Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Mam prośbę:
Moglibyście mi poradzić, jakie kupić słuchawki z mikrofonem do skype?
Górna granica to ok. 35 zł.
Zależy mi na jakości, trwałości i jakości dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:24, Jacek Pyda napisał:

Mam prośbę:
Moglibyście mi poradzić, jakie kupić słuchawki z mikrofonem do skype?
Górna granica to ok. 35 zł.
Zależy mi na jakości, trwałości i jakości dźwięku.

Do skypa to nie potrzeba nie wiadomo czego, w tej cenie słuchawki nie będą się znacząco różniły od siebie.
Dużo osób podnieca się tymi :] http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&&id_prod=17106&&u=10815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Chciałbym kupić dobre słuchawki w cenie do 200 zł, jakie wybrać ?? Jakie polecacie i są najlepsze w stosunku do tej ceny ? Lepsze są przewodowe czy bezprzewodowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:05, dawidlubik napisał:

Witam!! Chciałbym kupić dobre słuchawki w cenie do 200 zł, jakie wybrać ?? Jakie polecacie

w tym marginesie znajdzie sie już naprawde mnóstwo modeli. Wolisz komputerowe czy muzyczne?

Dnia 24.03.2008 o 11:05, dawidlubik napisał:

i są najlepsze w stosunku do tej ceny ? Lepsze są przewodowe czy bezprzewodowe ?

A co dla Ciebie znaczy "lepsze"? Bezprzewodowe zawsze mogą gdzieś tam stracić kawałek sygnału w locie, przez co jakość dźwięku na nieco większe odległości może spaść, a przewodowe no to wiadomo, mniej wygodne dla wiercipiętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:20, dawidlubik napisał:

Na komputerze głownie oglądam filmy+ raz na jakiś czas gram w gry. Jaka jest różnica
między komputerowymi a muzycznymi ?

komputerowe często mają mikrofon (na oko ponad 90%), poza tym rożnią się głośnikami (impedancje). Jeśli nie używasz mikrofonu, to polecam właśnie Hi-Fi, bo zwyczajnie dźwięk będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:22, hans olo napisał:

> Na komputerze głownie oglądam filmy+ raz na jakiś czas gram w gry. Jaka jest różnica

> między komputerowymi a muzycznymi ?
komputerowe często mają mikrofon (na oko ponad 90%), poza tym rożnią się głośnikami (impedancje).
Jeśli nie używasz mikrofonu, to polecam właśnie Hi-Fi, bo zwyczajnie dźwięk będzie lepszy.



Mikrofonu nie potrzebuje. A jakie modele poleciłbyś mi ? Na allegro duża popularnością cieszą się słuchawki Steel Sound 5H v2.

A jak to jest z pasmem przenoszenia ? Im większa różnica tym lepiej ? 16 - 28 czy 16 - 30 Hz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im większa różnica tym lepiej przy czym to jest np. 20 Hz - 20 kHz lub 16 Hz - 28000 Hz. Pierwsza wartość powinna być jak najniższa a druga jak najwyższa.

Jeżeli głównie oglądasz filmy i nie jesteś audiofilem (bo audiofile to jadą na głośnikach za parę tyś.) to wystarczą ci słuchawki za jakieś 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:35, dawidlubik napisał:

Mikrofonu nie potrzebuje. A jakie modele poleciłbyś mi ? Na allegro duża popularnością
cieszą się słuchawki Steel Sound 5H v2.

A jak to jest z pasmem przenoszenia ? Im większa różnica tym lepiej ? 16 - 28 czy 16
- 30 Hz ?

Im szersze tym lepsze, ale szczerze wątpię w tak szerokie pasmo (być może przy minimalnym wzmocnieniu, ale napewno nie przy wyższym), nie w tej cenie, radziłbym sie tym zbyt mocno nie sugerować, bo różni producenci robią różne pomiary, a z życia wzięty jest fakt, że Sennheiser podaje najbliższe prawdzie. Ale napewno te słuchawki nie są złe. Proponowałbym się zastanowić też nad Sennheiser HD465.
http://allegro.pl/item327582628_sennheiser_hd_465_hd465_potega_basu_wysylka_0_pln. html
Nie masz dźwięku 7.1 ale to pasmo masz gwarantowane nawet przy dużych wzmocnieniach i napewno będą dużo lżejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż bezpieczniej będzie jeżeli kupisz coś powyżej 100zł bo za 60 to na różne można trafić. Całkiem niezły stosunek wydajności do ceny oferują Steelsound 4h (sam jestem ich posiadaczem i nie mam powodów do narzekania), Creative Fatal1ty i HS-900.

Sorry za 2 posty, ale nie dało się edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jakiś czas temu kupiłem philipsy radiowe, trochę duże ale dla mnie są wystarczająco dobre. Model SHP 8525

EDIT: służą tylko do słuchania muzy (na razie bo może się to zmienić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie słuchawek do odtwarzacza mp3. Szukam słuchawek w miarę dobrych i tanich ... Znalazłem taki model:

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Creative/sluchawki_douszne_idealne_do_ odtwarzaczy_MP3/Sluchawki_Creative_EP_210_czarne/pelny,id,47178/

Możecie powiedzieć czy są dobre i warte kupna ?

EDIT: jak zwykle link się zepsuł ... :/ ... skopiujcie sobie ręcznie OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 13:56, KŁEJK napisał:

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Creative/sluchawki_douszne_idealne_do_ odtwarzaczy_MP3/Sluchawki_Creative_EP_210_czarne/pelny,id,47178/

Możecie powiedzieć czy są dobre i warte kupna ?


To pasmo przenoszenia trochę nienajlepsze. Tu są słuchawki o 5 zł tańsze i o lepszych parametrach. Sam używam Sennheiserów MX 50 i jestem z nich bardzo zadowolony.

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Sennheiser/seria_MX_/_MXL/Sluchaw ki_Sennheiser_MX_200/pelny,id,42780/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*ja sobie wyszukałem coś takiego:
http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Creative/sluchawki_douszne_idealne_do_ odtwarzaczy_MP3/Sluchawki_Creative_EP_480_czarne/pelny,id,50504/
co myślicie?
*ogólnie, to potrzebuję słuchawek przede wszystkim trwałych, bo ostatnio, w krótkim okresie czasu zdechło mi kilka kompletów - wszystkie przez ten sam bubel - coś się z kablem stało tuż przy jacku i nie miałem głosu na jedno ucho :P i strasznie mnie to wkurza, bo o ile to normalne przy kilkuletnich słuchawkach, to najnowsze miałem raptem od września...
*więc tak - moje kryteria - "pchełki" - jeśli dobrze rozumiem, to te malutkie, w ucho wtykane. - cena do max, absolutny max 70 złotych, wolałbym w granicach do 50 - wiadomo, jak najwyższa jakość dźwięku - żeby były dostępne w sklepach, bo zakup w Internecie mnie nie cieszy zbytnio z racji sporych opłat za przesyłkę
*mam mp3 z radiem (sony nwe003f bodajże) słyszałem opinię, że to od słuchawek zależy jakość odbioru radia, bo w kabel robi za antenę. coś nie chce mi się w to wierzyć, ale to prawda? jeśli tak, to następne kryterium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś niedrogich słuchawek (w okolicach 100 - 150zł) do różnych zastosowań - muzyki (głównie), filmów i gier (ale mikrofon nie będzie mi potrzebny - niezbyt często grywam w gry mp). Zastanawiałem się nad Creative AURVANA LIVE! i CREATIVE FATALITY GAMING. Obecnie używam jakiś słuchawek za 20zł z hipermarketu, które kupił brat i cóż... Jakość najlepsza nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam słuchawek z mokrofonem do około 50-60 zł - słuchawki mają być do multi w Counter-Strike. Najlepiej duże, wyciszające otoczenie i jeszcze jakby fajnie wyglądały ;) Ale nie muszą być za te 6 dych - jak macie coś np. za 4 fajnego też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować