Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2015 o 18:57, Kraju napisał:

@Braveheart
Kontynuując powyższą wypowiedź: da się ten mikrofon wyjąć? Boję się, że przeszkadzałby
mi, tym bardziej, że z mikrofonu w ogóle nie korzystam.

Może te??? ;-)
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd631-dj/ ;-)

Chyba, że planujesz wydać troszku więcej pieniędzy :)

Nie wiem jak to teraz jest na nowym forum z ilością wyświetlanych postów na stronie. U mnie jest 45 stron. Jeśli jest to samo u Ciebie to cofnij się do 44 a tam jeden gramowicz zdał jako taką relację z ich zakupu ;-) [LaPlaceNoMa] o ile dobrze pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, u mnie jest 113 stron tego tematu.
Musze pogrzebać gdzie się da ustawić ilość postów na stronę - bo gdzieś się ewidentnie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 21:45, Zekzt napisał:

A to ciekawe, u mnie jest 113 stron tego tematu.
Musze pogrzebać gdzie się da ustawić ilość postów na stronę - bo gdzieś się ewidentnie
da :)

Da się!. Na starym forum było to niczym bułka z masłem. Nie wiem jak teraz musisz pogrzebać ;-). Ustawiłem sobie z miejsca maksymalną ilość postów na stronę czyli 50. :P A było to łohohohohoho lata temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2015 o 15:27, Kraju napisał:

Bywasz czasem na Skypie, bo wysłałem Ci zaproszenie, a mam pytanie odnośnie słuchawek?

Bywam...... zaraz się zaloguje i zaakceptuje zaproszenie oraz będę czuwał więc jak coś to po prostu dzwoń a ja usłyszę . :D tej skoro już się zapraszamy to weź mnie też dodaj do znajomych na FW wyślę Ci zapro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptopaf

O ile dobrze pamiętam też posiadasz Superluxy HMC631.... podłączałeś je może od smartfona ? :3 :3
Ja mam "japko" i ..... nevermind ;-) Ogólnie da rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpadły mi się słuchawki Creative HQ 1300, oraz padła dźwiękówka Audigy SE. Planuję teraz zakup słuchawek CREATIVE Aurvana Live! oraz kartę X-Fi Xtreme Gamer SB0730. Czy ta karta da radę? Oczywiście jeśli ktoś z Was posiada Aurvany to proszę o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2015 o 20:17, destro177 napisał:

Właśnie rozpadły mi się słuchawki Creative HQ 1300, oraz padła dźwiękówka Audigy SE.
Planuję teraz zakup słuchawek CREATIVE Aurvana Live! oraz kartę X-Fi Xtreme Gamer SB0730.
Czy ta karta da radę? Oczywiście jeśli ktoś z Was posiada Aurvany to proszę o opinie
:)


Karta da ale tych słuchawek to ty nie chcesz. Bo ci się rozpadną - kabel o grubości chyba 0.1mm tylko czekający na oderwanie i sama konstrukcja pałąka niezbyt nastrajająca optymistycznie. Jeśli jesteś z góry przygotowany to recabling to okej, wtedy te słuchawki ci posłużą. Ale jeśli nie to raczej bym ich unikał, Creative nie słynie z wytrzymałego sprzętu.

Zasugerowałbym AKG K514 MKII albo Superlux HMC 631 osobiście, z przewagą tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2015 o 20:40, ziptofaf napisał:


Karta da ale tych słuchawek to ty nie chcesz. Bo ci się rozpadną - kabel o grubości chyba
0.1mm tylko czekający na oderwanie i sama konstrukcja pałąka niezbyt nastrajająca optymistycznie.
Jeśli jesteś z góry przygotowany to recabling to okej, wtedy te słuchawki ci posłużą.
Ale jeśli nie to raczej bym ich unikał, Creative nie słynie z wytrzymałego sprzętu.

Faktycznie jest cos na rzeczy z ta jakoscia. W sluchawkach ktore mialem dwa razy kablak sie rozpadl. Siostra ma jakis model Fatality, kabel owijala tasma izolacyjna zeby moc c nich korzystac.

Dnia 04.11.2015 o 20:40, ziptofaf napisał:


Zasugerowałbym AKG K514 MKII albo Superlux HMC 631 osobiście, z przewagą tego drugiego.

Jedne otwarte, a drugie przekraczaja moj budzet. Mysle nad Superlux HMD660, maja nawet mikrofon, co moze sie przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam, oglądam recenzje Creative Aurvana, i chyba jednak się skuszę. Oczywiście z podejściem takim, że jak kabel się posypie to pójdzie do wymiany i tyle :) Te przetworniki są warte ewentualnych napraw innych części. Mam nadzieję że dźwiękówka którą wcześniej wymieniłem uciągnie je jak należy :) O integrze nawet nie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 17:57, destro177 napisał:

Czytam, oglądam recenzje Creative Aurvana, i chyba jednak się skuszę. Oczywiście z podejściem
takim, że jak kabel się posypie to pójdzie do wymiany i tyle :)

Podziwiam.... [serio] Widać spory procent ludzi lubi się borykać z problemami, które chcąc nie chcąc można uniknąć gdy one jeszcze są daaaaaaaleko przed nami ]:-> pokazując im jednocześnie środkowy palec. Ale Twój wybór, Twoje życie i Twoje pieniądze. Ciekawe po jakim czasie będziesz miał "ciśnienie", że kabel zacznie szwankować ]:-> i stwierdzisz że czas go wymienić. Nie mówiąc już o innych materiałach.

[sarkazm mode on]Będziesz mógł chwalić się na dzielni, że masz nowe "kretki" na uszach. Kup "Razory" wtedy to już całkowicie będziesz miał "rispekt" wśród kamraci.[sarkazm mode off] <--- matko nie mogłem się opanować. Wybacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 20:07, Braveheart napisał:

Ciekawe po jakim czasie będziesz miał "ciśnienie", że kabel zacznie szwankować

Problemem nie jest sam fakt szwankującego kabla ani jego wymiany. A koszt tego procesu:
https://www.audeos.pl/pl/p/Recabling-sluchawek/44

Samemu po jednorazowej zabawie tego typu po prostu kupiłem sobie słuchawki z wymiennym przewodem - choćbym i krzesłem je rozjechał to wystarczy mi dowolny kabel zakończony dwoma minijackami i problem z głowy a to koszt 10 a nie 120 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2015 o 20:36, ziptofaf napisał:

Samemu po jednorazowej zabawie tego typu po prostu kupiłem sobie słuchawki z wymiennym
przewodem - choćbym i krzesłem je rozjechał to wystarczy mi dowolny kabel zakończony
dwoma minijackami i problem z głowy a to koszt 10 a nie 120 zł :P


Znalazlem goscia ktory robi to za stowe. W kazdym razie jesli te sluchawki graja tak jak uzytkownicy i recenzenci pisza, to jestem gotow na taki wydatek zeby je ratowac. Jestem maniakiem dobrego dzwieku i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 21:32, destro177 napisał:

Znalazlem goscia ktory robi to za stowe. W kazdym razie jesli te sluchawki graja tak
jak uzytkownicy i recenzenci pisza, to jestem gotow na taki wydatek zeby je ratowac.
Jestem maniakiem dobrego dzwieku i tyle :)


Ech, tylko że Creative Aurvana to wydatek 190 zł. Recabling to 100 i wiesz że go nie unikniesz bo szarpniesz choć raz tym kablem. Suma: 290 zł. A co jak co ale za 3 stówki to są już choćby obecnie posiadane przeze mnie Philips SHP9500, można też wyrwać Takstar PRO80 v2 (bądź jego "gamerską" edycję HyperX Cloud). Obie pary oferujące dźwięk na pewno nie gorszy niż to co potrafi Aurvana (a śmiem twierdzić że pod wieloma aspektami lepszy).

Ot, taka imho dziwna logika z twojej strony. Którą potrafiłbym zrozumieć gdyby Aurvana! potrafiła jakością audio wyprzedzać znacznie produkty konkurencji to wówczas na ich jakość budowy można by przymknąć oko. Ale tak mimo wszystko nie jest - gdy uwzględnisz koszt recablingu (którego lwia część słuchawek nie potrzebuje wcale - albo kable są grube albo po prostu wymienne) to nietrudno o produkty przynajmniej równie dobrze grające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczności i absurdu w tym poście tyle że aż głowa boli a logiczne racjonalne myślenie chyba schowało się gdzieś pod dywanem albo w szafie.....

Dnia 05.11.2015 o 21:32, destro177 napisał:

Jestem maniakiem dobrego dzwieku i tyle :)

Czytam to zdanie i co robię?? ;> śmieje się jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=rL2SI6tpNzs [Dosłownie] bo na taki śmiech to zasługuje.

"Jestem maniakiem dobrego dźwięku i tyle" <---- Gdybyś rzeczywiście był "maniakiem" to byś się wstrzymał na tyle, że odłożyłbyś znacznie większą sumę na słuchawki. Co najmniej 500-600 pln ale warte tej ceny a nie płacąc za same logo firmy. Jak w przypadku "kretek" czy "rejzorsów". Zainwestował w porządniejszą kartę dźwiękową albo działał na wzmacniaczu. Wtedy byś poczuł moc prawdziwego dobrego dźwięku < --- PWNED ]:->

Ale nie.... lepiej wydać dwie paki na sprzęt i potem koptować w niego kolejny pieniądz. To tak jakby kupić malucha za 200 pln i wsadzić do niego tubę za 1000. Albo kupić malucha za 200 i reperować go co rusz pakując w niego nieziemską kwotę. Ale ważne, że "jeździ" ;]

Brawo: http://31.media.tumblr.com/41c5fd101ea212865bf8697ba4e99459/tumblr_nnq7m8wADm1qeio1ao1_500.gif

PWNED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 22:08, Braveheart napisał:

"Jestem maniakiem dobrego dźwięku i tyle" <---- Gdybyś rzeczywiście był "maniakiem"
to byś się wstrzymał na tyle, że odłożyłbyś znacznie większą sumę na słuchawki. Co najmniej
500-600 pln ale warte tej ceny a nie płacąc za same logo firmy.


Widzisz, do takich słuchawek potrzebujesz jednak dobrej karty muzycznej, z preferowanym wzmacniaczem, wartej prawie tyle co same słuchawki. Oczywiście jeżeli szukasz optymalnego zestawienia, warto też zainteresować się wymiennymi opampami.

Więc jak widzisz cena zestawu rośnie. Dobry, przyzwoity dźwięk nie wymaga aż takich nakładów gotówki.

W innym wypadku to tak jakby do C2D kupić 980Ti ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 22:46, Shinigami napisał:

Widzisz, do takich słuchawek potrzebujesz jednak dobrej karty muzycznej, z preferowanym
wzmacniaczem, wartej prawie tyle co same słuchawki. Oczywiście jeżeli szukasz optymalnego
zestawienia, warto też zainteresować się wymiennymi opampami.

Więc jak widzisz cena zestawu rośnie. Dobry, przyzwoity dźwięk nie wymaga aż takich nakładów
gotówki.

Hej

Może z 500-600 pln troszku przesadziłem ale są tacy co taki sprzęt posiadają i jest on rzeczywiście warto swojej ceny. A nie jakieś tam modne "Bitsy". Bo co bo logo Dr. Dre ? :> my god... On ma zamiar wydać na słuchawki 200 pln z "jawną świadomością" tego, że w przyszłości będzie musiał wymieniać chociażby kabel za stówę!! To nie lepiej dołożyć już tą stówę i kupić lepsze słuchawki ?... Chociażby coś ze stajni Superlux albo model "filipsów" jaki podał Zip. Albo coś z AKG ? Też w przedziale 300 pln ?. Bądź też "Beyerdynamicsy".... Jest naprawdę w czym przebierać a jakoś materiału jest zdecydowanie lepsza niż z tych jego "kretek" nie mówiąc już o dźwięku. Nie mogę tego gramowicza, myślenia jak i podejścia ogarnąć ni w ząb....

Co, sorry ale wywołuje to we mnie wręcz szyderczy, psychiczny śmiech. ]:-> [bez jakichkolwiek zaczepek osobistych. Bo pośmiać się każdy może. Jeśli jest z czego a wg mnie jest] ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2015 o 23:20, Braveheart napisał:

Może z 500-600 pln troszku przesadziłem ale są tacy co taki sprzęt posiadają i jest on rzeczywiście warto swojej ceny.


Widzisz, dlatego odpisałem na Twojego posta, nie jego.

Powiedziałbym, że to dość ''rozsądna'' półka cenowa, szczególnie dla ludzi którzy cenią sobie dobry dźwięk - jednak jak napisałem wyżej takie słuchawki potrzebują odpowiedniej (kosztownej) karty dźwiękowej; odpalenie ich na jakimiś marnym substytucie w praktyce wygląda tak jak Twój maluch.

Jeżeli ktoś ma ograniczony fundusz to lepiej optymalnie rozłożyć go pomiędzy kartę i słuchawki, niż zainwestować krocie w jedno kosztem drugiego.

Aktualnie mam Sennheisery 598 + Aim SC808 / mod i jestem naprawdę zadowolony, z tym, że polecając komuś zestaw zawsze trzeba iść na kompromis. Przynajmniej w tym budżecie.

Oczywiście, zawsze lepiej zainwestować w pełny produkt, niż jego modowanie - wymienne kable to podstawa, bez tego ani rusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak ostatecznie mój wybór padł na Superlux HMC 631. Niestety kosztem pozostania chwilowo na integrze.
@Braveheart jak z Tobą w domu wytrzymują? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 16:29, destro177 napisał:

I tak ostatecznie mój wybór padł na Superlux HMC 631. Niestety kosztem pozostania chwilowo
na integrze.

Bardzo mądry wybór. Uwierz, nie pożałujesz ani nie zawiedziesz się na jakości dźwięku ;] Sam z nich korzystam od kwietnia 2014 roku i nie żałuję ani centa który wydałem na ten model słuchawek. [już nie wiem który raz to piszę ale trzeba to pisać :)]
Jak już zakupisz dźwiękówkę to wtedy poczujesz różnicę. A jeśli masz jakiegoś znajomego co posiada prywatnie jakiś wzmacniacz to przejdź się do niego "na test" =)

Dnia 06.11.2015 o 16:29, destro177 napisał:

@Braveheart jak z Tobą w domu wytrzymują? ;)

Bez słów..... na migi ;-). Poza tym nadaję na infradźwiękach. Nikt nie jest wstanie mnie usłyszeć więc mnie nikt nie słucha, poza pewnymi zwierzętami. Więc często gęsto porozumiewam się z ludźmi za pomocą pisma. To ułatwia sprawę ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować