Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2013 o 13:33, kris090 napisał:

Sam nie testowałem ale SS raczej robi dobre słuchawki do gier, wiem z doświadczeń z Siberia
V2.

Ja miałem przez rok 4H i nie polecam. ;P Mikrofon wysiadł po 3 miesiącach. Prawa słuchawka też się psuła. Do tego na gwarancji mnie chcieli w bambuko zrobić, bo mi odsyłali kilkukrotnie te same słuchawki, w ogóle nie naprawione. Zraziłem się do tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tanich, wygodnych i dobrze trzymających się w uszach słuchawek do słuchania muzyki z telefonu samsung ch@t 335. Nic wielkiego, po prostu padły mi styki na kablu w poprzedniej parze, tej dołączonej do telefonu. Nie muszą mieć mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o
Blaupunkt COMFORT 112 Noise Cancelling? Zależy mi na jak największym pozbyciu się dźwięków otoczenia przy zachowanej wygodnie- dźwięk to inna sprawa, szczególnie, że słucham różnych rodzajów muzyki (no i mam głośniki jeśli zależy mi na jakości).
Da się taniej niż 240? Trzeba droższe kupic? Każda opinia coś wniosząca będzie przydatna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek do grania. Ogólnie mam na nie 300zł.
Nigdy nie grałem na słuchawkach, jestem dzieckiem głośników.
Ostatnio jednak w nowym mieszkaniu, nie mając jeszcze przywiezionych głosnikow zagrałem w Battlefielda 3 na najzwyklejszych słuchawkach od iPoda. Efekt, mimo, że suchawki są jakie są, był taki, że zarwalem nockę wciągnięty jak cholera. Immersja była niesamowita. Potem odpaliem CS:GO i bylo równie genialnie.
Możliwe, że to efekt braku dobrej jakości niskich tonów spotęgował efekt wczucia się w strzelanie. Dlatego podchodzę do tego zakupu ostrożnie.

Czyli... Słuchawki głównie do strzelanek, choć gram też w inne gry. Z mikrofonem, ale to raczej oczywiste.
Znalazem Steelseries 3Hv2, za 150zł. Wygląda na bezpieczny zakup jak na początek przygody ze słuchawkami, do tego mają chowany mikrofon, więc możnaby je do mp3 podłączyć...

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien swojego stwierdzenia, ale słuchawki o dobrym pozycjonowaniu to szczególnie takie, które charakteryzują się jasnym, ciepłym brzmieniem.

Jakie źródło? Integra?
Interesujesz się może używkami?

Szukałbym połączenia Sennheiser HD 555 + Asus Xonar DG powinny sprawdzić się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 02:06, Niewiernus napisał:

Nie jestem pewien swojego stwierdzenia, ale słuchawki o dobrym pozycjonowaniu to szczególnie
takie, które charakteryzują się jasnym, ciepłym brzmieniem.

Jakie źródło? Integra?
Interesujesz się może używkami?

Szukałbym połączenia Sennheiser HD 555 + Asus Xonar DG powinny sprawdzić się bardzo dobrze.


Tak, integra. Używki jakoś w kwestii sprzętu zawsze mnie zawodziły. Ale sprawdzę, dzięki.
Sprawdziłem te Sennheisery i widzę, że nie mają one słuchawek. Mikrofon oddzielny to nie jest coś co lubią tygryski.

@ziptofaf Dzięki za link, ogarnę.
Tak z ciekawości, czym sobie Steelseries na takie NIE zasłużyły? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł.

Z tego co widzę to jednak tę kartę dźwiękową wypada kupić... No cóż jak komputer do grania to komputer do grania.
Sporo ze wstępu do artykuu wyniosłem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 11:34, Sipso napisał:

Tak z ciekawości, czym sobie Steelseries na takie NIE zasłużyły? xD

Pseudogamming lubiący się psuć, gdzie znacznie tańsze słuchawki oferują to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę z zestawem jaki podałeś. Z tego co widzę dość popularny i chwalony w zakresie moich wymagań. Do tego z zewnętrznym mikrofonem Zalman zm-mic 1, z artykułu który podał ziptofaf. Przynajmniej do iPoda podłączę.
Najwyżej nie będę jeść przez tydzień.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 13:25, Sipso napisał:

Najwyżej nie będę jeść przez tydzień.

Nie-jedzenie jest fajne, a po tygodniu jesteś dwa razy bardziej szczęśliwy: z jedzenia w ustach i nowego sprzętu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 14:08, Niewiernus napisał:

> Najwyżej nie będę jeść przez tydzień.
Nie-jedzenie jest fajne, a po tygodniu jesteś dwa razy bardziej szczęśliwy: z jedzenia
w ustach i nowego sprzętu :D



Ostatnia para hd555 jaka mnie interesowala mi uciekla z allegro :/ Mysle czy nie kupic w takim razie Creative Aurvana Live! Są tańsze a zbieraja dobre opinie, takze na xonarze. Co myslisz o takim manewrze?

pisze z komorki, wybacz brak polskich znakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi poleciłem CAL!e. Fajne słuchawki, znacznie lepszy bas od HD 555 - bardziej wyraźny i z solidnym uderzeniem(dobra stopa, brakuje mi tego w Senkach). Kabel z miejsca do wymiany. Długo w słuchawkach nie usiedzisz - do najwygodniejszych nie należą, a uszy trochę bolą. W tych słuchawkach można siedzieć całymi dniami po kilkanaście godzin, czasami zapominając, że masz je na głowie. Bólem dla niektórych może być brak izolacji w tych słuchawkach. Za to jak ktoś wejdzie do pokoju to można słuchać muzyki/oglądać film/grać i rozmawiać z osobą.
Poza tym obecne CAL!e różnią się osłuchowo od pierwszy modeli(lepsze przetworniki), ale o tym mogłeś usłyszeć.

Osobiście nie wyobrażam sobie grania w tych słuchawkach. Powód? Zapewne byłby za duże dudnienia po obcowaniu po ostatniej becie wszystkie niskie dźwięki "doprowadziłby mnie do szewskiej pasji"
Wiesz co.. kiedy zamierzasz kupować słuchawki? Zastanawiam zmienić moje Sennki na Pioneer SE-A1000. Zastanawiam się czy to ma sens. Zamierzam zapolować na dobre źródło za 300-400zł i słuchawki mogę się marnować.
Obcowanie z lepszym sprzętem niż integra oraz tanie słuchawki pseudogamminowe za 2 dychy pozwoliło mi określić swoje preferencje.Sam poszukuję słuchawek z dobrą separacją, wręcz ekranowe i nawet jeśli miałby być mniej wygodne(nawet odrobinkę).

Wiem o jakiej aukcji nawet mówisz. Sam badałem rynek pod względem sprzedaży. Trochę przepocone oraz nauszniki wydają się z tej perspektywy być za duże. No i nie wiadomo co przejściówką(ale pozłacany to tylko koszt 10zł)

Masz jeszcze dwie aukcje: jedne z mocno zniszczonymi pałąkami, drugie solidne przerobione(oj,kurzu sporo będzie..)

Spoiler


Jakbyś był chętny na moją sztukę i doczekałbyś do 1-go(pudełko z papierami 350km stąd i na święta dopiero wybieram się) to wstępnie byłbym sprawić swoje sztuki. Stan lepszy niż w tych przerobionych(takie samo małe pęknięcie,ale tylko z jednej strony, o połowę mniejsze ubytki farby, tak samo odklejająca się górna poduszka do poprawy i nie przerobione), oryginalna przejściówka do wymiany(lepiej nie słuchać na z nich muzyki, mając telefon w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 01:48, Niewiernus napisał:

Kabel z miejsca do wymiany. Długo w słuchawkach nie usiedzisz - do najwygodniejszych nie należą, a uszy
trochę bolą. W tych słuchawkach można siedzieć całymi dniami po kilkanaście godzin, czasami
zapominając, że masz je na głowie.


?

Wiesz, należę do tych co lubią basy i dudnienie (brakowało mi tych bąbnięć z BC2 w BF3). Więc raczej wezmę te CAL! na razie. Kabel rozumiem, że masz na myśli wymianę na ten twardy i sztywny coś tam? Z tego co wiem nie służy to "outdoorowości" słuchawek, na którym to aspekcie nieco mi jednak zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2013 o 18:04, Sipso napisał:


Ostatnia para hd555 jaka mnie interesowala mi uciekla z allegro :/ Mysle czy nie kupic
w takim razie Creative Aurvana Live! Są tańsze a zbieraja dobre opinie, takze na xonarze.
Co myslisz o takim manewrze?

pisze z komorki, wybacz brak polskich znakow


Jakbyś chciał kupować senki to weź pod uwagę, żeby szukać takich z naklejką bo teraz mają konkurs -- kupujesz jakikolwiek sprzęt od senka i możesz wygrać słuchawki momentum. http://www.momentum.sennheiser.pl/co-mozesz-wygrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad słuchawkami, ale jakimiś tanimi. Nie mam wielkich wymagań, będę w nich czasem słuchał czegoś na komputerze i w drodze na uczelnię.
Znalazłem model XX.Y Camouflage 10 http://www.xxy.eu/index.php/pl/produkty/sluchawki/camouflage-10/camouflage-10-szare - dość oryginalnie wyglądają, zastanawiam się, czy to może nie są damskie, ale chyba nie :D
Może ktoś coś o nich powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 05:17, Rebal napisał:

Haha, Ze sprzętu rtv, agd itp. tylko białe to raczej dla damulci.


No i chyba różowe :P
Tak czy siak, kupiłem je. Mam je od wczoraj i jeśli to kogoś interesuje, to mogę powiedzieć, że jestem zadowolony (dałem za nie 45 zł). Chociaż same głośniki (albo muszle, czy jak się tam nazywa) mogłyby być ciut większe. No i ta regulacja głośności na kablu, spodziewałem się czegoś innego, jakieś standardowego pokrętła - jest za to taki przesuwany pasek, który ma trochę mały zakres regulacji. Ale dźwięki jak dla mnie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję słuchawek do kompa z mikrofonem, akutalnie posiadam A4-Tech HS-50. Powiem tak psują mi się co pare miesięcy i musze kupować nowe i kupuje je chyba z 5 raz, ale teraz powiedziałem, że czas na inny model. Podoba mi się w nich cena bo za 35 dostanę i kupuje je tylko że mają wyłącznik mikrofonu obok rolki podgłasniania. Mi to bardzo się przydaje, a szczególnie wtedy, kiedy ktoś mi wejdzie do pokoju kiedy prowadzę ważną rozmowę. Przykładem jest to, że np jak prowadzę konfe i do pokoju wchodzi siostra i zaczyna coś mówić głupiego ( chyba mnie rozumiecie) to chce szybko, sprawnie wyłaczyć mikrofon bez jakis odłączeń czy mutowania w programie.
Oczywiście najgorszym minusem jest ból uszu po dłuższym użytkowaniu. Są one coś w design pilotków ( mają prawie kwadratowe nauszniki) co jest fajne bo wygłusza i przylega fajnie do ucha, ale po 2godzinach można się wkurzyć jak uszy bolą. Mój budżet to 50 z przesyłką wiem, że szału nie będzie, ale może jakiś zamiennik się znajdzie bo zależy mi na tym wyłączenia mikrofonu z kabla, bądz tez z słuchawek. Główny cel to muzyka, rozmowa bo do gier to nie potrzebuje jakiś specjalnych byle by były wyrównane z mikrofonem. Model HS-50 zapewnia mi fajną muzykę i dobry mikrofon, ale pora zmienić na coś co wy mi polecicie. Odrazu dodam, że dla kogoś te słuchawki to może być syf, ale ja nie miałem na głowie jakiś za 500zł więc nie mam porówania, tzn kiedys tam miałem, ale od lat użtwam tych i dlatego wydają się mi dobrę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować