuchawki: http://archiwum.rms.pl/sennheiser-cx-310-cx310-seria-adidas-sluchawki-dokanalowe-kolorowe

Podłączyłem je pod swój iPhone. Na co on jednoznacznie stwierdził: "Ty ale u ciebie jakoś głośniej dają. Nie tak jak na moim LG L7. Swoje oryginalne dosłownie zakatowałem na śmierć. :D
I swego czasu będąc w Niemczech kupiłem sobie takie zastępcze za 20 euro. http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-sony-mdr-zx100b,id-180461?gclid=Cj0KEQjwgLGuBRCqptLsnJCvh-wBEiQAiNRjsT0aVQiahGENkj3PKxG1mXcdCCSX3JukZcluE-BdTCkaAlbO8P8HAQ Nie powiem nawet dają radę jak za taką cenę ale szukam czegoś innego. Czegoś lepszego... i pomyślałem sobie, że te superluxy które zakupiłeś się nadadzą. Mi wielkość nie przeszkadza... choć może zbyt mocno się napaliłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 23:33, Braveheart napisał:

Dzięki za te kilka zdań :P. Ogólnie iPody jak i iPhoney mają to do siebie, że każde słuchawki
podłączone pod Apple grają po prostu mocniej/głośniej.

Zdaję sobie z tego sprawę. Po prostu na mój gust, są da duże i ciężkie jako bardziej mobilne słuchawki ;p
A pod względem głośności na standardowych źródłach grają odpowiednio głośno. Ale przy przy tym potrafią grać bardzo głośno ;p

Dnia 13.08.2015 o 23:33, Braveheart napisał:

O ile za dokanałowymi nie przepadam. Miałem tylko Edifiery h280.
To siora, miała podobne Soniacze. Tylko nie wiem, czy to nie był model przypadkiem takie ze 2 dychy tańszy.
Tamte jakieś kartonowe i drewniane mi się wydawały. Są w każdym razie także zamknięte.
Więc jeżeli wielkość tobie nie będzie jakoś przeszkadzać (co jednak należy wziąć pod uwagę ;p) to możesz spróbować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję słuchawek, bo moje obecne przed chwilą przekazały mi, że mają mnie dość.
Lista życzeń i marzeń:
- wytrzymałość kabla - już dwa zestawy załatwiłem poprzez złe traktowanie wtyczek (zbyt szybkie wstawanie od komputera). Niestety tym morduję swoje słuchawki, które dosyć szybko działają tylko na lewym głośniku.
- mikrofon (opcjonalnie wyjmowany)
- regulacja głośności (opcjonalnie wyłącznik mikrofonu)

Jakość dźwięku nie ma dla mnie większego znaczenia. Dopóki z głośników nie wydostają się dźwięki zdolne do wysadzenia mi głowy, to jest ok. Oczywiście komfort, czyli możliwość noszenia słuchawek godzinami bez większego bólu po zdjęciu. Cenowo stawiam tak w okolice 150zł, ale mogę spokojnie podnieść ten limit. Po prostu nie potrzebuję sprzętu z wyższej półki - zbyt duże ryzyko wyrzutów sumienia po kolejnym gwałtownym szarpnięciu kablem.
Mam nadzieję, że nikogo nie przeraziłem swoimi wymaganiami. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zacznijmy może od prostego pytania - a może zamiast mordować tańsze słuchawki nie wolisz kupić czegoś lepszego z wymiennymi padami/kablem? Wtedy jeśli nawet swój obecny rozjedziesz krzesłem/rozerwiesz to wymiana trwa 2 minuty i kosztuje z 50-60 zł (a i to nie zawsze bo zazwyczaj w pakiecie są 2 kable). Oczywiście, takie ficzery mają raczej nie-gamingowe modele typu Beyerdynamics Custom One Pro (na Allegro są używki w okolicach 250-300 zł) czy AKG K240 MKII ale to zakup który się zwraca. Bo masz jedne słuchawki które starczają ci na 5+ lat. Samemu regularnie mordowałem swoje słuchawki aż w końcu uznałem że mam tego dość, nie będę kupować więcej kabli i rozkręcać sprzętu żeby to lutować i lutować na powrót, sprawiłem sobie sensowny sprzęt i mam spokój.

Poza tym możesz też naprawić swoje obecne - mikrofonu nie zrobisz ale gotowy kabel dostaniesz za 80-100 zł:
https://www.audeos.pl/pl/p/Gotowy-przewod-do-recablingu%2C-samodzielny-montaz/45

Tylko to wlutować do środka (co naprawdę trudne nie jest i w zasadzie nie da się tego skopać) i zakleić (nawet kropelką) żeby kabel nie wypadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca mi się naprawiać obecnych słuchawek - koszt tego znacznie przekroczy ich wartość. Tak jak też napisałem wcześniej znaczenie ma dla mnie przede wszystkim wytrzymałość i możliwość wymiany uszkodzonego kabla. Za to jestem w stanie zapłacić, a jakość dźwięku może być przeciętna, ponieważ nie mam odpowiedniego słuchu i wyczucia dźwięków.
Beyerdynamics Custom One Pro prezentują się aż za dobrze jak dla mnie. Wyglądają (także pod względem technicznym) obiecująco, ale mam wątpliwości czy potrzebuję czegoś aż tak dobrego nawet na kilka lat. Jeżeli jednak nie ma żadnej sensownej alternatywy, to najpewniej zdecyduję się na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować