Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2016 o 11:17, brzozima napisał:

u mnie słuchawki służą głównie do słuchania muzyki w trakcie podróży np do pracy, więc
głównie w środkach komunikacji. Dlatego nie przesadzam z wydawaniem na nie pieniędzy.
Teraz mam najprostsze panasonici dokanałowe, kosztowały koło 30zł, a sprawdzają się nieźle.
Przy kompie słucham z głośników, więc nie widzę sensu wydawania na ten element nie wiadomo
jak dużo


Oczywiście, do słuchania radia czy muzyki w komunikacji miejskiej idealne słuchawki nie są potrzebne, ale nawet do 30 zł da sie znaleźć coś godnego uwagi :)
Są jednak osoby (np ja), które z różnych względów wolą przy kompie siedzieć w słuchawkach, a nie słuchać z głośników i dla takich osób między innymi są tworzone lepsze słuchawki. Dla kazdego coś milego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no pewnie że tak, każdy znajdzie coś dla siebie ;) Mam znajomego który jest mega wkręcony w jakość dźwięku i bardzo zwraca na to uwagę i nie uznaje np innych słuchawek niż teraz technics''a, na co ja bym pieniędzy nie wydała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2016 o 22:05, brzozima napisał:

nie no pewnie że tak, każdy znajdzie coś dla siebie ;) Mam znajomego który jest mega
wkręcony w jakość dźwięku i bardzo zwraca na to uwagę i nie uznaje np innych słuchawek
niż teraz technics''a, na co ja bym pieniędzy nie wydała;)


Ja bym aż tak przywiązany do jednej firmy nie był - znakomite słuchawki robią AKG, Audeze, Sennheiser, Beyerdynamic, Audio-Technica, a w najniższym segmencie cenowym zabłysnąć potrafią Creative, Takstar czy Superlux. Do tego dochodzi masa mniej znanych producentów, w ofertach których również można znaleźć prawdziwe perełki. Ja od kilku miesiecy używam choćby Encore Rockmaster OE i jestem zachwycony ich możliwościami w tej cenie :)

Oczywiście słuchawki i głośniki to tylko część całego łańcucha - istotne jest jeszcze źródło dźwięku, wzmacniacz, plik źródłowy (ze słabego MP3 cudów nie uzyskasz nawet na najlepszym sprzęcie), a niektórzy twierdzą, że również kable sygnałowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2016 o 10:54, brzozima napisał:

to niesamowite ile drobiazgów się na to składa ;) A wydawałoby się że wystarczy kupić
drogie głośniki i wystarczy :P


Tak naprawdę drogi sprzęt audio to już jeszcze inna para kaloszy. Bo nieważne ile wydasz, nie ma czegoś takiego jak perfekcja. I dobierasz sobie coś pod siebie - czy to dźwięk analityczny, cieplejsze tony średnie a może wręcz przeciwnie, potężniejsze basy... ot, czego innego szuka fan kina akcji i metalu a co innego osoba która uwielbia muzykę klasyczną. I jakkolwiek oba takie zestawy głośnikowe mogą kosztować powiedzmy 6000 zł to jednak ich brzmienie jest zupełnie inne.

To samo zresztą tyczy się niższego budżetu, tylko że tutaj jeszcze ciężko czasem o wypełnienie konkretnych wymagań.

Fakt że większość osób niestety niesłusznie uznaje że cena to aspekt najważniejszy. A tak nie jest i często w tej samej grupie cenowej można znaleźć mnóstwo zupełnie różnie brzmiących produktów. A zdarza się i tak że produkt kosztujący połowę dla ciebie będzie lepszy. I dlatego zresztą przed zadaniem pytania na większości forów audio jest się pytanym o ulubione gatunki muzyki, obecnie posiadane głośniki/słuchawki (i co ci w nich nie pasuje) itp. Dopiero wtedy można dać jakąkolwiek poradę co do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek gamingowych, z tego co się orientuję HyperX wiedzie tu prym, przeglądając katalog sferisu natchnęłam się na nowość za 199zł Hyperx Cloud Drone Gamming Headset , co o nich sądzicie? Jak ma się ten model do Hyperx Cloud I, który jak dla mnie jest mistrzostwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 14:59, karla15 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek gamingowych, z tego co się orientuję HyperX wiedzie
tu prym, przeglądając katalog sferisu natchnęłam się na nowość za 199zł Hyperx Cloud
Drone Gamming Headset , co o nich sądzicie? Jak ma się ten model do Hyperx Cloud I, który
jak dla mnie jest mistrzostwem.


Z tego co się orientuję to model Cloud Drone jest przeznaczony głównie do gier, opini na jego temat niestety nie widziałam zbyt dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem które wybrać sluchawki do cs go. Ale też do innych gier Ale przeważnie. Do cs''a

Gx gaming mordax
Czy
Genius hs-g450

Proszę.o odpowiedź
Bo zależy mi tylko na tych słuchawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2016 o 11:43, mrhaqer napisał:

Bo zależy mi tylko na tych słuchawkach


Więc bierz Genius hs-g450 - przynajmniej kupisz gunwo ale w niższej cenie niż drugi model ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2016 o 12:18, Szczep07 napisał:

> Bo zależy mi tylko na tych słuchawkach

Więc bierz Genius hs-g450 - przynajmniej kupisz gunwo ale w niższej cenie niż drugi model
;)

ok chyba ze polecasz jakies inne sluchawki do 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś syberii w wersji v2? po 2 latach użytkowania zaczeło mi delikatnie trzeszczeć w prawej słuchawce - da się coś z tym zrobić? słuchawki same w sobie świetnie i trudno mi sobie wyobrazić teraz wymiane słuchawek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować