Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Raczej mają być do wszystkiego (w moim przypadku wszystko to muzyka i gry) dlatego z mikrofonem. Te słuchawki wyglądają całkiem fajnie i chyba zrobię tak jak mówisz skoro ma zapewnić lepsze efekty, czemu nie. Kupię, sprawdzę, zrecenzuję. :D Dziękuję serdecznie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2016 o 02:16, RemsseyRey napisał:

Raczej mają być do wszystkiego (w moim przypadku wszystko to muzyka i gry) dlatego z
mikrofonem. Te słuchawki wyglądają całkiem fajnie i chyba zrobię tak jak mówisz skoro
ma zapewnić lepsze efekty, czemu nie. Kupię, sprawdzę, zrecenzuję. :D Dziękuję serdecznie.
:]


Jeśli zamówisz przez internet, to masz zawsze 14 dni na sprawdzenie i ewentualny zwrot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem w okazyjnej cenie słuchawki Takstar TS-662. Jak dotąd odczucia są całkiem pozytywne. W brzmieniu są dosyć szczegółowe, dobra stereofonia, sporo basu (jak dla mnie nieco zbyt dużo). Dźwięk wydaje mi się być podbarwiony, góra trochę męcząca, wokal bez polotu. Mogłoby być też trochę lepiej pod względem dynamiki.

Co do wygody, jest ok, ale tutaj zdecydowanie wygrywają AKG 514 MkII, które miałem poprzednio. Takstary są cięższe i bardziej uciskają głowę. Materiałowe pady w AKG są dla mnie bardziej komfortowe. Do dłuższych posiedzeń przy grach imho lepsze byłyby AKG. Do muzyki Takstary oferujące lepszą szczegółowość. AKG są neutralne i zdecydowanie brakuje im basu, co niektórym będzie przeszkadzać. W przypadku Takstarów może być problem z kablem jeżeli ktoś będzie chciał podłączyć je do kompa stojącego pod biurkiem. Trochę go mało a spirala jest sztywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ktore kupić
- tracer dragon
- tracer sphere 7.1
- creative fatality
Sluchawki potrzebuje do gry cs go
I czy te tracery 7.1 maja 10 głośniczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 08:17, mrhaqer napisał:

Witam ktore kupić
- tracer dragon
- tracer sphere 7.1
- creative fatality
Sluchawki potrzebuje do gry cs go
I czy te tracery 7.1 maja 10 głośniczków


Żadne z powyższych. Patrzysz na firmy które nie robią sprzętu audio a masówki dla graczy i inny syf. Ot, sam fakt że w ogóle myślisz o słuchawkach gamingowych oznacza że prawdopodobnie brakuje ci wiedzy na tym rynku. Gdyby porównać to do samochodów - te wszelkie modele gamingowe to takie Peugeoty i Renault. Dużo się reklamują, mają trafić do gust niewybrednych osób. Zazwyczaj zresztą robione są przez firmy które produkują wszystko, od słuchawek komputerowych po mikrofalówki.

Jeśli szukasz dobrych słuchawek to zwróć się w stronę firm które się w nich specjalizują - Koss, Sennheiser, Superlux, AKG, Beyerdynamic. Tam dostajesz prawdziwy sprzęt który się do czegoś nadaje a nie płacisz 60% za znaczek producenta.

Zresztą - akurat wymagania "do gier" typu CS:Go są najniższymi z możliwych i jeśli to jedyne czego potrzebujesz to starczą ci jakiekolwiek Sennheisery za 100 zł (ba, pewnie będą w tym lepsze niż większość gamingowych słuchawek) :P Każde lepsze słuchawki typowo muzyczne radzą sobie w grach świetnie (bo jeśli coś radzi sobie dobrze w trudnych warunkach w których istotna jest każda nuta i każda zmiana w tonie głosu to z pewnością nie będzie miało problemu by realistycznie oddać gdzie są przeciwnicy w CS-ie).

Ot, słuchawki to nie jest coś co można tak łatwo wybrać.

Istotne jest też co za słuchawki miałeś do tej pory, co ci w nich doskwierało, gdzie chciałbyś usłyszeć największą poprawę? A nie w ciemno wymienić 3 modele i liczyć na to że ktoś ci powie który jest najlepszy (choć w tym konkretnym przypadku mogę powiedzieć że cała trójka nie jest warta funta kłaków).

Podpowiem:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ - wybierz sobie coś z tych. A jeśli chcesz konkretnych propozycji to:

- podaj budżet
- powiedz co interesuje cię w dźwięku (od razu uprzedzam - gry nie są wymaganiem bo z tym radzą sobie każde prawdziwe słuchawki). Czyli czy wolisz soczystsze eksplozje, lepszy wokal i tony średnie, a może głębokość sceny i odwzorowanie otoczenia. Możesz podać kilka przykładów ulubionych utworów muzycznych również - to znacznie pomoże.
- i powtórzę się - co za słuchawki miałeś dotychczas i co chciałbyś poprawić?

Co do twojego pytania o 7.1 - odradzam. Takie coś istnieje ale nie w budżecie 100 ani nawet nie w 500 zł. Jakbyś miał tysiąc na słuchawki to można o tym pomyśleć. W przeciwnym razie dostajesz kawał syfu który brzmi anemicznie i odwzorowuje położenie przeciwnika nie lepiej niż zwykłe słuchawki stereo (a czasem wręcz gorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 09:04, ziptofaf napisał:

Żadne z powyższych. Patrzysz na firmy które nie robią sprzętu audio a masówki dla graczy
i inny syf. Ot, sam fakt że w ogóle myślisz o słuchawkach gamingowych oznacza że prawdopodobnie
brakuje ci wiedzy na tym rynku. Gdyby porównać to do samochodów - te wszelkie modele
gamingowe to takie Peugeoty i Renault. Dużo się reklamują, mają trafić do gust niewybrednych
osób. Zazwyczaj zresztą robione są przez firmy które produkują wszystko, od słuchawek
komputerowych po mikrofalówki.


Wybacz ziptofaf, ale porównanie fatalne :D Oba koncerny motoryzacyjne, które wymieniłeś należą do jednych z najstarszych na świecie, samochody produkują już od grubo stu lat, mają w swoim portfolio wiele legendarnych aut, sukcesy w sportach motorowych, tytuły Car of the Year (Peugeot 308 w 2014 roku), więc znają się na swojej robocie :D A że głównie zajmują sie samochodami dla mniej zamożnych klientów? :D To bardziej takie Superluxy, choć to też porównanie na wyrost :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 09:04, ziptofaf napisał:

> Witam ktore kupić
> - tracer dragon
> - tracer sphere 7.1
> - creative fatality
> Sluchawki potrzebuje do gry cs go
> I czy te tracery 7.1 maja 10 głośniczków

Żadne z powyższych. Patrzysz na firmy które nie robią sprzętu audio a masówki dla graczy
i inny syf. Ot, sam fakt że w ogóle myślisz o słuchawkach gamingowych oznacza że prawdopodobnie
brakuje ci wiedzy na tym rynku. Gdyby porównać to do samochodów - te wszelkie modele
gamingowe to takie Peugeoty i Renault. Dużo się reklamują, mają trafić do gust niewybrednych
osób. Zazwyczaj zresztą robione są przez firmy które produkują wszystko, od słuchawek
komputerowych po mikrofalówki.

Jeśli szukasz dobrych słuchawek to zwróć się w stronę firm które się w nich specjalizują
- Koss, Sennheiser, Superlux, AKG, Beyerdynamic. Tam dostajesz prawdziwy sprzęt który
się do czegoś nadaje a nie płacisz 60% za znaczek producenta.

Zresztą - akurat wymagania "do gier" typu CS:Go są najniższymi z możliwych i jeśli to
jedyne czego potrzebujesz to starczą ci jakiekolwiek Sennheisery za 100 zł (ba, pewnie
będą w tym lepsze niż większość gamingowych słuchawek) :P Każde lepsze słuchawki typowo
muzyczne radzą sobie w grach świetnie (bo jeśli coś radzi sobie dobrze w trudnych warunkach
w których istotna jest każda nuta i każda zmiana w tonie głosu to z pewnością nie będzie
miało problemu by realistycznie oddać gdzie są przeciwnicy w CS-ie).

Ot, słuchawki to nie jest coś co można tak łatwo wybrać.

Istotne jest też co za słuchawki miałeś do tej pory, co ci w nich doskwierało, gdzie
chciałbyś usłyszeć największą poprawę?
A nie w ciemno wymienić 3 modele i liczyć
na to że ktoś ci powie który jest najlepszy (choć w tym konkretnym przypadku mogę powiedzieć
że cała trójka nie jest warta funta kłaków).

Podpowiem:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ - wybierz
sobie coś z tych. A jeśli chcesz konkretnych propozycji to:

- podaj budżet
- powiedz co interesuje cię w dźwięku (od razu uprzedzam - gry nie są wymaganiem bo z
tym radzą sobie każde prawdziwe słuchawki). Czyli czy wolisz soczystsze eksplozje, lepszy
wokal i tony średnie, a może głębokość sceny i odwzorowanie otoczenia. Możesz podać kilka
przykładów ulubionych utworów muzycznych również - to znacznie pomoże.
- i powtórzę się - co za słuchawki miałeś dotychczas i co chciałbyś poprawić?

Co do twojego pytania o 7.1 - odradzam. Takie coś istnieje ale nie w budżecie 100 ani
nawet nie w 500 zł. Jakbyś miał tysiąc na słuchawki to można o tym pomyśleć. W przeciwnym
razie dostajesz kawał syfu który brzmi anemicznie i odwzorowuje położenie przeciwnika
nie lepiej niż zwykłe słuchawki stereo (a czasem wręcz gorzej).


Mam 80 co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2016 o 15:38, mrhaqer napisał:

Mam 80 co polecacie


Nic bo chyba nie umiesz czytać tego co się do ciebie pisze (i to nawet jeśli jest pogrubione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otóż moje stare Pioneery SE-M290 uległy paru uszkodzeniom które są powiązane zarówno z samą fonią jak i kwestiami mechanicznymi. Zastanawiam się teraz nad kupnem nowych słuchawek, być może nawet lepszych, do 150zł.

Oczekuję:
- ciepłego brzmienia
- dużą ilością basu, lecz bez przesady,
- aby były głośne (niestety wyżej wymienione Pionnery nie posiadały takiej zalety),
- możliwość komfortowego słuchania chilloutowej muzyki elektronicznej bądź trip hopu,
- dobrze też aby nadawały się do sporadycznego grania w gry, w których liczy się orientowanie przestrzenne,
- muszą dobrze leżeć w uchu, ściśle przylegać do głowy, ale jednocześnie gwarantując wentylację uszu,
- duża wytrzymałość mechaniczna
- ok 2 metrowy kabel.


Nie znam się na fonii, ale przeglądając różne rankingi i recenzję, wpadł mi w oko szczególnie jeden model, a mianowicie:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd330/
Czy jest to dobra decyzja? Czy proponujecie jakąś alternatywę w podobnej cenie?
Słuchawki są półotwarte, w takim razie czy nadają się do wykorzystania ich jedynie w domu, nie w mieście?

Z góry dziękuje wam za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 2 posty z rzędu, ale właśnie znalazłem inny model, tej samej marki. Prosiłbym również o krótką opinię na jego temat oraz porównanie tego modelu do wyżej wymienionego.
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd681-evo-mkii/

W tych spodobało mi się parę rozwiązań, które HD330 nie posiada:
- Regulowanie szerokości słuchawek po przez rozciąganie,
- Prosty, nie spiralny kabel,
- Wybór pomiędzy długością kabla,
- Wybór pomiędzy wkładkami skórzanymi albo welurowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 22:36, DuuDFat napisał:

Przepraszam za 2 posty z rzędu, ale właśnie znalazłem inny model, tej samej marki. Prosiłbym
również o krótką opinię na jego temat oraz porównanie tego modelu do wyżej wymienionego.
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd681-evo-mkii/


Mam nawet na sprzedaż taki model w wersji białej :D Idealny stan, za 60 zł sprzedam :D
Ogólnie są to duże, półotwarte słuchawki, rzeczywiście o ciepłym brzmieniu, z przeważającym basem. W grach sprawdzaja sie bardzo dobrze, scena jest odpowiednio zarysowana, nie ma problemów z pozycjonowaniem.
W zestawie są dwa kable, długi oraz krótki, a także pady welurowy i skóropodobne. Z tych pierwszych nie korzystałem, wiec nie wiem jak zmienia się przy nich dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie połowa ceny jest kusząca, ale przyznam, że kolor to jedyny atrybut wyglądu na jaki zwracam uwagę i niestety biały mi bardzo nie pasuje :(

W każdym razie odrobinę podbijam temat. Czy jest może ktoś na forum kto miał styczność z wyżej wymienionymi słuchawkami i może poniekąd je polecić bądź śmiało skrytykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciężko znaleźć osobę, która akurat testowała dokładnie te dwa modele słuchawek. Wbijaj na forum audiofanatyk, na pewno autor bloga miał je na uszach i chętnie odpowiada na pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przejrzałem forum od A do Z pod względem obu wymienionych przeze mnie modeli i chyba znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania. Póki co jestem zdecydowany na Superlux HD681 EVO MKII, ale zanim dokonam zakupu, postaram się je jeszcze przetestować w sklepie.

Dziękuję bardzo za pomoc pawbuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Poszukuję słuchawek z mikrofonem do 300 złotych. Głównym ich przeznaczeniem będą gry komputerowe, ale również słuchanie muzyki i oglądanie filmów w domowym zaciszu.
Jestem już prawie zdecydowany na te słuchawki:
http://www.x-kom.pl/p/228953-sluchawki-asus-strix-20.html
Ponieważ niebawem x-kom będzie oferował je za 240 złotych (promocja IEM 2016). Najpierw chciałem jednak zasięgnąć porady osób bardziej obytych w tym temacie, czy są one warte przyszłej, obniżonej ceny.. Jestem również otwarty na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2016 o 15:46, Kubelo napisał:

Ponieważ niebawem x-kom będzie oferował je za 240 złotych (promocja IEM 2016). Najpierw
chciałem jednak zasięgnąć porady osób bardziej obytych w tym temacie, czy są one warte
przyszłej, obniżonej ceny.. Jestem również otwarty na propozycje.


Pytanie pierwsze - zauważyłeś że ta promocja dotyczy TYLKO stanowisk X-Kom na IEM? Czyli musisz się wybrać do Katowic by z nich skorzystać.

A do 300 zł pewnie już dostaniesz coś lepszego. Zerknij tutaj:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Po kilku dniach rozważań znalazłem dwa interesujące mnie modele: Superlux HMC681EVO i HyperX Cloud.
Które z nich byś bardziej polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2016 o 16:12, Kubelo napisał:

Hej.
Po kilku dniach rozważań znalazłem dwa interesujące mnie modele: Superlux HMC681EVO i
HyperX Cloud.
Które z nich byś bardziej polecił?


Z tych dwóch modeli zdecydowanie HyperX - HMC681 nie są specjalnie wygodne, poza tym to HD681 (kosztujące 130 zł) z mikrofonem. Sam teraz wymieniłem HD681 Evo na Encore Rockmaster, bo już po kilkudziesięciu minutach w Superluxach zaczynała mnie głowa boleć od ucisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2016 o 16:12, Kubelo napisał:

Hej.
Po kilku dniach rozważań znalazłem dwa interesujące mnie modele: Superlux HMC681EVO i
HyperX Cloud.
Które z nich byś bardziej polecił?


W tym konkretnym przypadku - HyperX Cloud. Głównie bowiem dlatego że to tak naprawdę nie są słuchawki gamingowe a rebrandowane Takstary 80 Pro z wbudowanym mikrofonem. Więc ich jakości dźwięku nie ma nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie słuchawki służą głównie do słuchania muzyki w trakcie podróży np do pracy, więc głównie w środkach komunikacji. Dlatego nie przesadzam z wydawaniem na nie pieniędzy. Teraz mam najprostsze panasonici dokanałowe, kosztowały koło 30zł, a sprawdzają się nieźle. Przy kompie słucham z głośników, więc nie widzę sensu wydawania na ten element nie wiadomo jak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować