Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Co sądzicie o takich dużych słuchawkach? Chodzi mi o to że mam i klipsy, i własnie "pchełki" które mi się własnie zepsuły. Tyle że pchełki kiepsko grają w autobusie czy na uczelni, bo otoczenie je zagłusza(a klipsy już wogóle- dźwięk świetny, ale prawie nie tłumią dźwięku z zewnątrz), więc tak się zastanawiałem nad
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/436538;jsessionid=0F66267A65710F411129F41588226AFC

Czy warte polecenia, czy mozna w nich chodzić na ulicy bez obaw że mnie samochód przejedzie bo go nie usłyszę ;), Ogólnie często widzę gości w takich dużych słuchawkach, ale czy to jest wygodie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zastanawiam się nad kupnem porządnych słuchawek. Interesują mnie jakieś wysokiej klasy słuchawki (oczywiście bez przesady z cenami, do 200zł max.) do komputera, które potem ewentualnie mogłbym podłączyć do sprzętu hi-fi. Najlepiej żeby miały dina mały/duży jack. Co prawda upatrzyłem już sobie słuchawki Technics RP-F500 ale nie bardzo wiem czy są dobre i jak się będą sprawowały wraz z komputerem (na kompie mam kartę SB Live 5.1) jeśli ktoś ma te słychawki lub lepsze pomysły na zakupy to proszę o odpowiedź :-). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sluchawek to jeszcze nie znalazlem taki dla siebie dobrych wygodnych itp itd. Niedawno sobie kupilem za 300 zlotych sluchawki radiowe nie pamietam juz producenta ani modelu ale to byl istny koszmar trzaski dzwiek zmieniony itp itd. na nastepny dzien oddalem je ^^
Jakos sie przyzwyczailem do glosnikow i nie moge sie odzwyczajic chociaz jak wiadomo glosniki w nocy to nie wrozy dobrze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze je oddales :D nie bardzo wiem do kogo sa takie wynalazki kierowane , dla gluchych nie bo przecie jakos gra , dla slyszacych gra tak fatalnie i szumi ze sie sluchac nie da :/

Giaccomo :

Dobre sluchawki to Koss porta pro albo Sennheiser''y PX 200 opcjonalnie px 100 troszke wiecej niz 200zl ale WARTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki, nie dajcie się nabrać na produkty bardzo znanych firm, które są tak naprawdę średnie.
W ciemno polecam słuchawki firm Koss i Sennheiser. To jest sprzęt najwyższej klasy. Sam jestem posiadaczem słuchawek Sennheiser''a i mogę tylko polecać http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=150.(taki model posiadam od 2 lat). Słuchawki Koss to także wysoka klasa sprzętu.Niektóre modele tego producenta posiadają dożywotnią gwarancję. A tutaj modele, z których każdy wybierze coś dla siebie.
http://www.webkupiec.pl/a/lista_produktow/idx/1060000/id_mag/281/mot/Sennheiser/lista_produktow.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Jak da się wyciągnąć ze słuchawek trochę głośności?
W windowsowskiej regulacji głośności ustawiony jest max, mam dwie pary słuchawek (fakt, że taniochy, ale jednak) i obie grają dość cicho. Jest w ogóle możliwość zwiększenia głośności słuchawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś takie małe słuchawki które się wkłada do ucha i czy może je polecić? Szukam jako prezent dla koleżanki i nie chce jej qpić lipy jakiejś. Takei do uszu mają być bo jej się popsuły i działa jej tylko jedna a poza tym dźwięk z nich był kiepski. Pomóżcie prosze.
PS: Jak możecie podajcie mi cenę, firmę i model. Ja sięna słuchawkach bardzo nie znam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czsytym sumieniem mogę polecić Logitechy PlayGear Stealth. Zarąbiste 9mm słuchawki neodymowe. kosztują 39 albo 49 złotych, mają cudowne basy i dźwięk. Mają silikonowe końcówki i łatwo dopasowują się do uszu. Są 3 komplety nakładek w róznych rozmiarach. Kupiłem do PSP i przyznam że są o wiele lepsze od standartowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa HP200 i jestem baardzo zadowolony. Słuchawki są dobrze wykonane, plastik dobry, a gąbka wygodnie przylega do ucha. Dobrze brzmią niskie tony, a co do wysokich też ni mam zastrzeżeń. Jako, że słucham metalu bardzo mi zależy na ich strzelności a ta jest wiele lepsza nisz przy innych słuchawkach, których używałem. W komplecie dostałem przejściówkę na Jacka dzięki czemu mogę oglądać mecze w telewizji nie przeszkadzając innym członkom mojej rodziny ( co prawda wczoraj jak opłakiwałem hiszpanów i tak obudziłem z pół domu ale nie było aż tak źle:). Jedynym mankamentem jest( jak dla mnie) za krótki kabel. 2m nie pozwalają mi na słuchanie z łóżka muzyki, ale widziałem w sklepie " przedłużajkę" i mam zamiar ją za uczciwa cenę kupic:)

P.S.

Wytrzymały w moim pokoju, bez uszkodzenie już miesiąc a to świadczy o nich wybitnie dobrze (uwierzcie mi)

P.S.2

Dostałem je za darmo, tata wymienił za nie punkty z BP, więc może dlatego oceniam je tak pozytywnie, ale miałem już trochę tych słuchawek i te się wybijają:).

P.S.3

Widziałem je już za ok 50 zł a to chyba uczciwa cena:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam SteelSound 5H USB ^^
Kickują mnie na serwerach (w różne gry) za to, że słyszę to czego producenci nie przewidzieli :) Emulacja 5.1 (czy tam 7.1) wymiata ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wytłumaczy czym różni się system dynamiczny otwarty od zamkniętego, który z nich jest lepszy i czy ma wpływ na jakość dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakupem słuchawek Sennheiser HD 201 (109 zł). Niemal wszędzie spotykałem się z bardzo pozytywnymi opiniami na ich temat. Byłem już niemal całkowicie przekonany co do ich wyboru, ale nagle mam okazję kupić (nowe, z gwarancją) słuchaweczki Koss Porta Pro za 140 zł (a niby są warte dużo więcej, w sklepach internetowych ich cena oscyluje wokół 200 zł). Nigdzie nie znalazłem porównania tych dwóch modeli bo raczej nie są z tej samej "półki". Słuchawek będę używał głównie do grania (~30% czasu), słuchania muzyki (40%), oglądania filmów (10%) i do przenośnego odtwarzacza mp3 (20%) Moje pytanie brzmi: czy mógłby ktoś naświetlić mi sytuację? Wielkim znawcą sprzętu audio nie jestem... =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzą jeszcze słuchawki AKG K 26P (130 zł, nowe+gwarancja), o których także słyszałem same pozytywne opinie... Badź tu człowieku mądry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę szczerze polecić słuchawki, których od niedawna używam: CREATIVE HS-600.
Co prawda wygrane w konkursie, ale cena ich oscyluje w granicach 100 zł.
Piękny czysty głęboki dźwięk + mikrofon. Spełnieją wszystkie moje oczekiwania.
Dodam tylko, że raczej nie jestem miłośnikiem dużych słuchawek, a te są dla mnie idealnie średnie.
Słuchawek używam tylko do gier i komunikacji, no i może muzyka nocą, standardowo wolę jednak solidne głośniki.

[Zdjęcie słuchawek ze strony producenta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast polecam stronę www.headphone.com - praktycznie wszystkiego można się stamtąd dowiedzieć :) Jakie słuchawki są najlepsze (albo przynajmniej polecane) w różnych przedziałach cenowych, po co kupować wzmacniacz do słuchawek, co kupić do sprzętu prznośnego itp. Generalnie warto kupować sprzęt takich firm jak Grado, AKG, Koss, Sennheiser, Shure, Etymotic, Ultrasone, Beyerdynamic, Ultimate Ears. Oni po prostu nie robią słabych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować