Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2015 o 00:44, ElgatoPsn napisał:

Czyli Mad Catzy i Megalodon odpadaja ?

Zdecydowanie. Megalodon pod kątem dźwięku jest chłamem. Tylko basy ma niezłe ale cała reszta pasma jest porównywalna do 2x tańszych słuchawek.

Tak jak pisałem - wybór między PC360 a HM5. Mad Catz odpada już na wstępie:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/MadCatz_Tritton_AX_720_-_dwie_sluchawki,_dzwiek_5.1-3545.html

Braki w niskich i wysokich tonach, zakłamania barw dźwięku, słaba jakość muzyki, niedziałający poprawnie system regulacji. 5.1 wcale nie jest zaletą w tej klasie cenowej (musiałbyś dodać jedynkę z przodu - w okolicach 1500 da się znaleźć coś sensownego tego typu...) - słuchawki stereo z niezłą kartą dźwiękową oddadzą przestrzeń równie dobrze i przy okazji sprawdzą się w innych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zip możesz mi polecić jakieś dobre słuchawki z mikrofonem ? Ponieważ chce je też podłączyć do ps4. Dziś jeszcze znalazlem Sennheisery Urbanite XL na niemieckiej stronie na licytacji. Ich cena aktualnie to ok. 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 12:33, ElgatoPsn napisał:

Zip możesz mi polecić jakieś dobre słuchawki z mikrofonem ? Ponieważ chce je też podłączyć
do ps4. Dziś jeszcze znalazlem Sennheisery Urbanite XL na niemieckiej stronie na licytacji.
Ich cena aktualnie to ok. 300 zl


Jak już pisałem - Sennheiser PC360 jeśli pasują ci używane. PC330 jeśli maja być nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 14:26, ElgatoPsn napisał:

Zip a ile moge zaproponowac gosciowi za PC360 ?

Nie mam najmniejszego pojęcia - nowe kosztowały 700 zł w swoim czasie. Zależy od wieku, tego czy wciąż mają gwarancję, stanu technicznego i oczekiwań sprzedawcy.
Na Allegro widzę aukcję z kup teraz za 400 zł ( http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-pc-360-okazja-i5672192974.html) i śmiem twierdzić że to całkiem rozsądna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już ostatnie pytanie. Czy istnieje jakaś złączka bo jak widze w 360 ma osobny do mic i do dźwieku. Bo jak juz pewnie wiesz potrzebuje do ps4 wiec w gre wchodzi tylko jedna wtyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 20:57, ElgatoPsn napisał:

A co z gabkami bo nie chce miec gabek po kims a nowe po 100 chodza


...To kup nowe słuchawki a nie używki. Pady do wszystkich lepszych słuchawek są dość drogie. Można też je wyczyścić (byle nie w pralce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zip mam do wyboru g4me zero i g4me one. Co jest lepsze jak patrzylem to one ma welurowe pady a zero skorzane ktore sa bardziej komfortowe. Podobno skorzanych nie czuc po chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 08:12, ElgatoPsn napisał:

Zip mam do wyboru g4me zero i g4me one. Co jest lepsze jak patrzylem to one ma welurowe
pady a zero skorzane ktore sa bardziej komfortowe. Podobno skorzanych nie czuc po chwili.


Krótka piłka - nie mam najmniejszego pojęcia. Nigdy nie używałem żadnego z tych modeli, nie mogę rekomendować czegoś o czym nic nie wiem, musiałbyś spytać w miejscach typu audiofanatyk czy head-fi, tam prędzej znajdziesz kogoś kto używa tego modelu. Jako że nie znam twoich preferencji co do dźwięku to tym bardziej ciężko mi powiedzieć co i jak. Na pewno nie są to słuchawki które kupiłbym dla siebie, zwłaszcza nie w ciemno - to zamknięta konstrukcja nie pozwalająca uszom oddychać z taką łatwością jak otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek do oglądania filmów/seriali i słuchania muzyki, czyli gamingowe nie są potrzebne, które całkowicie wygłuszają odgłosy otoczenia. Chodzi o takie słuchawki, że nie będę słyszał nawet jak ktoś będzie obok mnie krzyczał. Cena nie gra roli, choć im mniejsza tym lepiej (większe prawdopodobieństwo, że kupię, bo fundusze są ograniczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 12:24, Kraju napisał:

Szukam słuchawek do oglądania filmów/seriali i słuchania muzyki, czyli gamingowe nie
są potrzebne, które całkowicie wygłuszają odgłosy otoczenia. Chodzi o takie słuchawki,
że nie będę słyszał nawet jak ktoś będzie obok mnie krzyczał. Cena nie gra roli, choć
im mniejsza tym lepiej (większe prawdopodobieństwo, że kupię, bo fundusze są ograniczone).


O dziwo - tym czego szukasz są właśnie słuchawki gamingowe, to one bowiem oferują zazwyczaj najlepsze zagłuszanie otoczenia.

Pierwszym co przychodzi mi do głowy są Brainwavz HM5:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-brainwavz-hm5/

Ale to stosunkowo drogie słuchawki.

Jeśli tyle wydawać nie chcesz to proponowałbym Superlux HMC631 bądź Superlux HD669. Z tym że wygoda w tych drugich pozostawia już sporo do życzenia (choć sam poziom izolacji dźwięku od otoczenia jest wysoki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 12:24, Kraju napisał:

Szukam słuchawek do oglądania filmów/seriali i słuchania muzyki, czyli gamingowe nie
są potrzebne, które całkowicie wygłuszają odgłosy otoczenia. Chodzi o takie słuchawki,
że nie będę słyszał nawet jak ktoś będzie obok mnie krzyczał. Cena nie gra roli, choć
im mniejsza tym lepiej (większe prawdopodobieństwo, że kupię, bo fundusze są ograniczone).

Do proponowanego modelu przez Zipa podpisuję się i ja. Czyli Superlux HMC631
Jeśli Ci jako tako nie będzie przeszkadzał ten "mikrofonik" to bierz: Za cenę mniej niż 300 pln już znajdziesz a wierz mi, że są warte tych pieniędzy.

Mało tego zapodaję dość obszerną recenzję:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

Sam z nich korzystam od ponad roku i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony nie mówiąc już o designie samych słuchawek bo IMO prezentują się świetnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze godnego polecenia? Wygoda ma dla mnie również olbrzymie znaczenie, bo są dni, kiedy spędzam w słuchawkach dobrych kilka godzin pod rząd (z małymi przerwami na czynności potrzebne do przeżycia). Lubię mieć alternatywę. Te za 500 zł trochę drogie, ale Superlux HMC631 wydają się w rozsądnej cenie, tylko ten mikrofon mi przeszkadza.

@Braveheart
Kontynuując powyższą wypowiedź: da się ten mikrofon wyjąć? Boję się, że przeszkadzałby mi, tym bardziej, że z mikrofonu w ogóle nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 18:57, Kraju napisał:

Coś jeszcze godnego polecenia? Wygoda ma dla mnie również olbrzymie znaczenie, bo są
dni, kiedy spędzam w słuchawkach dobrych kilka godzin pod rząd (z małymi przerwami na
czynności potrzebne do przeżycia). Lubię mieć alternatywę. Te za 500 zł trochę drogie,
ale Superlux HMC631 wydają się w rozsądnej cenie, tylko ten mikrofon mi przeszkadza.


Bez mikrofonu, słuchawki zamknięte i niezła izolacja... Jest coś takiego!
http://www.ceneo.pl/29129145

Dodam jeszcze - HyperX wydał rebrandowaną wersję tych słuchawek - więc jeśli zobaczysz HyperX Cloud taniej to możesz je wziąć zamiast Takstarów, to to samo w środku. Z jednym ale - wersja HyperX''a ma mikrofon.


Mikrofon w HMC631 jest nieusuwalny i nieruchomy. Raczej by ci jednak nie przeszkadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować