Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Okej, to zdradzę bardziej swoje preferencje i zasugerujesz mi wtedy najwłaściwszy model.

- szczegółowe dźwięki (wydobywanie tych najcichszych).
- gatunki muzy: głównie rock, pop, czasami metal i muzyka instrumentalna.
- bas nie musi być jakiś extra-mega, choć czasami też klubowej muzy posłucham, więc dudnienie jest również wskazane.
- szeroka scena.

- dobry, czuły i wyrazisty mikrofon

oraz

komfort przy noszeniu słuchawek.


Lepiej wybrać słuchawki zamknięte czy otwarte?
Jakie są najpoważniejsze wady, jednych i drugich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 17:31, njczyziu napisał:

- dobry, czuły i wyrazisty mikrofon

Jakbyś chciał uczciwie spełnić ten wymóg to na sam mikrofon musiałbyś wydać ze 100 zł bądź więcej. Więc założę iż twój wymóg czułego i wyrazistego zapewne spełniałby mikrofon w słuchawkach dla graczy czyli tak naprawdę potrzebne jest coś co pozwala bez trzeszczenia pogadać przez Skype''a.

Dnia 13.12.2015 o 17:31, njczyziu napisał:

Jakie są najpoważniejsze wady, jednych i drugich?


Słuchawki zamknięte, jak sama nazwa wskazuje, są modelami które zamykają dźwięk w środku. Cechują się węższą sceną niż modele otwarte, mocniejszymi basami, wyraźnie lepszą izolacją od otoczenia oraz tym że mogą powodować pocenie się uszu. Wszystkie słuchawki gamingowe jakie spotkasz to modele zamknięte.

Modele otwarte na odwrót - scena jest szersza, basy cieplejsze i słabsze, całość w żaden sposób nie przeszkadza uszom oddychać, niższy jest stopień izolacji od otoczenia, dźwięk wypływa ze słuchawek.

Ogółem patrząc po twoich wymaganiach co do dźwięku - głównie rock sugeruje model albo zamknięty albo półotwarty.

Jeśli możesz sobie pozwolić na pewną dopłatę - AKG K240 Studio + Zalman ZM-Mic1. Taki tandem da ci zdecydowanie najwyższą jakość dźwięku i wygodę ale zapłacisz jakieś 390 zł.

Jeśli 350 jest raczej nieprzekraczalne - Takstar PRO80 v2 + Zalman ZM-Mic1. Z tego co widzę zresztą - HyperX Cloud czyli rebrandowane Takstary 80 są dostępne za 250 zł:
http://www.ceneo.pl/30688215

Więc starczy ci na nie + może nawet na Xonara DG/DGX. Alternatywą byłby Superlux HMC-631 + też jakaś karta dźwiękowa - też świetne słuchawki. Wybór między HyperX Cloud a Superluxami to zasadniczo kwestia gustu - Superlux brzmi nieco cieplej i neutralnie, HyperX zaś oferuje nieco bardziej wysunięte tony średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych słuchawek do konsoli. Co myślicie o słuchawkach dedykowanych Sony PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0? Jest jakaś alternatywa w przedziale cenowym do 500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2015 o 19:43, ziptofaf napisał:

> - dobry, czuły i wyrazisty mikrofon
Jakbyś chciał uczciwie spełnić ten wymóg to na sam mikrofon musiałbyś wydać ze 100 zł
bądź więcej. Więc założę iż twój wymóg czułego i wyrazistego zapewne spełniałby mikrofon
w słuchawkach dla graczy czyli tak naprawdę potrzebne jest coś co pozwala bez trzeszczenia
pogadać przez Skype''a.

> Jakie są najpoważniejsze wady, jednych i drugich?

Słuchawki zamknięte, jak sama nazwa wskazuje, są modelami które zamykają dźwięk w środku.
Cechują się węższą sceną niż modele otwarte, mocniejszymi basami, wyraźnie lepszą izolacją
od otoczenia oraz tym że mogą powodować pocenie się uszu. Wszystkie słuchawki gamingowe
jakie spotkasz to modele zamknięte.

Modele otwarte na odwrót - scena jest szersza, basy cieplejsze i słabsze, całość w żaden
sposób nie przeszkadza uszom oddychać, niższy jest stopień izolacji od otoczenia, dźwięk
wypływa ze słuchawek.

Ogółem patrząc po twoich wymaganiach co do dźwięku - głównie rock sugeruje model albo
zamknięty albo półotwarty.

Jeśli możesz sobie pozwolić na pewną dopłatę - AKG K240 Studio + Zalman ZM-Mic1.
Taki tandem da ci zdecydowanie najwyższą jakość dźwięku i wygodę ale zapłacisz jakieś
390 zł.

Jeśli 350 jest raczej nieprzekraczalne - Takstar PRO80 v2 + Zalman ZM-Mic1. Z tego co
widzę zresztą - HyperX Cloud czyli rebrandowane Takstary 80 są dostępne za 250
zł:
http://www.ceneo.pl/30688215

Więc starczy ci na nie + może nawet na Xonara DG/DGX. Alternatywą byłby Superlux HMC-631
+ też jakaś karta dźwiękowa - też świetne słuchawki. Wybór między HyperX Cloud a Superluxami
to zasadniczo kwestia gustu - Superlux brzmi nieco cieplej i neutralnie, HyperX zaś oferuje
nieco bardziej wysunięte tony średnie.


A headset''y, które byś polecił pod te wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2015 o 17:17, njczyziu napisał:

A headset''y, które byś polecił pod te wymagania?


...Może tak przeczytaj napisanego przeze mnie posta. Bo ja tam widzę dwa headsety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 20:06, njczyziu napisał:

No tak, ale one są ~ 250 zł. Nie ma żadnych ciekawych ~ 350 zł?


250 na słuchawki + 100-120 na kartę dźwiękową da ci wyższą jakość dźwięku aniżeli po prostu 350 zł na słuchawki.

Ale jak bardzo chcesz - Sennheiser PC 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję słuchawek (mikrofon to duży plus) do pracy przy komputerze kosztujących około 100 złotych.
Oczekuję przede wszystkim komfortu głowy (w miarę lekkiej, zakrywającej uszy konstrukcji) i przyzwoitej jakości dźwięku. Nie zależy mi na #swag i szpanie firmą bądź krzykliwymi kolorami.

Ktoś ma jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 20:50, ziptofaf napisał:

> No tak, ale one są ~ 250 zł. Nie ma żadnych ciekawych ~ 350 zł?

250 na słuchawki + 100-120 na kartę dźwiękową da ci wyższą jakość dźwięku aniżeli po
prostu 350 zł na słuchawki.

Ale jak bardzo chcesz - Sennheiser PC 330.



Czyli rozumiem, że jeżeli kupiłbym zestaw AKG K240 Studio + Zalman ZM-Mic1 , to jakość będzie i tak marna przy obecnej karcie dźwiękowej, więc lepiej kupić coś tańszego + kartę dźwiękową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 00:59, njczyziu napisał:

Czyli rozumiem, że jeżeli kupiłbym zestaw AKG K240 Studio + Zalman ZM-Mic1 , to jakość
będzie i tak marna przy obecnej karcie dźwiękowej, więc lepiej kupić coś tańszego + kartę
dźwiękową?


Marna - nie. Ale mogłaby być dużo lepsza gdybyś kartę miał. AKG K240 jednak słowo Studio w nazwie mają nie bez powodu bo da się ich używać półprofesjonalnie do zastosowań studyjnych ;) Tej klasy sprzęt jednak wymaga dobrej jakości źródła.

Kupując AKG K240 Studio nastaw się psychicznie by pewnego dnia dokupić im dobrą dźwiękówkę. Nadal będą brzmieć dobrze ale niekoniecznie lepiej niż Superlux HMC-631 + Xonar. Nawet najlepsze słuchawki niewiele mogą zrobić gdy już na samym źródle dostają zafałszowany dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że tak truję, ale jeszcze zauważyłem dwa modele firmy AKG w cenie ~350 zł:
AKG K 530 i AKG K 450, co o nich sądzisz?
AKG K 450 niby mają strukturę zamkniętą, ale jeden audiofil z forum - MP3Store, pisał, że są "co najwyżej - półotwarte".
Ponoć są bardzo dobre i przede wszystkim do słuchania muzy z urządzeń przenośnych, ale do kompa chyba też powinny być okej, skoro grają dobrze? Dzięki temu, od czasu do czasu mógłbym je ze sobą zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 00:02, njczyziu napisał:

Ponoć są bardzo dobre i przede wszystkim do słuchania muzy z urządzeń przenośnych, ale
do kompa chyba też powinny być okej, skoro grają dobrze? Dzięki temu, od czasu do czasu
mógłbym je ze sobą zabrać.


K450 są przeznaczone z myślą o rozmowach konferencyjnych. Co oznacza że nie nadają się do długich posiedzeń przed komputerem. K530 nigdy na oczy nie widziałem, z dostępnością w sklepach zresztą też ciężko (wycofane z produkcji już kilka lat temu).

Zresztą:
http://freemarket.kiev.ua/images_goods/AKG/AKG-K450.jpg < K450.
http://godigital.vn/image/data/yennnhi/akg-k-240-semi-open-studio-headphones-03.jpg < K240 Studio

Co jak co ale to te drugie wyglądają mi na wygodniejsze. Poza tym mają wymienny kabel a K450 nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K240, widzę, że niezłe recenzje zebrały te słuchawki na stronach/forach o audio. Możliwe, że je wybiorę, ale...
gdybym tak zwiększył budżet do 400 zł, to czy znalazłyby się jakieś bezprzewodowe w miarę odpowiednie?

Wiem, że pisałeś o tym, że 500 zł za bezprzewodowe, to tak jakby kupić przewodówki za 350, ale może coś "w miarę" mógłbyś polecić do 400 zł?
Kabel by przynajmniej nie dokuczał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2015 o 20:39, njczyziu napisał:

Wiem, że pisałeś o tym, że 500 zł za bezprzewodowe, to tak jakby kupić przewodówki za
350, ale może coś "w miarę" mógłbyś polecić do 400 zł?


Nie za bardzo. Z bardzo prostego powodu:

http://akg.rms.pl/bezprzewodowe

http://www.ceneo.pl/Sluchawki/p:Sennheiser/Komunikacja:Bezprzewodowe.htm

Po prostu praktycznie NIE MA czegoś takiego jak słuchawki bezprzewodowe za 400. Dopiero w okolicach 500 się zaczynają modele średniego segmentu. Wcześniej są tylko takie w okolicach 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tego sklepu co podałeś, jest nawet notka:
"W dalszym jednak ciągu cena za słuchawki bezprzewodowe oferujące dźwięk na poziomie słuchawek przewodowych jest stosunkowo wysoka. Zazwyczaj aby uzyskać podobnej klasy dźwięk ze słuchawek bezprzewodowych należy wyłożyć dwukrotność ceny podobnych nauszników z kablem."

A tak z ciekawości jeszcze zapytam, które modele bezprzewodowych słuchawek byś mógł mi polecić (pod moje preferencje muzyczne) do ~500 zł? :P

Naprawdę teraz już zgłupiałem :P
Nie wiem czy kupować droższe bezprzewodowe czy tańsze przewodowe.
W sumie jakbym zakupił te pierwsze to by był już to wydatek na przyszłość, więc może warto wyłożyć więcej kasy już teraz, niż znowu za jakiś czas kupować po przewodowych jakieś bezprzewodowe (nie powiem, ale nie lubię tych kabli i trochę się napaliłem na te bez nich) :>
Z drugiej jednak strony ostatnio zakupiłem dokanałowe Phonaki za 300 zł i trochę bym się rozhuśtał finansowo na same słuchawki..
Muszę to jeszcze wszystko przemyśleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem AKG Y45 (BT), są naprawdę fajne :)
Bez przewodu, mikrofon jest okej, z wyglądu są niezłe i całkiem przyzwoicie brzmią :)
Mogę również zabierać je w drogę, na zmianę z moimi Phonakami ;)
Popatrzyłem na opinie przed zakupem i ludzie bardzo je chwalili. Mieli rację.

Dzięki za info., podałeś mi link do stronki z bezprzewodowymi AKG i tam je wyczaiłem xD ,
kupiłem je jednak w innym sklepie o 100 zł taniej (449 + bezpłatna dostawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyniku niefortunnego zdarzenia losowego muszę stać się posiadaczem nowych słuchawek. Przede wszystkim powinny być wygodne i w miarę niedrogie - ok. 150 zł. Dobrze żeby nauszniki były na tyle duże żeby nie uwierały w uszy, wolałbym unikać materiałów skóro-podobnych nieprzepuszczających powietrza.


Wpadły mi w oko Takstar TS671, ale kosztują trochę więcej niż chciałbym wydać. Może jest ktoś w stanie polecić coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Kiedyś polecono mi tutaj Superlux HD681 EVO. Koszt zależnie od sklepu jakieś circa 130zł. Jak na razie najlepsze słuchawki jakie miałem i jestem wystarczająco zadowolony. Często są sprzedawane z dwiema parami padów. Ja zmieniłem na welurowe i jest wszystko wygodne. Są oczywiście dosyć sporych rozmiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję jakiś słuchawek ponieważ obecne (jakieś za 20 zł z marketu) nooo, nie były wytrzymałe i zbyt wygodne ot takie słuchaweczki jak każde za 20 zł. Postanowiłem wydać tak ok. 150 zł na słuchawki żeby się już z tym nie męczyć (bo kilka słuchawek już miałem). Potrzebuję słuchawek z mikrofonem(!!!), no i żeby były wygodne oczywiście. :) Z góry dziękuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2016 o 00:43, RemsseyRey napisał:

Witam, poszukuję jakiś słuchawek ponieważ obecne (jakieś za 20 zł z marketu) nooo, nie
były wytrzymałe i zbyt wygodne ot takie słuchaweczki jak każde za 20 zł. Postanowiłem
wydać tak ok. 150 zł na słuchawki żeby się już z tym nie męczyć (bo kilka słuchawek już
miałem). Potrzebuję słuchawek z mikrofonem(!!!), no i żeby były wygodne oczywiście. :)
Z góry dziękuję! :)


A do czego tych słuchawek będziesz używał? Gry (jaki typ), muzyka (jaki rodzaj), miksowanie? Do czego będziesz je miał podpięte?
Tak wstępnie pomyślałbym na Twoim miejscu nad parą:
https://www.audeos.pl/pl_PL/p/Superlux-HD330/159

i do tego mikrofonem:
http://www.morele.net/mikrofon-zalman-zm-mic1-294548/

Takie połączenie zapewni Ci lepszy dźwięk niż zintegrowane headsety w tym przedziale cenowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować