Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

/../

IMHO - warto. Bo po prostu masz wówczas spokój - rozleciał ci się kabel? 50 zł i jedziesz dalej. O nie, poduszki się zdewastowały? Wsadzisz tam jakiekolwiek, włącznie z takimi do produktów AKG czy Takstarów.

Ot, po prostu pod kątem wytrzymałości jest to zupełnie inna klasa niż chińszczyzna i masz po prostu spokój a nie uważasz na te chińskie 1mm kabelki które tylko czekają na rozjechanie krzesłem.

A jakość dźwięku nawet tylko jako bonus... cóż, nie bądź taki pewny że nie zauważysz różnic, nie znam jeszcze nikogo kto by jej nie uświadczył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się Twoim argumentom [macha białą flagą] :D Poszukam teraz na Allegro jakiejś nie-tak-podejrzanej sztuki (hmm, o ile dobrze się orientuję, to publiczne linkowanie do aukcji na forum jest trochę niemile widziane?).
Zresztą te słuchawki mają coś, czego nie spodziewałem się znaleźć nawet wśród produktów z najwyżej półki. Mam na myśli wymienne wstawki z boku słuchawek.

Dnia 15.08.2015 o 13:57, ziptofaf napisał:

A jakość dźwięku nawet tylko jako bonus... cóż, nie bądź taki pewny że nie zauważysz
różnic, nie znam jeszcze nikogo kto by jej nie uświadczył :P


Myślę, że jest znacząca różnica pomiędzy jednym, a dwoma sprawnymi głośnikami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 16:14, McFlash napisał:

Poddaję się Twoim argumentom [macha białą flagą] :D Poszukam teraz na Allegro jakiejś
nie-tak-podejrzanej sztuki (hmm, o ile dobrze się orientuję, to publiczne linkowanie
do aukcji na forum jest trochę niemile widziane?).


Wszystkie trzy używki na Allegro wyglądają okej. Jedna jest nawet z gwarancją :P

Zaś wrzucać można, w końcu nie ty tę aukcję wystawiłeś a tylko chcesz sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A tak, jak chcesz wydać nieco mniej to znalazłem dwie alternatywy:

AKG K240 Studio (w zasadzie to 240 MK II, tylko pozbawione dodatkowego wyposażenia) i Philips SHP9500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 21:01, McFlash napisał:

Jedno piwo już u mnie masz. Pomożesz na drugie? :D


Biorąc pod uwagę cenę Beyerdynamicsów to wszystkie trzy modele które podałem są w podobnej cenie.

Philips SHP9500 - najtańszy z całej trójki (choć >tanie< to one obiektywnie nie są). Nie ma wymiennych padów (ale wymienny kabel dość standardowy, chyba z 30 zł taki kosztuje w sklepie audio). Słuchawki w pełni otwarte (co w praktyce oznacza że nie nadają się do pociągu bądź miejsc gdzie jest dużo osób bo będą mniej więcej tak słyszalne jak typowe głośniki ustawione na niski poziom głośności). Z racji swojej budowy oferują technicznie rzecz biorąc najsłabszy bas (co NIE oznacza że jest zły, po prostu nie ma takiego kopa jakiego niektórzy oczekują) ale jednocześnie najlepiej pozwalają uszom oddychać. Świetne średnie i wysokie tony. Ogółem dość neutralne słuchawki, nie próbują na siłę decydować jak ma brzmieć muzyka.

AKG K240 Studio - półotwarta konstrukcja, wariant który łączy zalety słuchawek otwartych i zamkniętych. To w zasadzie jest AKG K240 MKII tylko nieco gorzej wyposażony na starcie (choćby brak drugiego kabla w zestawie). Brzmienie które można określić jako efektowne - wyeksponowane basy i tony wysokie. Niezłe i bardzo uniwersalne słuchawki (zresztą sama ich nazwa sugeruje że, i jest to zresztą prawda, nadają się do zastosowań studyjnych a tam byle szajsu nie użyjesz). Dość trudne do napędzenia żeby zabrzmiały w 100% swoich możliwości - jeśli masz dobrą integrę ze wzmacniaczem to już jest nienajgorzej. Jeśli jakiegoś Xonara - jeszcze lepiej. Jeśli najgorszego Realteka na budżetowej płycie głównej - to nie jest to wybór dla ciebie - dźwięk wyjdzie zafałszowany (nadal będzie brzmieć lepiej niż jakiekolwiek słuchawki gamingowe ale DUŻO gorzej niż powinny).

Beyerdynamic Custom One Pro - słuchawki typowo zamknięte - dźwięk nie wydostaje się z nich na zewnątrz. Wygodne, mają "edytowalny bas" - 4 różne ustawienia bezpośrednio na słuchawkach. Jak nie lubisz basu to wybierasz pozycję pierwszą albo drugą, jak chcesz mieć takie które aż walą po czaszce to pozycja 4 jest dla ciebie. Ogółem są to świetne słuchawki do wszelkiej maści instrumentów elektronicznych, doskonale izolują od otoczenia (co jest czasem zaletą a czasem wadą, można do ciebie wręcz krzyczeć i prawdopodobnie nic nie usłyszysz), kiepski wybór jeśli lubisz wokale. Trochę grzeje uszy (taka budowa). Ogółem zbudowane toto jest jak niemiecki czołg (zresztą nawet ma duży napis "Made in Germany") - pancerne. Wytrzymały ciężki kabel, duże muszle. Tuż po zakupie mogą się wydawać niewygodne - potrzebują kilku dni by dostosować się do twojej głowy (ja osobiście tańsze słuchawki o podobnej budowie po prostu blokowałem na noc poduchą albo monitorem żeby nie wracały całkowicie do pozycji wyjściowej). Gwarantuję jednak że same uszy boleć nie będą - muszle, jak już pisałem, są wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 22:33, ziptofaf napisał:

Beyerdynamic Custom One Pro .... ja osobiście tańsze
słuchawki o podobnej budowie.... Gwarantuję jednak że same uszy boleć nie
będą - muszle...


Kupiłem własnie Superlux HD330, podobno bardzo podobne wizualnie do Beyerdynamic Custom Pro, czytałem też, że części z tych słuchawek są kompatybilne z ich tańszą wersją. Wiesz coś może na temat wymiany nausznic i nakładki na pałąk? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 13:50, Dziam_dziam napisał:

Kupiłem własnie Superlux HD330, podobno bardzo podobne wizualnie do Beyerdynamic Custom
Pro, czytałem też, że części z tych słuchawek są kompatybilne z ich tańszą wersją. Wiesz
coś może na temat wymiany nausznic i nakładki na pałąk? Warto?


Te od Custom One Pro w HD330? Podejrzewam że warto. To bardzo fajne i wygodne nausznice. Fakt że nieco zmienią to jak brzmią twoje słuchawki. Co do nakładki - a tutaj nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 13:50, Dziam_dziam napisał:

Kupiłem własnie Superlux HD330, podobno bardzo podobne wizualnie do Beyerdynamic Custom
Pro, czytałem też, że części z tych słuchawek są kompatybilne z ich tańszą wersją. Wiesz
coś może na temat wymiany nausznic i nakładki na pałąk? Warto?

HD330 wyglądem to miks DT770 i DT880. Do Custom Pro nie ma jak przyrównać - inne rozwiązania techniczne i wizualne.
Części z Bayerów będą pasować. Z pewnością górny headband, nie wiem jak nauszniki, chociaż te nie są godne rekomendacji z racji niskiej trwałości(w DT990tkach da się "zajechać" w rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 22:23, ElgatoPsn napisał:

Logitech G930 czy SteelSeries Siberia v3


Prawdopodobnie odpowiedź na twoje pytanie brzmi - żadne z nich. Bo biorąc pod uwagę że podane przez ciebie modele nie są tanie a ich jakość dźwięku jest co najwyżej przeciętna to zapewne nie są one tym czego naprawdę chcesz.

Zasadniczo żadna "gamingowa" seria nie jest bowiem dobra a wręcz przeciwnie, są to beznadziejnej jakości przetworniki i logo znanego producenta za które przepłacasz trzykrotnie. Skąd się biorą ich niezłe recenzje więc, zwłaszcza na jakichś portalach esportowych? Z niewiedzy - dla laika każde słuchawki za 300 zł będą brzmieć SUPER w stosunku do jakiejś chińszczyzny za 40 zł. A jak już jakieś słuchawki masz to w ogóle będziesz je polecać wszystkim. Żeby móc uczciwie coś zasugerować to trzeba mieć rozeznanie na rynku (i to sensowne - jeśli słuchałeś przynajmniej z 10 par słuchawek w tym takie za 1000+ zł to twoja wypowiedź będzie rzeczowa) a tego na typowo gamerskich forach zazwyczaj nie ma. Uczciwie powiem - większość modeli gamingowych to podpakowane na maksa zimne basy ale tony wysokie i średnie leżą i kwiczą. Przynajmniej w porównaniu do podobnych cenowo produktów firmy która skupia się na słuchawkach.

Jeśli koniecznie musi to być coś gamingowego - zerknij na HyperX Cloud - tak naprawdę to rebrandowane Takstar 80 Pro ze zmienionym logo ale nadal brzmią lepiej niż jakiekolwiek produkty konkurencji.

Jeśli jednak wolałbyś coś co po prostu dobrze brzmi to wybierz coś od producenta specjalizującego się w sprzęcie audio. Różnica między np. Beyerdynamicsem a SteelSeries jest jak między Ferrari a Renault. Ten pierwszy naprawdę nie musi się reklamować wszędzie i ogłaszać że robią sprzęt "dla graczy" w masowych liczbach. Ludzie sami na niego trafią i broni się jakością.

Listę wielu naprawdę dobrych słuchawek w różnych cenach znajdziesz tutaj:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Część z nich nie ma zintegrowanego mikrofonu ale jest to problem z kategorii bardzo łatwo naprawialnych - Zalman-ZM-Mic1 kosztuje 20 zł i jest mikrofonem który można przypiąć klipsem do kabla słuchawek. I tyle, jakość nagrywanego dźwięku będzie nie gorsza niż zintegrowanego headsetu.

Ogółem też - szukając porady co do słuchawek opisz kilka rzeczy, pozwolą nam polecić coś konkretnego:
* Budżet
* Jakie słuchawki masz teraz, co ci w nich pasuje a co chciałbyś poprawić
* Preferencje muzyczne - jakieś przykłady ulubionych utworów na przykład. Od razu uprzedzę - wymóg "mają się nadać do grania" jest spełniany przez absolutnie każde markowe słuchawki za powyżej 100 zł.
* Jakieś szczególne wymagania - czy np. mogą być słuchawki otwarte (pozwalają uszom oddychać i zazwyczaj w ogóle nie cisną ale w zamian dźwięk wydostaje się na zewnątrz)?
* Czy masz jakąś sensowną kartę dźwiękową czy też jedziesz na zintegrowanym układzie?

Tak bardzo wstępnie to patrząc na to co zwróciło twoją uwagę - oczywiście nie polecę żadnych z nich bo brzmią paskudnie. W zamian polecę za to inny headset - Superlux HMC631. Recenzja tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zip potrzebuje słuchawek do PC i PS4 chce aby mialy dobry dzwiek ale takze jakis sensowny mikrofon. Mój budżet to ok.350 zl. Wczesniej miałem Sennheiser P350 Special Edition ale syn je zepsul i teraz szukam nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 22:23, ElgatoPsn napisał:

Logitech G930 czy SteelSeries Siberia v3


Jeżeli szukasz czegoś z wyższej półki cenowej to od siebie mogę polecić:
https://cenowarka.pl/sennheiser-hd-598-504633-a566855.html

Korzystam od ~2 lat, zero problemów jakość dźwięku przebija wszystko co znajdziesz w tym przedziale cenowym z plastikowych słuchawek ''dla graczy'', z tanimi bebechami w ładnej obudowie.

Z tym, że słuchawki tej klasy wymagają lepszej karty muzycznej niż zintegrowana. Teraz mam Xonara STX, jednak DX również sprawdzał się świetnie.

Do tego mikrofon:

< ZALMAN ZM-MIC1.
< TRACER SCREAMER - wiem, śmieszne, ale ostatnio miałem okazję go używać i wcale nie jest taki tragiczny jak myślałem :)

E: Logitech G930 które podałeś kosztują ponad ~630 zł ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 22:44, ElgatoPsn napisał:

Zip potrzebuje słuchawek do PC i PS4 chce aby mialy dobry dzwiek ale takze jakis sensowny
mikrofon. Mój budżet to ok.350 zl. Wczesniej miałem Sennheiser P350 Special Edition ale
syn je zepsul i teraz szukam nowych.


Okienko numer 1: Superlux HMC631

Niedrogie, brzmią naprawdę nieźle. Trochę grzeją uszy. Bardzo równy dźwięk, wygoda użytkowania jest okej. Zintegrowany mikrofon, niezły wygląd, dość wytrzymała konstrukcja. Miałem je przez jakiś czas i brzmieniowo naprawdę nic nie mam do zarzucenia.

Recenzja tutaj:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

Okienko numer 2: Sennheiser PC330

Jak dotychczas miałeś Sennheisery to nie ma powodu by przy nich nie zostać. Fakt że byłaby to przesiadka na odpowiednio wyższy model. Świetne basy, zintegrowany mikrofon.

Okienko numer 3: Takstar PRO80 v2 + Zalman ZM-Mic 1 (bądź HyperX Cloud, to te same słuchawki tak naprawdę, tylko logo producenta inne i mają zintegrowany mikrofon)

Okienko numer 4: Philips SHP9500 + Zalman ZM-Mic 1. Sam posiadam akurat te słuchawki i uczciwie mogę polecić. Model w pełni otwarty więc naprawdę można je mieć na głowie cały dzień i nawet tego nie poczuć. Wymienny kabel więc jego rozwalenie w niczym nie przeszkadza, 20 zł na nowy i tyle. Grają lekko i nieagresywnie, bas nie wali po uszach. W sumie to najwygodniejsze słuchawki jakich dotychczas używałem.

Jak pisałem jednak - radzę udać się do: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

I wybrać sobie coś stamtąd. Gwarantuję że ta lista jest naprawdę dobra i produkt z niej wybrany zazwyczaj brzmi świetnie jak na swoją klasę cenową. Fakt, czasem nie mają zintegrowanego mikrofonu ale to NAPRAWDĘ nie jest wada a może być wręcz zaletą - osobny mikrofon przypinany klipsem do kabla słuchawkowego sprawdza się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf znalazlem wlasnie na stronie takie sluchawki ceny ich to od 300 w dol:
- Razer Megalodon
- Sennheiser PC360
- Mad Catz Tritton Pro+ 5.1
- Brainwavz HM5
- Beyerdynamic DT 109 DT 209
- Razer Electra
- Razer E-Panda Hooligan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 23:40, ElgatoPsn napisał:

Ziptofaf znalazlem wlasnie na stronie takie sluchawki ceny ich to od 300 w dol:


Nie chcę nawet pytać gdzie ty Megalodony widzisz za 300 zł. Choć tak poważnie mówiąc - Megalodon = Razer Carcharias ale tylko ze złączem USB i zintegrowaną (syfną) kartą dźwiękową. Ogółem dziwne te ceny, kupujesz używki na Allegro? Bo nowe PC 360 kosztują z 600 zł (w hurtowniach niewiele taniej).

Z całej tej listy widzę tylko 3 modele warte uwagi - PC360, Brainwavz HM5 i DT209. Z tym że te ostatnie odpadają - za duży opór by móc użyć ich w konsoli. Wiec wybór między PC360 i Brainwavz HM5. Wybrałbym te pierwsze - w pełni otwarta konstrukcja i mają ten zintegrowany mikrofon. Inna sprawa że radzę poważnie się przyjrzeć sklepowi w którym ty widzisz te słuchawki w okolicach 3 stów bo niektóre są dwa razy droższe, nawet zamawiając po 500 sztuk bezpośrednio u producenta nie dostaniesz takiej oferty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować