Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Więc postaram się zadać pytania inaczej. Chciałbym kupić dobre słuchawki, m.in. do grania w gry komputerowe, i które będą posiadały mikrofon. I teraz pytanie, jakie słuchawki do gry będą najlepsze, w granicach 300zł ? (Proszę wybaczyć za jakiekolwiek błędy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 21:30, Marcinkoo napisał:

Więc postaram się zadać pytania inaczej. Chciałbym kupić dobre słuchawki, m.in. do grania
w gry komputerowe, i które będą posiadały mikrofon. I teraz pytanie, jakie słuchawki
do gry będą najlepsze, w granicach 300zł ? (Proszę wybaczyć za jakiekolwiek błędy).


No i znowu - wymaganie pt. "gry komputerowe" nie jest wymaganiem. Czego innego szuka ktoś grający profesjonalnie w CS-a a czego innego ktoś kto preferuje RPG''i. A jeszcze czego innego ktoś kto lubi Touhou w którym muzyka ma rolę pierwszorzędną.

Zresztą - akurat wymagania "do gier" są najniższymi z możliwych i jeśli to jedyne czego potrzebujesz to starczą ci jakiekolwiek Sennheisery za 100 zł (ba, pewnie będą w tym lepsze niż większość gamingowych słuchawek) :P Każde lepsze słuchawki typowo muzyczne radzą sobie w grach świetnie (bo jeśli coś radzi sobie dobrze w trudnych warunkach w których istotna jest każda nuta i każda zmiana w tonie głosu to z pewnością nie będzie miało problemu by realistycznie oddać gdzie są przeciwnicy w CS-ie). Jak pisałem - chcesz czegoś dobrego to oceń własne preferencje dźwiękowe, linków dostałeś kilka.
Ot, słuchawki to nie jest coś co można tak łatwo wybrać.

Istotne jest też co za słuchawki miałeś do tej pory, co ci w nich doskwierało, gdzie chciałbyś usłyszeć największą poprawę?

Tak zupełnie w ciemno (choć naprawdę, radzę przeczytać pierwsze 2 z podanych przeze mnie linków) to mogę polecić Superlux HMC-631. Niezła jakość dźwięku (dosyć neutralne, bez walenia mi po uszach basem), nawet mają ten wbudowany mikrofon (choć to radzę wykreślić z wymagań i zerknąć np. na Zalman ZM-Mic1 - mały mikrofon z klipsem który możesz przypiąć do kabla innych słuchawek - jakość dźwięku nie gorsza niż mikrofony zintegrowane a poszerzasz sobie ilość możliwości do słuchawek typowo muzycznych), w połączeniu z sensowym źródłem potrafią zabrzmieć naprawdę dobrze choć da się ich słuchać nawet z integry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 22:02, Marcinkoo napisał:

A co sadzisz o tych słuchawkach, SteelSeries Siberia V2 ?


Zależy - jeśli potrzebujesz koniecznie loga serii to te są okej. Wyglądem też mogą być. Ale jakość dźwięku, biorąc pod uwagę cenę, to tragikomedia. Gdyby kosztowały 150 zł to byłyby okej.

Powtórzę się - firmy "dla graczy" nie robią dobrych słuchawek. To masówki gdzie jakość poszczególnych egzemplarzy się nie liczy a 50% ceny stanowi marketing. To trochę tak jak z samochodami - widziałeś kiedyś reklamę Rolls Royce''ów/Ferrari/Aston Martinów w telewizji? Nie. Dlaczego? Bo oni nie muszą się reklamować. Reklamować muszą się masówki.
Tak samo jest ze słuchawkami - te najlepsze marki typu Beyerdynamics naprawdę nie potrzebują "pro graczy" żeby je chwalili. Ludzie obeznani w temacie sami do nich trafią....

Zresztą aby uzmysłowić ci skalę różnicy - nie znam nikogo kto powiedziałby że Razer Megalodon (obecnie kosztujące z 500 zł, w momencie premiery coś koło 700) brzmi nawet w ułamku tak dobrze jak dawne Sennheisery HD555 za ok. 300. To zupełnie nie ta klasa jakości. Tak samo jest z tymi Siberiami - znajdziesz trochę opinii "pro graczy", trochę poleceń na zasadzie "sam mam i są git, nigdy wcześniej nie miałem słuchawek za 300+ zł" i... mnóstwo krytyki od kogokolwiek obeznanego w tej branży.

Skądinąd - sam spróbuj zapytać wujka Google "Superlux HMC 631 vs Siberia V2". Nawet dam ci pierwszy link jaki mi wyskoczył:
http://forum.pclab.pl/topic/1040522-Steelseries-siberia-v2-Vs-Superlux-HMC631/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 22:02, Marcinkoo napisał:

A co sadzisz o tych słuchawkach, SteelSeries Siberia V2 ?


Poczytaj o słuchawkach z tego artykułu:
http://www.audiofanatyk.pl/archiwalny-polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Najpewniej którekolwiek wybierzesz z przedziału do 300 zł, będą lepsze niż te które wymieniłeś.

Przy czym musisz mieć świadomość, że każde z tych słuchawek wymagać będą karty dźwiękowej. Lepiej więc rozejrzyj się za słuchawkami do 200 zł i dokup kartę dźwiękową, którą polecił ziptofaf

Problemem, ze względu na pewną wiekowość artykułu, może być znalezienie tych słuchawek w sprzedaży... ale warto poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z autopsji wie czy lepsze są słuchawki Steelseries siberia v2 czy 5h v2 albo może jeszcze jakieś inne do 200 zł. Maja dobrze służyć do gry w cs:go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 15:09, WexelWXL napisał:

Czy ktoś może z autopsji wie czy lepsze są słuchawki Steelseries siberia v2 czy 5h v2
albo może jeszcze jakieś inne do 200 zł. Maja dobrze służyć do gry w cs:go


Jak rozumiem potrzebny jest mikrofon?
Mam Siberia V2, są wygodne, natomiast teraz znacznie chętnie korzystam z Superlux HD681 Evo - tańsze, znacznie lepszy dźwięk, natomiast nie mają mikrofonu (tutaj musiałbyś dokupić jakiś).
Siberie moglbym polecić tylko ze względu na wygodę - nawet po dłuższym czasie uszy i głowa nie bolą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 15:09, WexelWXL napisał:

Czy ktoś może z autopsji wie czy lepsze są słuchawki Steelseries siberia v2 czy 5h v2
albo może jeszcze jakieś inne do 200 zł. Maja dobrze służyć do gry w cs:go


Spójrz na tą stronę tematu. Dosłownie 2 posty wyżej masz opisane Siberia v2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 16:00, ziptofaf napisał:

> Czy ktoś może z autopsji wie czy lepsze są słuchawki Steelseries siberia v2 czy
5h v2
> albo może jeszcze jakieś inne do 200 zł. Maja dobrze służyć do gry w cs:go

Spójrz na tą stronę tematu. Dosłownie 2 posty wyżej masz opisane Siberia v2.



Widzialem ale chcialbym jeszcze wiedziec jakie mozesz mi polecic do 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 17:56, WexelWXL napisał:

Widzialem ale chcialbym jeszcze wiedziec jakie mozesz mi polecic do 200 zl


Musiałbyś najpierw sprecyzować swoje wymagania.

Ot, sam fakt że w ogóle myślisz o słuchawkach gamingowych typu Siberia oznacza że prawdopodobnie brakuje ci wiedzy na tym rynku. Gdyby porównać to do samochodów - te wszelkie modele gamingowe to takie Peugeoty i Renault. Dużo się reklamują, mają trafić do gust niewybrednych osób. Zazwyczaj zresztą robione są przez firmy które produkują wszystko, od słuchawek komputerowych po mikrofalówki.

Jeśli szukasz dobrych słuchawek to zwróć się w stronę firm które się w nich specjalizują - Koss, Sennheiser, Superlux, AKG, Beyerdynamic. Tam dostajesz prawdziwy sprzęt który się do czegoś nadaje a nie płacisz 60% za znaczek producenta.

Od razu warto jednak wspomnieć o pewnym istotnym wydatku - chcesz dobrych słuchawek, potrzebujesz karty dźwiękowej. Jeśli coś ma działać bez niej to znaczy że daje zafałszowany dźwięk. Nie jest to duży wydatek - sensowne podstawowe modele kart dźwiękowych (np. Xonary DG) kosztują ze 120 zł. Ale jest to zdecydowanie warte tych dodatkowych pieniędzy.

Poza tym - odwiedzasz nie do końca właściwe forum. Tutaj nie ma specjalistów w tej dziedzinie. Są osoby które polecają "bo sam mam" a nigdy nie słuchały innego sprzętu wyższej klasy, znajdzie się kilka które mają jakiś poziom wiedzy ale nadal niewystarczający by na razie udzielić ci porady. Zresztą nawet na forach audiofilskich nikt nie byłby jeszcze w stanie. Dlaczego? Bo sam nie wiesz czego chcesz.

Jedynym kryterium jakie podałeś jest cena i to by było dobre do CS-a (warunek spełniony przez każde w miarę dobre słuchawki za 80+ zł). A cena często NIE JEST decydująca w słuchawkach. W tej samej kwocie można mieć model otwarty, półotwarty, zamknięty. Możesz znaleźć takie z bogatszą sceną i analitycznym dźwiękiem. Bądź przeciwnie, modele o bardzo ciemnej charakterystyce gdzie ty chcesz by ci dźwięki wchodziły nieco bardziej w basy.

Kryterium "słuchawki do gier" nie mówi nic bo to taki najniższy stopień do którego nie potrzeba żadnego dobrego sprzętu. Najpierw oceń własny gust co do dźwięku, zastanów się co wydaje się dla ciebie najistotniejsze. Jakiego rodzaju muzyka/dźwięki interesują cię najbardziej? Czy masz jakąś kartę dźwiękową czy jedziesz na razie na integrze? A jeśli na integrze - czy w przyszłości dokupienie dedykowanej karty jeśli miałoby znacznie podbić jakość wchodzi w grę? Czy musisz koniecznie mieć mikrofon zintegrowany ze słuchawkami czy też może być osobny, np. przypinany klipsem (co wcale nie jest głupie - kable do słuchawek można łatwo wymienić jakby się urwał/uszkodził, gotowca dostaniesz od ręki ale już taki z dodatkowym kablem mikrofonowym to dużo wyższy wydatek).

Więc proponuję żebyś na początek poczytał sobie o tym jak wybrać słuchawki:
http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/
Oraz jak poprawnie sformułować pytanie, tak żeby ktoś był w ogóle w stanie udzielić ci pomocy:
http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/
Znajdziesz też u nich kilka polecanych modeli (także w twoim budżecie):
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

I dopiero wtedy, bogatszy o tę wiedzę, będziesz w stanie wybrać sobie dobry sprzęt który starczy ci na lata i który jest warty swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szukam słuchawek, przede wszystkim ukierunkowanych na gaming, ale i nadających się do obejrzenia filmów i muzyki. Budżet do 300-400 zł, zastanawiałem się nad Razer Kraken 7.1 ale widziałem sprzeczne opinie, więc wolę zapytać tu, na sprawdzonycm forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 09:54, Marcin08 napisał:

Hej. Szukam słuchawek, przede wszystkim ukierunkowanych na gaming, ale i nadających się
do obejrzenia filmów i muzyki. Budżet do 300-400 zł, zastanawiałem się nad Razer Kraken
7.1 ale widziałem sprzeczne opinie, więc wolę zapytać tu, na sprawdzonycm forum ;)


Wiesz co... po prostu przeczytaj mój post wyżej, masz tam też sporo linków, w tym i takie w których są polecane modele słuchawek. Bo jak chcesz kupować Kraken 7.1 to dostajesz jakość dźwięku wartą 150 zł przy cenie 400. Ogółem Razer robi straszliwy szajs niewarty wydania na niego ani złotówki. Bo to "gejmingowa" marka jest - ma chodzić ci dobrze w CS-ie, być przebasowione jak diabli a średnica i tony wysokie niech nie liczą się wcale. Taka masówka dla niezorientowanych w temacie.
Śmiem twierdzić że Superlux HMC-631 w okolicach 240 zł zje te Krakeny na śniadanie pod każdym względem.

Ot, przydałoby się choćby żebyś określił swoje wymagania co do dźwięku. Poprawnym przykładem pytania na które można odpisać jest np.

"
Witam forumowiczów,
Potrzebuję zamkniętych słuchawek na miasto z bardzo dobrą izolacją od otoczenia do 200-220zł.
Głównie będą do autobusu aby móc posłuchać sobie muzyki w drodze do szkoły i do domu. Źródłem będzie przeważnie SGS3, ale jeśli trzeba będzie wzmocnienia, to mogę wyskrobać dodatkowe 60zł na ten cel na jakiegoś FiiO E6 czy coś.

Muzyka to głównie rock, metal, dubstep, rap. Słuchawki najlepiej nie rzucające się w oczy, wytrzymałe. Co do dźwięku nie mam specjalnych wymagań. Ważne jednak aby były z dobrej jakości głębokim basem, ale takim, który nie będzie mi zalewał reszty pasma. Słyszałem że w tej cenie dobre są SM P30, AKG K518 LE i ATH-SJ55 ale nie wiem jak z basem w tym ostatnim modelu? No i czy będą dostatecznie wygodne mimo izolacji i dociskowej konstrukcji?

Do tej pory miałem jakieś kompakty Sennheisera ale nie byłem z nich zadowolony bo miały małą izolację i grały samym basem.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi"


Czyli musi być info jakiej muzyki słuchasz, jakie będzie źródło, jakie słuchawki masz obecnie i co ci w nich nie pasuje, jakie tony interesują cię najbardziej. Wtedy dopiero można ci podać jakieś konkrety i może coś polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję jakiś dobrych słuchawek bezprzewodowych. Cena na zakup to gdzieś w okolicach 400/500 zł.
Zainteresowały mnie głownie dwa modele.
Rapoo H6020 przez prostotę i niską cenę oraz JBL E40 BT. Posiada ktos ? Jakies inne propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 10:05, Trigun napisał:

Zgodzę się z "Noobie" nie ma sensu wydawać grubej kasy na słuchawki różnicy dzięku nie
poczujesz między tymi za 60 zł a tymi za 100 zł. Może jedynie różnice w wykonaniu i
logo firmy danych słuchawek. A wydawanie 500zł na słuchawki to wg mnie snobizm :D


Pytanie czego oczekujesz od słuchawek i do ich używasz. No i czy miałeś kiedyś słuchawki za 500 pln na głowie :) ?
Ja słyszałem kolosalną różnicę pomiędzy słuchawkami za 50 pln popularnej firmy,a słuchawkami za niecałe 300 pln dobrej firmy robiącej tylko słuchawki. Naprawdę kolosalną. W takim CS-ie to niebo a ziemia. To samo przy muzyce.
Nie jestem jakimś audifilem, ale wydałbym nawet do 1K( gdybym akurat miał wolne :P ) na słuchawki. To nie snobizm, musiałbyś usłyszeć żeby zrozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 13:55, wolverine napisał:

Nie jestem jakimś audifilem, ale wydałbym nawet do 1K( gdybym akurat miał wolne :P )
na słuchawki. To nie snobizm, musiałbyś usłyszeć żeby zrozumieć :)


W okolicach tysiąca to istnieją Sennheiser HD600. I jest taka pewna niepisana zasada ich dotycząca - jeśli nie masz na nie kasy to nie wolno nigdy próbować ich odsłuchiwać u znajomego/w sklepie. Naprawdę.

Choć ogółem faktem jest że większość osób po prostu nie docenia tego jak istotny jest dźwięk. Wydać 1000 zł na procesor? Świetnie! 2000 zł na kartę graficzną? Żaden problem. Ale 300 zł na słuchawki i 150-200 na kartę dźwiękową? NIEEE, JA NIE JESTEM AUDIOFILEM. Problem częściowo pochodzi z faktu że w jakości dźwięku nie ma dużej różnicy między "gamingowymi" słuchawkami za 100 a 300 zł. Oraz nieumiejętności doboru sprzętu dla siebie.

Na tym forum w zasadzie nigdy nie spotkałem się nawet z poprawnie sformułowanym zapytaniem co do poszukiwanych słuchawek - czyli jakie tony interesują cię najbardziej, jakiej muzyki słuchasz najczęściej czy choćby... jakie słuchawki masz obecnie i co ci w nich nie pasuje i chciałbyś poprawić. A jeśli ktoś nie wie czego chce to i dobierze sobie potem jakiś chłam nieznacznie tylko lepszy niż to co ma obecnie. Ot, jakoś nie dociera do ludzi że słuchawki nie różnią się tylko wyglądem i ceną a ich wybór może potrwać dłużej niż kwadrans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwole zapytać oblatanych w temacie - słuchawki rozsądne cenowo i potrafiące generować dźwięk o częstotliwości do 22-24khz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie słuchawki Sony MDR-XB950AP i mam pewien kłopot. Podłączone do smartfona czy tabletu działają wyśmienicie i jest super. Niestety przy podłączeniu do komputera poprzez kartę dźwiękową Creative SBX Prostudio działają połowicznie, tzn. dźwięk jest słaby i przygłuszony, a dopiero po przyciśnięciu przycisku służącego do odbierania rozmów na telefonie działają pełną parą (po puszczeniu przycisku wracają do dźwięku na pół gwizdka). Czego może być to przyczyna?

edit. przy podłączeniu bezpośrednio do komputera jest ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchaweczki nauszne do kompa polecacie do 200zł?
Wiele lat temu kupiłem Sennheiser hd 201 i służą mi wiernie po dziś dzień, choć są już ostro podarte na gąbce a i kabel trochę się przetarł (choć wszystko działa jak najlepiej).
Pomyślałem, że można zainwestować w coś nowego.
Wspomniany model spełnia wszystkie moje wymagania ale może za 200zł idzie dostać coś o poziom lepszego.
Podobnie jak Sennheisery nowe słuchawki miałyby mi służyć uniwersalnie (gry, filmy, muzyka itd...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować